کار گاه آموزشی خصوصی ویژه همسفران روز های دوشنبه مورخ 97.9.5
سه شنبه 6 آذر 1397 ساعت 10:54 | نوشته ‌شده به دست همسفر سمیه باقری | ( نظرات )
                                       بسم الله الرحمن الرحیم 
این جلسه دومین جلسه از دوره چهل و نهم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره 60، ویژه همسفران نمایندگی شادآباد روزهای دوشنبه مورخ 5.9.97  با استادی همسفر سمیه ، نگهبانی همسفر پریناز و دبیری همسفر فتانه، با دستورجلسه « وادی سوم وتاثیر آن روی من » رأس ساعت 15:30 آغاز به کار نمود.
          


خلاصه سخنان استاد:
سلام دوستان سمیه هستم یک همسفر
در وادی اول گفته شد که ما به چه چیزی فکر کنیم وبه چه چیزی نباید فکر کنیم واما در وادی دوم، وادی امیدواری بود که ما بیهوده نیستیم وارزشمندیم وبعد از آن می رسیم به وادی سوم که دستورجلسه امروز ماست، تیتر وادی می گوید :باید دانست که هیچ موجودی به میزان خود انسان به خویشتن خویش فکر نمی کند، یعنی چه؟ این وادی با باید شروع شده، برای من خیلی مهم بود که چرا گفته باید؟ وقتی که وادی را خواندم وسی دی مربوط به آن را گوش دادم، فهمیدم که این باید نقش بسیار مهم وکلیدی دارد، یعنی من باید بدونم که هیچ کس به اندازه ی خود من به فکر من نیست، هیچ کس به اندازه خود من، من را دوست ندارد، پس باید خودم به فکر خودم باشم وبا این تفکر وقبول کردن این موضوع برای حل مشکلاتم تلاش کنم تا به کمک توانایی های خودم که در این مسیر شناخته می شود راه درست وکلید حل مشکل را پیدا کنم، اگر به این باور نرسم همیشه منتظر کمک دیگران هستم،و یک جا بی حرکت می مانم ومثل یک آبی که راکد می شود  وتبدیل به یک گندآب می شوم.
          
در مورد مسافر ها هم همینطور است، آنها خودشان با خواست ومیل خودشان وارد کنگره60 شدند ومسئولیت کارشان را به عهده گرفتند وبا تلاش وفرمانبرداری آرام آرام وپله پله به رهایی می رسند.
وادی سوم می گوید هیچ کس به اندازه ی خودت، دلسوز تو نیست، پس خودت را دوست داشته باش وبه خودت ایمان بیار وباور داشته باش که وقتی در راه مستقیم برای حل مشکل خودت تلاش می کنی، از طرف هستی وکائنات حمایت می شوی وحتما پایان شیرینی داری. در این وادی می گوید که مسئولیت کار خودمان را به گردن بگیریم وبدانیم که آن مشکل مال من است ونه دیگری، ومی توانیم برای حل مشکلاتمان از مشورت بزرگان استفاده کنیم اما تصمیم نهایی را خودمان باید بگیریم.
وبدانیم که اگر مشکلات در زندگی ما نباشد ما نمی‌توانیم روی خودمان کار کنیم ونمیتوانیم از نظر تفکر واندیشه رشد کنیم وسختی ها ومشکلات هستند که به همه چیز ارزش می دهند چرا که باعث حرکت وتلاش در ما می شوند ووقتی توانستیم آن مشکل را حل کنیم بیشتر به خداوند نزدیک می شویم وبیشتر توانایی های خود مان را حس میکنیم وبار ها خدا را شکر می کنیم.
          
برای درک بهتر این وادی پیشنهاد میکنم که سی دی های نیاز، قضاوت، شکار جان، کبر، شرک، مثلث شخصیت را گوش کنید.
. ودر آخر باز هم خدا را شکر می کنم که به واسطه مسافرم وارد کنگره شدم وتوانستم مشکلات خودم را قبول کنم و روی خودم کار بکنم تا انسان کاملتری بشوم.

نگارنده:کمک راهنما، همسفر سمیه
عکاس :همسفر فریده 

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
محسن سادات چهارشنبه 7 آذر 1397 17:09
بسیار عالی و جامع توضیح دادی خدا قوت
زهرا همسفر علی (۱۶) سه شنبه 6 آذر 1397 15:18
خدا قوت خدمت خانم سمیه از صحبتهاتون بسیار لذت بردم موفق و موید باشید و خدا قوت به خانم سمیه باقری بابت درج مطالب
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic