حس لذت بخش؛ عضو لژیون مالی
دوشنبه 28 آبان 1397 ساعت 12:41 | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا محمد لو | ( نظرات )
خدا را برای این توفیق و برای حس و حال این روزهایم شکر می‌کنم، حسی که این روزها دارم حسی بسیار شیرین و لذت‌بخش است و با کلمات، قابل‌بیان و توصیف نیست و هر کس باید خودش تجربه‌اش کند؛ ولی بیشترین دلیل حال خوشم برای این است که در کمال شگفتی متوجه شدم خواسته‌ای که آن سال‌ها محال می‌دانستم با عضویت در لژیون مالی تحقق‌یافته است...


به نام قادر متعال

در راه خدا انفاق کردن، بس تجارتی سودآور است که تا ابد زندگی‌مان را از تباهی نجات می‌دهد.

خدا را هزاران هزار بار شکر می‌کنم که با تمام کاستی‌هایم در مقام بندگی، باز هم مرا مورد لطف بی‌نهایت خود قرار داده و توفیقی والا نصیبم کرد که در مکانی مقدس چون کنگره باشم؛ آموزش بگیرم، خدمت کنم و من هم سهمی در تحقق اهداف والای جمعیت احیای انسانی داشته باشم، باشد که مقبول درگاهش قرار بگیرد.

از کودکی از پدر و مادرم آموخته بودم که هر چیزی که خداوند روزی‌ام می‌کند، تماماً متعلق به من نیست و دیگران هم سهمی از آن دارند که باید به آن‌ها داده شود و این‌ها می‌توانست بخشی از دارایی مادی‌ام باشد، بخشی از وقتم باشد، بخشی از امکاناتم باشد و ... و در عملکردشان هم این را می‌دیدم.

یاد گرفته بودم که نسبت به درد انسان‌ها بی‌تفاوت نباشم و تا جایی که در توانم است یاری‌شان کنم. در خیلی جاها و خیلی مواقع حمایت‌های مادی و معنوی داشتم؛ ولی همیشه آن چیزی که دوست داشتم این بود که کاش می‌شد و می‌توانستم به انسان‌های بیشتری کمک کنم؛ ولی خواسته‌ام چیزی خارج از توانم بود و حتی امری محال و همین باعث می‌شد که حال خوشم پایدار نباشد و راضی نباشم.

 با ورود به کنگره و دریافت آموزش‌ها و به دنبال آن، قرار گرفتن در مسیر خدمت، ذره‌ذره حس کردم با هر خدمت و حمایتی، علاوه بر اینکه حالم خوب می‌شود، حس رضایتم ماندگارتر و طولانی‌تر است و برای حفظِ حس و حال خوبم، سعی می‌کردم هر جا که می‌توانستم مفید باشم، خدمت کنم و به‌مرور با توجه به دریافت‌های باارزشی که از کنگره داشتم، خدمت را وظیفه خود دانستم و در قبال آرامش و آموزش‌های نابی که به دست آورده بودم، به نظرم کمترین شکرگزاری، خدمت بود.

 سال‌های اول حضورم در کنگره، خدمت‌های مالی‌ام در حد حمایت از سبد، جشن گل‌ریزان و مراسم این‌چنینی بود؛ اما سال پیش تصمیم به حمایت از زمین کنگره گرفتم و به‌طور مداوم این خدمت را انجام دادم تا اینکه امسال از فضل و رحمت خداوند، توفیق حضور در لژیون مالی روزی‌ام شد.

یکی دیگر از انگیزه‌هایم برای عضویت در این لژیون مالی، علاوه بر مواردی که گفتم، حمایت برای تداوم وجود این مکان است برای دیگرانی که نیاز به حضور در کنگره دارند؛ چراکه من تجربه حضور در انجیوی دیگری را داشتم که علاوه بر مشکلات عدیده‌ای که داشتیم، به دلایل مشکلات مالی، مدام دنبال مکانی بودیم تا جلساتمان را برگزار کنیم و درنهایت به دلیل عدم‌حمایت مالی اعضاء، جلسات منحل شد.

امروز با توجه به تجربه آن سال‌ها، حمایت را وظیفه اصلی خود می‌دانم که اگر توانش را دارم قدمی بردارم تا این چراغ برای دیگران روشن بماند؛ مانند تمام عزیزانی که قبل از ما این اقدام ارزشمند را انجام دادند و امروز من به‌واسطه ایثار و گذشتِ آن‌ها به حال خوش رسیده‌ام.

عشق، محبت، احترام و آموزش‌های نابی که در کنگره دریافت کردم دیدم را نسبت به زندگی، خصوصاً افراد مصرف‌کننده عوض کرد و از من انسانی هدفمند ساخت که هر کاری برای جبرانش در توانم باشد انجام خواهد دهد.

خدا را برای این توفیق و برای حس و حال این روزهایم شکر می‌کنم، حسی که این روزها دارم حسی بسیار شیرین و لذت‌بخش است و با کلمات، قابل‌بیان و توصیف نیست و هر کس باید خودش تجربه‌اش کند؛ ولی بیشترین دلیل حال خوشم برای این است که در کمال شگفتی متوجه شدم خواسته‌ای که آن سال‌ها محال می‌دانستم با عضویت در لژیون مالی تحقق‌یافته است و این برایم بسیار خوشحال‌کننده و انرژی‌بخش است؛ چراکه در حمایت‌های بیرون از کنگره، قطعاً اثربخشی‌ام، برای تعدادی محدود بود.

اما به لطف و یاری خدا، با حمایت‌های مالی‌ام در کنگره، هزاران انسان دربند وادی اعتیاد، احیا می‌شوند، هزاران زندگی آباد می‌شود، هزاران کودک در کانون امن خانواده رشد می‌کنند، هزاران زندگی از فروپاشی نجات می‌یابد و ... برای همه این هزاران شکر شکر شکر

انشاء الله با یاری هم و دست در دست هم با تأسیس آکادمی درمان اعتیاد، پیام کنگره را به گوش همه دردمندان این وادی اعتیاد برسانیم و در تاریکی‌های راهشان نوری شویم.

در پایان از آقای مهندس بزرگوار و خانواده محترمشان بابت همه زحمات و تلاش‌هایشان در این مسیر سپاسگزارم و از راهنمای گران‌قدرم خانم صبای عزیزم که مشوقم برای قدم گذاشتن در این مسیر بودند صمیمانه تشکر می‌کنم و خیر دنیا و آخرت را برای این عزیزان آرزومندم.

پروردگارا خدمتم را به تو تقدیم می‌کنم، یاری‌ام کن تا زنده هستم جزء خدمتگزاران بندگانت باشم و دستانم دستانی بخشنده باشند. خدایا از تو می‌خواهم نظر لطف و رحمتت را باز هم شامل حالمان بگردانی تا اذن رهایی مسافرم هم صادر شود و او هم فردی خدمتگزار و اثربخش برای کنگره باشد. آمین

 

نگارنده: همسفر الهام از لژیون یکم


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرربابه سه شنبه 29 آبان 1397 12:28
خدا قوت به خانم الهام و تبریک میگم.
خداوند به مال و عمرتان برکت دهد و برکت این خدمتها به زندگیتان بر گردد.
از خانم صبای عزیزم تشکر میکنم بابت زحماتی که میکشید و
چنین رهجوهای خوبی را آموزش دادید.
همسفر سکینه1 دوشنبه 28 آبان 1397 22:32
خانم الهام عزیزم،خواهر مهربانم،خیلی خوشحالم که شما را با پوشش سفید در جایگاه در حال خدمت کردن دیدم.ازخداوند می خواهم به واسطه ی این خدمت بزرگ ،گره های وجودت و زندگی ات باز شود.خدمتت سبز و دستانت پر از جوانه های رهایی.
با تشکر از وبلاگ نویسان عزیز.
فریدون جنابی دوشنبه 28 آبان 1397 21:49
بااحترام...همسفر گرامی مقاله بسیار خوبی نوشتید وردتان را به لژیون مالی تبریک عرض می نمایم ایشاالله موفق و پایدار باشید ... یاعلی
همسفر زهرا دوشنبه 28 آبان 1397 21:39
الهام عزیزم ممنون از مقاله ارزشمندتان ،خداوند را سپاس بابت انسانهای بخشنده و خدمتگزاری مانند شما ،انشااله به برکت این خدمتها و بخششها در بهترین زمان ممکن حلاوت و شیرینی رهایی مسافرتان را بچشید و همواره موفق باشید
همسفرخدیجه . م دوشنبه 28 آبان 1397 12:22
خداقوت وتبریک به خواهرعزیزم خانم الهام به خاطر قدمهای استواری که برمیداریدخداوند همواره حامی تان باشد وخیر خدمتتان رابه شما صدهابرابر مادی ومعنوی برگرداند به امیدتوفیقهای روزافزون وممنون از خانم صبای عزیزومحترم
ایرج ورمزیار (21) دوشنبه 28 آبان 1397 12:16
همسفرگرامی سرکارخانم الهام...خداقوت وتشکرازشمابابت مقاله خوبتون تبریک فراوان بخاطرحضوردرلژیون مالی انشالله درسایه سارخداوند زندگیتان توام باارامش وسربلندی باشد..تشکرازوبلاگ نویسان محترم گروه خانواده..
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic