برداشت از سی دی زمستان
چهارشنبه 19 دی 1397 ساعت 09:00 | نوشته ‌شده به دست همسفر الهام | ( نظرات )

بزرگی و شکوه به قدرت و دارایی نیست، به تمدن و فرهنگ بالا داشتن نیست بلکه به بزرگی اندیشه و تفکر است. هرچقدر که متعادل باشیم و افکار مثبتی داشته باشیم از زندگی بهتری برخورداریم، به هر چیزی که در زندگی فکر کنیم ما همانیم و خوشبختی و بدبختی در درون ماست.

بسم‌الله الرحمن الرحیم


 خدایا تو را شکر می‌کنم که بار دیگر اجازه خدمت کردن در وبلاگ را به من عطا نمودی. ان شالله خداوند کمک کند تا مطالب ارائه‌شده در سی دی را اجرایی کنیم و برداشت‌های خوبی از آن داشته باشیم.

 اولین موضوعی که آقای مهندس بیان کردند چرخهٔ غلط اطلاعات است که ما انسان‌ها در طول زندگی خود با این چرخه غلط و توهمی اطلاعات سروکار داریم و سبب بروز مشکلات برای خودمان و دیگران می‌شویم. این چرخهٔ دروغین اطلاعات حتی در ذهن و افکار هم رخ می‌دهد و ما ساعت‌ها خودمان را مشغول این افکار پوچ و اشتباه می‌کنیم، به‌طور مثال من سال‌ها مشکلات فرزندم را بارها و بارها در ذهنم مرور می‌کردم و مثل یک فیلم پسرم را جلوی چشمانم می‌آوردم بدون اینکه بدانم این افکار من چه تأثیری در زندگی او خواهد گذاشت و چه انرژی زیادی را از من می‌دزدند و اجازه رسیدگی به کارهای روزمره‌ام را به من نمی‌دهند. بعد از فکر کردن زیاد و آنالیز کردن مسائلِ او راه به‌جایی نمی‌بردم و با اطرافیانم آن را مطرح می‌کردم و به آنها می‌گفتم دیگر امیدی به درست شدنش ندارم و با این کار باعث شده بودم دیگران هم به مشکلات پسرم انرژی بیشتری بدهند و من ناامیدی بیشتری را تجربه کنم .

با این افکار منفی، زمان حال را ازدست‌داده بودم و از لحظه لذت نمی‌بردم و همیشه غصه آینده پسرم، مسافرم و اطرافیانم را داشتم. بعد از مدتی همه‌چیز را به خدا سپردم و زندگی را سخت نگرفتم و به‌جای اینکه افسوس گذشته را بخورم یا نگران فردا باشم زندگی جدیدی را شروع کردم و اکنون سعی می‌کنم برای آنها دعا کنم و سعی می‌کنم امروزِ فرزندم را درست کنم و در لحظه زندگی کنم تا اینکه احساس گناه داشته باشم.

آقای مهندس فرمودند: ما خالق زندگی خود هستیم، خوب یا بد؛ پس باید زندگی‌مان را خوب نقاشی کنیم و از امکاناتی که هستی در اختیارمان گذاشته به بهترین نحو استفاده کنیم؛ چراکه امکانات و آسایش از آن‌کسی است که از آن استفاده کند.

سعی کنیم انسان‌ها را ببخشیم تا مورد بخشش خداوند قرار بگیریم و بسیاری از گره‌های کور زندگی را به‌واسطه بخشش بازکنیم؛ حتی بیماری‌های روان‌تنی ما که به دلیل افکار منفی و نبخشیدن‌ها و تنفرهای ما ایجادشده با بخشش خوب می‌شود. بخشش باعث امیدواری ما می‌شود، اینکه می‌بخشم و منتظر اتفاقات خوبی در زندگی هستم امیدواری محسوب می‌شود.

 مورد بعدی که آقای مهندس بیان کردند در مورد این بود که بزرگی و شکوه به قدرت و دارایی نیست، به تمدن و فرهنگ بالا داشتن نیست بلکه به بزرگی اندیشه و تفکر است. هرچقدر که متعادل باشیم و افکار مثبتی داشته باشیم از زندگی بهتری برخورداریم، به هر چیزی که در زندگی فکر کنیم ما همانیم و خوشبختی و بدبختی در درون ماست؛ ولی ما انسان‌ها همیشه آن را در بیرون جستجو می‌کنیم؛ حتی در وادی دوم هم اشاره‌شده همه‌چیز در درون و برون ماست؛ پس بدانیم هر زندگی‌ای که داریم و هر افکار و اندیشه‌ای که داریم به خودمان برمی‌گردد و می بایست یک بازنگری به درونمان داشته باشیم.

درواقع این سی دی به وادی اول و تفکر برمی‌گردد، مهم است ما بدانیم می‌خواهیم فکر کنیم یا نه؟ به چه چیزی می‌خواهیم فکر کنیم؟ چگونه می‌خواهیم فکر کنیم؟ تفکرات و باورهای ماست که زندگی ما را خلق می‌کند؛ پس خالق خوبی‌ها و خوشبختی‌ها باشیم، از کارهای کوچک در زندگی شروع کنیم تا به کارهای بزرگ برسیم؛ چراکه انسان به یکباره تغییر نمی‌کند. از خودمان توقع بیش‌ازاندازه نداشته باشیم و هر کار کوچکی که می‌کنیم خودمان را تشویق کنیم تا برای انجام کارهای بزرگ انگیزه ایجاد شود؛ البته طوری نشود که آنقدر کارمان را بزرگ ببینیم که دچار منیت شویم یا کارهایمان را اصلاً نبینیم و دچار خودکم‌بینی شویم بلکه خودمان را همان‌گونه که هستیم ببینیم، بپذیریم و دوست داشته باشیم. به خاطر کارهایی که باید انجام می‌دادیم و ندادیم خودمان را ببخشیم و زندگی جدیدی را شروع کنیم و بدانیم اتفاقات زندگی ما آزمایش و مشیت الهی است و هرکس به طریقی آزمایش می‌شود و اعتیاد و زندگی با یک مصرف‌کننده آزمایش ما همسفران است و تفکر و نوع نگاه ماست که باعث می‌شود به دید آزمایش، ارتقا و رشد به این مسئله نگاه کنیم.

 القای شیطان بسیار قوی است و همیشه در کنار ماست و انشالله با آموزش و افزایش دانایی بتوانیم سربلند از آزمایشات زندگی بیرون بیاییم و تحت القای نیروهای الهی باشیم.

با تشکر از وبلاگ نویسان محترم


نگارنده: همسفر سکینه از لژیون اول

تهیه و تایپ : همسفر مرجانمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر زهرا چهارشنبه 19 دی 1397 21:37
به نکات خوبی اشاره کردید ممنون از شما ،خانم سکینه عزیز من همیشه از آرامش شما انرژی میگیرم و این آرامش نشان از ذهن و تفکرات درست نشات میگیرد ،همواره موفق و موید باشید
نوشین چهارشنبه 19 دی 1397 15:55
آمین گوی دعای آخر مطلب شما هستم .
ممنون از خانم مرجان بابت ارسال مطلب
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic