کارگاه آموزشی خصوصی همسفران؛ جشن گلریزان
سه شنبه 29 آبان 1397 ساعت 17:23 | نوشته ‌شده به دست همسفر الهام | ( نظرات )

این جلسه دومین جلسه از دوره چهل و نهم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره 60، ویژه همسفران نمایندگی شادآباد روزهای دوشنبه مورخ 97/08/28  با استادی همسفر فریده، نگهبانی همسفر لیلا و دبیری همسفر نسیم، با دستورجلسه «جشن گلریزان» رأس ساعت 15:30 آغاز به کار نمود.

سخنان  استاد:  

سلام دوستان فریده هستم همسفر

در ابتدا خدا را شکر می‌کنم که فرصت پیدا کردم که در کنگره حضور پیدا کنم و یک گل‌ریزان دیگر را تجربه کنم. از گروه مرزبانی شعبه شادآباد، از اسیستانت محترم و از همه اعضای لژیون مالی شعبه شادآباد، بخش همسفران ممنونم که به من اعتماد کردند و اجازه دادند که امروز من در این جایگاه در خدمت شما باشم.

حدود یک ماهی است که زمزمه گل‌ریزان و لژیون مالی در شعبه ما هست و در لژیون‌ها صحبت می‌شود و در جلسات مشارکت می‌شود و همه در رابطه با این امر مقدس صحبت می‌کنند، از فوایدش می‌گویند، از حس‌های خوبی که به آنها هدیه شده می‌گویند تا عزیزانی که تجربه این گل‌ریزان را نداشتند، در دلشان آن جوشش به وجود بیاید که بخواهند آنها هم تجربه کنند و مشمول برکات این گل‌ریزان بشوند.

ما چه باشیم و چه نباشیم در تمام هستی، امور خیر در حال جاری شدن است. کنگره یک کار الهی می‌کند و خداوند و نیروهای الهی حمایتش می‌کنند. ما چه باشیم و چه نباشیم، اهداف آقای مهندس نتیجه خواهد داد و به ثمر خواهد نشست؛ اما خیلی خوشبختیم که این سفره پهن‌شده و این فرصت به ما داده‌شده که ما هم بتوانیم در این گل‌ریزان شرکت کنیم و به‌اندازه توانمان سهم داشته باشیم. عین این می‌ماند که بگویند یک کالج خیلی بزرگی در ایران احداث‌شده و از تمام دنیا می‌آیند و اینجا آموزش می‌بینند و تحقیق می‌کنند، انسان‌ها تغییر می‌کنند و به سمت صلح نزدیک می‌شوند و شما آن روز در هر صنف و شرایطی که هستید، به خاطر بیاورید که شما هم توانستید یک سهام از این کالج را داشته باشید و به‌اندازه یک‌مشت از این کالج را خریداری کرده باشید و بتوانید مشارکت کرده باشید تا این امر به آنجایی که باید برسد، برسد.

من فکر نمی‌کنم عزتی بالاتر از این در نیمه دوم عمر وجود داشته باشد که کسی بداند توانسته یک کاری بکند که ماندگار باشد. ما خیلی کارها انجام می‌دهیم و خیلی پول‌ها هزینه می‌کنیم و خیلی وقت‌هایمان را صرف کارهایی می‌کنیم که واقعاً نه در این حیاتمان و نه در حیات‌های دیگر ما، به دردمان می‌خورد. شاید در همان لحظه هم پشیمان باشیم از اینکه ساعت‌ها در میهمانی وقت گذراندیم یا پای فیلمی نشستیم که نیاز نبوده است؛ ولی کدام مان پشیمان شدیم از این چندساعتی که آمدیم و در این جلسات شرکت کردیم؟! من فکر نمی‌کنم کسی بگوید من پشیمان هستم از وقتی‌ که در کنگره صرف کردم!

به همان اندازه من می‌گویم خیلی خوشحالم از آن عددهایی که در کنگره هزینه کردم؛ حتی پول‌هایی که هزینه می‌کردم تا به اینجا برسم و برای تمام اینها خوشحالم و می‌دانم بابت تمام اینها برای من حسنه نوشته‌شده است؛ چون وقتی‌که از خانه بیرون می‌آیم، نیت می‌کنم و بیرون می‌آیم. خداوند، ما انسان‌ها را بیشتر از اینکه با اعمالمان بسنجد و پاداش بدهد، با نیت‌هایمان می‌سنجد. وقتی من پایم را از خانه بیرون می‌گذارم به نیت رسیدن به اینجا، چه نیتی می‌کنم غیرازاینکه حالم خوب شود و یا بتوانم حال عزیزانم را خوب کنم، غیرازاین است که بتوانم یک قلب مهربان‌تری داشته باشم و یک ذهن آگاه‌تری داشته باشم و بتوانم بروم آنجا و دل یک نفر را گرم‌کنم؟ به نظر شما این نیت‌ها در هستی گم می‌شود؟ امکان ندارد، به همان میزان هم هیچ عددی در هستی گم نمی‌شود، فقط ای‌کاش مال ما این‌قدر خوب باشد و پاک باشد که اجازه پیدا کنیم تا درجاهای خیر آن را صرف کنیم.

همه ما می‌دانیم که شیطان از طریق ماده در انسان نفوذ می‌کند و پول هم از جنس ماده است و شیطان به‌راحتی می‌تواند از این طریق در وجود ما نفوذ کند و ما را دچار کبر، منیت و شرک کند و یا خیلی از ضد ارزش‌های دیگر؛ اما پولی که با انفاق همراه باشد، پولی که با زکات، با صدقه، با بخشش، با خمس همراه باشد؛ یعنی آن نسخه‌ای که خود خداوند پیچیده، امکان ندارد عجب بیاورد، کبر بیاورد، امکان ندارد منیت بیاورد و قطعاً این پول صرف کارهای خیر می‌شود. یکی از آموزش‌های عملی که در کنگره می‌گیریم همین است و باید در دنیاهای دیگرمان هم از آقای مهندس تشکر کنیم بابت این آموزش‌هایی که به ما می‌دهند و تمام اینها در همه ابعاد باعث بزرگی و رشد ما می‌شود.

آقای مهندس خودشان هم می‌گویند که در این مسئله هیچ اجباری نیست و یک دعوت است، یک دعوت مقدس که ما می‌توانیم شرکت کنیم، می‌توانیم شرکت نکنیم؛ ولی اگر شرکت کنیم اول و آخر برنده خود ما هستیم، حالا بماند که این بخشش‌ها چقدر در قلب ما اثر می‌گذارد، چقدر در مسیر ما اثر می‌گذارد، چقدر گشایش می‌آورد، چقدر باعث می‌شود از موانعی که نمی‌دانیم قرار است در مسیر ما به وجود بیاید و ما از آنها بی‌خبریم، ما را بلند می‌کند و جلو می‌برد و ما بی‌خبر می‌مانیم و خواهیم ماند تا ابد و نمی‌دانیم حتی آن هزارتومانی که در اینجا دادیم، ما را از چه موانعی عبور داده و با دانستن اینها باز خداوند این لذتش را به خود ما می‌دهد.

تجربه‌ای که داشتم این بود که اولین مشارکتم در شعبه شادآباد با پنجاه‌هزار تومان بود، پنجاه‌هزارتومانی که همه پول توی کیف من بود و اول اصلاً قصد نداشتم که با آن پنجاه تومان شرکت کنم؛ چون درست بود که ماشین داشتم و می توانستم به خانه برگردم؛ ولی دیگر پولی نداشتم و خیلی گشتم تا شاید این پول را خردکنم و بخشی از آن را بدهم؛ اما نشد و من فکر کردم حتماً قرار است که کل این پول را بدهم و با خودم فکر کردم و خیلی درگیر شدم؛ ولی پرداخت کردم؛ اما وقتی به خانه رسیدم بدون هیچ مناسبتی پاکتی دریافت کردم و وقتی پرسیدم به چه مناسبتی است، گفتند بابت آن خانه‌ای که قرار است برای مستأجر بروی. گفتم: مگر خانه مستأجری هدیه دارد؛ اما گفتند که به دلمان افتاده که هدیه بدهیم و وقتی باز کردم پانصد هزار تومان در آن پاکت پول بود و شاید آنجا امتحان من بود و خدا می‌خواست ببیند من چقدر می‌ترسم! می‌خواهم به پنجاه تومان توی کیفم تکیه کنم یا به کسی که روزی دهنده من است می‌خواهم تکیه کنم و همان برای من نقطه آغازی شد تا دیگر از بی‌پولی نترسم و آن حس بی‌نیازی من کم‌کم در کنگره شروع به بزرگ شدن کرد.

 بعدازآن با خودم عهد کردم که وقتی سبد می‌گردد درشت‌ترین اسکناسی که دارم را در سبد بیندازم و همان عددها و همان عهدی که داشتم روزی مرا تغییر داد؛ چون من به خاطر مسائلی که در زندگی‌ام پیش‌آمده بود اعتقاد و باور داشتم که روزی من کم است؛ ولی بعدها متوجه شدم حتی اگر روزی من کم باشد، خداوند یکسری اعمال را برای من در نظر گرفته؛ چون خداوند گفته با اعمالتان در تقدیرتان تغییر ایجاد می‌کنم؛ حتی اگر تقدیر من این بود که روزی من کم باشد، اعمالی که به وجود آمد، آموزش‌هایی که برایم پیش آمد و آن پول‌هایی که در کنگره پرداخت کردم روزی مرا تغییر داد و خدا را شکر می‌کنم.

شاید الآن انسان ثروتمندی نباشم؛ اما از یکسری از انسان‌های اطرافم ثروتمندترم از این بابت که می‌توانم درصدی از مالم و درصدی از روزی‌ام را ببخشم هرچند کم باشد؛ ولی خیلی‌ها حاضر نیستند بگذرند؛ حتی با رقم‌ها و دارایی‌های خیلی بالاتر نمی‌توانند بگذرند و خیلی خوشحالم که این بخشش بیشتر از اینکه مرا ثروتمند کند، توانگرم کرد. واقعاً ثروتمند بودن به میزان دارایی آدم‌ها نیست بلکه به میزان بخشندگی آنهاست و خیلی خوشحالم که در این زمینه آموزش می‌گیرم و این فضا هست که این عمل را انجام بدهم.

امیدوارم همه ما امروز وقتی از در شعبه بیرون می‌رویم، این حسِ بی‌نیازی را به خودمان هدیه کرده باشیم؛ حتی به‌اندازه ده هزار تومان و این خیلی ارزشمند است؛ چون می‌خواهیم از عزیزانی که وارد اینجا می‌شوند، از آن تازه‌واردی که امروز آمده و شاید اصلاً هزینه‌ای نداشته باشد تا بابت درمان مسافرش بدهد، حمایت کنیم تا یک روزی نیروهای دیگری از ما حمایت کنند.

امیدوارم امروز یک جلسه خیلی ویژه و خیلی خوب و پربرکت داشته باشیم و این خبر، موج به آقای مهندس برسد که بگوییم ما همسفران شعبه شادآباد در کنارتان هستیم تا یک روزی این آکادمی تأسیس شود و ما هم بتوانیم به‌اندازه یک متر از آن را خریداری کرده باشیم.

ممنونم که به صحبت‌های من گوش کردید.


در ادامه جشن گلریزان به روایت تصویر 


عکس : همسفر سمیه، همسفر آیدا
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
چهارشنبه 30 آبان 1397 11:45
خدا قوت خانم فریده عزیز خیلی خیلی عالی و پر معنا سخن گفتین و مثل قبل آموختم وتبریک ویژه بخاطر این جایگاه در این روز قشنگ خدمت نکهبان عزیز خدا قوت عرض میکنم و همچنین به کمک راهنمای خوبم خانم نسیم تبریک بخاطر این جایگاه خدمتگزاری امیداوارم در جایگاهای بالاتری قدم بگزارین ای فرشتگان آسمانی در روی زمین
سمانه همسفر داود چهارشنبه 30 آبان 1397 09:31
جلسه بسیار عالی و پر انرژی بود ممنون استاد گرانقدر خانم فریده و بقیه دوستان که در این امر مشارکت کردند.
صدیقه چهارشنبه 30 آبان 1397 08:23
خانم فریده عزیزم,تبریک بابت این جایگاه اشتیاق وعشق شما به خدمت موانع راازسرراه شمابرداشته وشمارا تا عرش رحمت خداوندی بالا برده,ازبودن واموزش گرفتن در کنارعزیزانی چون شماخداوند راشکرمیگویم,بسیارجلسه خوب وپر شور ونشاطی را اداره کردید,سپاسگزارم.
الهی خداوند به عشق وعلمتان برکت فراوان دهد.
اعظم (7) چهارشنبه 30 آبان 1397 07:47
کمک راهنمای محترم خانم فریده ی عزیز به راستی دراین جایگاه خوش درخشیدیدوچه بسیاردل مهربان وبخشنده ای دارید نزول رحمت واسعه خدآوند درزندگیتان جاری باشد
ممنونم ازهمه عزیزان عضولژیون مالی
چهارشنبه 30 آبان 1397 07:45
کمک راهنمای محترم خانم فریده ی عزیز به راستی دراین جایگاه خوش درخشیدیدوچه بسیاردل مهربان وبخشنده ای دارید نزول رحمت واسعه خدآوند درزندگیتان جاری باشد
ممنونم ازهمه عزیزان عضولژیون مالی
ناهید چهارشنبه 30 آبان 1397 01:37
خواهربسیارخوبم فریده عزیزم،جایگاه استادی رابه شماتبریک عرض میکنم.خداراشکرمیکنم که درکنگره ودرکنارعزیزانی که واقعا فرشته زمینی هستنداموزش میگیرم فریده عزیزم صحبت های شمامثل همیشه پرازانرژی وباراموزشی بالا بودتبریک به راهنمای گرانقدرم خانم صبا که وجودپرازخیروبرکتش درتمام رهجوهایش موج میزندتبریک عرض میکنم واین ازالطاف الهی است. به تمام عزیزان تبریک عرض میکنم خداوند به زندگیتان برکت،به وجودتان ارامش عنایت فرماید .خداونداشکر شکر شکر
همسفرخدیجه . م سه شنبه 29 آبان 1397 23:20
خواهرعزیزم فریده جان ،خداقوت ،مثل همیشه بازی باکلمات شما بسیاربه جان ودل ماهمسفران نشست خداراشکر که درکنارشما آموزش گرفتم بسیار از صحبتهایتان لذت بردم و میبرم هرچندتوفیق نداشتم آن لحظه باشم ودیررسیدم اما حالا که مطلب راخواندم استفاده کردم ولذت بردم وتأسف که چرا سرسدردشدیدم مانع زودآمدنم شد اماتحت تأثیر موج کنگره وحرفهای شماقرار گرفتم ممنونم خواهر عزیزم ممنون از همه همسفران خدمتگزار و وبلاگ نویس
ایرج ورمزیار (21) سه شنبه 29 آبان 1397 21:38
امروزدیگرهرهمسفری ستاره ایست وهرستاره ای خورشیدی اینان سبزترازآیه های رویشنداینان طاهران آسمان عشقند..ای گل واژههای غزل رهایی وای قصیدههای بلندعاشقی ای رشته های بلندمرواریدنام شمابربلندایهستی میدرخشدوازتلالونام شماعاشقی معناپیدامیکندآفرین برشماکه مایه مباهات زمینیان میباشیدودرودخدابرشماکه چون قهرطوفان برخصم بدنهادنفس یورش بردیدوظفری دوباره درجهاداکبربوجودآوردید..درودبرشما..درودبرشما...درودبرشما....
مجتبی سه شنبه 29 آبان 1397 18:21
خداقوت و عرض تبریک خدمت همسفران محترم
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic