ساختار درست، تولد هفتمین سال رهایی مسافر جلال
شنبه 29 دی 1397 ساعت 19:18 | نوشته ‌شده به دست مسافر رضا جدیدی | ( نظرات )

چهارمین جلسه از دوره هفتادم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی ویژه مسافران و همسفران کنگره 60 روز پنجشنبه مورخ 1397/10/27؛ نمایندگی شادآباد با استادی:  راهنمای محترم آقارضا و نگهبانی: مسافر سعید و دبیری: مسافر محمد با دستور جلسه: ( ازدواج ) رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود. در ضمن هفتمین سال رهایی مسافر  جلال را جشن گرفتیم.


سخنان استاد

سلام دوستان رضا هستم یک مسافر

خیلی خوشحالم بار دیگر فرصتی دست داد که خدمتی هرچند کوچک را انجام بدهم. در این هفته انتخابات مرزبانی نمایندگی بود به مرزبان های دوره قبل خداقوت می گویم و به مرزبانان این دوره تبریک عرض می کنم و مطمئن هستم که مرزبانان این دوره می توانند کارشان را به خوبی انجام بدهند.

در رابطه با دستور جلسه قبل و تولدی که امروز جشن می‌گیریم،  همه دوستان آقا جلال را می‌شناسید و قبل از اینکه  در رابطه با دستور جلسه و تولد آقا جلال صحبت کنم، از نگهبان محترم اجازه می خواهم که آقا جلال بایستند تا دوستان با ایشان بیشتر آشنا شوند.


دستور جلسه امروز ازدواج هست، آقای مهندس می‌فرمایند در رابطه با بعضی از جملات و در رابطه با بعضی از کارهای که قرار است انجام بشود، خیلی بیشتر با دقت بشود، یعنی اینکه سیستم زندگی دیگر به شکلی نیست که بتوان به روال عادی زندگی کرد، یعنی بایستی هوشمندانه زندگی کرد، هوشمندانه منبع درآمد داشته باشیم، هوشمندانه خرج کنیم و هوشمندانه  انتخاب کنیم و این ازدواج یکی از همان مؤلف‌هایی است که بسیار هوشمندانه در رابطه با آن باید فکر کرد. درواقع اگر ازدواج را به کتاب تشبیه کنیم اسم کتاب ازدواج (حس) هست  و متن کتاب می‌شود عقل، ما از ازدواجمان می‌خواهیم به چیزی برسیم؟ پس این کتاب اسمش ازدواج هست و متن دیگر آن خانواده(تحکیم خانواده) است.


اعتیاد اولین چیزی که از انسان می‌گیرد خانواده است،  این گفته فقط شامل مسافرها هست که اگر هم‌سفر نداشتیم شک نداشته باشید اوضاع خیلی بدی داشته باشم و چه‌بسا تبدیل به یک کارتن‌خواب میشدیم، مصرف‌کنندگانی که دارای خانواده هستند به روایتی آن تحکیم خانواده را هرچند متزلزل دارند کسانی هستند که می‌توانند در وادی اعتیاد موفق باشند،  چه کنگره بیایند و چه نیایند، می‌تواند مواد نزند، می تواند حالش خوب نباشد، ولی دیگر مواد مصرف نمی کند، حالا به چه قیمتی کاری با آن نداریم. همسفر اگر نباشد کار همه مصرف‌کنندگان تمام است، حالا خودتان نگاه کنید و قطعاً در اجتماع این موضوع را دیدید. پس کسانی که مجرد هستند برای ازدواج بایستی خانواده تشکیل بدهند، من برایتان مثالی می‌آورم، مرد مثل رکاب یک انگشتر می‌ماند و زن مثل نگین انگشتر می‌ماند، هرچقدر مرد کامل باشد، هرچقدر هم باسواد باشد، هرچقدر با پرستیژ و پولدار باشد مثل این است که انگشتری دارید که نگین ندارد، بروید دنبال یک رکاب خیلی خوشگل پیدا کنید ولی نگین نداشته باشد آیا آن انگشتر بدون نگین کامل است؟ حتماً همه شما انگشتر بدون نگین دیدید، تا ازدواج نکنید و دارای همسر نشوید این رکاب شما نگین ندارد و هیچ ارزشی ندارد، به چه دلیل؟ به دلیل داشتن  مفهومی به نام خانواده، آنجاست که کامل می‌شود.  حضرت رسول اکرم می‌فرماید: مرد از دامن زن به معراج می‌رسد، زن‌ها می‌توانند بدون مردان زندگی کنند،  ولی  مردها نمی‌توانند بدون زن زندگی کنند. در سیستم کائنات خداوند این‌طوری قرار داده است، پس کسانی که مجرد هستند حتماً به فکر ازدواج باشند به دلیل اینکه کامل می‌شوند و کسانی که دارای خانواده هستند بایستی برای تحکیم خانواده تلاش خود را بکنند، البته در این هفته در مورد خانواده بسیار صحبت شده و امیدوارم که بتوانیم به این مؤلف خیلی خوب بپردازیم. 


سخنان استاد در مورد تولد:

در مورد آقا جلال که راهنمای ایشان آقای فرشید صداقتی هستند، بعدازاینکه  سفر آقا جلال تمام شد  آقای صداقتی رفتند و کنگره نماندند، بعد ایشان آقا جلال ماندنی شدند و بنده را به‌عنوان راهنما انتخاب کردند. آقا جلال  7 سال است که در کنگره حضور دارند و در حال خدمت کردن می باشد. من در کنگره علاقه زیادی به کار کردن با دو دسته از مسافران را دارم.

دسته اول  جوانان  بین 18 الی 22 سال هستند که واقعاً درمان شدن در این سنین بسیار سخت است و دسته دوم افردی  که هم سن و سال آقا جلال هستند یعنی  بالای 60 سال، که بازهم در این سن درمان شدن بسیار سخت است. آقا جلال بدن هیچ ترسی به خدمت کردن پرداخت  من به آقا جلال تبریک می‌گویم و به آقا فرشید که زحمت زیادی برای ایشان کشیدن تبریک می‌گویم و برای آقا جلال آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم همینطور به خدمت کردن ادامه بدهند.

آرزوی مسافر جلال:

من آرزو می‌کنم تمام مصرف‌کنندگانی که خواهان رهایی از بند اعتیاد هستند راه کنگره را پیدا کنند

 

 

سخنان مسافر:

سلام دوستان جلال هستم یک مسافر

من ابتدا از آقای مهندس دژاکام سپاسگزارم که بستری را فراهم نمودند تا من جلال بتوانم اعتیاد خودم را درمان کنم، از راهنمای عزیزم آقای نادری سپاسگزارم، از ایجنت محترم و گروه مرزبانی بسیار سپاسگزارم که اجازه دادند من هفتمین سال رهایی خودم را جشن بگیرم.

من در تولدهای گذشته صحبت‌های زیادی از دوران تخریبم کردم اما فقط می‌خواهم به شما عزیزان سفر اولی و تازه‌وارد بگویم که من طعم شیرین زندگی را مدت هفت سال است که می‌کشم و قبل از آن در تاریکی مواد مخدر بودم و شب و روز خود را هم نمی‌شناختم.

اما در مورد دستور جلسه امروز که موضوعش ازدواج است باید بگویم تمام ما مسافرانی که همسفرمان همسرانمان هستند باید بدانیم اگر الآن در کنارشان خوب و خوش زندگی می‌کنیم و حال خوشی داریم این مسئله را مدیون صبوری و خوبی آن‌ها هستیم و امیدوارم که قدر آن‌ها را بیشتر بدانیم و خوبی همسرانمان را جبران نماییم.

در کنگره چه راهنما و چه رهجو اگر بتواند عدالت، معرفت و عمل سالم را اجرا نماید آن موقع تبدیل می‌شود به یک انسانی که کاملاً درمان شده و می‌تواند تمام مراحل را با موفقیت طی نماید.

از شما عزیزان که در تولد من شرکت نمودید بسیار سپاسگزارم


مرزبان کشیک: مسافر محسن بشیری

تایپ و تنظیم: مسافر ابوالفضل ایرانشاهی

عکاس: مسافر رضا جدیدی


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مجتبی یکشنبه 30 دی 1397 18:02
sent
همسفر فاطمه یکشنبه 30 دی 1397 08:49
سلام و عرض ادب و تبریک خدمت راهنمای محترم جناب نادری بزرگوار. امیدوارم به پاس زحماتی که برای رهجویانتان کشبدید، دستان خداوند همیشه در دستانتان و یاری رسان تان باشد.
تبریک خدمت مسافر گرامی و سپاس و تشکر بابت تمامی زحماتی که در شعبه می کشند امیدوارم لطف خداوند همیشه روزیتان باشد و همچنان خوش بدرخشید و الگو بمانید برای همه.
خدا قوت خدمت گروه وبلاگ.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic