رهجو و اعتقادش به راهنما، راهنما و خدمت به رهجویش
سه شنبه 30 بهمن 1397 ساعت 23:49 | نوشته ‌شده به دست مسافر رضا جدیدی | ( نظرات )
رهجو باید به راهنمایش ایمان و اعتقاد قلبی داشته باشد. درزمانی که سفر اول شروع می‌شود هر چیزی از گذشته و معلومات و اطلاعات که دارد را پشت درب کنگره بگذارد و خودش را فقط به‌عنوان یک ره‌جو در کنگره بشناسد


بنام قادر مطلق

سلام دوستان موسی هستم یک مسافر


وظایف راهنما و رهجو

من از همه‌چیز خسته شده بودم. زندگی. ورزش. خانواده و ... تا وقتی‌که در کنگره مشاوره شدم اولین چیزی که به من آموختن این بود که اول باید نظم داشته باشم در هر کاری و اگر قرار است در این مکان به درمان و حل مشکلات خود برسم سر ساعت اینجا باشم پس اولین چیز نظم است.

موضوع دیگر اطلاعات و فرمان‌برداری بود آنچه راهنما دستور می‌دهد را باید انجام دهیم. رهجو باید دنبال راه باشد و باید در مسیر قرار بگیرد. راهنما تا حدودی کمک می‌کند و راه را نشان می‌دهد ولی خود رهجو است که باید حرکت کند و راه خروج از تاریکی‌ها و نفرت و راه مستقیم را پیدا کند و به دنبال آن برود.

هر شخص که وارد کنگره می‌شود تا سه جلسه مهمان است و باید در لژیون تازه واردین حضور پیدا کند و در این سه جلسه باید تصمیم بگیرد که در کنگره می‌تواند به درمان برسد یا نه. بعد از سه جلسه که در تازه واردین گذرانده می‌شود می‌تواند راهنما انتخاب کند که انتخاب راهنما باید از روی حس خود شخص باشد و راهنماها با شال‌های نارنجی که روی دوش خود انداخته‌اند قابل‌شناسایی می‌باشند.

هرکسی که در کنگره سفر خودش را آغاز می‌کند باید هدف داشته باشد که اولین و مهم‌ترین آن باید هدف درمان باشد و باید هر چیزی که کنگره به او می‌گوید را انجام دهد و به آن اعتقاد داشته باشد.

رهجو باید به راهنمایش ایمان و اعتقاد قلبی داشته باشد. درزمانی که سفر اول شروع می‌شود هر چیزی از گذشته و معلومات و اطلاعات که دارد را پشت درب کنگره بگذارد و خودش را فقط به‌عنوان یک ره‌جو در کنگره بشناسد و باید ادب و نظم و وظیفه‌شناسی داشته باشد.

درزمانی که راهنما به رهجو دستور مصرف دارو می‌دهد و میزان را مشخص می‌کند مسافر باید فقط به همان میزان دارو مصرف کند و به روش درمانی که دارد انجام می‌دهد ایمان داشته باشد و این را باید بداند که این دارو او را به درمان می‌رساند.

باید به آموزش کنگره اعتقاد داشت. در زمانی که راهنما دستور گوش دادن و نوشتن سی‌دی‌های کنگره را می‌دهد باید انجام داد و این کار برای آموزش است که برای رهجو لازم است و برای رهایی شخص مسافر است.

یک رهجو باید به حرمت‌های کنگره و قوانین کنگره احترام بگذارد و به آن‌ها عمل کند چون این قوانین و حرمت‌ها هستند که باعث می‌شوند ما کارمان را درست انجام بدهیم. باید به هر شخصی که مرزبان بشود احترام گذاشت و هر چه می‌گویند را بپذیریم.

رهجو باید صداقت داشته باشد باراهنمای خود چون صداقت است که به ما کمک می‌کند تا راه‌حل مشکلات خودمان را راحت‌تر بفهمیم و آن را حل کنیم.

در روزهای اول در کارگاه آموزشی کنگره دعا خیلی برای من خوب بود و من را مستحکم و استوار کرد و ایمان آوردم به این دعای.

هم‌سفر تو در مرکبی نشسته‌ای که گرچه دیر به مقصد می‌رسی اما سالم و کامیاب خواهی رسید پس عجله نکن و در جای خود بنشین و تا مقصد به آنچه علاقه داری مشغول باش تا با کمک خودت یاری همسفران به پایان نقطه برسی.

پس برای رسیدن باید از کمک راهنما و یاری همسفران استفاده کرد ولی نه فقط در کنگره باید در زندگی خود از این آموزش‌ها استفاده کرد.

با تشکر از بنیان‌گذار کنگره 60 و راهنمایان و استاد عزیزم آقای فریدون جنابی که در امر درمان من را یاری می‌کند.

 

نگارنده:مسافرموسی رهجوی کمک راهنما فریدون جنابی

تایپ: مسافر مهدی

عکس: مسافر یوسفمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
فریدون جنابی شنبه 4 اسفند 1397 16:20
بااحترام...موسی عزیز شما سفر اول شایانی داشتید بامید خدا و تلاش خودتان درسفر دوم هم ارامش و لذت سفر را تجربه خواهید نمود شاد و سربلند باشید ... یاعلی
مسافرحسن پنجشنبه 2 اسفند 1397 11:44
برادر لژیونی گلم برایت آ رزوی توفیق روزافزون دارم بسیارعالی بود موسی جان مثل همیشه ازت انرژی مثبت گرفتم
نوشین پنجشنبه 2 اسفند 1397 10:58
خداقوت
بله همانطور گفتید این پیام زیبا برای همسفران که همسفر تو بر مرکبی نشسته ای که دیر به مقصد می رسی ....
نکته آن عجله نکردن و صبوری هست که باید دایما در زندگی اجرایی نماییم .
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic