وادی پنجم
یکشنبه 7 بهمن 1397 ساعت 17:03 | نوشته ‌شده به دست همسفر عاطفه | ( نظرات )

این وادی عظمت و شأن انسان را بیان می‌کند و عظمت او را کمتر از جهان هستی باآن‌همه شگفتی نمی‌بیند و برای رسیدن انسان به مرحله تکامل کل هستی در خدمت و یاری اوست،  آن‌گونه که جسم در خدمت نفس است. انسان چه در درون و چه در بیرون جسم خود، بسیار توانمند و قدرتمند است که می‌تواند اطرافیان خود را نیز یاری کند.

یا علیم

 وادی پنجم می‌گوید: در جهان ما تفکر قدرت مطلق حل نیست بلکه توأم با رفتن و رسیدن آن را کامل می‌کند

این وادی عظمت و شأن انسان را بیان می‌کند و عظمت او را کمتر از جهان هستی باآن‌همه شگفتی نمی‌بیند و برای رسیدن انسان به مرحله تکامل کل هستی در خدمت و یاری اوست،  آن‌گونه که جسم در خدمت نفس است. انسان چه در درون و چه در بیرون جسم خود، بسیار توانمند و قدرتمند است که می‌تواند اطرافیان خود را نیز یاری کند.

باید بدانید که انسان در حیات زمینی خودش در جهان‌های متعددی زندگی می‌کند، مانند جهان فیزیکی، جهان خواب و جهان ذهن.

جهان خاکی: برای همه ما کاملاً محسوس است و به‌صورت خودآگاه در حال زیستن در آن هستیم .

جهان خواب: که ظاهراً به‌صورت ناخودآگاه در آن زندگی می‌کنیم و پنج حس درونی (ظاهری) به خواب می‌رود و ازنظر ظاهری و هوشیاری در حالت مرگ موقت قرار می‌گیرد و پنج حس را می‌توانیم کاملاً درک کنیم، بخوریم، بشنویم، صحبت کنیم، لمس کنیم و ببینیم.

جهان ذهنی: مقدمه برنامه‌ریزی و یا متد عمل تمرین برای چگونه زیستن در جهان خاکی و سایر جهان‌ها می‌باشد.  اگر در صراط مستقیم از آن استفاده شود، انسان را به بالاترین درجه می‌رساند و اگر در مسیر تاریکی از آن استفاده شود، انسان را به عمق تباهی و نابودی پرتاب می‌کند.

 در این وادی می‌گوید: زمانی روان انسان به تعادل و آرامش می‌رسد که ضد ارزش‌ها برگشت نموده و با تمرین، ساختارهای تفکرات خود را از قوه به فعل درآوریم و از ضد ارزش‌ها برگشت نموده و سه اصل پندار سالم،  گفتار سالم و کردار سالم را الگوی زندگی قرار داده و آن را اجرا کنیم.

دوری از ضدارزش ها: برای اینکه انسانی با تعادل و موجه ساخته شود فقط یک‌راه وجود دارد و آن‌هم تزکیه و پالایش انسان است دوری از ضد ارزش‌ها و رفتن به‌طرف ارزش‌ها.

 قناعت: که باید در تمامی زندگی به اجرا درآید، تفاوت بسیاری است بین خسیس بودن و قناعت کردن.

 صبر: به معنای پشت سر گذاشتن و یا طی کردن و یا تحمل زمان همراه با تلاش و کوشش لازم برای رسیدن به اهداف تعیین‌شده می‌باشد.

 تجسس، قضاوت، غیبت: در این وادی می‌آموزیم، تمام تمرکز خود را متوجه خود و راه خود کنیم و از اتلاف انرژی خودداری کنیم تا با قضاوت و تجسس و غیبت از مسیر خود دور نشویم

 پس‌انداز: می‌تواند مادی و یا معنوی باشد. پس‌انداز برای تمامی انسان‌ها یک ضرورت است، پس‌انداز ؛ یعنی هر وقت حوادثی و مشکل مالی پیدا کردی پشتت به پس‌اندازت گرم باشد.

 توکل: تکامل در جمع صورت می‌گیرد و در زندگی اجتماعی ضعف یکدیگر را جبران می‌کنند،  برای انسان‌ها در جهان معنوی بهترین وکیل و موکل و یاری رسان خداوند است.

 رضا: با قلب، زبان و عمل نسبت به آنچه از طرف او برای ما تقدیر می‌شود رضایت کامل داشته باشیم، انسان خواسته دارد و نتیجه را به خدا واگذار می‌کند و می گوید من راضی‌ام به رضای تو.

 تسلیم: اما مرحله تسلیم که بالاترین مراحل معنوی می‌باشد که می گوییم هر چه از خدا آید خوش آید.

 

پس در وادی پنجم نتیجه اینکه از مرحله ساختارهای فکری باید عبور کنیم و به مرحله عمل برسیم.

 

نگارنده :مریم سرابندی از لژیون شانزدهم

تایپ؛ همسفر لیلا از لژیون ششم

 

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سکینه1 دوشنبه 8 بهمن 1397 07:17
خانم مریم عزیز،خداقوت،عالی بود.
خدا قوت خدمت وبلاگ نویسان محترم.
همسفر لیلا از لژیون شش دوشنبه 8 بهمن 1397 00:33
سلام و خدا قوت خدمت همسفر محترم درباره وادی پنجم عالی بیان نمودید
همسفر زهرا یکشنبه 7 بهمن 1397 20:33
ممنون از مقاله خوبتان موفق باشید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic