بازتاب کمک؛ عضو لژیون مالی
یکشنبه 27 آبان 1397 ساعت 13:25 | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا محمد لو | ( نظرات )
تجربهٔ برگشت هزاران برابر از کمک اندکم طی سال‌های گذشته به زمین کنگره را داشتم. من هرماه مبلغ بسیار ناچیزی را سعی می‌کردم حتی در سخت‌ترین شرایط پرداخت کنم.
اعتراف می‌کنم که هرچند ناباورانه بود اما ذهنم به اینکه این اتفاق بازتابِ کمک ناچیزم به زمین کنگره است نرسید...

به نام قدرت مطلق

سلام دوستان نسیم هستم همسفر؛

ضمن عرض خدا قوت، ممنونم از فرصتی که برای خدمت و آموزش در اختیار بنده قرار دادید.

پیش از هر چیز با تمام وجودم خوشحال و مفتخرم که لیاقت عضویت در لژیون مالی به من داده شد.

در رابطه با عضویت در لژیون مالی همیشه فکر می‌کردم باید پس‌انداز قابل‌توجهی داشته باشم تا بتوانم از ۵ میلیون آن بگذرم و در خودم نمی‌دیدم که تا مدت‌ها در چنین شرایطی قرار بگیرم.

از حدود دو ماه پیش که لیست دستور جلسات را مرور می‌کردم و دیدم که به هفته گل‌ریزان نزدیک می‌شویم، تصمیم گرفتم امسال بیش از سال گذشته سهیم باشم و قصد کردم که میزان کمکم را به یک‌میلیون برسانم.

پس‌انداز اندکی داشتم که برای امری خیر نزد عزیزی بود و قصد داشتم با افزایش آن ماشینی بخرم اما به خاطر شرایطی که ناگزیر در آن قرار گرفته‌ام چاله‌های نه‌چندان خوبی کنده‌شده بود که به‌محض دریافت پول باید پر می‌شدند و من اصلاً نباید روی پس‌اندازم حساب می‌کردم. پس شروع کردم به کنترل هزینه‌ها تا هفتهٔ لژیون مالی، روسفید باشم.

تا اینکه خانم صبای عزیزم حدود یک ماه پیش در شعبه از من سؤال کردند می‌توانی عضو لژیون مالی باشی؟

من همان‌جا خشکم زد!

نمی‌دانستم چه بگویم!

 نه می‌خواستم و نه می‌توانستم به خدمتی که به سمتم آمده نه بگویم.

 از طرفی برای من کلامی که از سمت خانم صبا منعقد می‌شد لازم‌الاجرا بود.

اما از طرفی هم می‌دانستم که توان مالی من به این کار نمی‌رسد.

چیزی نگفتم، جز اینکه: خانم صبا شما که شرایط من را میدانید...

لبخند همیشگی را زدند و گفتند: "۵ شنبه ساعت ۴ در جلسهٔ لژیون مالی شرکت کن"

چشم گفتم و تا شب تمام ذهنم درگیر این بود که چطور خواهد شد.

طی روزهای ۳ شنبه و ۴ شنبه، چاله‌هایی که باید پر می‌شدند با مشورت‌هایی که گرفتم ناباورانه از سر راهم کنار رفتند، فقط مانده بود قول خرید یک "۲۰۶ آبی" که به "کیان" داده بودم!

تجربهٔ برگشت هزاران برابر از کمک اندکم طی سال‌های گذشته به زمین کنگره را داشتم. من هرماه مبلغ بسیار ناچیزی را سعی می‌کردم حتی در سخت‌ترین شرایط پرداخت کنم.

سال گذشته در کمال ناباوریِ همهٔ اطرافیان و مخصوصاً خودم از این اقدام، پدرم آپارتمانی برایم خرید تا هم اجارهٔ آن مرتفع‌کننده مشکلات بسیار زیادی که در آن قرار داشتیم و هم سرمایه‌ای برای آینده باشد.

اعتراف می‌کنم که هرچند ناباورانه بود اما ذهنم به اینکه این اتفاق بازتابِ کمک ناچیزم به زمین کنگره است نرسید!

در اولین جلسهٔ حضورم در جلسات لژیون مالی با مشارکت سایرین به فکر فرورفتم که خب من طی این دو سال و اندی مشارکت برای زمین چه دریافتی داشتم؟!

به‌سرعت و اولین جوابی که به ذهنم رسید اشک به چشمانم آورد. من سهم خیلی کمی بخشیدم ولی خداوند مرا بسیار شرمنده کرده بود و من را صاحب زمینی کرده بود که قابل‌مقایسه نبود و من متوجه آن نشده نبودم. شاید چون درگیری ذهنی بسیاری داشتم یا...

 بااین‌حال دوست نداشتم معامله گرانه وارد شوم، حضور در لژیون مالی برای من صرفاً اَدای دین بود برای قدرت و توانایی امروزم در رویارویی و حل مشکلات، درک بیشتر نسبت به بسیاری مسائل در مقایسه با گذشته و تغییر بسیار نسبت به نسیمِ قبل از ورود به کنگره که همگی در سایهٔ آموزش‌ها بود و بس!

در ادامه دوست داشتم به نیت درمان کامل آشِنایی که میدانم امروز تخریب بسیاری دارد اما درگذشته لطفش شامل حالم شده چراغ کوچکی روشن کنم شاید مسیر برایش روشن شود.

اما ایمان‌دارم که خیلی بیشتر از گذشته اجرای وعدهٔ خدا شامل حالم خواهد شد و قولی که به فرزندم دادم به‌زودی محقق خواهد شد.

پس با تمام قوا در جلسهٔ ۵ شنبه حاضر شدم، بااینکه هنوز برای برگشت پول، موانعی سر راه آن عزیز بود، اما خودم را عضو قطعی لژیون مالی می‌دانستم و تجربیات سایر عزیزان در این دو جلسه، بارها اشک به چشمانم آورد و مهر تأییدی به این تصمیم بود.

فقط می‌توانم بگویم سپاسگزار خدای مهربانم و خانم صبای عزیزم هستم که از دعوت‌کنندگان بزرگ خدا به‌سوی خیر و آرامش هستند و در سایهٔ نفوذ کلامشان این خدمت نصیب من شد.

در ادامه سعی کردم با تمام عشقی که به این خیر بزرگ دارم عزیزان حاضر در لژیون ۱۱ را به حضور و حمایت هر چه بیشتر ترغیب کنم.

هرچند که از آن‌ها خواستم نه به نیت برگشت پول بلکه به نیت باز شدن گره‌های باز نشده در صور پنهانشان و گشایش مسیرهایی که به زیبایی توصیفاتِ بهشت است در این مسیر قدم بگذارند که قطعاً در ادامه از جایی که حتی تصور نمی‌کنند برکت مالی فراوانی نصیبشان خواهد شد، به‌شرط غلبه بر ترس‌ها و ایمان به وعدهٔ حقیقی خداوند!

امیدوارم سال ۹۷ حضور همسفران در لژیون مالی اعجاب‌انگیز باشد تا در محضر خدا و جناب مهندس روسفید باشیم و قدمی هرچند کوچک در تداوم این مکان مقدس داشته باشیم.

 

نگارنده: کمک راهنمای محترم؛ همسفر نسیم


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
فرشته همسفر سه شنبه 6 آذر 1397 14:19
سلام و خدا قوت خانم نسیم عزیز خیلی عالی و پر معنا و پر احساس حس قشنگتون رو ابراض کردین و این زیباترین شربت گوارای زندگیست که خداوند به شما عطا کرده که اینگونه فدا کارانه از خواستنی های خود و فرزندتان بگذرید انشالله برکاتش در زندگی قشنگتان صدها برابر شود و امیدوارم ما هم بتوانیم با الگوگیری از شما بزرگوار بخشش رو در حد پرواز بسوی خدواند بیاموزیم عشقت رسد به فریاد گر خود به سان حافظ قران زبر بخوانی در چهارده روایت .با تشکر از وبلاگ نویسان
فاطمه همسفر پوریا دوشنبه 28 آبان 1397 23:09
راهنمای عزیز و مهربانم شما همیشه قلب مهربان و بخشنده ای دارید و همیشه از ما خواستید که اگر بخششی می کنیم واقعا از ته قلبمان باشد و بی منت و بی توقع.
قطعا رسیدن به جایگاه هایی که در کنگره تجربه می کنید بابت داشتن قلب مهربان و بخشنده شماست.
بابت تمام آموزش هایی که در اختیار ما قرار می دهید بی نهایت سپاسگزارم و امیدوارم ما هم آموزش ها را به خوبی گرفته و عملی کنیم.
از ته قلبم دوستتان دارم و امیدوارم به تمام خواسته های قلبیتان برسید .
سمانه همسفر داود دوشنبه 28 آبان 1397 11:04
خدا قوت
فریدون جنابی دوشنبه 28 آبان 1397 10:17
بااحترام...همسفر گرامی مقله خوب و اثر گذاری را مکتوب نمودید موفق و همیشه پایدار باشید ...یاعلی
مریم نظری دوشنبه 28 آبان 1397 09:12
خانم نسیم عزیزم به راستی شما یکی از بنده گان لایق خداوند هستی.
در همه جایگاههای خدمتی خوش درخشیدید و خدمت در لژیون مالی هم لیاقت می خواهد.خیلی خیلی خوشحالم که اینقدر بخشنده و مهربان هستید.
خداوند به مالتان و جانتان خیر و برکت ببخشد.
خدا قوت عزیزان گروه وبلاگ
همسفر سکینه1 دوشنبه 28 آبان 1397 07:22
کمک راهنمای گرامی،خانم نسیم،عضو شدن در لزیون مالی،را تبریک عرض میکنم.در خواست خانم صبای عزیز،پیامی ازسوی خداوند بود و شما چه خوب ،ان را اجابت کردید.وعده ی خداوند دروغ نیست،ان شالله به زودی به خواسته قلبی تان میرسید.امیدوارم خداوند این توفیق را شامل حال همه ی مسافران وهمسفران کنگره کند.و همه ی ما بتوانیم طعم شیرین بخشش و انفاق را بچشیم.
با تشکر از وبلاگ نویسان عزیز.
همسفر مرضیه دوشنبه 28 آبان 1397 07:07
خانم نسیم عزیزم چقدر راحت از خواسته هایتان گذشتید و در این جایگاه که پر از رحمت است قرار گرفتید، امیدوارم با قرار گرفتن در این مسیر نور و رحمت، خواسته های قلبی تان هم به اجابت برسند و خیر و خوبی تمام زندگی تان را فرا گیرد
خدا قوت به شما راهنمای بزرگوار
ان شاء الله من و تمامی عزیزانی که تمایل به تجربه ی این جایگاه را دارند هم در این مسیر قرار گیرند
مهدی مرادی رهجوی آقای آبیار دوشنبه 28 آبان 1397 02:28
سلام خداقوت بسیار زیبا و عالی بیان نموده اید و موفق باشید و آرزوی بهترینهارو برایتان دارم
دوشنبه 28 آبان 1397 01:10
خانم نسیم عزیز، انشالله برکت این کار خیرتون در زندگیتون جاری باشه.خدا قوت.
ایرج ورمزیار (21) یکشنبه 27 آبان 1397 21:20
کمک راهنمای گرامی سرکارخانم نسیم...خداقوت وتشکرازشمابابت مقاله خوبتون تبریک فراوان بخاطرورود به لژیون مالی پیروزوسربلندباشیدتشکرازوبلاگ نویسان محترم گروه خانواده..
همسفر سمانه ۱۷ یکشنبه 27 آبان 1397 16:58
خدا قوت خانم نسیم عزیز انشاءالله برکات این خدمات همیشه در زندگیتان جاری باشه❤
همسفر حوریه یکشنبه 27 آبان 1397 14:28
خانم نسیم عزیز،بابت خدمتتان در یکی از بهترین جایگاهها که خدمت در لژیون مالی است تبریک عرض می کنم.امیدوارم خداوند راهگشایتان باشد وبهشت را در زمین تجربه کنید.
همسفر زهرا یکشنبه 27 آبان 1397 14:25
خانم نسیم عزیز ،شما از خواسته های خودتان گذشتید تا خواسته درمان و رهایی دیگران محقق شود ،قطعا بهترین پاداشها در انتظارتان خواهد بود ،در پناه خداوند مهربان موفق باشید
یکشنبه 27 آبان 1397 14:24
خانم نسیم عزیزم،خدمت شما بابت خدمتتان در یکی از بهترین جایگاهها که خدمت در لژیون مالی است تبریک عرض می کنم.امیدوارم خداوند راهگشایتان باشد وبهشت را در زمین تجربه کنید.
همسفرخدیجه . م یکشنبه 27 آبان 1397 13:48
خداقوت خانم نسیم عزیز ممنون از اینکه تجربه تان رادر اختیار قراردادید وعده خداوند دروغ نیست انشاءالله خیرهای بیشتری به سمتتان می آید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic