گفتگو با همسفر صبا؛عضو لژیون مالی
چهارشنبه 9 آبان 1397 ساعت 18:47 | نوشته ‌شده به دست همسفر فریده | ( نظرات )

ما روزها و ایام خوبی داریم تا تقدیرهایمان را رقم بزنیم، مثل شب قدر، روز عرفه و ....؛ و خداوند این فرصت‌ها را در اختیار ما قرار می‌دهد تا با بازنگری در تفکر و اعمالمان مسیرمان را از نو بسازیم، روز گل‌ریزان هم یکی از این فرصت‌هاست که با عملکردمان می‌توانیم در تقدیر و اتفاقات بعدی حیات‌هایمان اثرگذار باشیم.

 

با عرض سلام و درود خدمت شما کمک راهنمای همسفران، خانم صبا

امیدواریم این گفتگو موجب شود تا انسان‌های بیشتری مشتاق انجام عمل ارزشی بخشش از نوع مالی شوند و این قانون نانوشتهٔ هستی را بیشتر باور کنند و به آن بپردازند و بیشتر مشمول برکات آن شوند!


 •لطفاً بفرمایید؛ چه تفکر یا اندیشه‌ای به شما کمک کرد تا بخواهید در محکم‌تر شدن پایه‌های مالی کنگره قدمی بردارید؛ از نقطهٔ آغازین و اولین تجربه‌تان برایمان بگویید که سبب شد این باور در شما قوی‌تر شود و مشتاق‌تر شوید.

خاطرم هست در اوایل حضورم روزی یکی از مرزبانان برای کمک به زمین کنگره پیام دادند، این اولین جرقه بود و من مبلغی حدود سی هزار تومان به زمین کنگره تقدیم کردم و بعدازآن هم کماکان این کار را انجام می‌دادم. در سال 91 یک مقاله‌ای خواندم در خصوص زکات، یکی از نکاتی که مطرح‌شده بود این بود که حتماً بخشی از درآمدتان را به مکان‌های معنوی و یا افراد معنوی ببخشید، چرا این‌که مکان‌ها و انسان‌ها برای هدف مالی تلاش نمی‌کنند و برای پابرجایی‌شان و ادامه حرکتشان حتماً باید حمایت شوند، بعدازآن با دوستانم برنامه‌ای چیدیم که بخشی از درآمدمان را به انسان‌هایی که به ما حقیقت را آموزش می‌دهند و یا مکان‌هایی که در آن آموزش معنوی می‌گیریم ببخشیم تا این جریان‌ها در هستی ادامه‌دار باشد، آن‌ها به مساجد و... نظر داشتند ولی من تنها جایی که مدنظرم بود کنگره 60 بود، پناهگاهم و مدرسه معنوی‌ام. از همان‌جا تصمیم گرفتم یک درصد از درآمدم را تقدیم کنگره 60 کنم. 


•شما از آن دسته همسفرانی هستید که به‌صورت پیوسته به زمین کنگره کمک می‌کنید؛ چه بازخوردی از این خدمت دریافت کردید که شمارا برای انجام پیوستهٔ آن مشتاق می‌کند؟

اگر یک روز ما فراموش کنیم از خداوند بابت نعمت‌هایی که به ما داده تشکر کنیم آیا خداوند هم فراموش می‌کند نعمت‌هایش را به ما ارزانی دارد؟!

کنگره 60 هم یکی از بهترین نعمت‌هایی است که خداوند روزی من کرده است، تلاش می‌کنم که با سپاسگزاری کردن از این نعمت خداوند به‌واسطه حمایت از زمین کنگره 60، سهم خودم از این روزی را بیشتر کنم و ادامه آن را طلب نمایم، باشد که مقبول افتد. در ضمن این کار رابطه مرا با کنگره بهتر کرده است.


•شما عضو لژیون مالی شعبه شادآباد هستید؛ لطفاً از حس و حال و تجربیات خود پس از عضویت در لژیون مالی برایمان بگویید.

این جایگاه هم یکی دیگر از نعمت‌های خداوند است که بسیار شیرین و پر خیروبرکت است که توصیف آن کار سختی است مثل‌اینکه محسوسات را با معقولات شرح دهی، از خداوند می‌خواهم همچون قبل یاریم کند که در این جایگاه باقی بمانم و انسان‌های دیگری هم به این سکوی پرتاب برسند و لذت وصف‌ناشدنی این اوج گرفتن را تجربه کنند. 

•چه پیشنهاد یا توصیه‌ای برای عزیزانی دارید که شرایط عضویت در لژیون مالی را ندارند اما در قلبشان بسیار خواستار این خدمت و حضور هستند؟

ملاک سنجش افراد صرفاً عملکرد آن‌ها نیست، بلکه خواست درونی آن‌ها هم بسیار اهمیت دارد و اجر بالایی برای آن در نظر گرفته‌شده است. همین‌که دوست دارید این جایگاه را تجربه کنید مطمئن باشید که در مسیر درستی درحرکت هستید و از خیلی از کسانی که حتی به این مسئله فکر نمی‌کنند جلوتر هستید، شما عزیزان جز لژیون مالی کنگره 60 هستید، درست مثل زمانی که شما متوجه وجود فرزندی در وجود خویش می‌شوید از همان زمان مادر هستید ولی نه ماه بعد فرزندتان را خواهید دید. این خواست و میل شمارا به آن نقطه خواهد رساند.


•چه پیشنهادی برای همسفرانی دارید که شرایط مالی خوبی دارند اما به هر دلیلی نمی‌خواهند عضو لژیون مالی باشند؟

امیدوارم این نقطه تفکر در ذهن ما ایجاد شود که ما عمر جاویدان نداریم و روزی از این دنیا خواهیم رفت، کمی هم به فکر سفر بعدی خود باشیم و توشه برداریم، به خانه‌های بعدی‌مان هم فکر کنیم که بی‌سرپناه نمانیم، این بخشش‌ها خانه‌های بعدی ما را خواهد ساخت، هر چه بیشتر ببخشیم بناهایمان آبادتر و ماندگارتر خواهد بود.


 •نظر خود را در مورد این آیه بفرمایید؛

"کسانیکه اموال خود را در راه خداوند انفاق می‌کنند همانند بذری است که هفت خوشه برویاند و در هر خوشه‌ای یک‌صد دانه باشد!"

کلام خداوند حق است و شکی در آن نیست، شک زمانی صحت دارد که خلافش را تجربه کنیم، خداوند بهترین و سخاوتمندترین شریک است، هر آنچه داریم متعلق به خداوند است، با بازگرداندن سهم خداوند به خودش، امانت‌داری خودمان را ثابت کرده‌ایم و قطعاً شایسته دریافت‌های بیشتر خواهیم شد.


 •اگر مطلبی یا توصیه‌ای در امر گل‌ریزان و لژیون مالی هست که مایلید در مورد آن سخن بگویید؛ لطفاً بفرمایید.

ما روزها و ایام خوبی داریم تا تقدیرهایمان را رقم بزنیم، مثل شب قدر، روز عرفه و ....؛ و خداوند این فرصت‌ها را در اختیار ما قرار می‌دهد تا با بازنگری در تفکر و اعمالمان مسیرمان را از نو بسازیم، روز گل‌ریزان هم یکی از این فرصت‌هاست که با عملکردمان می‌توانیم در تقدیر و اتفاقات بعدی حیات‌هایمان اثرگذار باشیم.

این فرصت را غنیمت بشماریم ؛شاید آخرین فرصت باشد و با تمام توان و آمادگی در این جشن شرکت کنیم.

 

تهیه و تنظیم:همسفر فریده و همسفر فاطمه

عکس:همسفر فریده


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
فاطمه همسفر امیر سه شنبه 15 آبان 1397 00:42
راهنمای عزیزم خدا قوت کلامتان مثل همیشه عالی و تاثیر گذار بود. خداوند به مال و وجودتان برکت دهد.دعا می کنم هر کس که خواهان این بخشش است توانایی اش را پیدا کند.
خانم فاطمه و خانم فریده عزیز خدا قوت و سپاس، پاینده باشید.
مسافر توحید دوشنبه 14 آبان 1397 10:14
بی شک هر خواسته ای در درون انسان شکل بگیرد، میوه آن خواسته بلافاصله خلق خواهد شد...
خوشا به سعادت پاک ترین انسان ها، خوشا به سعادت انسان های سعادتمندی که عمل سالم سرلوحه خواست درونی شان است، همای سعادت بر دوش کسی است که نفسی را از درد برهاند، روشنی و نور در سیمای کسانی است که خالص ترین نفس را دارا هستند، خوشا به حال کسانی که حال خودشان را با حال هستی گره زده اند و مبارک باد این وارستگی و پاکیزگی
خدمتگزاران لژیون مالی از سابقون هستند و این برازنده ایشان است.
ایام به کام، روزگار به مراد...
مهدی صافی (21) یکشنبه 13 آبان 1397 23:16
راهنمای گرانقدر سرکار خانم صبا، پرسش و پاسخ‌های زیبا و تامل برانگیزی بود و البته همراه با بار آموزشی فراوان. از خدمات ارزشمند شما صمیمانه سپاسگزارم. امیدوارم شرایط خدمت در این جایگاه برای کسانی که خواهان هستند فراهم گردد ان‌شاءالله
وبلاگ نویسان گرامی تشکر
☆دَرپَناه‌ِحَق‌باشید اِن‌شاءَالله☆
صدیقه یکشنبه 13 آبان 1397 11:28
خانم صبای عزیز,شمایکی ازالگوهای بی نقص کنگره برای همسفران هستید,من سعی میکنم رفتارو منش شمارا سرلوحه خود قراربدهم,ازخدابابت نعمت وجود پربرکت عزیزانی چون شمابسیارسپاسگزارم,عشق درتک تک لحظاتتان جاری وساری باشد,وتمام خوبیهای دنیارابرایتان ازخداوند خواهانم.
همسفر رعنا شنبه 12 آبان 1397 10:15
خانم صبای عزیز راهنمای گرامی؛بی نهایت سپاس.مانند همیشه مطالب و توضیحات شما راهگشا،آموزنده و تاثیرگذار است.انشااله من نیز بتوانم با الگوپذیری ازشما در این مسیر ثابت قدم باشم.عمر و دانش و مالتان سرشار از خیر و برکت الهی.پایدار باشید.
وبلاگ نویسان عزیز خداقوت. دستتان پرتوان.
همسفر مهدی شنبه 12 آبان 1397 09:26
كمك راهنمای محترم خانم صبا شما پیوسته در مصاحبه هایتان آنچنان هوشمندانه و آگاهانه به سوالاتتان پاسخ می دهید كه انسان را تحت تاثیر قرار داده و به تفكر وا می دارد و این نه تنها نشان از دانایی شما بلكه حاكی از میزان بهره مندی شما از دانایی موثر می باشد.به امید قرار گرفتن شما در جایگاه های والاتر هستی
با تشكر از وبلاگ نویسان محترم
همسفرخدیجه . م جمعه 11 آبان 1397 10:10
خدا قوت ، راهنمای مهریانم شماهمان خوشه طلایی هستید که در کنگره ودر کنار ما موج میزنید مثل همیشه سخنانتان پر بار وعالی بود ممنون از خداوند بابت راهنماها وانسانهای خوب وبخشنده مانند شما سپاسگزارم خداقوت به وبلاگ نویس محترم خانواده موفق باشید اجرکم عندالله
همسفر حوریه جمعه 11 آبان 1397 06:35
سلام وخداقوت خدمت راهنمای عزیزم خانم صبا.خداوند به مال وعمر وعلم وسلامتیتان برکت دهد،ممنون از صحبتها وعملکرد خالصانه تان که چراغی است پر نور بر راه تاریک ما.امید وارم بتوانم وخداوند توفیق دهد قدمهایم را مثل شما بردارم وخدمت گزار مخلوقین باشم‌.
خانم فاطمه وخانم فریده عزیز خدمتتان پر خیر ان شالله
مریم نظری پنجشنبه 10 آبان 1397 22:22
خدا قوت خانم صبای عزیز و گرامی
خوش به سعادت کسانی که بی ریا می بخشند، شما جز کسانی هستید بی ریا مالتان را برای آبادی بهترین و امن ترین مکان می بخشید و با نگاه مهربان و دل پرمهرتان به همسفرها انرژی می بخشید.
خداوند به مالتان خیر و برکت ببخشد و همیشه تنتان سالم باشد و عمر با عزت داشته باشید.
خدا قوت عزیزان گروه وبلاگ
مهدی مرادی رهجوی آقای آبیار پنجشنبه 10 آبان 1397 19:30
سلام خداقوت بسیار زیبا و عالی بیان نموده اید و موفق باشید
ایرج ورمزیار (21) پنجشنبه 10 آبان 1397 11:38
باعرض ادب ودرودخدمت کمک راهنمای گرامی سرکارخانم صبا...خداقوت وتشکرازشمابابت مطالب خوب وتاثیرگزاری که بیان فرمودید...درحقیقت بدون اغراق شمامصداق ومفهوم واقعی همین آیه زیبامیباشیدکه که سوال کننده محترم بیان نمودند...مثل الذین ینفقون اموالهم فی سبیل الله کمثل حبه ابنتت سبع سنابل فی کل سنبله مائه حبه والله یضاعف لمن یشا٬والله واسع علیم.....بی منت انفاق میکنید..بی منت میبخشید..بی منت میکارید..بی منت دردجله می اندازید..بی منت میسازید..بی منت دوست دارید..بی منت به بندگان خداوندعشق میورزید..ودرجهاداکبرجاهدوافی سبیل الله بااموالهم ‌‌‌بااموالتان درراه خداودرراه احیای انسانها جهادمیکنیدوامیدرادردلهای دردمندان زنده میکنیدواین میسرنمیشودمگرآنکه انسانی به تماماصفات رحمانی خداوندرادریافت کرده باشدتابتواندآنرادراختیارهمنوعانش قراردهدکه شماوسایرعزیزان ازاین صفات نیکوبدرستی بهره مندشده اید.حرکتهای شمانویدبخش صبحی تازه آفاقی درخشان وشبی بدون ظلمت برای رهایی انسانهای دردمنداست..انفاستان قدسیه...صبحتان صادق..وعمرتان جاودان..وزندگیتان سراسرنوروروشنایی باد..آمین..تشکرازوبلاگ نویسان محترم گروه خانواده..
لیلا محمدلو پنجشنبه 10 آبان 1397 10:39
خانم صبای عزیزم چقدر زیبا به سوالات پاسخ دادید تحت تاثیر قرار گرفتم و مرا به فکر فرو برد خداوند به وجودتان و مالتان برکت دهد و همواره سلامت و استوار باشید.
خانم فریده عزیز و خانم فاطمه عزیز سپاس فراوان برای ثبت این مصاحبه آموزنده
سمانه همسفر داود پنجشنبه 10 آبان 1397 08:44
خدا قوت خانم صبا عزیزم .موفق و پایدار باشید.
همسفر زهرا پنجشنبه 10 آبان 1397 00:30
خانم صبای عزیز ،ممنون از مصاحبه دلنشینتان ،کلام و عملکرد شما به قدری درست و زلال است که همیشه اثر گذار است و من همیشه از شما آموخته ام خداوند به عمر و مال شما برکت بدهد و سایه تان مستدام و ممنون از وبلاگ‌ نویسان
فریدون جنابی چهارشنبه 9 آبان 1397 20:51
بااحترام...سرکار خانم صبا کمک راهنمای محترم بسیار خوشحال شدم از توضیح و توسعه بسیار مهم با حس بسیار عالی در مورد جشن گلریزان ایشاالله موفق و پایدار در پناه خداوند بزرگ همواره باشید ... یاعلی
پوران همسفرعباس چهارشنبه 9 آبان 1397 20:47
خداقوت خدمت راهنمای عزیزم بسیارعالی بیان کردید انشاالا خداوند به مال وجان شما برکت دهد که همچنان درراه خدمت قدم برمی دارید
خداقوت خدمت خانمها فاطمه وفریده
انشاالا خداوند به من هم توفیق خدمت بدهد چرا که توفیق خدمت به هر کس داده نمی شود .
پوران همسفرعباس چهارشنبه 9 آبان 1397 20:46
خداقوت خدمت راهنمای عزیزم بسیارعالی بیان کردید انشاالا خداوند به مال وجان شما برکت دهد که همچنان درراه خدمت قدم برمی دارید
خداقوت خدمت خانمها فاطمه وفریده
انشاالا خداوند به من هم توفیق خدمت بدهد چرا که توفیق خدمت به هر کس داده نمی شود .
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic