خودباوری ؛ کمک کنگره به من
چهارشنبه 19 دی 1397 ساعت 13:00 | نوشته ‌شده به دست همسفر الهام | ( نظرات )

کنگره به ما عزت‌نفس، خودباوری، شجاعت، مهر و عشق بلاعوض داده است. نیروهایی متخصص پرورش داده که به‌خوبی و رایگان و بدون هیچ چشمداشتی به ما خدمت می‌کنند و ما را از سختی‌های راه آگاه می‌کنند. از هستی و از امواج عشق برایمان می‌گوید و چگونه فکر کردن و چگونه زیستن را به ما می‌آموزد.

به نام قادر متعال 

سپاس خداوندی را که ما را در مسیر آموزش‌های ناب کنگره قرار داد تا از تاریکی‌ها به سمت نور حرکت کنیم و ضد ارزش‌هایمان ریزش کنند. خداوندی که بر ما منت نهاد و بهترین جایگاه‌ها را در این بستر به ما ارزانی داشته تا بدانیم آنچه نمی‌دانیم.

درجایی خواندم که اگر دست دردمندی را بگیری دست دیگرت در دستان خداست و این مطلب را باپوست و گوشت و استخوانم در کنگره حس کردم و می‌بینم که انسانی بزرگوار که خود زخم‌خورده اعتیاد بود توانست خود را از اعماق تاریکی بیرون بکشد و حالا دست مسافران دردمند ما را به گرمی می‌فشارد و از تاریکی بیرون می‌کشد تا ما نیز طعم آرامش را بچشیم و او قطع به‌یقین دست دیگرش در دست خداست که مطالب به او الهام می‌شود.

او ناجی بشر و ناجی زندگی‌های نابسامان مسافران و همسفران شده و به‌خوبی می‌داند که نجات یک بشر نجات یک جامعه است. این انسان بزرگوار با سختی‌هایی که کشیده به ما کمک بزرگی کرده که در هیچ جا نظیرش را نمی‌یابیم. مکانی را تأسیس کرده که خودکفاست و بدون دریافت هزینه‌ای، فضای مناسب، امکانات مناسب و جایگاه‌های خوب در اختیارمان قرار داده تا ما نیز با حرکت درست خود شعاع اضافه کنیم.

جایی که وقتی از در وارد می‌شویم همه با لبخند و محبت ما را می‌پذیرند. ما را که راه‌گم‌کرده بودیم و بیشتر از مسافرانمان در تاریکی‌ها خود بودیم و هستیم به آرامش دعوت می‌کند، آرامشی مطلق و جایگاه‌های خدمتی شیرین و لذت‌بخش و فضایی بدون حاشیه و درگیری . خستگان و درماندگانی چون ما با ورود به این مکان و دریافت آموزش‌های ناب علوم کنگره به درمان و تعادل می‌رسند و مسیر درست زندگی را می‌آموزند. کنگره همه اینها را به ما داده و ما در مقابلش مسئول و مدیون هستیم.

کنگره به ما عزت‌نفس، خودباوری، شجاعت، مهر و عشق بلاعوض داده است. نیروهایی متخصص پرورش داده که به‌خوبی و رایگان و بدون هیچ چشمداشتی به ما خدمت می‌کنند و ما را از سختی‌های راه آگاه می‌کنند. از هستی و از امواج عشق برایمان می‌گوید و چگونه فکر کردن و چگونه زیستن را به ما می‌آموزد.

انسان‌هایی خوب در کنارمان قرار داده، خواهرانی از جنس سختی و کوه. خواهرانی که گویی صدها سال است با آنها پیوند محبت داریم. راهنمایانی ناب و مهربان و دلسوز برایمان گمارده تا هر جا خسته و ناامید شدیم، نوید امید باشند و بار ما رهجویان پر دغدغه را به دوش می‌کشند و تمام اینها جای سپاسگزاری دارد و باید و باید قدر بدانیم و ارجشان بنهیم.

کنگره به ما کمک بزرگی کرده و به ما حال خوب داده، چیزی که سالیان سال و باگذشت زمان‌های طولانی نتوانستیم به دست آوریم. ما را با گنج درونمان آشنا می‌کند و به خودشناسی و خداشناسی می‌خواند.

حالا به این بیندیشیم که چگونه این دین را ادا کنیم هرچند کاری است بس دشوار؛ اما ما مسافران و همسفران می‌توانیم تا جایی که ممکن است سعی و تلاش کنیم و خود را نجات دهیم و برای دردمندان همدرد باشیم و به آنها کمک کنیم. می‌توانیم از خدمت‌های کوچک شروع کنیم تا به خدمت‌ها و جایگاه‌های بزرگ برسیم. می‌توانیم ببخشیم و حمایت مالی داشته باشیم تا گامی مؤثر در جهت پیشبرد اهداف کنگره برداریم. می‌توانیم شکرگزار باشیم و قدر موهبت‌ها را بدانیم. می‌توانیم فرمان‌بردار باشیم و قانون‌ها را محترم شمرده و اجرا کنیم. می‌توانیم با افرادی که به ما خدمت می‌کنند محترمانه رفتار کنیم و عمل سالم انجام دهیم و رفتار درست داشته باشیم. می‌توانیم با حمایت از زمین کمک کنیم تا هر چه زودتر آکادمی علوم کنگره تأسیس شود و علم آن هرروز بسط و گسترش یابد.

باید صبور باشیم و از فرصت‌هایمان درست استفاده کنیم تا روزی ما هم عطر ناب آموزش‌های کنگره را نشر دهیم و جزء نیروهای متخصص شویم.

هر چه از خوبی‌ها و حمایت‌های کنگره بگویم کم گفته‌ام و اگر بگویم نظیر این خدمت‌ها و جایگاه‌ها را هیچ جا ندیده‌ام گزافه نگفته‌ام.

کنگره به من انرژی و آرامشی داده که تا ابد خود را بدهکار و مدیون می‌دانم و تا جایی که بتوانم پا در رکابش می‌مانم و امید آن دارم خداوند به همه ما مسافران و همسفران دانشی بدهد که مفهوم زندگی راستین را درک کنیم و از این آموزش‌ها درست استفاده کرده و در زندگی‌مان کاربردی کنیم و کنگره را به جهانیان بشناسانیم.

 

نگارنده: همسفر خدیجه از لژیون یکم


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
لیلا سیف پنجشنبه 20 دی 1397 20:37
خواهر خوبم بسیار عالی و آموزنده خداوند یارویاورتان باشد
همسفر زهرا چهارشنبه 19 دی 1397 20:27
ممنون از شما خانم خدیجه عزیز ،انشاالله موفق باشید و به جایگاه کمک راهنمایی برسید
فاطمه الیاسی چهارشنبه 19 دی 1397 12:57
خدا قوت خواهر خوبم،عالی بود.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic