خدمت، سعادت و حال خوش، جشن اولین سال مرزبان محترم مسافر حسین
یکشنبه 28 بهمن 1397 ساعت 15:56 | نوشته ‌شده به دست مسافر رضا جدیدی | ( نظرات )
هشتمین جلسه از دوره هفتادم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی ویژه مسافران و همسفران کنگره 60 روز پنجشنبه مورخ 1397/11/25؛ نمایندگی شادآباد با استادی:   راهنما مسافر سعیدسبزه ای و نگهبانی: مسافر محمد و دبیری: مسافر روح الله با دستور جلسه: ( وادی ششم و تاثیر آن روی من ) رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.
 ضمناً جشن تولد اولین سال رهایی مرزبان محترم مسافر حسین  با شور و شوق فراوان برگزار گردید.

سخنان استاد:

سلام دوستان سعید هستم یک مسافر

قبل از هر چیز خدا را شاکرم که توفیق نصیبم شد تا در این جایگاه قرار بگیرم .

مطابق روزهای پنج‌شنبه دستور جلسه ما از دو بخش تقسیم‌شده است، ابتدا دستور جلسه هفتگی که وادی ششم و تأثیر آن روی من هست و قسمت دوم جلسه تولد اولین سال رهایی  مرزبان نمایندگی شادآباد مسافر حسین عزیز است.

قبل از هر چیز سخنانم را با یک پیام شروع می‌نمایم، این پیام در پشت کتاب 60درجه نوشته‌شده است، بیایید این آتش ویرانگر را مهار نماییم و آن را تبدیل به بزرگ‌ترین پرنده نماییم.تا همین جای پیام بخواهیم صحبت کنیم، این آتش همان جهل است و وقتی جهل باشد دانایی نیست، همان جهل را باید تبدیل به دانایی کنیم.

ما می‌گوییم سفری داریم که از عمق تاریکی می رویم به مرکز نور برسیم، این سفر به همین راحتی نیست یعنی از جهل به دانایی، حالا در این مسیر چه کسی به ما کمک می‌کند مانند همین سفری راداریم که از حرکت های منفی زندگی‌هایمان به کجا رسیده است، از منفی بی‌نهایت می‌خواهیم حرکت کنیم به سمت مثبت و مثبت بی‌نهایت برسیم.

این سفر فراز و نشیب‌های زیادی دارد،ابتدای کار که وارد کنگره می‌شویم منفی و یا زیر منفی هستیم، برای همین است که می‌گویند سرمای 60درجه زیر صفر را تجربه نموده‌ایم، چه اتفاقی در زندگی‌مان افتاده است و به کجا رسیده‌ایم و باید چه حرکت عظیمی را انجام دهیم.

 خداوند چقدر بندگانش را دوست دارد تمامی ما که وارد کنگره شدیم و داریم سفر انجام مبی دهیم و آموزش می‌گیریم و در مسیر خودشناسی حرکت می‌کنیم اگر به زندگی‌مان نگاه کنیم به دوران اعتیادمان می بینیم چقدر عوض‌شده‌ایم و باعث تحول گردیده و ثمر آن تلاش و آموزش بوده است و این آموزش‌ها را در کنگره دیده‌ایم، در دوران اعتیاد داشتیم مواد مصرف می‌کردیم در درونمان زمزمه‌ای می‌گفت که به خودمان بیاییم ولی خیلی صدایش ضعیف بود وقتی هم می‌شنیدیم توانش را نداشتیم باید زندگی‌مان این‌طور بود ولی به کنگره آمدیم اولین کار نظم است تازندگی‌مان یک نظمی بگیرد و مشخص می‌شود با خودم چند چند هستم و می‌خواهم چه حرکتی انجام بدهم باید خودمان را بشناسم و ببینیم در چه شرایطی قرار دارم و مسبب همه این‌ها خودم بودم جهل و نادانیم بوده و حالا که رسیدم جلوتر قبول کردم که من در این زمینه به خاطر جهلم به اینجا رسیده‌ام وقتی این را قبول کردم و حالا حرکت می‌کنم من باید مشکلاتم خودم را بپذیرم، اگر نپذیرفتم پس هنوز مشکلاتی در درونم هست.هر شخص تنها با ورود به کنگره قرار نیست به درمان برسد و هر شخصی که حرکت کرد و به ندای درونی خودش گوش داد، در آن راستا حرکت کرد و به‌فرمان عقل نزدیک شد، مثال: یک سفر اولی طبق گفته راهنما مقدار مصرفی جیره روزانه خود را مصرف کند اگر به همین فرمان گوش دهد قطعاً رها خواهد شد چون اگر این فرمان را گوش دهد بقیه فرمان‌ها را گوش خواهد داد و ما میگوییم که قدم‌های بزرگ با اولین قدم آغازمی شود.

قرار نیست سفر اولی در یک پله 6ماه بماند اگر کسی بخواهد سفر کند هزار و یک دلیل می‌تواند بیاورد که سفر کند و برعکس این موضوع هم وجود دارد که من کلی مشکلات دارم هیچ شخصی مرا درک نمی‌کند، خوب اختیار دارد که سفر انجام دهد یا انجام ندهد در اینجا کنگره می‌گوید که باید به‌فرمان عقل برسید،باید قدم‌ها را درست بردایم باید سختی‌ها را خودمان تحمل‌کنیم زندگی مسیری نیست که فکر کنیم از نقطه‌ای شروع و در نقطه‌ای تمام می‌شود در این مسیر دره،طوفان و سیلاب و ..... وجود دارد در زندگی عادی بدین گونه است هیچ‌وقت زندگی در یک خط مستقیم نیست دارای فراز و نشیب زیادی است و مهم این است که من بخواهم مشکلاتم را حل کنم یا از اعتیاد بیرون بیایم.

مشکل اصلی ما الآن اعتیاد است و باید در این مورد صحبت کنیم اگر زندگی من به این نقطه رسیده است و اعتبار من در محل زندگی و یا فامیل از بین رفته است مصوبش خودم بوده‌ام و حتی من ازنظر مالی به نقطه منفی رسیده‌ام به خاطر رفتار خودم بوده است و هر مشکلی پیش‌آمده به خاطر اعتیادم بوده و باید اول اعتیاد خودم را درمان کنم تا بتوانم آرام‌آرام مشکلاتم را حل نمایم.

حال باید بدانیم که چه می‌خواهیم انجام دهیم یک سفر اولی فقط و فقط باید به حرف راهنمای خود گوش دهد.

تمام کسانی که در کنگره و حتی زندگی خود به‌جایی رسیده‌اند تلاش خودشان بوده است هر راهنما در کنگره در قبل تمام‌کارهای که یک سفر اولی الآن انجام می‌دهد را انجام داده است پس یک سفر اولی نمی‌تواند بگوید که کسی مرا درک نمی‌کند اشتباه است چون درگذشته تمام راهنماها این کارها را کرده‌اند.پس اگر شخصی این‌گونه فکر کند به‌فرمان عقل گوش نداده است و هنوز می‌خواهد کار خودش را انجام دهد.چون کنگره به کسی جواب می‌دهد که خواهان باشد و تسلیم تا بتواند به درمان برسد و از مشکلات خود عبور کند.


سخنان استاد درباره تولد:

من به حسین اولین سال رهاییش را در ابتدا به بنیان‌گذار کنگره 60تبریک می‌گویم به خانواده و هم‌سفر محترمشان تبریک میگویم.

به راهنمایان گرامی تبریک میگویم آقای منوچهر و در سفر دوم آقای رعیت پناه و به لژیون و تمام اعضا تبریک میگویم و این قسمت ما شد که حسین مرزبان بشود و من استاد بنشینم.

حسین در این‌یک سال که من دیدم در گروه OT خدمت می‌کرد و تازه واردین را هفته‌ای یک روزبه شعبه آکادمی می‌برد برای انجام کارهای انتخاب کلینیک و با آنها ساعت 5 صبح قرار می‌گذاشت تا کلینیک در نزدیک‌ترین نقطه به محل کار یا زندگی این دوستان عزیز باشد.

در سفر اول بسیار خوب بوده و به این نتیجه رسیده است که می‌تواند خدمت کند و در حال حاضر در کسوت مرزبان در حال خدمت است و من بسیار این شخص را دوست دارم چون شخصی است که اصلاً" در حاشیه نیست و فقط در حال انجام خدمت خودش است.و امیدوارم که به همین صورت حرکت کند و برای امتحان کمک راهنمایی هم بخواند و قبول بشود و امید برای موفقیت حسین عزیز.

اعلام سفر مسافرحسین:

آخرین آنتی ایکس شیره تریاک، روش درمان DST داروی درمان شربت OT مدت سفر اول 13 ماه و 7 روز به راهنمایی آقای سعید سبزه ای رهایی از بند اعتیاد 12 ماه و 5 روز، در ادامه سفر سیگار انجام دادم، آخرین آنتی ایکس سیگار داروی درمان آدامس نیکوتین دارخوراکی مدت 10 ماه و 10 روز سفر کردم به راهنمایی کمک راهنمای عزیزم آقای ابراهیم صادقی رهایی از بند سیگار7 ماهآرزوی مسافر حسین :

من آرزو می کنم مصرف کنندگانی که در سن پایین در تاریکی اعتیاد به سر می برند هرچه زودتر خداوند اذن ورودشان به کنگره 60 صادر نماید به کنگره بیایند و درمان شوند.


سخنان مسافر حسین:

سلام دوستان من حسین هستم یک مسافر

من ابتدا می خواهم از دوران مصرفم بگویم که چگونه شروع شد، من رفته بودم سیرجان یکی از بنزهای راهنمایی رانندگی خراب شده بود تقریباً شش ماه میشد که این ماشین خوابیده بود من تعمیرش کردم وقتی که کارم تمام شد یکی از دوستانم گفت چه می خواهی به شما بدهم من ابتدا متوجه موضوع نشدم چون آن موقع مصرف کننده نبودم به ایشان گفتم منظورتان چیست؟ که به من گفت منظورم مواد مخدر هست چون اسم تریاک را شنبده بودم گفتم اشکال نداره تریاک بده خلاصه کلام اینکه مصرف من از همانجا شروع شد و کم کم از هر روز مصرف می کردم تا زمانی که مصرف مواد من خیلی بالا رفت دیگر خسته شده بودم تا اینکه با کنگره 60 آشنا شدم.

من اسم کنگره را قبلاً شنیده بودم اما فکر نمی کردم چنین جایی باشد که همراه با درمان اعتیاد جهان بینی را تغییر دهد خدا را شاکرم آمدم کنگره 60 و چون خواست درمان اعتیادم را داشتم از همان ابتدا گوش به فرمان راهنما منظم و مرتب در جلسات و لژیون حاضر شدم، اوایل سفرم حال بسیار بدی داشتم اما صبر کردم تا روز به روز حالم بهتر شد و دلیل این صبوری فقط خواست درمان و رهایی از اعتیاد بود البته اگر خواست باشد اما تلاشی نکنیم هیچ فایده ای ندارد خیلی از دوستان فکر می نمایند که اگر فقط در مصرف شربت نظم داشته باشند تمام مسائل حل می شود و به درمان می رسند در صورتی که شربت به نظر من فقط پنج درصد درمان اعتیاد است مابقی آن حضور در کنگره، کارگاه آموزشی و لژیون است چون با تغییر جهان بینی است که ما با آموزش ها دانایی خودمان را نسبت به مصرف مواد مخدر بالا می بریم و باعث می شود هیچ گاه دیگر مجدداً به سمت مواد مخدر نرویم.من در پایان صحبت هایم از آقای مهندس دژاکام و خانواده محترمشان تشکر و قدر دانی می نمایم، از راهنمای اولم آقای عارف بسیار سپاسگزارم از راهنمای دوم خودم آقای ابراهیم رعیت پناه کمال تشکر را دارم بسیار زحمت برای من کشیدند، از ایجنت محترم آقای سبزه ای کمال تشکر را دارم و باعث افتخار در کنار ایشان و شما عزیزان خدمت می نمایم، از راهنمای درمان سیگارم آقای صادقی سپاسگزارم، از راهنمای همسفرم سرکار خانم الهام تشکر می نمایم، از همسفر عزیزم و دختران گلم سپاسگزارم و در آخر از تمام شما عزیزان که در جشن ما حضور پیدا کردید کمال تشکر را دارم.


سخنان کمک راهنمای همسفر:

سلام دوستان الهام هستم یک همسفر

ایتدا تبریک عرض می کنم خدمت آقای سبزه ای، همچنین عرض تبریک دارم خدمت آقای رعیت پناه و آقای آدم عارف.

پیامی که برای آقای حسین انتخاب شده پیام زیباییست و این نشان از سفر خوب ایشان داشته است که اولین سال رهایی ایشان مصادف شده است با دوره مرزبانی، امیدوارم که در ادامه شال خوش رنگ کمک راهنمایی را در آینده بر روی دوش ایشان ببینیم.

تبریک دیگری دارم خدمت خانم فرشته و خانم فاطمه و خوشحالم که امروز پدرشان را سالم و تندرست می بینند و آرزو می کنم تمام همسفران و بچه هایی که در کنگره حضور دارند شاهد همچنین روزی باشند.

تبریک می گویم خدمت خانم ربابه عزیز، باور کنید در این چند روز فکر می کردم در مورد خانم ربابه چه چیزی باید بگویم، خانم ربابه جز رهجوهای بی حاشیه و بی دردسر در ۀزیون بنده بود و همیشه از وضعیتی که داشتند راضی بودند و هیچ وقت گلایه ای نمی کردند و من فکر می کنم این مربوط به آموزش های قبل از کنگره ایشان دارد. خیلی خوشحالم که شاهد این روز قشنگ هست، بهترین ها را برایش آرزو می کنم و امیدوارم در آزمون کمک راهنمایی بتواند قبول شود. از اینکه به صحبت های بنده گوش دادید از همه شما سپاسگزارم.

سلام دوستان ربابه هستم همسفر حسین

من ابتدا خدای خودم را شکر می کنم که در این جایگاه قرار گرفتم. از آقای مهندس و خانواده محترمشان سپاسگزارم که این بستر را برای ما همسفران و مسافران مهیا کردند تا روش درست زندگی کردن را یاد بگیریم، از آقای آدم عارف و آقای رعیت پناه خیلی ممنونم که در سفر اول با راهنمایی هایشان باعث به رهایی رسیدن حسین آقا شدند. از آقای سبزه ای راهنمای فعلی مسافرم سپاسگزارم.

از راهنمای خودم خیلی سپاسگزارم که همیشه همراه و یاور من بودند. از دخترهای عزیزم سپاسگزارم که همیشه در کنار من و پدرشان بودند و ما را همراهی کردند. از تمام دوستانی که در جشن ما شرکت کردند خیلی ممنونم و عرض خداقوت دارم خدمت همه خدمتگزاران نمایندگی.

سلام فرشته هستم همسفر حسین

این جایگاهی که امروز تجریه کردیم جایگاهی بسیار ارزشمند است امیدوارم همه شما این جایگاه را تجربه کنید. از آقای سبزه ای بسیار سپاسگزارم. از آقای مهندس و خانواده محترمشان بی نهایت سپاسگزارم که با راه اندازی کنگره 60 خانواده های زیادی را از دام اعتیاد نجات دادند. از راهنماهای پدرم آقای آدم عارف و آقای رعیت پناه خیلی ممنونم،


از راهنمای درمان سیگارشان آقای صادقی تشکر می کنم. از خانم الهام خیلی تشکر می کنم که زحمت های زیادی برای ما کشیدند. به پدرم تبریک عرض می کنم که با ورودش به کنگره باعث خوشحالی ما شد و ما توانستیم این جایگاه را تجربه کنیم. از مادرم تشکر می کنم و به ایشان نیز تبریک می گویم.

برای همه شما عزیزان بهترین ها را آرزو می کنم.

مرزبان کشیک: مسافر مهدی صافی

تایپ: مسافر ابوالفضل و مسافر مهدی

عکس : مسافر رضا جدیدی
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
فروغ از لژیون چهاردهم یکشنبه 28 بهمن 1397 21:07
خواهر عزیزم این تولد زیبا را به شما و مسافر گرامیتان و هر دو دختر مهربانت تبریک میگم و امیدوارم بهترین ها برای شما رقم بخوره
همسفر فروغ افشار لژیون 14 یکشنبه 28 بهمن 1397 20:07
عرض تبریک وخداقوت خدمت کمک راهنمایان گرامی وایجنت محترم شعبه وجناب آقای عارف وآقای رعیت پناه وهمچنین تبریک خدمت کمک راهنمای گرانقدرمان سرکار خانم الهام نظامی. بی شک ا مصادف بودن دوره مرزبانی مسافر حسین و جشن تولد ایشان حکمتی دارد که قادر مطلق میداند و بس .وتبریک به مرزبان محترم آقای حسین وخواهر عزیزم خانم ربابه ودختران عزیزشان .شیرینی این رهایی گوارای وجودتان باد. ....تا باد چنین باد
بهترین صدقه یکشنبه 28 بهمن 1397 14:59
بهترین صدقه
آن است که دانشی بیاموزید وبه دیگری آموزش دهید
بهترین صدقه
ان است که میان دونفر رااصلاح کنیم
بهترین صدقه
نگهداری زبان اززشتی هااست
بهترین صدقه
زبان شفاعت برای آزادی اسیراست
رقیه لژیون دهم یکشنبه 28 بهمن 1397 14:59
هزاران هزار بار شکر شکر
تبریک به همه عزیزان
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic