قدم راست و عمل درست، اولین سال رهایی مسافر محمد رضا
شنبه 15 دی 1397 ساعت 19:01 | نوشته ‌شده به دست مسافر رضا جدیدی | ( نظرات )
دومین جلسه از دوره هفتادم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی ویژه مسافران و همسفران کنگره 60 روز پنجشنبه مورخ 1397/10/13؛ نمایندگی شادآباد با استادی: مسافر سعید و نگهبانی:موقت مسافر محمود و دبیری: موقت مسافر روح الله با دستور جلسه: ( جهان بینی ورزش ) رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.
در ضمن تولد اولین سال رهایی مسافر آقای محمدرضا زائری را جشن گرفتیم.


سخنان استاد :

سلام دوستان سعید هستم یک مسافر

همان‌طور که می‌دانید دستور جلسه روزهای پنج‌شنبه‌های ما از دو بخش تشکیل می‌شود  ابتدا دستور جلسه هفتگی  جهان‌بینی در ورزش و بعد اولین سال تولد رهایی محمدرضای عزیز

خدا را شاکرم که در این جایگاه قرار گرفتم تا حال خوشی به دست بیاورم.  در مورد دستور جلسه  جهان‌بینی در ورزش؛  برداشت من از دستور جلسه  این است که ما همه باید ورزش کنیم  و هیچ‌کدام مستثنا نیستیم،   متأسفانه چون خودم ورزشکار خوبی در کنگره 60 نبودم، حال به تبعیت از من اکثر لژیون من متأسفانه ورزش نمی‌کنند و یک   عده‌ای دارند ورزش می‌کنند.


یک مسئله ورزش کردن است و مسئله دیگر جهان‌بینی ورزشی  اینکه ما کنگره 60 ورزش کنیم چه سفر اول چه سفر دوم می‌تواند بسیار کمک کند یک امر اجتناب‌پذیری لازم و باید اجرا شود و اینکه ما درکنگره چرا ورزش می‌کنیم هدف و خواسته ما از ورزش چیست؟  این مطلب برای ما خیلی مهم هست، شاید اولین پاسخ به این سؤال که خودم طرح کردم جواب این است که ما برای سلامتی در کنگره ورزش می‌کنیم ولی ما در پارک طالقانی  یک سری مسابقات داریم که چه در مسافران و هم‌سفران برگزار می‌کنیم که ازنظر کنگره 60 به رسمیت شناخته‌شده   یعنی اینکه مسابقات برای ما خیلی مهم است پس شاید مسابقات بخاطرحساسیت   به هر دلیلی گروه ورزشی ما متضرر بشود  مثلاً ما در مسابقه‌ای  به فینال رسیدم  در فینال داور به‌صورت سهوی اشتباه کرده  و با اشتباه داور جام را از دست بدهیم  آن‌وقت چه عکس‌العملی نشان می‌دهیم  ان وقت است که دقیقاً عیار دانایی ما خود رانشان می‌دهد  آن‌وقت است که  جهان‌بینی ما را نشان می‌دهد هر موقع توانستیم به احترام داور یا نظر داور احترام بگذاریم به تیم حریف تبریک بگوییم  اینها حرف نیست  باید انجام شود هر موقع انجام شد آن‌وقت خودمان را بچه کنگره می‌دانیم  ورزش جهان‌بینی ضلع درمان است ولی به نظر من ضلع ورزش جهان‌بینی زندگی کردن است. اگر توانستیم به تیم حریف تبریک بگوییم   وبِه داور خسته نباشید بگوییم آن وقت است که آموزش های کنگره را فرا گرفته ایم چون به قول آقای مهندس  بزرگترین تغییرات زمانی  اتفاق می افتد  که انسان گرفتار مشکلات می شود.


راجب  قالب انسانی می‌خواهم صحبت کنم که مربوط به جهان‌بینی ورزشی.  هرگاه جسم فیزیکی یا جسمی که از من دیده می‌شود این از من حذف گردد . جهان‌بینی دقیقاً مربوط می‌شود به قالب  انسانی چرا این صحبت را می‌کنم هرگاه جسم فیزیکی از انسان حذف می‌شود  مثل عقل مثل نفس مثل حس مثل ذهن آرشیو و چیزهای دیگر که وارد آن نخواهم شد  جهان‌بینی از کجا نشاط می‌گیرد ما زمانی می‌خواهیم جهان‌بینی  درست اجرا کنیم باید درست فکر کنیم این فکر و تفکر کجا شکل می‌گیرد غیرازاینکه در عقل ماست بس برای ساختار شدن  قالب انسانی نیاز به جهان‌بینی داریم یعنی نو نگرش ما به زندگی ما می‌تواند قالب انسانی  بسازد بتوانیم خودمان را کنترل بکنیم یک مسئله راجب ورزش که ما  می توانم بگویم  برای اینکه ما پهلوان بشویم نه قهرمان   داریم امثال پهلوان پویای ولی و پهلوان تختی که اینها توانستن جهانبینی ورزش را به درستی اجرا کنند . حالا ما اگر بکوییم چون در کنگره هستیم ما از همه بهتریم هستند کسانی مانند پهلوان تختی که میخواست با شخص کشتی بگیرد وقتی فهمید آن شخصی از سمت پا مصدوم است مسابقه را باخت  حتی می‌دانست پای مصدوم  دارد ولی سمت پای مصدوم نرفت ولی الآن داریم کسایی که در حد پهلوانی نیستند.


سخنان استاد در مورد تولد:

تولد یکی از   خدمتگزاران نمایندگی شادآباد   و  قسمت اوتی جناب آقای محمدرضا را خدمت ایشان تبریک میگویم و همچنین خدمت کمک راهنمایان  همسفرانشان و همسفران محترم ایشان نیز تبریک می گویم.


محمدرضا سال 95 دی‌ماه وارد لژیون من شدند اوایل سفر مقداری  تعادل  لازم را نداشتند ولی هرچه  جلوتر می‌رفت از سفر اولش می‌رفت باوجوداینکه ضعیف جلو می‌رفت با آموزش‌های ناب کنگره و تغییر نگاهش به کنگره اتفاق افتاد و دانایی زود توانست مسیر را پیدا کند. و ره‌جویی شد که همه راهنمایی آرزوی  چنین ره‌جو داشت بعد تا وسط سفر یک اتفاقی برای ایشان پیش آمد اگر با تفکر و عقلانیت خو.دش نبود فکر می‌کنم الآن در این جایگاه نبود ولی خوشبختانه توانست مشکل را با آموزش‌ها حل  کند بعد که سفر اول انجام شد و به سفر دوم رسید خیلی منظم و مرتب  آمدند و الآن یکی از خدمت گذارهای خوب اوتی هستند به نظر من یکی از خدمتگزار خوب کنگره است من اولین باری که خدمت نشست خیلی خوب توانست اجرا کند هنوز باور کمک راهنمایی در خودش نمی‌بیند ولی ازنظر من می‌تواند  کمک راهنمایی خوبی باشد باید خودش را تقویت کند. الآن هم جز یکی از کاندیدای مرزبانی هستند اگر لایق مرزبانی را داشته باشد خوب آب‌دیده می‌شود. یکی از خصوصیات خوب محمدرضا اینکه احترام بزرگ‌ترها و جایگاه‌ها را دارد. من دیدم  بچه موجب و با احترامی هستند.

راجع هم‌سفران سه هسمفر دارد یکی خانم ایشان عضو مالی هستند دختر ایشان هم حس من می‌گوید کمک راهنمای خوبی می‌شود.  و امیرمهدی که همه با او آشنا هستند. صحبت‌هایم را با یک دکلمه به پایان می‌رسانم.

اسمان بارانیست و دل‌تنگ من  از دوری او گریان است و من اینک زپس پنجره بیرون می نگرم

محو راز سفر قطره بارانم من، که چه زیبا و قشنگ / نرم و آهسته لب پنجره می آرامد

ونشانی ازدوست او نمایان دارد گاه گاهی من از او می پرسم که خداوند کجاست؟

او به من می گوید به درونت بنگر به دلت کن تو نظر، چشمها را تو ببند جور دیگر تو ببین

آرزوی مسافر:

من به‌رسم کنگره یک آرزو را برای خودم نگه می‌دارم و آرزوی دوم این است که تمام سفر اولی‌ها به درمان برسند و از بند اعتیاد رها شوند.


آرزوی هم‌سفر:

من هم‌آرزو می‌نمایم که  تمام هم‌سفران سفر اولی به درمان برسند و این روز را تجربه نمایند


 

آرزوی هم‌سفر :

من هم‌آرزو می‌کنم که تمام کسانی که این جایگاه را تجربه ننموده‌اند تجربه کنند 

سخنان مسافر:

سلام دوستان محمدرضا هستم یک مسافر

ابتدا خدا را شاکرم که اذن ورودم به کنگره را صادر نمود، از آقای مهندس و خانواده محترمشان بسیار تشکر می‌نمایم که این بستر را فراهم نمودند تا ما اعتیاد خود را درمان نماییم، از راهنمای عزیز خودم آقای آبیار بسیار سپاسگزارم، از کمک راهنمایان هم‌سفرانم سرکار خانم صدیقه و خانم آیدا بی‌نهایت سپاسگزارم، از تمام شما عزیزان سپاسگزارم و انشا الله تمام سفر دومی‌ها این جایگاه را تجربه نمایند

من خیلی خوشحالم که در این جایگاه قرار دارم، من خیلی دوست ندارم به خاطرات دوران مصرفم رجوع نمایم اما چیزی که همیشه در ذهن من است این بود که هم‌سفرم برای درمان اعتیادم من را تا مکه برد که من مواد را ترک کنم، سه روز اول خیلی اذیت شدم اما بعدازاین سه روز شرایطم بهتر شد اما دائماً به فکر مواد مخدر بودم تا زمانی که برگشتم ساعت تقریباً سه صبح بود و من مجدداً موادم تهیه و مصرف نمودم، تمام این مسائل به خاطر عدم جهان‌بینی و دانایی بود اما خدا را شاکرم که با کنگره آشنا شدم و وارد لژیون آقای آبیارشدم در سفر اول فراز و نشیب‌هایی داشتم اما روزبه‌روز بهتر شدم تا اینکه به درمان رسیدم و خدا را شکر در حال حاضر خدمتگزار قسمت OT هستم.


سخنان کمک راهنمای هم‌سفر:

سلام دوستان صدیقه هستم هم‌سفر

من ابتدا این تولد زیبا را خدمت آقای آبیار تبریک عرض می‌نمایم سپس به آقای محمدرضا تبریک می‌گویم، به خانم مریم و دختر و پسر گلشان تبریک می‌گویم و امیدوارم این عشق و محبتی که در بین این عزیزان هست روزبه‌روز بیشتر و بیشتر شود، در مورد خانم مریم باید بگویم ایشان از روزهای اولی که آمدند کنگره خیلی دوست داشتند که در کنگره 60 حضورداشته باشند و خدمت نمایند اما به خاطر اتفاقی که برای ایشان افتاد مدتی از کنگره دور بودند اما آن دوری باعث شد قدر کنگره را بیشتر بدانند و بهتر حرکت نمایند خدا را شکر الآن خدمتگزار هستند و خوشحالم که تمام اعضاء این خانواده در کنگره حضور دارند و در پایان برای این خانواده بهترین‌ها را از خداوند منان آرزومندم. 

سخنان هم‌سفر:

سلام دوستان مریم هستم یک مسافر

من خیلی دوست ندارم به گذشته رجوع کنم اما مسئله‌ای که خیلی مهم است آن افکار منفی درگذشته بود که به‌واسطه مصرف مواد مخدر مسافرم برای من اتفاق افتاده بود اما هیچ‌وقت یادم نخواهد رفت این جایگاهی را که امروز تجربه نمودم و این را مدیون آقای مهندس هستم، از آقای آبیار بسیار سپاسگزارم زحمات زیادی را برای مسافر من کشیدند، از راهنمای عزیز خودم خانم صدیقه بسیار تشکر می‌نمایم، از کمک راهنمای دخترم هم کمال تشکر رادارم، از شما عزیزان که در جشن ما شرکت نمودید سپاسگزارم


 

سخنان هم‌سفر:

سلام دوستان مهسا هستم یک هم‌سفر

من ابتدا سپاسگزار خداوند هستم که این جایگاه را تجربه نمودم و اذن ورود کنگره را برای من صادر نمودند، از آقای مهندس و خانواده محترمشان سپاسگزارم، از راهنمای پدرم آقای آبیار بسیار تشکر می‌نمایم، از راهنمای مادرم خانم صدیقه بسیار تشکر می‌نمایم و از راهنمای عزیز خودم خانم آیدا بسیار تشکر می‌نمایم.

از اینکه به صحبت‌های من گوش دادید سپاسگزارم  

ادامه تولد به روایت تصویر

در ادامه به مسافرانی که در این هفته با دستان پر توان آقای مهندس رها شده بودندگل نمادین اهدا گردیدمرزبان کشیک: مسافر حسن کریمی

تهیه گزارش و تایپ: مسافر ابوالفضل ایرانشاهی

عکس: مسافر رضا جدیدی


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic