بخشش بی منت ؛ عضو لژیون مالی
پنجشنبه 1 آذر 1397 ساعت 12:32 | نوشته ‌شده به دست همسفر فاطمه شمسیان | ( نظرات )
خداوند نرخِ سودِ انفاق را از دو برابر تا هفتصد برابر بیان کرده است که این بستگی به میزان شایستگی فرد دارد و شرط تضمین انفاق و بخشش این است که بخششِ مال، بدون منت و بی‌هیچ چشم‌داشتی باشد.


به نام خدای مهربان
سلام دوستان پریناز هستم همسفر
جایی حدیثی از پیامبر خواندم که بر دلم نشست؛ هر چه که با چشم خود دیدی و دلت آن را خواست برای خدا قرار ده که این است تجارت آخرت؛ زیرا خدای متعال می‌فرمایند: آنچه نزد شماست تمام می‌شود و آنچه نزد خداست ماندنی است.
گاهی خیلی از مردم زمانی که مالی یا پس‌اندازی دارند از ترس آنکه دچار فقر و تنگدستی شوند، جرئت و جسارت بخشش و انفاق را ندارند؛ درصورتی‌که این تفکر کاملاً غلط است. خداوند نرخِ سودِ انفاق را از دو برابر تا هفتصد برابر بیان کرده است که این بستگی به میزان شایستگی فرد دارد و شرط تضمین انفاق و بخشش این است که بخششِ مال، بدون منت و بی‌هیچ چشم‌داشتی باشد.
در ادامهٔ این مطالب می‌خواهم حس و حال خودم را بیان نمایم، هرچند حضورم در این گل‌ریزان قطره‌ای است در مقابل اقیانوس و سیلِ عظیمِ کمک‌های اشخاصی که باجان و دل بخشیدند و بی‌هیچ چشم‌داشتی از مال خود گذشتند.
حدود یک ماهی بود که زمزمه جشن گل‌ریزان در شعبه به گوش می‌رسید و من مدام با خودم حساب‌وکتاب می‌کردم و هر بار مبلغی را برای مشارکت در این جشن در ذهن خود تجسم می‌نمودم؛ ولی هرگز فکر اینکه بخواهم عضو لژیون مالی شوم به ذهنم خطور نمی‌کرد و این امر را مسئله‌ای محال برای خود می‌دانستم و تا روز جشن به همین روال پیش رفتم. 
روز جشن وقتی وارد شعبه شدم مبلغ ناچیزی را کارت کشیدم و طبق معمولِ همیشه، آخرین ردیف جلسه نشستم؛ ولی حس خوشایندی نداشتم. تمام طول جلسه غرق در افکار خود بودم و از خدا خواستم که این اجازه را به من بدهد تا من هم بتوانم حداقل تا سال آینده عضو لژیون مالی شوم.در این تفکرات غرق بودم که استاد جلسه اعلام کردند افراد لژیون مالی مشارکت کنند. موقع مشارکت اعضا، بغض عجیبی داشتم و احساس شرمندگی می‌کردم از اینکه با تمام توانم در گل‌ریزان شرکت نکرده بودم و وقتی می‌دیدم بعضی از اعضا با چه مشقتی و سختی مبلغ را مهیا کرده‌اند، بیشتر احساس شرمندگی می‌کردم. یک آن تصمیم گرفتم من هم بروم و در صف اعضای لژیون مالی قرار بگیرم. آن روز من با تمام نقدینگی‌ام جلو رفتم و از این مسئله ذره‌ای احساس ترس نداشتم؛ چون من با خدای خودم معامله کرده بودم.
هرگز تصور نکنید که مبلغی را اگر در این راه بزرگ می‌دهید باعث کم شدن مالتان می‌شود که اگر تصورتان این باشد، این خود کفر است. امکان ندارد کسی در راه خدا ببخشد و خداوند پاسخ بخشش او را ندهد؛ چون وعدهٔ خداوند دروغ نیست . آنچه داریم تنها امانت‌دار آن هستیم، نه مالک آن، قرار است که هر جا لازم باشد این امانت را در آنجا به صاحبش برسانیم.
از آن روز تا به اکنون حس و حال عجیبی دارم. احساس سبکی می‌کنم و از خودم راضی هستم ، امیدوارم خدا هم از من راضی باشد و هدیه‌ام مقبول درگاه حق قرار گیرد.

نگارنده : کمک راهنمای محترم سرکار خانم پریناز


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
فرشته همسفر شنبه 3 آذر 1397 19:18
خدا قوت و تبریک ویژه خانم پریناز عزیز انشاالله در تمام مراحل زندگی برکت انوار الهی را حس کنید و پیروز و کامیاب باشید با تشکر از وبلاگ نویسان
همسفر حوریه جمعه 2 آذر 1397 06:28
خانم پریناز عزیز،بخشش مال زیاد نمی خواهد بلکه دل بزرگ می خواهد،که خدا را شکر شما دل بسیار بزرگی دارید،شما یکی از بندگان خوب وپر خیروشایسته خداوند هستید.
خیلی تبریک عرض می کنم بابت پیروزی
عقلتان در برابر خواسته نفستان،
خود خداوند بی حساب روزیتان دهد.
همسفر زهرا پنجشنبه 1 آذر 1397 13:39
خانم پریناز عزیز تبریک عرض میکنم ورود شما را به لژیون مالی ،در پناه خداوند مهربان موفق باشید
ایرج ورمزیار (21) پنجشنبه 1 آذر 1397 12:43
کنک راهنمای گرامی سرکارخانم پریناز...خداقوت وتشکرازشمابابت مقاله خوبتون تبریک فراوان بخاطرحضوردرلژیون مالی.. پیروزوسربلندباشید...
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic