گفتگو با همسفر فریده؛ عضو لژیون مالی
چهارشنبه 2 آبان 1397 ساعت 16:38 | نوشته ‌شده به دست همسفر صبا | ( نظرات )
می‌گویند وقتی خداوند میل به کاری را در وجودت قرارداد یعنی توانایی انجام آن را در شما دیده است؛ پس شک نکنید و بیشتر بخواهید و بیشتر خود را در این جایگاه ببینید بدون در نظر گرفتن اینکه چگونه و چطور قرار است این اتفاق بیفتد...

با عرض سلام و درود خدمت شما کمک راهنمای ویلیام وایت همسفران، خانم فریده

امیدواریم این گفتگو موجب شود تا انسان‌های بیشتری مشتاق انجام عمل ارزشی بخشش از نوع مالی شوند و این قانون نانوشتهٔ هستی را بیشتر باور کنند و به آن بپردازند و بیشتر مشمول برکات آن شوند!

 

•لطفاً بفرمایید؛ چه تفکر یا اندیشه‌ای به شما کمک کرد تا بخواهید در محکم‌تر شدن پایه‌های مالی کنگره قدمی بردارید؛ از نقطهٔ آغازین و اولین تجربه‌تان برایمان بگویید که سبب شد این باور در شما قوی‌تر شود و مشتاق‌تر شوید.

سلام دوستان فریده هستم یک همسفر

من در ابتدا برنامهٔ خاصی نداشتم و مانند همهٔ همسفرها از سبد حمایت می‌کردم و گاهی که پیام کمک به زمین داده می‌شد برای زمین کنگره مبالغی را واریز می‌کردم و این کار را یک تکلیف می‌دانستم و دوست داشتم در این مورد هم مشارکتی به‌اندازهٔ توانم داشته باشم؛ اما یک روز خانم صبا در لژیون فرمودند: انسان‌های باهوش و دانا اهل محاسبه هستند! اگر انسان دانایی باشید باید بدانید در طول یک سال چه خدمت‌هایی در کنگره انجام داده‌اید؟ چقدر درک شما از دستور جلسات تغییر کرده و یا چقدر در سبد کنگره پول انداخته‌اید و یا به زمین کنگره کمک کرده‌اید؟ و من واقعاً نمی‌دانستم چه اندازه ازلحاظ مالی توانستم خدمتگزار باشم! از همان روز تصمیم گرفتم از این به بعد با یک برنامه به این تکلیف بپردازم تا سال آینده در چنین روزی بتوانم مشارکت دقیقی در لژیون داشته باشم. اما هیچ‌وقت به این فکر نمی‌کردم که یک روز این عددهای ناچیز مرا به سمتی سوق دهد که بخواهم یا بتوانم جزء حامیان پایه‌های مالی کنگره ۶۰ خوانده شوم!

 

•شما از آن دسته همسفرانی هستید که به‌صورت پیوسته به زمین کنگره کمک می‌کنید؛ چه بازخوردی از این خدمت دریافت کردید که شمارا برای انجام پیوستهٔ آن مشتاق می‌کند؟

عرض کردم من خیلی این کار را انجام می‌دادم و لذت آن را هم چشیده بودم و برکاتی هم شامل حال من شده بود؛ اما کنگره به من آموخت تلاش‌ها و عمل‌های پیوسته و مداوم، اثرگذاری‌های ماندگارتر و پایدارتری دارد! من هم با الگو گرفتن از راهنمای خود و با توجه به توان خودم، یک نقشهٔ راه منظم و قابل‌اجرا که رو به عقب نداشته باشد ترسیم کردم تا به کمک آن به این خدمت مبارک بپردازم. پس از مدتی به‌روشنی دیدم که در همهٔ ابعاد مشمول فزونی و برکت شده‌ام و گشایش‌هایی در مسیر من حاصل شد که کمترینش افزایش روزی و بیشتر شدن درآمد بود و مهم‌ترین بازخوردش این بود که این نظم و پیوستگی به من کمک کرد تا به حکمت یکسری مسائل پی ببرم و ارتباط بین قوانین هستی و مسائلم را بیشتر درک کنم و بیاموزم چطور می‌توانم از این قوانین بهتر بهره‌مند شوم.

 

•شما عضو لژیون مالی شعبه شادآباد هستید؛ لطفاً از حس و حال و تجربیات خود پس از عضویت در لژیون مالی برایمان بگویید.

من خود را حقیرتر از آن می‌دیدم که بخواهم عضو لژیون مالی شوم و فقط به مشارکت در جشن گل‌ریزان فکر می‌کردم اما این هم یکی دیگر از حقه‌های نفس بود که از ضلع عدم شایستگی و تهدید در وجودم رخنه کرده بود که فکر کنم من هنوز اندازهٔ این جایگاه نشدم و کسانی که ثروتمند هستند باید وارد این لژیون شوند و اینکه حس ناامنی مالی را به من القاء می‌کرد که اگر این مبلغ را واریز کنم مدتی در هزینه‌های خود دچار چالش خواهم شد! اما خدا را هزاران بار شکر و سپاس که این میل را در من پروراند و توانایی این حضور را به من داد تا بدانم و ببینم آنچه را در باورم نمی‌گنجید!

هرچقدر بیشتر ببخشیم در عمق بیشتری از این اقیانوس شنا خواهیم کرد و بیشتر لذت خواهیم برد؛ هرچند که به دلیل ناشناخته بودن این قوانین در ابتدا ترس‌های خود راداریم اما راهکار عبور از ترس این است که در دل آن برویم.

 

•چه پیشنهاد یا توصیه‌ای برای عزیزانی دارید که شرایط عضویت در لژیون مالی را ندارند اما در قلبشان بسیار خواستار این خدمت و حضور هستند؟

من هم روزی میل این خدمت و مشارکت مبارک را در دل می‌پروراندم و آن را بسیار دور و بعید می‌دیدم؛ غافل از اینکه همان روز خداوند دعای مرا اجابت کرده بود، فقط زمانش را نمی‌دانستم.

می‌گویند وقتی خداوند میل به کاری را در وجودت قرارداد یعنی توانایی انجام آن را در شما دیده است؛ پس شک نکنید و بیشتر بخواهید و بیشتر خود را در این جایگاه ببینید بدون در نظر گرفتن اینکه چگونه و چطور قرار است این اتفاق بیفتد تا این میل و تصویر به مرحلهٔ ظهور برسد.

 

•چه پیشنهادی برای همسفرانی دارید که شرایط مالی خوبی دارند اما به هر دلیلی نمی‌خواهند عضو لژیون مالی باشند؟

همهٔ عزیزان قطعاً تجربه‌های پراکنده‌ای از بخشش را تجربه کرده‌اند و بازخورد آن را هم دیده‌اند اما من پیشنهاد می‌کنم با تکرار این تجربهٔ مقدس این کهربا را به آهنربا تبدیل کنند تا قطبی شوند برای جذب نعمت‌های بیشتری از خزانهٔ لاکران هستی تا بیشتر لذت ببرند.

 

•نظر خود را در مورد این آیه بفرمایید؛

"کسانیکه اموال خود را در راه خداوند انفاق می‌کنند همانند بذری است که هفت خوشه برویاند و در هر خوشه‌ای یک‌صد دانه باشد!"

این آیه بسیار روشن و شفاف فرمول تجارت با خداوند و بازدهی آن را به ما اعلام می‌کند؛ چه تجارتی از این پرسودتر و چه شریکی از خداوند مهربان‌تر، بخشنده‌تر و منصف‌تر که هرکسی با هر توانی را به این شراکت پرسود و پر خیر دعوت می‌نماید و می‌فرماید هر چه نیت شما در این امر خالص‌تر باشد این سود را دو یا چند برابر می‌کند!!

 

•اگر مطلبی یا توصیه‌ای در امر گل‌ریزان و لژیون مالی هست که مایلید در مورد آن سخن بگویید؛ لطفاً بفرمایید.

گاهی انسان برای طی کردن یک مرحله و رفتن به سطح بالاتر نیازمند این است که انرژی زیادی را متمرکز کرده و در یک‌زمان کوتاه مصرف کند! مانند اینکه در طی یک ماه از سال را روزه‌داری می‌کند تا یازده ماه بقیهٔ سال را چه جسمی و چه معنوی باکیفیت بهتری زندگی کند.

یا اینکه مطالعهٔ فشرده در طی یک مدت کوتاه و متمرکز کردن انرژی و هزینه کردن آن، برای قبولی در کنکور یا قبولی در آزمون کمک راهنمایی که می‌تواند مسیر زندگی انسان را تغییر دهد. یکی دیگر از این مدل‌ها می‌تواند شرکت در یک گل‌ریزان یا پرداخت زکات و خمس باشد.

تمامی این تمرین‌ها و مدل‌ها برای خودسازی ما طراحی‌شده است که همگی برگرفته از کلام‌الله و فرامین خداوند یا خالق این شهر وجودی است که از ما بر ما آگاه‌تر و مهربان‌تر است!

گاهی امواج و انرژی یک بخشش چه از مال، چه نسبت به شخصی و چه از دریافت‌هایی که داریم، می‌تواند ما را صدها کیلومتر جلو بیندازد یا اینکه مسیر ما را هموارتر کند و یا شاید ما را به شاهراه و مسیر بهتری هدایت کند؛ من نمی‌دانم اما یقین دارم اتفاقات خوبی را به دنبال خواهد داشت.

شاید ما با دل‌مشغولی‌های ابتدایی و ظاهربینانهٔ خود فقط بعد مادی و منفعت حاصل از این بخشش‌ها را می‌بینیم و به آن اکتفا می‌کنیم؛ اما خداوند علیم و کریم و سیستم هوشمندش به کار خود می‌پردازند و آنچه باید با انجام برسد، می‌رسد و تمامی سودهای مادی و معنوی آن فعل را به ما هدیه می‌کنند؛ چه ما متوجه شویم و چه متوجه نشویم. زیرا وعدهٔ خداوند دروغ نیست!

پروردگارا یاری‌مان کن تا ببخشیم و با بخشش‌هایمان ظرف‌های وجودی ما را بزرگ‌تر کن تا شایستهٔ دریافت‌های بهتری از خزانهٔ لایتناهی تو باشیم. 

موفق و مؤید باشد.

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همت دوشنبه 1 مهر 1398 17:43
همسفرمحترم سرکارخانم فریده ؛ بخشیدن و گذشتن یکی از صفات بندگان خاص خداوند میباشد همچون خدمت کردن به خلق ؛ این دوخصیصه را خداوند به هر بنده ای ارزانی نمیدارد انشاالله چون همیشه در خدمت به بندگان خداوند ثابت قوم و استوار باشید .
مهدی مرادی رهجوی آقای آبیار دوشنبه 7 آبان 1397 00:45
سلام خداقوت گفتگوی بسیار زیبا و عالی و خوب بیان نموده اید و موفق باشید
محمودمحمودی یکشنبه 6 آبان 1397 21:56
خداقوت همسفرگرامی انشاالله که همیشه سلامت و موفق باشیدوشیرینی این عمل پسندیده درزندگی شما جاری باشد.
خداقوت به گروه وبلاگ خانواده.
همسفر سکینه1 شنبه 5 آبان 1397 23:40
خواهر خوبم،خانم فریده،صحبتهای شما در مورد بخشش،فکر من را مدتی است به خود مشغول کرده.امیدوارم خداوند کمک کند تا با بالاترین عدد و رقم در گلریزان شرکت کنم. شوق و امکان عضویت در لزیون مالی را پیداکنم.ان شالله به درک و بینش شما بزرگواران برسیم تا بتوانیم ببخشیم.
با تشکر وبلاگ نویسان.
فرشته همسفر شنبه 5 آبان 1397 12:02
خانم فریده عزیز خدا قوت و همیشه پاینده و تندرست در زندگی باشین بسیار عالی و رسا الطف خداوندی رو در مقابل محبتی که به انسانها روا میداریم بیان کردین همیشه نور خداوند در تمامی ابعاد زندگی برایتلن بدرخشد چرا که با فرامین قشنگتان راه روشنتری را به بقیه همسفرانتان نشان دادین امیدوارم این استحقاق خدمت هم در بنده ایجاد شود در راستای خودسازی و جذب انرژی خدایی .با تشکر از وبِلاگ نویسان
لیلا محمدلو شنبه 5 آبان 1397 00:09
فریده عزیزم تبریک میگم به این قلب بزرگ و مهربانتان انشاءالله خداوند به مال و جانتان برکت دهد. برقرار باشید.
سپاس فراوان خانم صبای عزیز
همسفر حوریه پنجشنبه 3 آبان 1397 23:05
خواهر خوبم خانم فریده عزیزم،ممنون از صحبتها وتجربه های مفیدتان.عالی بود،
شما یکی از الگوهای خوب بودن برای من هستید.خداوند به مال وجانتان خیر کثیر عنایت کند.
مهدی صافی (21) پنجشنبه 3 آبان 1397 21:05
همسفر گرامی سرکار خانم فریده، می‌دانم که باید ببخشیم تا بخشیده شویم و بخشیدن و گذشتن از مال اجر جهاد دارد.
موفق و پیروز باشید.
وبلاگ نویسان گرامی تشکر
☆دَرپَناه‌ِحَق‌باشید اِن‌شاءَالله☆
همسفر ناهید لژیون دوازدهم پنجشنبه 3 آبان 1397 14:57
خانم فریده عزیزم خدا قوت بهتون میگم و امیدوارم خداوند متعال به وجودتان سلامتی زندگیتان برکت و شادی عنایت کند.
ایرج ورمزیار (21) پنجشنبه 3 آبان 1397 12:52
همسفرگرامی سرکارخانم فریده..خداقوت ودرودبرشما....بی کران نعم الهی ازان شماباد...تشکرازوبلاگ نویسان محترم گروه خانواده..
سمانه همسفر داود پنجشنبه 3 آبان 1397 09:33
خدا قوت خانم فریده عزیزم.
پنجشنبه 3 آبان 1397 09:24
کمک راهنمای بزرگوارخانم فریده ی عزیز ممنون ازشما خداقوت
پنجشنبه 3 آبان 1397 09:21
کمک راهنمای بزرگوارخانم فریده ی عزیز ممنون ازشما وخداقوت
مریم حسینی پنجشنبه 3 آبان 1397 08:52
خدا قوت به گروه وبلاک نویسان
خانم فریده عزیز بسیار از صحبتهای شما استفاده کردم امیدوارم ما هم در بهترین مسیر در کنگره بتوانیم به بخشش های که مد نظر قدرت مطلق می باشد قدم بگذاریم و برایتان بهترینها را آرزومندم موفق باشید
صدیقه پنجشنبه 3 آبان 1397 07:59
خانم فریده عزیز، تبریک بابت این حس قشنگ حس بخشش... طبق فرمایشات اقای امین هروقت ازاتفات درزندگی دیگران خوشحال شویم کاعنات همان رابه زندگی مامیبخشند، بسیارخوشحالم باتمام وجودم بابت داشتن همسفراتی چون شمادرشعبه مان، که همیشه ازشمامی اموزم، امیدوارم روز به روز بیشترازاین مواهب شیرین الهی نصیبتان شود.
همسفر مینا پنجشنبه 3 آبان 1397 02:46
خانم فریده عزیز. اعمال شما بزرگواران شروع حرکتی است برای من سفر اولی که در راه صراط مستقیم حرکت کنم و تاسعادت تجربه این جایگاهها را داشته باشم . خدا قوت
عاطفه پنجشنبه 3 آبان 1397 00:50
خانم فریده عزیزم بخشش و گذشتن از مال قلب بزرگی میخواهد
مبارکتان باشد این قلب بزرگ
صحبت های زیبایتان برگرفته از بینش و دانش و دانایی است که در پرتو آموزشهای کنگره ودراهنمای بسیار خوب و فکورتان نصیبتان شده است و این یعنی تفکر و تعقل کنگره ای و همان چیزی که از هر فرد کنگره ای انتظار میرود
این مهم به دست نیاید مگر در عمل کردن به آموزشها و رسیدن به دانایی موثر
هیچ تغییری در انسان یکباره پدید نمی آید، تغییرات باید اندک اندک آغاز شود تا به تغییرات بزرگ ختم شود و انسان در مسیر تزکیه و پالایش به خوبی پیش برود و به انسانی دیگر تبدیل شود .
انسانی که قلبش بزرگ و حال و احوالش دگرگون و به حال خوش رسیده است .
بخشش و گذشت از مال و جان مسیری است که انسان را به این عمل عظیم میرساند
موفق و موید باشید
فریدون جنابی چهارشنبه 2 آبان 1397 22:19
بااحترام...حلاوت و شیرینی قرار گرفتن در لژیون مالی مبارکتان باد ... یاعلی
مسافر توحید چهارشنبه 2 آبان 1397 17:35
ایمان عملی همین است که فرمان خداوند را عمل نمایید و خوشا به سعادت اعضای لژیون مالی
مسافر فرهادنیکخواه چهارشنبه 2 آبان 1397 17:12
سلام.خدا قوت .موفق باشید.با تشکر از وبلاگ نویسان.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic