مشارکت مکتوب در باب وادی پنجم
دوشنبه 1 بهمن 1397 ساعت 10:24 | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا محمد لو | ( نظرات )
وادی پنجم با صراحت تمام میگوید که بایستی حرکت کنی و تا حرکت نکنی، اتفاقی نخواهد افتاد. فکر و تفکر به تنهایی حلال مشکلات نیست. برای رسیدن به نتیجه یا سلامتی باید حرکت کنیم. و این حرکت است که تفکرات ما را از تصویر ذهنی به تصویر واقعی در دنیای بیرون تبدیل میکند.

به نام قدرت مطلق


سلام دوستان لیلا هستم همسفر

اولین وادی که ما از تفکر عبور میکنیم و به مرحله عمل می رسیم وادی پنجم است البته باید به آن دسته از افکارمان که منطقی هستند اجازه بدهیم تا وارد مرحله اجرایی و عملیاتی گردند وقتی که اندیشه و تفکرات ما سالم باشد به صورت خودکار گفتار ما هم سالم خواهد شد زمانی که گفتار ما سالم شود ما به طرف کردار سالم و یا عمل صالح هدایت خواهیم شد و برای اینکه تبدیل به انسانی با تعادل و موجه تبدیل شویم فقط یک راه وجود دارد و آن هم تزکیه و پالایش است.

 

سلام دوستان افسانه هستم همسفر

در جهان ما تفکر، قدرت مطلق حل نیست. بلکه توام با رفتن و رسیدن، آن را کامل مینماید.

وادی پنجم با صراحت تمام میگوید که بایستی حرکت کنی و تا حرکت نکنی، اتفاقی نخواهد افتاد. فکر و تفکر به تنهایی حلال مشکلات نیست. برای رسیدن به نتیجه یا سلامتی باید حرکت کنیم. و این حرکت است که تفکرات ما را از تصویر ذهنی به تصویر واقعی در دنیای بیرون تبدیل میکند.

ما انسانها فقط در ذهنمان این قدرت را داریم که هر چیزی را میتوانیم در همین لحظه در ذهن خود خلق کنیم حتی غیر ممکن ها را.

ما حرکتمان را آغاز میکنیم اما باید بدانیم که برای یک حرکت درست و اصولی که ما را به سر منزل مقصود برساند و ما را از بیماری به سمت سلامتی سوق دهد بایستی 7 پله را به مرور زمان طی میکنیم .

1-دوری از ضد ارزشها 2- خودداری 3- قناعت 4- صبر 5- تجسس،قضاوت،غیبت 6- پس انداز 7- توکل، رضا، تسلیم  .نتیجه ای که من از این وادی گرفتم این است که: باید اول حرکت کنی و دوم ؛ برای تبدیل انسانی بی تعادل و بهم ریخته به انسانی با تعادل و موجه فقط یک را وجود دارد و آن هم تزکیه و پالایش انسانی که کاری سخت اما قابل اجرا است.

 

سلام دوستان معصومه هستم همسفر عباس 

من  از وادی پنجم که بسیار اموزنده و شیرین بود نکات پرباری را یاد گرفتم.در طول مدتی که درکنگره  هستم وادی پنجم تک تک نکاتش،، برایم مانند کلیدی است که قفلهای بسته ام را که سالها بر اثر حسهای بسته ام نمیتوانستم باز کنم باز کردم و  هر مشکلی که برایم پیش میاید به وادی پنجم رجوع میکنم ..

از جمله نکته ای که به من خیلی خیلی کمک کرد در طول سفر اول  مسافرم صبر پیشه کردن و توکل  کردن بوده وخداوند رابسیار  برای بوده ها ونبوده هایم شکر میکنم.

 

سلام دوستان فرزانه هستم همسفر 

در جهان ما تفکر قدرت مطلق حل نیست توام با رفتن و رسیدن آن را کامل میکند.

این وادی به ما می آموزد که بایستی حرکت کنیم و تا حرکت نکنیم اتفاقی نمیافتد.یعنی تنها فکر کردن و تفکر درباره مشکلات باعث نمیشود که حل شوند.بلکه برای حل مشکلاتمان و برای رسیدن به هدفمان باید حرکت کنیم.و تا وقتی که برای رسیدن به هدف تلاش و حرکت نکنیم تفکرات ما به تنهایی بی فایده است.نمیشود یک گوشه بنشینیم و تنها با فکر کردن به مشکلات منتظر حل آنها باشیم.اگر ما شروع کنیم و ضد ارزش هارا از خود دور کنیم و تلاش کنیم برای حل مشکل سپس به خداوند توکل کنیم و صبور باشیم مطمئناً مشکلاتمان حل میشود.

 

سلام دوستان رقیه هستم همسفر 

برای پروسه عظیم درمان اعتیاد و در راستای به تعادل رساندن به اضلاع مثلث درمان یعنی جسم روان و جهان بینی نیازمندیم، به همین منظور ما با چهارده وادی قدم به قدم جهان بینی را که آموزش می بینیم که در وادی پنجم با صراحت تمام می‌گوید که بایستی حرکت کنیم و تا حرکت نکنیم اتفاقی نخواهد افتاد فکر و تفکر به تنهایی حلال مشکلات نیست برای رسیدن به محصول و نتیجه و حل مشکلات یا درمان اعتیاد باید حرکت کرد، این حرکت است که تفکرات ما را از تصاویر ذهنی به تصاویر واقعی در دنیای بیرون تبدیل می کند و ما را به سرمنزل مقصود می‌رساند تفکرات ما تا زمانی که حرکت نکنیم از قوه به فعل تبدیل نمی شوند ما با استفاده از تفکرات مان و با استفاده از قدرت ذهن و قدرت تصویرسازی هر چیزی را می توانیم در همین لحظه خلق نماییم و در وادی پنجم ما حرکت مان را آغاز میکنیم و اینها عبارتند از دوری از ضد ارزش ها خودداری صبر قناعت توکل رضا تسلیم و پس انداز.

 

تهیه و تایپ: همسفر مرجان


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر زهرا سه شنبه 2 بهمن 1397 10:37
ممنون از مشارکت همه عزیزان ، موفق باشید
اعظم (7) سه شنبه 2 بهمن 1397 09:59
خداقوت به همسفران عاشق وتوانا
ممنون ازوبلاگ
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic