پرداخت زکات من به کنگره
یکشنبه 16 دی 1397 ساعت 15:00 | نوشته ‌شده به دست همسفر مریم | ( نظرات )
زکات و خدمتی که نسبت به کنگره به عهده من است این است که اول  رهجو و فرمانبردار خوبی باشم و فرامین و قوانین کنگره را  اجرایی و عملی کنم تا اگر خداوند لایق بداند فرمانده خوبی شوم تا بتوانم خدمتگزار خوبی باشم و ادای دینی کنم برای رهجویانی مثل خودم تا شاید بتوانم گوشه ای از کمک هایی که کنگره به من کرده را در این خدمت خداپسندانه پرداخت کنم.


یا قاضی
زمانی که تازه ازدواج کرده بودیم و هنوز مسافرم درگیر اعتیاد، این بلای خانمان سوز نشده بود، همیشه فکر می کردم بهترین حس دنیا را دارم ؛ چون از پس هر کاری بر می آمد ، جسور ، نترس و شجاع بود و از نظر زرنگی و وارد بودن در هر کاری همیشه زبانزد دیگران بود؛ ولی از زمانی که درگیر اعتیاد شد تمام حسهایش یکی یکی از بین رفت. 
حمیدرضایی که زبانزد دیگران بود تبدیل به فرد خانه نشین و مصرف کننده شد و اصلاً برایش مهم نبود من و دخترم چگونه زندگی مان را می گذرانیم و از چه راهی یا از چه جاهایی درآمد داریم و فقط به فکر تهیه پول برای مواد خودش بود و تمام بار زندگی، کار کردن ، اداره زندگی ، خرید کردن ، بچه داری و... همه و همه بر دوش من بود و همین فشارهای زیاد باعث دعواها و درگیرهای زیادی می شد تا جایی که در یک زمانی تصمیم قطعی برای جدایی گرفتم؛ ولی به خاطر خودِ مسافرم و خوبی ها و حُسن هایی که قبلاً داشت پا پس کشیدم؛ ولی همیشه به خدا گله می کردم که این چه بلایی بود که سر من آوردی؟ 
تو که می دانستی من از یازده سالگی پدر بالای سرم نداشتم حالا  یک فردی به عنوان همسر بالای سر دارم که او هم به این وضعیت افتاده است. خدایا من جواب کدام گناه خود را پس می دهم و همیشه با خدا دعوا و کنکاش داشتم که چرا این بلا باید سر من بیاید؟ چرا من؟ و چرا من؟
 با ورودم به این مکان مقدس ( کنگره ۶۰ ) و الهی که همه با خلوص نیت خدمت می کنند و قدم بر می دارند و آموزش می دهند که رهجویانی چون من را به آرامش برسانند و با آموزش هایی که دیدم و پیام هایی که گرفتم، مشکلاتم یکی یکی از سر راهم برداشته شد که مهمترین آنها اعتیادِ مسافرم بود .
خدا را هزاران مرتبه شکر که مسافرم رهجوی گوش به فرمانی است و فرامین راهنمای خود را اجرایی و عملی می کند و همین فرمانبرداری هایش باعث شده که اعتماد به نفس خود را دوباره به دست آورد و کم کم همان حمیدرضای قبل و جسور و فعال شود.
از وقتی که مسافرم شروع به سفر کرده تمام مشکلاتمان یا گره هایی که سر راهمان بود یکی یکی کم شدند و آرامشی که الآن در زندگی دارم با هیچ یک از لحظاتی که تا به حال از خداوند عمر گرفته ام عوض نمی کنم و تمام این آرامش و صبوری را مدیون آموزش های کنگره هستم که این آرامش را به من برگرداند .
 در آخر؛  زکات و خدمتی که نسبت به کنگره به عهده من است این است که اول  رهجو و فرمانبردار خوبی باشم و فرامین و قوانین کنگره را  اجرایی و عملی کنم تا اگر خداوند لایق بداند فرمانده خوبی شوم تا بتوانم خدمتگزار خوبی باشم و ادای دینی کنم برای رهجویانی مثل خودم تا شاید بتوانم گوشه ای از کمک هایی که کنگره به من کرده را در این خدمت خداپسندانه پرداخت کنم.

نگارنده : همسفر مینا رهجوی خانم نوشین ( لژیون دوم  )


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر زهرا یکشنبه 16 دی 1397 20:03
خانم مینا خداوند را سپاس که حال امروزتان خوب است و آرامش به زندگی باز گشته و این از معجزات آموزشها و دانش کنگره است که در اختیار انسانهای دردمند قرار میدهد،الهی همیشه در آرامش باشید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات