وظایف راهنما و رهجو
چهارشنبه 1 اسفند 1397 ساعت 11:51 | نوشته ‌شده به دست مسافر رضا جدیدی | ( نظرات )

شخصی که وارد کنگره میشود هدفش را میداند و میشناسد و خوب میداند بدون آموزش یادگیری نمیتواند درمان شود و رها شود و باید خوب گوش دهد ،مطالعه کند ،خوب عمل کند به فرمانهای راهنمایش گوش فرا دهد و در مقابل آموزشهای کنگره تسلیم باشد و در جلسات و لژیون حضورداشته باشد و سیدیها را بنویسد.


بنام قدرت مطلق الله

سلام دوستان عزیز هستم یک مسافر

وظایف ره جو و راهنما:

رهجو:در کنگره 60 به کسی رهجو گفته میشود که جوینده راه رهایی از اعتیاد باشد و به دنبال راه منطقی برای درمان اعتیاد خود میگردد، رهایی از اعتیاد کار کوچک و سادهای نیست نیروی بسیار عظیمی میطلبد که این نیرو در افراد خواهان رهایی یافت میشود و فرد خواهان رهایی میتواند از این نیروی استفاده کافی را ببرد و از قوه به فعل درآورد.

1)خواهان رهایی بودن:باید فرد خواستار رهایی باشد کسی که خواستار رهایی نیست و در کنار آن به دنبال مصرف نیز میباشد تنها میخواهد در مقابل وجدان خودسر بلند باشد.پس بهتر است این موقعیت و مکان را در اختیار فردی که خواهان است قرار دهد.

2)آموزش پذیری:شخصی که وارد کنگره میشود هدفش را میداند و میشناسد و خوب میداند بدون آموزش یادگیری نمیتواند درمان شود و رها شود و باید خوب گوش دهد ،مطالعه کند ،خوب عمل کند به فرمانهای راهنمایش گوش فرا دهد و در مقابل آموزشهای کنگره تسلیم باشد و در جلسات و لژیون حضورداشته باشد و سیدیها را بنویسد.

3)رعایت اصول قوانین و حرمت کنگره 60  رهجو باید اصول و قوانین کنگره 60 را با دقت رعایت کند و هر شخص نباید دیر بیاید ،زود برود ،غیبت کند وارد مسائل حاشیهای بشود و باید تمام توان خود را مصرف درمان خود نماید و با عوامل کنگره با احترام تمام برخورد نماید.

4)بازیگر بودن و خدمت کردن: رهجو در کنگره تماشاچی نیست و خودش باید به دیگران خدمت کند،خدمت در کنگره داوطلبانه است و شخص ره جو بهصورت داوطلبانه خدمت میکند چون اگر بازیگر نباشد بعد از مدتی از همهچیز خسته میشود و درنهایت از حرکت بازمیماند.

5)قدردانی و سپاسگزاری :یکی از آموزشهای مهم کنگره آموزش شکرگزاری از خداوند منان است

6)درخت میوه،آنچه که دریافت نموده چندین برابر پس میدهد :یک ره جو قطعاً به رهایی میرسد و روزی میرسد که خودش به راهنمایی خبره تبدیل میشود و این چیزی نیست جز تلاش در جهت رهایی دیگران ،راهنما فقط راهنمایی میکند و راهنما درمانگر نیست و ره جو نباید انتظار داشته باشد که راهنمایش تماموقت خود را صرف رهجو نماید، رهجو باید به دنبال راهنما باشد نه اینکه راهنما به دنبال ره جو باشد.راهنما متخصص همه علوم و یا مشاور در مسائل خانوادگی ،شغلی اقتصادی نیست و وی راهنمای درمان اعتیاد است ،ره جو نباید وقت و بیوقت باراهنما تماس بگیرد و سلب آسایش کند و باید بداند در وقت معینشده و در محل کنگره سوا لاتش را بپرسد.

7)وظایف راهنما : راهنما باید صادق باشد و با شاگردها با عطوفت برخورد نماید گاهی مهربانی ،گاهی خشم داشته باشد و تعادل باید داشته باشد خودش حرمت خودش را نگه دارد و هر چه الگو بینقص باشد بهتر است،قوانین کنگره را رعایت کند و به دیگران آموزش بدهدوبداند که رهجو بهعنوان امانت به وی سپردهشده است

نویسنده مطلب :مسافر عزیز از لژیون 10

تایپ:مسافر احمد حسینی از لژیون 11      می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مرتضی نوری جمعه 3 اسفند 1397 23:09
باسلام از دیدگاه شما به رهجو استفاده کردم زیبا ست برایتان ارزوی رهایی از بندها را دارم
نوشین پنجشنبه 2 اسفند 1397 10:58
خداقوت
همسفر مینا چهارشنبه 1 اسفند 1397 12:40
مسافر گرامی خدا قوت .
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic