رابطه یادگیری با معرکه گیری ؛ گفتگو با همسفر رقیه
سه شنبه 15 آبان 1397 ساعت 19:01 | نوشته ‌شده به دست همسفر فتانه | ( نظرات )

هر چه قدم در جهت آموزش و یادگیری برداریم متوجه می‌شویم که با معرکه‌گیری به‌جایی نخواهیم رسید. شاید برای زمانی کوتاه بتوانیم حرف خود را عملی کنیم؛ ولی پایدار نخواهد بود. 

         

یا رحمان

با عرض سلام و ادب خدمت همه خوانندگان عزیز و گرامی و همچنین عرض ادب و سلام خدمت همسفر گرامی خانم رقیه. متشکرم از شما که وقتتان را در اختیار ما گذاشتید، ان شاالله گفتگوی خوبی در جهت اهداف کنگره داشته باشیم.
در ابتدا خواهش می‌کنم خودتان را معرفی نمایید.
سلام دوستان رقیه هستم یک همسفر
 آخرین آنتی ایکس مصرفی مسافرم تریاک و شیشه، روش درمان DST، داروی درمان OT به راهنمایی آقای علی رضوانی و راهنمای خوب خودم خانم معصومه، ۱۳ ماه و ۱۴ روز سفر کردیم و در حال حاضر ۲۱ ماه و ۵ روز است که آزاد و رها هستیم.

معرکه‌گیری یعنی چه؟
معرکه‌گیری نوعی نمایش عمومی است که در آن معرکه‌گیر با انجام اعمالی جالب، بینندگان را دور خود جمع و سرگرم می‌کند، معرکه‌گیری نمایش سنتی از برخی حرکات قدرتی همچون پاره کردن زنجیر با بازوان، شکافتن سنگ با دست یا بازی با مار سمی است. در معرکه‌گیری افراد سودجو در قالب معرکه‌گیر با جمع‌کردن مردم، اقدام به شادی و توهین به افکار و شعور مردم می‌کنند.
یکی از اساسی‌ترین موضوعات در معرکه‌گیری زمانی است که ناامیدی، ترس سراغ ما می‌آید و این ناشی از جهل می‌باشد. وقتی به‌راحتی نمی‌توانیم حرف خود را بزنیم دست به معرکه‌گیری می‌زنیم تا ترحم دیگران را برانگیخته کنیم و حق را به‌جانب خود بدانیم. در اینجا حس‌های ما آلوده‌شده و دست به معرکه‌گیری می‌زنیم.

فرق بین یادگیری و معرکه‌گیری چیست؟
معرکه‌گیری نقطه مقابل یادگیری و آموزش می‌باشد و وقتی شخص وارد معرکه‌گیری می‌شود درواقع از آموزش دور می‌شود و همیشه دارای انرژی منفی است. در معرکه‌گیری اولین چیزی که آلوده می‌شود، حس است؛ ولی در یادگیری که همان آموزش است فرد همیشه در حال یادگیری علم و علوم زندگی می‌باشد و از مثلث جهالت به دور است و متوجه می‌شود که با معرکه‌گیری کار به‌جایی نمی‌برد. افرادی که در حال یادگیری هستند همیشه در حال خدمت هستند و از انرژی مثبت برخوردار هستند و همیشه خوشحال هستند.

با توجه به اینکه ما در کنگره یاد گرفتیم که هر چیزی را از زاویه‌های مختلف بررسی کنیم آیا معرکه‌گیری جنبه مثبت هم می‌تواند داشته باشد؟
با آموزش‌هایی که از کنگره گرفتم آموختم که هر چیزی هم صور آشکار دارد و هم صور پنهان. هر چیزی هم جنبه مثبت دارد و هم جنبه منفی. اگر بخواهم بگویم که چگونه معرکه‌گیری جنبه مثبت دارد؛ وقتی در جهت آموزش قرار می‌گیریم معرکه‌گیری، مثبت رخ می‌دهد، در کنگره و قرار گرفتن در لژیون و آموزش گرفتن این معرکه‌گیری را راهنما انجام می‌دهد و این به نظر من همان صور آشکار معرکه‌گیری در جهت مثبت است و به نظر من در صور پنهان، معرکه‌گیری در جهت مثبت، وقتی در مسیر آموزش‌های جناب مهندس دژاکام که همان کتاب و جزوات و مقالات و CD ها می‌باشد قرار می‌گیریم ایجاد می‌گردد.

اگر به‌ناچار در معرکه‌ای حضور پیدا کردید و نتوانستید خارج شوید چه عکس‌العملی نشان می‌دهید؟
شاید قبل از کنگره و آموزش، علاوه بر اینکه خودم معرکه‌گیری می‌کردم، در معرکه‌گیری‌ها هم حضور پیدا می‌کردم؛ ولی بعد از آموزش در کنگره و آموزش دیدن تا جایی که بتوانم در این مکان‌ها حضور پیدا نمی‌کنم؛ ولی به‌ناچار اگر ماندم، سعی می‌کنم دامن به این معرکه‌گیری نزهم و از حاشیه به دورباشم. حرف یا کلامی بر تأیید معرکه‌گیر نگویم تا اینکه مشتاق شود ادامه دهد و با سکوت سعی می‌کنم فرد به معرکه‌گیری خود پایان دهد.

به نظر شما معرکه‌گیری تمثیلی از چه می‌تواند باشد؟
شاید این‌طور می‌شود گفت: مثل کودک؛ زیرا کودک با گریه و زاری و پا کوبیدن می‌خواهد جلب‌توجه کند و نظر مادرش را به‌طرف خودش ببرد تا نیازش برآورده شود و یا می‌شود طور دیگری گفت که افراد تک‌بعدی هستند که بدون فکر و آگاهی دست به معرکه‌گیری می‌زنند.

یادگیری چه ارتباطی با معرکه‌گیری دارد؟
هر چه قدم در جهت آموزش و یادگیری برداریم متوجه می‌شویم که با معرکه‌گیری به‌جایی نخواهیم رسید. شاید برای زمانی کوتاه بتوانیم حرف خود را عملی کنیم؛ ولی پایدار نخواهد بود. اگر آموزش‌دیده باشیم متوجه خواهیم شد که مشکل و عیب کار کجا خواهد بود و درصدد رفع آن عیب برمی آییم؛ پس هر چه در آموزش و فنون آن باشیم، از معرکه‌گیری به دور خواهیم بود و در هیچ معرکه‌گیری شرکت نمی‌کنیم .

نتیجه فردی که در کنگره‌معرکه‌گیری کند چه خواهد شد؟
در گردبادی که خودشان به وجود آورده‌اند به گوشه‌ای پرتاب خواهند شد و از دایره آموزش‌های ناب کنگره دور می‌شوند و از کنگره دور و دورتر خواهند شد.

خانم رقیه عزیز آیا کلام یا حرف آخری برای ما دارید؟
اولین کار برای یادگیری این است که حس خود را درست کنیم که همان حرکت ما است ، چه در سفر اول و چه در سفر دوم و باید حرف راهنمای خود را گوش کنیم و مطیع باشیم ، در این صورت وارد معرکه‌گیری نمی‌شویم.


از همکاری شما همسفر محترم سپاسگزارم و بالاترین جایگاه را برایتان آرزومندم . 
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافرا سماعیل جمعه 18 آبان 1397 11:03
همسفر خداقوت
مریم نظری پنجشنبه 17 آبان 1397 23:12
خدا قوت خواهر عزیزم ، رقیه جان جواب سوالها را با تفکر و خیلی خیلی عااالی پاسخ دادید، من همیشه از شما آموزش می گیرم.
موفق و پیرور باشی و در جایگاههای بالاتر بدرخشی.
خدا قوت خانم فتانه عزیز، سوالها عالی بودند.
نوشین پنجشنبه 17 آبان 1397 09:55
خانم فتانه خداقوت و سپاس فراوان بابت این گفتگو خوب و آموزنده .
نوشین پنجشنبه 17 آبان 1397 09:37
خانم رمرودی گفتگوی خوبتان نشان از گرفتن آموزشهای خوب شما دارد . امیدوارم همییشه در صراط باشید و در آزمون کمک راهنمایی قبول شده و به گرفتن آموزشهای خود ادامه بدهید .
همسفرسهیلا رهجو خانم معصومه پنجشنبه 17 آبان 1397 06:07
خانم رقیه عزیز خداقوت.مصاحبه عالی بود وخیلی زیبا در رابطه با یادگیری ومعرکه گیری توضیح دادید آرزوی جایگاه های بالاتری رابرای شما دارم
ممنون از خانم فتانه خداقوت
معصومه همسفر مسعود چهارشنبه 16 آبان 1397 18:25
عالی و کامل بود آموزش گرفتم خدا قوت خانم رقیه و خانم فتانه عزیز.
فریدون جنابی چهارشنبه 16 آبان 1397 16:50
بااحترام...همسفر گرامی گفتمان شما خیلی عالی و اثر گذار بود موفق و پایدار باشید ...یاعلی
مهدی مرادی رهجوی آقای آبیار چهارشنبه 16 آبان 1397 15:59
سلام خداقوت بسیار زیبا و عالی بیان نموده اید و موفق باشید
همسفر سکینه1 چهارشنبه 16 آبان 1397 11:27
خانم رقیه عزیز،مصاحبه بسیار خوب و مفیدی بود.استفاده کردم.سپاسگزارم.خانم فتانه خدا قوت.
با تشکر از عکاس و وبلاگ نویسان عزیز.
همسفر سکینه1 چهارشنبه 16 آبان 1397 11:26
خانم رقیه عزیز،مصاحبه بسیار خوب و مفیدی بود.استفاده کردم.سپاسگزارم.خانم فتانه خدا قوت.
با تشکر از عکاس و وبلاگ نویسان عزیز.
ایرج ورمزیار (21) چهارشنبه 16 آبان 1397 05:33
همسفرگرامی سرکارخانم رقیه..خداقوت وتشکرازشمابابت مطالب خوبی که بیان نمودید تشکرازوبلاگ نویسان محترم گروه خانواده..
طاهره لژیون دهم چهارشنبه 16 آبان 1397 02:41
سلام و خدا قوت خدمت خان رقیه عزیز،گفتگوی شما بسیار زیبا و تاثیرگذار بود،خدا رو شکر که کنگره 60 راهی به روی ما گشوده تا با آگاهی و دانش با هستی روبرو شویم،ان شاءالله که شما در مسیر کنگره پایدار و پیروز باشید و جایگاه های بالاتری را تجربه کنید.همچنین از خانم معصومه عزیز بابت آموزشهای خویشان بسیار سپاسگزارم.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic