کارگاه آموزشی خصوصی همسفران روزهای دوشنبه مورخ 97/08/07
دوشنبه 7 آبان 1397 ساعت 21:00 | نوشته ‌شده به دست همسفر فریده | ( نظرات )

این جلسه سیزدهمین جلسه از دوره چهل و هشتم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره 60، ویژه همسفران نمایندگی شادآباد روزهای دوشنبه مورخ 97/08/07 با استادی همسفر لیلا، نگهبانی همسفر آزاده و دبیری همسفر معصومه، با دستور جلسه «وادی دوم و تأثیر آن روی من» رأس ساعت 15:30 آغاز به کار نمود.


این جلسه سیزدهمین جلسه از دوره چهل و هشتم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره 60، ویژه همسفران نمایندگی شادآباد روزهای دوشنبه مورخ 97/08/07 با استادی همسفر لیلا، نگهبانی همسفر آزاده و دبیری همسفر معصومه، با دستور جلسه «وادی دوم و تأثیر آن روی من» رأس ساعت 15:30 آغاز به کار نمود.


سخنان  استاد : 

سلام دوستان لیلا هستم یک همسفر

در ابتدا فرارسیدن اربعین حسینی را خدمت همه شما عزیزان تسلیت عرض می‌کنم.خدا را بسیار شاکرم که یک‌بار دیگر توفیق خدمت در این جایگاه را نصیب من کرد. در کنار راهنمای عزیزم اگر بخواهم از این وادی بگویم برایم خیلی سخت است؛ ولی باعث افتخارم است که خدمت دبیری و خدمت استادی را در کنار ایشان تجربه کردم و خیلی ممنونم که این فرصت را به من دادند تا آموزش بگیرم.

ما در کنگره 14 وادی داریم و بر این معتقد هستیم که همسفر در کنار مسافر باید این وادی‌ها را آموزش ببیند تا به شناخت خود برسد. این وادی‌ها به‌طور زنجیره هستند، به این صورت که وادی اول بی‌ارتباط با وادی دوم نیست.

وادی اول تفکر است و تفکر کردن صحیح را آموزش می‌دهد. برای ساختن یک زندگی سالم و رهایی از اعتیاد باید فکر کنیم و درست فکر کردن را قبل از انجام هر کاری سرلوحه کارهایمان قرار دهیم.

هرکدام از ما دارای ارزش و جایگاه خاص خودمان و همچنین دارای استعدادها و توانایی‌هایی هستیم که با قرار گرفتن در مسیر صراط مستقیم آنها را پیدا و شکوفا می‌کنیم.

وقتی‌که در وادی اول به آن نقطه تفکر لازم برای حل مشکلات می‌رسم، در ابتدا همه‌چیز تاریک است و وقتی می‌خواهم به آن عمل کنم به یاد تمام مشکلاتم می‌افتم؛ چون در آن روزها تفکر درست نداشتم و تحت تأثیر نیروهای منفی قرار داشتم و این باعث شده بود که موقعیت‌ها و فرصت‌هایی را از دست بدهم و حتی ضربه‌هایی که از اعتیاد مسافرم خورده بودم باعث شده بود که دچار بیماری جسمی و روانی شوم.  در ابتدا چون به این موضوعات فکر می‌کنم که چه راه سخت و طولانی برای درمان اعتیاد در پیش دارم ممکن است دچار ضعف و ناامیدی شوم و از دست خودم، هستی و حتی خداوند گله و شکایت می‌کنم که چرا من را آفریدی، چرا این‌همه من بدبختم، چرا اصلاً در وادی اعتیاد هستم و این مشکلات را چطور حل کنم و درنهایت به این می‌رسم که این سرنوشت من است و خودم را قانع می‌کنم؛ ولی در ادامه چون حالم خوب نمی‌شود، به پوچی و ناامیدی می‌رسم که استاد امین می‌فرمایند: اگر می‌خواهی کسی را در تاریکی نگه‌داری ناامیدش کن؛ چون بزرگ‌ترین ابزار نیروی منفی، ناامیدی است.

ولی وقتی به وادی دوم می‌رسیم، این وادی این امید را به من می‌دهد که امید داشته باش و با درک کامل این وادی می‌توانی مسئله ناامیدی را در خودت خنثی کنی و برای از بین بردن این افکار منفی و پوچ وادی دوم به من می‌گوید؛ که هیچ موجودی در این جهان به جهت بیهودگی خلق نشده است؛ حتی آن کرم کوچک که در زیرخاک است؛ حتی آن کفتار و لاشخور ، چه برسد به انسان که اشرف مخلوقات است.

قبل از ورود به کنگره، منِ همسفر، در اثر اعتیاد مسافرم دچار ناامیدی و پوچی شده‌ام و دچار آسیب‌هایی شده‌ام؛ ولی این وادی این امید را به من می‌دهد که این احساس پوچی من قابل‌تغییر است و می‌توانم آن را تغییر دهم؛ چون بیهوده آفریده نشده‌ام؛ چون هرکدام از ما برای هدف مشخص و راه و مسیر مشخصی به این دنیا آمده‌ایم که تنها باید آن را پیدا کنیم و در جهت آن حرکت کنیم؛ چون قبل از این، ما جهت را گم‌کرده‌ایم و از راه اصلی دور شده‌ایم و این وادی به من می‌گوید که باید افکار غلط خودم را رها کنم و بادل بستن به همین جرقه‌های کوچک نور مثل رهایی و تولدها مسیر خودم را پیدا کنم تا آن جرقه‌ها رشد پیدا کنند و بزرگ شوند.

اما من به‌عنوان یک انسانی که مقدر شده در وادی اعتیاد قرار بگیرد باید خدا را شکر کنم که در مسیر کنگره 60 قرار گرفتم تا بتوانم با آموزش‌های کنگره و همین‌طور وادی‌ها، پله‌پله از این گذرگاه‌های سخت عبور کنم و این را بدانم که در این مسیر، خداوند هم کمکم خواهد کرد و باید ایمان داشته باشم و دست از تلاش برندارم و در مسیرِ درمان، ذره‌ذره شناخت خودم را نسبت به اعتیاد، مواد مخدر و مسافرم بیشتر کنم و درنهایت هرگز در این مسیر پرپیچ‌وخم امیدم را از دست ندهم و بدانم که هیچ‌کدام از ما به هیچ نیستیم؛ حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم.

در ادامه به شما عزیزان توصیه می‌کنم سی دی مربوط به این وادی از آقای مهندس و متن وادی و سی دی ناامیدی از آقای امین را گوش کنید تا به درک بیشتر و بهتر این وادی برسید.

سپاسگزارم که به حرف‌های من گوش دادید.
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر توحید چهارشنبه 9 آبان 1397 19:10
خداقوت وبسیار عالی
شروع خدمت کمک راهنمای یعنی راهنما بودن که بهترین توشه ها را به همراه دارد. موفق و پایدار باشید، بودن شال کمک راهنمایی در سرای دنیوی یعنی وفور محبت و انسان دوستی...
همسفر سمانه ۱۷ چهارشنبه 9 آبان 1397 00:57
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم لیلا
بسیار جامع و کامل وادی را بیان کردید همواره موفق و سربلند باشید
همسفر سکینه 1 چهارشنبه 9 آبان 1397 00:08
کمک راهنمای گرامی،خانم لیلای عزیز،عالی بود.سپاسگزارم.
با تشکر از وبلاگ نویسان محترم و خانم فریده ی عزیز که این لحظات زیبا را با عکسهایی که می گیرند ،ثبت می کنند.
همسفر سکینه 1 چهارشنبه 9 آبان 1397 00:08
کمک راهنمای گرامی،خانم لیلای عزیز،عالی بود.سپاسگزارم.
با تشکر از وبلاگ نویسان محترم و خانم فریده ی عزیز که این لحظات زیبا را با عکسهایی که می گیرند ،ثبت می کنند.
همسفر سکینه 1 چهارشنبه 9 آبان 1397 00:08
کمک راهنمای گرامی،خانم لیلای عزیز،عالی بود.سپاسگزارم.
با تشکر از وبلاگ نویسان محترم و خانم فریده ی عزیز که این لحظات زیبا را با عکسهایی که می گیرند ،ثبت می کنند.
شعبان سه شنبه 8 آبان 1397 22:33
سلام وخدا قوت ،همسفر محترم سرکار خانم لیلا، وادی دوم رابسیار زیبا شکافتید استفاده کردم. تبریک بابت تشکیل لژیون وخدمت دراین جایگاه امیدوارم لژیون پرباری داشته باشید،از خدا بابت این خدمت آرامش،آسایش برایت خواستارم
فریدون جنابی سه شنبه 8 آبان 1397 22:29
بااحترام...سرکار خانم لیلا کمک راهنمای محترم بسیار عالی بود موفق و شاد باشید ...یاعلی
همسفر مریم سه شنبه 8 آبان 1397 21:48
خانم لیلا، خدا قوت ممنون از شما بابت مطالب مفیدی که بیان کردید . امیدوارم در جایگاه کمک راهنمایی هم موفق و موید باشید.
همسفر معصومه عبدی سه شنبه 8 آبان 1397 12:12
لیلای عزیزم هزاران بار تبریک بابت جایگاه کمک راهنمایی.
همسفر مهدیسا سه شنبه 8 آبان 1397 11:47
خداقوت خانم لیلا و تبریک فراوات برای تشکیل لژیون
همسفر خدیجه .م سه شنبه 8 آبان 1397 10:18
خداقوت بسیارعالی بود
ایرج ورمزیار (21) سه شنبه 8 آبان 1397 09:39
کمک راهنمای گرامی سرکارخانم لیلا...خداقوت وتشکرازشمابابت مطالب خوبی که بیان نمودید امیدوارم درجایگاه کمک راهنمایی هم پیروزوسربلندباشید...تشکرازوبلاگ نویسان محترم گروه خانواده..
سعید آبیار سه شنبه 8 آبان 1397 08:14
کمک راهنمای محترم سرکار خانم لیلا.عالی صحبت کردید.لذت بردم.ضمنا تشکیل لژیونتان را تبریک میگویم.به امید موفقیت
مهدی مرادی رهجوی آقای آبیار سه شنبه 8 آبان 1397 01:57
سلام خداقوت و موفق باشید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic