گفتگو با همسفر سولماز
چهارشنبه 23 آبان 1397 ساعت 13:53 | نوشته ‌شده به دست همسفر مرجان | ( نظرات )

روش کنگره یک روش الگویی و بی‌نقص است، در این روش شخص به مدت ۱۱ ماه، کم‌کم با آموزش‌های کنگره و با خوردن شربت تریاک، هم جسم، هم روان و جهان‌بینی‌اش به تعادل می‌رسد؛ ولی در روش‌های دیگر شخص مصرف‌کننده وقتی‌که ترک می‌کند نه جسم و نه روان شخص در تعادل نیست و مانند خانه‌ای است که ویران‌شده و تا وقتی‌که آن را درست نکنند همیشه حالش خراب است. در روش‌های دیگر، معنی ترک این است که بعد از سه یا چهار روز مواد قطع می‌شود و آزمایش ادرار او منفی می‌شود ؛ اما این نشانهٔ سلامت نیست و چنین شخصی نمی‌تواند در تعادل باشد.


با سلام و خدا قوت خدمت خانم سولماز عزیز، از اینکه وقت گران‌بهایتان را در اختیار ما گذاشتید از شما سپاسگزارم و امیدوارم گفتگوی ما نور امیدی باشد برای کسانی که در آتش ویرانگر اعتیاد گرفتارند و به دنبال راه نجات هستند.

 

- در ابتدا خودتان را معرفی کنید.

به نام خداوندی که به کالبد یخ‌زده ما جان بخشید .

با سلام و خدا قوت به اعضای کنگره ۶۰ من سولماز هستم یک همسفر

 آخرین آنتی ایکس مصرفی مسافرم شیشه و هروئین، مدت سفر اول ۱۳ ماه و ۱۹ روز بود با راهنمایی آقای حسین هاشمی و خانم آزاده و در حال حاضر دو سال و دو ماه و سه روز است که آزاد و رها هستیم.

 

کمی از دوران اعتیاد مسافرتان بگویید.

اوایل مصرف مسافرم تریاک بود و چندان مشکلی در زندگی نداشتیم؛ ولی وقتی‌که به شیشه روی آورد کم‌کم آسیب‌هایی را با خود به همراه آورد. تقریباً مدت دو یا سه ماه به‌طور مدام شیشه مصرف کرد؛ ولی تخریب‌هایی که به‌جای گذاشت الآن هم که مدت چهار سال است از آن روزها می‌گذرد، بازهم چیزهایی در چارچوب خانواده ظاهر می‌شود که نشان‌دهندهٔ تخریب همان روزهاست. امیدوارم بتوانیم آموزش‌های کنگره را کاربردی کنیم تا از این تاریکی‌ها و مشکلات هم بتوانیم جان سالم بدر ببریم.

 

آیا روش‌های ترک را تجربه کرده‌اید؟

چند باری سقوط آزاد، متادون درمانی و یک‌بار هم کمپ رفتند.

 

تجربه‌تان را از ترک‌هایی که انجام داده‌اید برایمان بازگو کنید.

وقتی تریاک مصرف می‌کرد هر یک سال یکبار سقوط آزاد می‌رفتند و چند روزی در خانه می‌خوابید و ما هم تا جایی که در توان داشتیم همکاری می‌کردیم و بعد از دو یا سه روز که پایش را از خانه بیرون می‌گذاشت، روز از نو ، روزی از نو، وقتی‌که به خانه برمی‌گشت در اولین نگاه متوجه می‌شدم که بازهم مصرف کرده است . چند روزی از من پنهان می‌کرد؛ اما بعد از چند روز همه‌چیز آشکار می‌شد .

اما متادون درمانی: با تجویز پزشک متادون درمانی را شروع کرد و مدتی فکر می‌کردیم این روش خیلی خوب جواب می‌دهد؛ اما درست همان روزها از شانس بد ما شایع شده بود که شیشه اعتیاد ندارد و حتی می‌تواند سایر اعتیادها را هم از بین ببرد و مسافرم این شایعه غلط را باور کرده بود و به سمت شیشه روی آورد و هرچند مدت یکبار، مصرف می‌کرد و بعد از مدتی متادون کنار رفت و شیشه جای آن را گرفت؛ ولی ما همچنان فکر می‌کردیم مسافرم درمان شده و دیگر معتاد نیست و حتی نذری‌های سنگینی هم می‌دادیم که خدا را شکر کنیم که مسافرم دیگر اعتیاد ندارد، درحالی‌که همه، به‌جز ما که در تاریکی غرق‌شده بودیم متوجه اعتیاد همسرم بودند .

اما روش کمپ:  بعد از وارد شدن به کنگره بود که چون نمی‌توانست سقوط آزاد برود راهنمایش دستور داد تا این کار را در کمپ انجام بدهد و به مدت ۱۲ روز در کمپ بود؛ حتی تحت مراقبت‌های ویژه بود و نه‌تنها حالش خوب نشده بود بلکه بدتر از روزهای مصرف‌ شده بود. در کمپ خیلی بی‌حرمتی و اذیتش کرده بودند و همان‌جا مسافرم فرق کنگره با کمپ را متوجه شده بود.

چگونه با کنگره آشنا شدید؟

آشنایی ما با کنگره توسط همسایه ما و یکی از خواهر لژیونی‌هایم که عضو کنگره ۶۰ بودند اتفاق افتاد. وقتی‌که مشکلاتم را با آنها در میان گذاشتم آنها کنگره ۶۰ را به ما معرفی کردند و من از همان روز به بهانه اینکه همسفر برادرشوهرم شوم، وارد کنگره شدم و به مدت یک سال از آموزش‌های کنگره استفاده کردم. برادرشوهرم سفرش را خراب کرد و به شهرستان برگشت؛ ولی من همچنان مصمم بودم که اینجا همان‌جایی است که باید باشیم تا اینکه مسافرم کم‌کم قبول کرد که مصرف‌کننده است و پایش به کنگره باز شد؛ اما در اوایلِ سفر خوب حرکت نکرد و تقریباً یک سال هم شربت می‌خورد و هم مواد مصرف می‌کرد تا اینکه با دستور راهنمایش به کمپ رفت تا سقوط آزاد برود، از روزی که از کمپ خارج شد سفر خودش را به‌طور منظم و با عشق و علاقه به پایان رساند و به رهایی رسید.

 

تفاوت روش DST با دیگر روش‌ها در چه بود؟

روش کنگره یک روش الگویی و بی‌نقص است، در این روش شخص به مدت ۱۱ ماه، کم‌کم با آموزش‌های کنگره و با خوردن شربت تریاک، هم جسم، هم روان و جهان‌بینی‌اش به تعادل می‌رسد؛ ولی در روش‌های دیگر شخص مصرف‌کننده وقتی‌که ترک می‌کند نه جسم و نه روان شخص در تعادل نیست و مانند خانه‌ای است که ویران‌شده و تا وقتی‌که آن را درست نکنند همیشه حالش خراب است. در روش‌های دیگر، معنی ترک این است که بعد از سه یا چهار روز مواد قطع می‌شود و آزمایش ادرار او منفی می‌شود ؛ اما این نشانهٔ سلامت نیست و چنین شخصی نمی‌تواند در تعادل باشد.

 

به نظر شما همسفران کنگره ۶۰ هم می‌توانند از روش DST بهره ببرند، کمی توضیح دهید .

بله این روش برای ما همسفرها خیلی خیلی مفیدتر از مسافرها بود. درست است که ما مصرف مواد نداشتیم؛ ولی هزاران افکار و اندیشه غلط و یا خیلی ضد ارزش‌ها که در وجود ما بود را با کمک آموزش‌ها و روش DST توانستیم تا حدودی حل کنیم؛ پس این روش تنها برای مصرف‌کننده‌ها نیست بلکه برای همه جوامع بشری مفید و تأثیرگذار است؛ چراکه برای عبور از تاریکی‌ها باید ذره‌ذره و به‌آرامی حرکت کنیم.

 امیدوارم همه‌کسانی که تازه‌وارد کنگره شده‌اند، روش کنگره را با روش‌های دیگر مقایسه نکنند و به این روش ایمان داشته باشند تا به رهایی و سلامتی برسند؛ چراکه ما این روش را اجرا کردیم و رهایی و آرامش را دیدیم. امیدوارم روش DST جهانی شود و همه‌کسانی که در دام اعتیاد هستند از این روش استفاده کنند.

 

سخن پایانی؛ در آخر از آقای مهندس و خانواده محترمشان بسیار تا بسیار سپاسگزارم که همه سختی‌های این راه را به جان خریدند تا امروز همه ما بتوانیم از این روش استفاده کنیم و همچنین از راهنمای بزرگوارم خانم آزاده عزیز بسیار سپاسگزارم که همه آموزش‌های کنگره را به من آموخت تا بتوانم در حالت تعادل به زندگی خود ادامه دهم و امیدوارم همیشه در آرامش و آسایش به سر ببرند و آرزوی بهترین‌ها را برایشان دارم.می توانید دیدگاه خود را بنویسید
لیلا محمدلو جمعه 25 آبان 1397 18:49
خانم سولماز عزیزم خواهر صبور و مهربانم همیشه صفت صبوری شما برای من الگو هست انشاءالله به جایگاه کمک راهنمایی برسی.
مرجان عزیز اجرتان آرامش
سیدمهدی موسوی جمعه 25 آبان 1397 14:54
همسفر خدا قوت با سپاس فراوان ازشما که زحمات سخت را همچون گذرگاهای سخت راتحمل نمودید ومرا در رسیدن به رهایی وتعادل همراهی کردین
خیلی عالی بود جملات زیبای شما
اعظم(7) پنجشنبه 24 آبان 1397 10:06
خواهرعزیز سولماز جان ممنون ازبیان شیوایتان امیدوارم درجایگاه های بالاتربدرخشید
ممنون ازخواهرگلم مرجان
همسفر زهرا پنجشنبه 24 آبان 1397 10:01
خدا قوت و ممنون از شما در پناه خداوند مهربان موفق باشید
مهدی مرادی رهجوی آقای آبیار پنجشنبه 24 آبان 1397 00:40
سلام خداقوت بسیار زیبا و عالی بیان نموده اید و موفق باشید
رضا از لژیون2 چهارشنبه 23 آبان 1397 20:20
همسفر محترم درود بر شما بسیار جالب واموزنده بود.
باارزوی موفقیت برای شما وهمسر گرامیتان...
خسته نباشید وخداقوت خدمت گروه خانواده ووبلاگنویسان محترم
فریدون جنابی چهارشنبه 23 آبان 1397 19:44
بااحترام...همسفر گرامی مطالب شما در این گفتگو بسیار عالی و اثر گذار است موفق و سرافراز باشید ...یاعلی
ایرج ورمزیار (21) چهارشنبه 23 آبان 1397 15:34
همسفرگرامی سرکارخانم سولماز..خداقوت وتشکرازشمابابت مطالب خوبی که بیان نمودید تشکرازوبلاگ نویسان محترم گروه خانواده..
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic