گزیده مشارکت همسفران در باب دستورجلسه وادی سوم
چهارشنبه 7 آذر 1397 ساعت 18:19 | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا محمد لو | ( نظرات )
به نظر من درواقع وادی سوم یک توقفگاهی هست که وقتی ما با یک تفکر ساختارهایی را شکل می‌دهیم و یا یک ساختاری را می‌سازیم ما برای آغاز یک حرکت توقفگاهی به نام وادی سوم داریم؛ جایی هست که چشم بر روی دیگران می‌بندیم و وقتی‌که می‌بینی کار اصلی بر عهده خودت هست و شروع این حرکت با خودت هست اینجا هست که تمام مسئولیت‌های کارهایت را در هر مسئله که به وجود می‌آید به عهده می‌گیری و آن توان و انرژی لازم را برای شروع حرکت می‌دهد.

به نام قدرت مطلق 

انسان اگر خود جستجو نکند، اگر با همه  کاوشگران ماهر همنشین باشد به موضوع واقعی نمی رسد.


سلام دوستان مریم هستم همسفر
وادی سوم وادی خوبی هست در این وادی می‌گوید به شناخت نیروی‌ها و اینکه به نیروی وجودی خودت فکر کن. بیشتر وقت‌ها در مورد این نیروی‌ها فکر می‌کردم و با خود می‌گفتم این نیروها کجا هستند و چرا به من کمک نمی‌کنند. وقتی توانایی‌های خودت را پیدا می‌کنی و به کار می‌بری خیلی احساس خوبی پیدا می‌کنی. وقتی در زندگی به شکست‌هایی که برمی‌خوری خیلی خسته می‌شوی و در کنگره وقتی به شما می‌گویند نیروهای خودت را و توانایی‌هایت را بشناس و به کار می‌بری و به آرامش می‌رسی؛ تازه می‌فهمی چه نیرویی داری انرژی‌هایی که دریافت می‌کنی هیچ جا دیگر نمی‌توانی پیدا کنی و در مسیر به زیبایی به شما کمک می‌کند؛ و این انرژی را هیچ‌کس دیگری نمی‌تواند به شما بدهد؛ و در حالی بود که خانواده خودم بارها به من می‌گفتن برای چه به کنگره می‌روی و درواقع انرژی‌هایم را می‌گرفتن بعد با خودم گفتم من باید به فکر خودم باشم این‌ها که نمی‌توانند به من کمک کنند به این طریق توانستم به آن هدفی که می‌خواستم برسم و انرژی‌های خوب را دریافت کنم و نیروهای منفی را از خودم دور کنم؛ و خداوند را بابت همه نیروها و انرژی خوبش شکر می‌کنم.سلام دوستان لیلا هستم همسفر
با توجه به وادی سوم مشکلاتی که من امروز با آن‌ها درگیر هستم مطمئناً بذرهای هستند که درگذشته خودم کاشتم و الآن دارم برداشت می‌کنم حالا باید بنشینم و بگویم، خودکرده را تدبیر نیست؟ نه چنین نیست. با توجه به وادی سوم باید بگویم، خودکرده را تدبیر هست و باید در مسیر درست با تفکر و تعقل درست قدم بردارم و به‌آرامی مشکلات خودم را حل کنم.


سلام دوستان لیلا هستم همسفر
مسافر من با خواستهٔ قوی به کنگره آمد. من همسفر هم باید یک هدف داشته باشم. اگر می‌خواهم خودم را عوض کنم اگر بخواهم مسافرم به رهایی برسد باید در کنگره حضورداشته باشم و بتوانم از آموزش‌هایی که می‌گیرم حال خودم و مسافرم را خوب کنم. مهم اینجاست که همین‌طور آقای مهندس در سی دی «برگشت» فرمودند؛ خواستن باید قوی باشد و هزینه خواستن را باید پرداخت نماید و این‌که از نقشه راه درست استفاده کند. اگر مسافرم خواسته داشته باشد، هزینه‌اش را هم پرداخت کند اما به کنگره بیاید و نقشه راه را اشتباه برود هیچ‌وقت به رهایی نمی‌رسد. پس امیدوارم همهٔ مسافران در کنگره آن «باید» را در وجودشان پرورش دهند تا به رهایی برسند و همین‌طور من همسفر هم بتوانم به راهم ادامه بدهم تا به مقصد برسم.


سلام دوستان فروغ هستم همسفر
در مورد این وادی من به خودم نگاه می‌کنم روزی که فهمیدم مسافرم مصرف‌کننده است فهمیدم که راه سختی را در پیش دارم و در طول این چند سال از هیچ‌کس توقعی نداشتم که این‌یک امتحان است که خداوند از من می‌گیرد و خداراشکر می‌کنم که در اوج مشکلاتم به بهترین نحو دستم را گرفت و جواب صبوری‌هایم را داد و کنگره را به من نشان داد شکر شکر شکر


سلام دوستان پوران هستم همسفر
 وادی اول به ما می‌گوید با تفکر حرکت کنید وادی دوم اشاره به این دارد که شما به این حیات آمدید بیهوده نیستی و قطعاً مأموریتی دارید و باید مسائل خودت را پیدا کنی وادی سوم به ما می‌گوید مسئولیت کارهای خودت را بپذیر و به‌اندازه‌ای که می‌توانی خودت حرکت کن کسی نمی‌تواند به تو کمک کند می‌توانی از دیگران مشورت بگیری ولی درنهایت باید خودت تصمیم‌گیری کنی من چندین سال است که بیماری دارم وقتی خودم ناپرهیزی می‌کنم دچار مشکل می‌شوم ولی دیگران که نمی‌دانند که چه غذاهایی برای من ضرر دارد و این خود من هستم که باید مراقب خودم باشم و این بیماری که یک‌دفعه برای من نیامده و کم‌کم در وجود من ریشه انداخته ولی من باید با صبر و بردباری بتوانم با آن مبارزه کنم و دفع اش کنم در مورد همین مسئله مسافرم یک‌دفعه مصرف‌کننده نشده بلکه کم‌کم در این راه افتادند پس با صبر و استقامت و اینکه زمان بدهیم و با بالا بردن دانش و آگاهی مطمئن هستم که می‌توانیم در این راه هم موفق شویم.


سلام دوستان مهین هستم همسفر
در وادی سوم چیزی که من از این وادی برداشت کردم اینکه هیچ‌کس به‌اندازه خودم برای خودم مهم نیست و هیچ‌کس نسبت به خودم دلسوزتر نیست این من هستم که باید برای خودم ارزش قائل شوم و به فکر خودم باشم من چند ماه بعد از مسافرم وارد کنگره شدم قبل از آن همیشه از مسافرم توقع داشتم که کارهایی را برای من انجام بدهد ولی بعد از ورودم به کنگره فهمیدم که خودم باید برای خودم وقت بگذارم و از دیگران توقع نداشته باشم راهنما برای رهجو وقت می‌گذارد و آموزش می‌دهد ولی درنهایت این خود من هستم که باید به فکر خودم باشم و آموزش درست بگیرم چیزی که در این وادی برای من جالب بود اینکه باید مسئولیت کارهایم را خودم بپذیرم که قبل از کنگره این‌طور نبود و اگر اتفاقی برایم می‌افتاد همیشه آن را به گردن خانواده یا مسافرم می‌انداختم ولی الآن یاد گرفتم که خودم مشکلاتم را پذیرم و بتوانم راهم را درست ادامه بدهم.سلام دوستان فاطمه هستم همسفر
این وادی به ما یاد می‌دهد که ما باید مسئولیت کارهای خودمان را قبول کنیم و بدانیم اگر یک سری مسائلی برای ما پیش می‌آید در درون خود ماست و باید این گره را در درون خودمان پیدا کنیم و حلشان کنیم خودمان را دوست داشته باشیم و برای خودمان ارزش قائل شویم تا بتوانیم زندگی خودمان را از تاریکی‌ها نجات بدهیم پس باید از نیروی درون قوت بگیریم و استعدادها و توانایی‌های خودمان را بشناسیم و روحیه طلب کارانه و توقع از دیگران را کنار بگذاریم و با تفکر شروع به حرکت کنیم و در زندگی پیشرفت کنیم و موفق شویم.
قبل از کنگره من ۲ سال تمام خواب نداشتم و همیشه در فکر بودم که چطور مسافرم را درمان کنم همیشه مریض و آشفته بودم ولی از زمانی که وارد کنگره شدم تا حدودی یاد گرفتم که باید به فکر خودم و سلامتم باشم ولی از زمانی که انگیزه برای ورزش کردن پیدا کردم حالم بهتر شده و اینکه باید برای وجود خودم ارزش قائل شوم. خدا را شکر


سلام دوستان لیلا هستم همسفر
وادی‌ها به ترتیب همه‌چیز را به ما آموزش می‌دهد اول اینکه وادی اول با تفکر آغاز می‌شود یعنی باید کارهایمان را برنامه‌ریزی کنیم وادی دوم می‌گوید بفهمیم که هیچ‌کسی جهت بیهودگی نیست. احساس می‌کنم همهٔ این وادی‌ها را باید بشکافیم یاد بگیریم بعد سراغ وادی بعدی برویم حالا در وادی سوم یعنی اینکه ما خودمان باید از پس‌کارهای خودمان برآییم. من همیشه فکر می‌کردم من مشکل‌دارم، تقصیر فلانی است. چرا به من کمک نمی‌کند و همیشه همین‌طور تصور می‌کردم که مسافر من مشکل دارد
اطرافیانش حمایت نمی‌کنند از طرف خانواده حمایت نمی‌شود. از وقتی‌که وادی‌ها را می‌خوانم می‌بینم این‌طور نیست همه‌چیز خود آدم هست و خودش باید برنامه‌ریزی کند. تفکر کند و وجودش بیهوده نیست و در آن راه و چهارچوب خودش باید تصمیم بگیرد مشورت هم هست و این وادی خیلی به من کمک کرده است.


سلام دوستان پروین هستم همسفر
به نظر من ناب‌ترین آموزش‌ها در این وادی هست و در وادی سوم می‌گوید بگرد توانمندی‌های خودت را پیدا کن و آن‌ها را بالا ببر با توجه به آموزشی که می‌گیری از حداقل امکانات حداکثر استفاده را ببر. من فکر می‌کنم تاریکی‌های امروز ما بهای خواسته‌های نابجای دیروز ماست من اگر در تاریکی قیاس و قضاوت بودم و یکم فتیله توقع خودم را پایین می‌آوردم نسبت به جامعه و خانواده‌ام در آن تاریکی قرار نمی‌گرفتم. من فکر می‌کنم آن قامت انسان محدود است اما قیمت انسان بسیار نامحسوس است و این دو را اصلاً نمی‌شود باهم مقایسه کرد و باهم برابری ندارد و ما بایستی آن شهر وجودی خودمان را بسیار ارزشمند بدانیم و شأنمان را حفظ کنیم و آن چیزهایی را که مربوط به خودمان هست حواسمان باشد و ببینیم چه‌کار می‌کنیم و در کجای زندگی قرار گرفتیم و آن توانمندی‌های خودمان را هم بشناسیم و در آخر خسران زده نشویم و بگوییم من این توانمندی‌ها را داشتم و برای جامعه و خانواده‌ام هیچ کاری نکردم و با خودمان بگوییم زندگی گذشت و من نرسیدم بهر حال باید طوری زندگی کنیم که در آخر از خودمان راضی باشیم و اینکه هیچ‌کدام از ما تصادفی به دنیا نیامدیم و عالم هستی خواسته که از طریق ما یک‌چیزی را انجام دهد و به منحصر بودن خود اطمینان داشته باشیم.


سلام دوستان فرحناز هستم همسفر
باید دانست هیچ مخلوقی به‌اندازه خود من به فکر من نیست یعنی چی؟ این جمله چی را می‌خواهد به من ثابت کند، می‌خواهد آن باور را ثابت کند که من نوعی به‌عنوان یک انسان و اشرف مخلوقات، خداوند به من توانایی داده که از پس مشکلاتم برآیم و تا جایی که می‌توانم این توانمندی را روزبه‌روز قوی‌تر کنم و روی مشکلات خودم مسلط‌تر اقدام کنم. همسفر به‌عنوان بال پرواز برای مسافر به‌هیچ‌عنوان متکی به مسافر نباشد و محکم قدم بردارد و به قول آقای مهندس کفش‌های آهنین به پا کند و حضور مداوم در کنگره داشته باشد. ان‌شاءالله به نتیجه‌ای که مدنظر کنگره هست برسد مسافر همچنین نباید متکی به همسفر باشد که آیا همسفر حضور دارد یا نه! این‌ها لازم و مبذول یکدیگر هستند از خداوند مدد بجوییم که توانایی‌هایمان روزبه‌روز بیشتر شود.


سلام دوستان نجیمه هستم همسفر
وادی سوم این مطلب را می‌رساند که برای خودمان ارزش قائل باشیم وقتی‌که شخص خودش را دوست داشته باشد و به خودش احترام بگذارد می‌تواند دیگران را هم دوست داشته باشد و خوب خدمت کند.


سلام دوستان مریم هستم همسفر
من زمانی که به کنگره آمدم خیلی حالم بد بود وقتی به وادی سوم رسیدم که اگر انسان خود جستجو نکند اگر همه کاوشگران هم‌نشین باشد نمی‌تواند به موضوع واقعی برسد ما بایستی بدانیم که برای حل هر مشکلی بیشترین بار به دوش خودمان هست و خود ما بایستی بیشترین تفکر و کوشش را برای حل بنماییم.


سلام دوستان ثریا هستم همسفر
زمانی که برای ما مشکلی به وجود می‌آید ما باید رجوع کنیم به خودمان ببینیم که چه‌کار کرده‌ایم که این مشکل به وجود آمده است شاید کاری را قبلاً خودمان انجام دادیم و الآن با این موضوع مواجه شده‌ایم اگر به اعمال خودمان پی ببریم می‌توانیم با تفکر و پیدا کردن راه‌حل مناسب برگشت کنیم و از آن مشکل به‌خوبی بربیاییم و آن را حل کنیم و دیگر برایمان مسئله پیش نمی‌آید. باید بدانیم که این بذری هست که خودمان کاشتیم و باید برداشت کنیم کاری که قبلاً کردیم الآن نتیجه‌اش را می‌بینیم و اگر این نتیجه اعمال خودمان نباشد آنجا باید ببینیم که این مشکلی که برای ما به وجود آمده برای ما حتماً آموزش دارد و این مشکل می‌خواهد ما را بسازد و به درجه بالاتر برساند.


سلام دوستان فاطمه هستم همسفر
به نظر من درواقع وادی سوم یک توقفگاهی هست که وقتی ما با یک تفکر ساختارهایی را شکل می‌دهیم و یا یک ساختاری را می‌سازیم ما برای آغاز یک حرکت توقفگاهی به نام وادی سوم داریم؛ جایی هست که چشم بر روی دیگران می‌بندیم و وقتی‌که می‌بینی کار اصلی بر عهده خودت هست و شروع این حرکت با خودت هست اینجا هست که تمام مسئولیت‌های کارهایت را در هر مسئله که به وجود می‌آید به عهده می‌گیری و آن توان و انرژی لازم را برای شروع حرکت می‌دهد.
تا زمانی که من روی دیگران حساب می‌کنم حتی اگر با تفکر ساختاری را هم ساخته باشم بازهم توان حرکت ندارم و منتظر نشستم که دیگران بیایند و کاری برای من انجام دهند یا روی این حساب می‌کنیم یا روی آن. بحث وادی سوم این است که برای تغییر دنبال کس دیگری نمی‌گردی و این جستجو را در خودت شکل می‌دهی و ازآنجا هست که تمام مسئولیت‌های این کار را خودت قبول می‌کنی تمام توانایی‌های خودت را به کار می‌بندی که آن مسئله را حل می‌کنی و وقتی‌که این حرکت را آغاز می‌کنی یعنی با این دیدگاه به مسئله فکر می‌کنی این باعث می‌شود که انسان توانمندتر شود درواقع اینجا هست که انسان قوی می‌شود و برای حرکت شروع می‌کند.
 

تهیه و تنظیم: همسفر فاطمه، همسفر سهیلا و همسفر لیلا
عکس: همسفر فریده


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
چهارشنبه 7 آذر 1397 21:48
خداقوت عالی بود .
ممنون از همگی عزیزان
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات