دستان بخشنده (مشارکت مالی)
شنبه 15 دی 1397 ساعت 15:27 | نوشته ‌شده به دست همسفر فاطمه | ( نظرات )
ایمان آوردم که اگر ببخشم، چیز بهتر یا اتفاق جدیدی میافتد و این بخشش می‌تواند مال باشد؛ محبت باشد؛ وقت باشد و یا خیلی چیزهای دیگر و من تصمیم گرفتم با بخشش از مالم گره‌های تاریک وجودم را بازکنم...

با سلام خدمت خوانندگان گرامی و همیشه همراه وبلاگ، گفتگویی با عزیزانی داریم که برای یاری‌رسانی درمان اعتیاد در کنگره خدمت مالی و انفاق در این راه را برگزیدند. امیدوارم که وبلاگ نیز در راه بسط و گسترش این عمل سالم گامی بردارد.

 

1-هدف و نیت شما بزرگواران از پرداخت کمک به زمین کنگره چیست؟

2- آیا به‌طور منظم می‌خواهید این امر خیر را انجام دهید؟ چند ماه است؟ نیت ادامهٔ این امر را دارید؟

3- بعد از کمک به زمین حس‌هایتان تغییری کرده است؟

4- برکات مادی و معنوی از این امر را تجربه نموده‌اید؟ مایل هستید بیان نمایید.

 

 

کمک راهنما؛ همسفر فاطمه از لژیون 21:

با سلام خدمت شما، من خودم همیشه به قول آقای مهندس معتقد هستم دیگران کاشتند ما خوردیم ما هم بکاریم دیگران بخورند اگر منِ نوعی بگویم من که خوب شدم دیگر کاری با کسی ندارم، اگر همین حرف را آقای مهندس می‌گفتند الآن زندگی من در چه وضعیتی بود حتی تصورش هم نمی‌توانم بکنم اگر خدا کمک کند، کمک را ادامه خواهم داد.

بعد از کمک به زمین حس‌های خوبی داشتم احساس آرامش عجیبی در زندگی پیدا کردم مثلاً حدود یک سال بود پسرم کار نداشت و دنبال کارهای متفاوت بود و نمی‌توانست راهش را پیدا کند ولی حالا راه برایش پیدا شد و به‌راحتی تصمیم گرفت.

 

همسفر اکرم از لژیون 12:

سلام خانم فاطمه عزیز به شما خسته نباشی و خدا قوت میگویم...من دوشنبه گذشته اولین باری بود که به زمین کمک کردم و آن لحظه واقعاً حس خوبی داشتم و قصد دارم و نیت کرده‌ام که در زندگی هم خودم و هم مسافرم به آرامش برسم و به‌طور منظم هرماه آنچه در توان دارم کمک کنم و از خداوند خواسته‌ام به مالم برکت دهد تا سال آینده بتوانم در لژیون مالی شرکت کنم و دعا می‌کنم که کنگره روزبه‌روز به جایگاه‌های بالاتر ارتقا پیدا کند که اگر کنگره نبود زندگی خیلی از ما به جدایی کشیده می‌شد.

 

همسفر نجمه از لژیون 12:

هرچند مبلغی که پرداخت کردم بسیار ناچیزاست اما هدف من کمک به هدف آقای مهندس است که تأسیس دانشگاه کنگره ۶۰ است.

من چند بار این کار را انجام دادم اما از این به بعد می‌خواهم به‌طور ماهانه این مبلغ را پرداخت کنم و انفاق کردن را به‌طور واقعی با این عمل یاد بگیرم و در خودم پرورش دهم.

آقای مهندس درسی دی کاشت فرمودند: هر چیزی را ما به‌طور عمیق بدانیم و یاد بگیریم جزء ذات و فطرت ما می‌شود وقتی مهربانی و انفاق را عمیق یاد بگیریم با خود به جهان دیگری منتقل می‌کنیم یعنی آنچه را که با خود به جهان بعدی می‌بریم آن آموخته‌های ماست و بعد از گوش دادن به این سی دی واقعاً حس من خیلی تغییر کرد و می‌خواهم فعلاً روی انفاق کردن بیشتر و عمیقاً کارکنم.

من اصولاً انسان شاکری هستم و سعی می‌کنم از کمترین برکت مالی، خداوند را شاکر باشم و خدا را شکر هیچ‌وقت هم ازلحاظ مالی کم نیاوردم و ازلحاظ معنوی خیلی بیشتر برکات به من رسیده به خاطر اینکه دارم روی انفاق به معنی واقعی کار می‌کنم زیرا شاید قبل از کنگره اگر من انفاقی می‌کردم دائماً با خودم حساب‌وکتاب می‌کردم که از مالم مثلاً این‌قدر کم شد ولی الآن وقتی انفاق می‌کنم با تمام وجود خوشحالم و حالم خیلی بهتر می‌شود.

 

همسفر فاطمه از لژیون 10:

هدف من، اینکه اگر خداوند قبول کند سهم یک آجر هم شده داشته باشم.

بله خداوند کمک کند نیت کمک کردن در هرماه رادارم خیلی وقت است این نیت را داشتم خدا را شکر توانستم.

هم مسافرم و هم خودم خیلی دوست داریم لژیون مالی هم شرکت کنیم.

بله حس خیلی خوبی دارم همین‌که آرامش و آسایش به زندگی‌ام برگشته به نظر من هم برکات مادی و هم معنوی دارد.

 

کمک راهنما؛ همسفر فاطمه از لژیون 19:

هدفم کمک و خدمت به کنگره ۶۰ است و اینکه بتوانم تا آنجا که از دستم برمیاید به کنگره یاری برسانم چون هر جور که فکر می‌کنم به کنگره مدیونم و سالیان سال بود که بیرون از کنگره به هر دری می‌زدم و انواع و اقسام راه‌هایی که برای ترک اعتیاد بود را ما رفتیم و چه هزینه‌هایی را که پرداخت نکردیم این کمک ناچیز من درواقع در برابر آن هزینه‌ها چیزی نیست امیدوارم که بتوانم بیشتر از این به این مکان امن و مقدس کمک کنم.

بله ان‌شاءالله به یاری و لطف خداوند بزرگ. تقریباً از سه سال پیش شروع کرده بودم تا یک سال ادامه داشت تا اینکه چند وقتی به کنگره نتوانستم بیایم و از چهار، پنج ماه اخیر مجدداً شروع شد و به امید خدا ادامه خواهد داشت.

خیلی زیاد تغییر کرده با هر بار کمک حس قشنگ بخشش را تجربه می‌کنم در بیشتر مواقع ما وقتی چیزی به دستمان می‌آید خوشحال می‌شویم و انرژی می‌گیریم ولی وقتی شروع به بخشش می‌کنیم انرژی و نیرویی به دست می‌آوریم که به نظر من با هیچ‌چیز قابل‌مقایسه نیست.

بله زیاد تجربه کردم البته زمانی که شروع به این کارکردم بیشتر جنبه معنوی این کار را در نظر گرفتم و اینکه بتوانم شریک این کار خیر باشم و مطمئناً برکات مادی زیادی را هم در بر خواهد داشت که قابل‌محاسبه نیست.


همسفر نجیمه از لژیون 14:

نیتم از کمک کردن به کنگره غیرازاینکه آرامش زندگی‌ام و این شناخت و آگاهی که نسبت به خودم و طرز درست زندگی کردن را از طریق آموزش‌هایی که از کنگره گرفتم.

خودم را مدیون کنگره می‌دانم غیر این‌ها آقای مهندس در سی دی قشون می‌فرمایند کمک کردن به هر نیرویی به آن نیرو قدرت می‌دهد و من هم خواستم با اندک کمک مالی که می‌کنم به نیروی مثبت به اسم کنگره ۶۰ قدرت بدهم.

بله خدا بخواهد این کمک ادامه‌دار خواهد بود ماه اولم است کمک می‌کنم.

بعد از کمک کردن حس شاد بودن و اینکه احساس مفید بودن برای خود را پیدا کردم.

برکات معنوی و مادی دارد این را به‌عین دیدم ولی من این کار را فقط به خاطر رضایت خداوند انجام دادم هیچ حساب‌وکتابی نکردم ببینم چطور برگشت داده می‌شود با کمک کردن به کنگره راه بخشش را هم یاد می‌گیرم.

 

همسفر منصوره از لژیون 8:

دیگران کاشتند و ما خوردیم ما بکاریم و دیگران بخورند، اگر کمک‌های مردمی در بنیان کنگره نباشد آیا درب شعبه‌ها بازخواهد بود؟ به اعتقاد من همان‌طور که من و مسافرم با درب باز شعبه روبرو شدیم این درب‌ها باید بازبمانند تا افراد گرفتار ولی خواهان رهایی بتوانند ورود کنند.

بله با نیت قلبی دوست دارم هرماه مبلغی را به‌عنوان هدیه به این مجموعه بهشتی اهدا کنم ولو ناچیز، من نسبتاً شاغلم، نیت کردم هر مبلغی که شخصاً به‌واسطه کارم به دستم می‌رسد را تمام‌قد اهدا کنم.

احساس می‌کنم انسان در هر بار بخشش بزرگ‌تر می‌شود این حس را دوست دارم انشا الله که خداوند توفیق مستدام این کار را به من عطا کند.

برای شخص من بسیار پربرکت است شاید باورش سخت باشد اما به فاصله زمانی نمی‌گذرد که ده برابر اهدایی پر می‌شود و خودم در عجبم، برکات معنوی هم همیشه ابتدای امر خود رانشان می‌دهد و همیشه پیشتازان

 

همسفر افسانه از لژیون 7:

دریکی از سی‌دی‌ها آقای مهندس می‌فرمایند: اگر کاری بخواهد انجام شود باید ابرهای تیره کنار برود تا نور و روشنایی و ابرهای باران‌زا وارد شوند تا رحمت الهی شامل حالمان شود. ما باید به یک نیروی قوی معتقد باشیم و ایمان داشته باشیم؛ و من هم با آموزش‌های کنگره و با سی دی بخشش استاد امین ایمان آوردم که اگر ببخشم، چیز بهتر یا اتفاق جدیدی میافتد و این بخشش می‌تواند مال باشد؛ محبت باشد؛ وقت باشد و یا خیلی چیزهای دیگر و من تصمیم گرفتم با بخشش از مالم گره‌های تاریک وجودم را بازکنم.

نیتم این است که این کار را با توکل به خداوند ادامه بدهم.

حس خیلی خوبی دارم بسیار خوشحال و شاد هستم که من هم توانستم در این راه عظیم قدم کوچکی بردارم. الگوی من در این راه راهنمای خوبم خانم آزاده هستند از ایشان خیلی آموزش دیدم خانم آزاده همیشه میگویند یکی از کارهایی که باعث تزکیه می‌شود گذشتن از مال است؛ و از خانم فریده هم آموزش گرفتم که گفتند با مبلغ کم شروع کردند و الآن عضو لژیون مالی هستند؛ و ثروتمندان کسانی هستند که می‌بخشند.

ازلحاظ مالی همان شب خبر خوبی شنیدم معامله‌ای که چند روز می‌خواستیم انجام دهیم همان شب به سرانجام رسید. ازلحاظ معنوی هم بسیار احساس آرامش می‌کنم.

 

همسفر سمیه احسانی از لژیون 16:

هدف و نیت من از کمک به زمین کنگره این است که من هم سهم کوچکی دران داشته باشم تا روزی انسان‌های دردمندی طعم شیرین آرامش و لذت زندگی کردن را بچشند.

خودم اولین بار بود که به زمین کنگره کمک کردم و قبل از آن‌هم مسافرم بعضی مواقع این کار خیر را انجام می‌داد انشالله قصد دارم هرماه مبلغی را برای این کار اختصاص بدهم.

از مال گذشتن خیلی حس خوبی دارد خدا را شکر من هم این را تجربه کردم و انگار باری روی دوشم بود وقتی‌که کارت کشیدم احساس سبکی کردم.

خودم که تازه این خدمت را شروع کردم اما قبلاً که مسافرم. کمک می‌کرد برکات معنوی‌اش بیشتر در زندگی‌مان به چشم می‌خورد البته ناگفته نماند که برکت در کار و مال هم برایمان داشت. از قدیم گفتند که از هر دست بدی از همان دست هم می‌گیری و این واقعاً برای ما اتفاق افتاد.

خداوند را شاکرم که لیاقت خدمت در این امر مهم را روزیم کرد و انشالله با یاری خداوند تداوم داشته باشد.

خانم فاطمه عزیزم از شما خیلی ممنونم که به من اجازه دادید تا از احساسم بگویم و از زحماتی که برای شعبه می‌کشید کمال تشکر رادارم انشالله در پناه خداوند موفق و سلامت باشید.

 

همسفر مینا از لژیون 2:

دیگران کاشتند و ما برداشت کردیم، ما می‌کاریم دیگران برداشت کنند.

باید بگویم به‌طور منظم می‌خواهم به خودم و زندگی‌ام کمک کنم؛ چون کمک کردن در این امر خداپسندانه کمک کردن به خود و زندگی خود است و تا زمانی که بتوانم این کار خیر را انجام خواهم داد.

بله بعد از کمک به زمین کنگره ایمانم به این جمله که با هر دست بدهی با همان دست دریافت می‌کنی بسیار زیاد شده و فهمیدم دستی که مشت است چیزی از آن ردوبدل نمی‌شود ولی دستی که باز است هم می‌دهد و هم می‌گیرد.

بله اولین باری که به زمین کنگره کمک کردم واقعاً بدون خلوص نیت بود ولی از طرف دیگر به دنبال خانه بودم و از آنجایی هم که فصل جابجایی نبود خانه پیدا نمی‌کردم و از طرفی هم پولم کمتر از نرخ‌های الآن بود ولی بعد از انجام این امر خداوند هم‌خانه‌ای که دوست داشتم را روزی من کرد و هم اینکه مبلغی که کم داشتم از طرف شخص خیرخواه دیگر برایم جبران شد. در کنگره باب است که اگر کمکی می‌کنید ۷۰ برابر آن را دریافت خواهید نمود. من می‌توانم بگویم چندین برابر بیشتر از ۷۰ بار را دریافت کرده‌ام و خدای خودم را شاکرم که چنین مکان مقدسی را روزی من کرد.

 

همسفر ربابه از لژیون 5:

کمک به کنگره مخصوصاً زمین به نظر من یکی از وظایف ما رهجوها مخصوصاً کسانی که به رهایی رسیده‌اند است. من به‌عنوان یک سفر دومی جزء وظایف خود می‌دانم، هرچند مبلغی ناچیز را به زمین کنگره کمک نمایم؛ چون این آرامش و رهایی را مدیون کنگره هستم. اگر کنگره نبود ما الآن در راحتی و آسایش نبودیم و حالا که ما رها شدیم باید قدمی برداریم که دیگران هم از امکانات این مکان مقدس استفاده کنند تا دست‌به‌دست هم بدهیم و ریشه این مشکل بزرگ را قطع نماییم.

من نیت کردم که در این امر مهم و خداپسندانه کمک کنم و قصد و نیت ۱۴ معصوم را کرده‌ام که با یاری خداوند این عمل نیک را انجام بدهم. ۵ مرحله هست که این کار را انجام می‌دهم و قصد دارم تا زمانی که خداوند این نیرو را به من بدهد این امر مهم را ادامه بدهم.

قطعاً هر انسانی وقتی با یک نیت خوب و خداپسندانه کاری را انجام می‌دهد حس خوبی خواهد داشت و برای من هم این‌گونه بوده و حداقل حسی که به وجود می‌آید این است که چند روزی انرژی خوبی داری؛ حس می‌کنی فرد مفیدی هستی و با این عمل تو، شاید گره از مشکلی بتوانی بازکنی و به قول آقای مهندس که می‌فرمایند: هر کار معنوی که انجام می‌دهید، برایتان بار مادی خواهد داشت.

برکات مادی را هر فردی که بخششی از ته دل انجام می‌دهد را خود می‌تواند احساس کند و برای من هم انفاق افتاده و برکات معنوی که برایم داشته این است که روی شخصیتم بسیار تأثیر مفیدی داشته چون در آموزش‌های کنگره یاد گرفتم که یکی از کارها برای ترمیم مثلث شخصیت، بخشش است و به نظر من بخشش از مال کمی سخت است. وقتی انسان توانست از آن چیزی که دوستش دارد چشم‌پوشی کند و از ته دل آن را ببخشد، توانسته شخصیت آسیب‌دیدهٔ خود را بازسازی کند؛ با بخشش می‌توانیم قلب‌هایمان را جلا دهیم و این قلبی که پر از کینه، نفرت و انتقام بوده را نرم کنیم و وقتی قلب ما نرم شود، حس‌های ما هم بازخواهد شد و می‌توانیم با تفکر بهتری به مسائل روزمرهٔ خود رسیدگی کنیم.

تجربه‌ای که از بخشش خود داشتم این بود که در مطلبی خواندم؛ اگر توانستیم در سخت‌ترین شرایط مالی، گوشه‌ای از مال خود را ببخشیم، خود را به بزرگی و انسانیت نزدیک می‌کنیم و من این عمل را امتحان کردم. خیلی برایم مشکل بود چون با این پول می‌توانستم بسیاری از مشکلات مالی خود را رفع نمایم اما بخشش را انجام دادم و گذشتم و به قولی باخدا معامله کردم و شاید باورتان نشود بعد از گذشت یک ساعت چند برابر آن پول به‌حساب من واریز شد و من واقعاً پی به عظمت و بزرگی خداوند بردم که عمل من را بلافاصله جبران کرد. بازهم دوست دارم این بخشش‌ها را بیشتر و بیشتر انجام دهم تا بتوانم خودم را راحت‌تر تزکیه و پالایش کنم.

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مهدیسا یکشنبه 16 دی 1397 09:39
خداقوت به همه شما بزرگواران قطعا بخشش مال سخت است و شما عزیزان چه بزرگوارانه گذشتید الهی که این عمل در صور پنهانتان به بهترین شکل نمود پیدا کند‌. رزق و روزیتان پربرکت.
خداقوت خانم فاطمه عزیز
همسفر زهرا شنبه 15 دی 1397 21:08
خداوند به مال همه عزیزان برکت دهد و همواره در این امر مهم خدمتگزار باشید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات