مشارکت لژیون شانزدهم در باب دستور جلسه وظایف رهجو
شنبه 4 اسفند 1397 ساعت 10:00 | نوشته ‌شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )
رهجو خود باید خواسته آموزش و رهایی داشته باشد تا راهنما بتواند در آن مسیر او را یاری کند .آن چیزی که بین آنها جریان دارد چیزی جز محبت نیست و منبع آن امواج الهی است.  
                
 

به نام خدای باران 

سلام دوستان سمیه هستم همسفر 
راهنما با عشق و علاقه به وظیفه خودش عمل می کند و هم در حال آموزش دادن است و هم در حال آموزش گرفتن است .
راهنما فقط راه را نمایان می کند و به فرموده آقای مهندس آدرس می دهد؛ اما ما خودمان هستیم که باید دنبال آدرس برویم .
اگر راهنما نبود شاید این همه رهایی به وجود نمی آمد .راهنما درد رهجو را خیلی خوب می‌فهمد؛ چون خودش روزی در جای او نشسته بوده و حالا به این جایگاه رسیده است.
اما رهجو؛ یعنی جوینده راه. کسی که دنبال راهی برای خلاصی از اعتیاد است و باید خواسته و هدف داشته باشد و در جهت آن هم حرکت کند و حتماً باید قدردان زحمات راهنما باشد و شکرگزارِ بودن در کنگره هم باشد و باید فرمانبردار باشد تا در آینده فرمانده خوبی هم باشد .

سلام دوستان لیلا هستم همسفر 
راهنما کسی است که راه نمایان می کند و نشان می دهد و رهجو کسی است که جوینده راه است و دنبال راه می گردد؛ پس راهنما می‌تواند راه را خیلی راحت، جلوی پای رهجو بگذارد و همه ما رهجوها باید از این فرصت استفاده کنیم و راهی را که تا الآن پر از تاریکی بوده را رفته ایم، برگردیم و به روشنایی برسیم و از وجود راهنمایان استفاده کنیم و حرف آنها را گوش کنیم تا به بیراهه نرویم و از کنگره خارج نشویم .
ممنون از آقای مهندس که این بستر را در کنگره مهیا کردند .


سلام دوستان مریم هستم همسفر 
برای رهایی باید نقشه راه داشته باشیم و می‌توانیم نقشه راه را از راهنمایان خود  دریافت کنیم .
راهنما کسی است که نشان دهنده راه است و رهجو کسی است که به دنبال رهایی است .راهنمایان با آموزش هایی که به ما می‌دهند، راه را برای ما هموار می کنند. شاید ما خود آن راه را بدانیم؛ ولی اطمینان از آن مسیر نداشته باشیم و وقتی راهنما آن مسیر را نشان می دهد با اطمینان بیشتر قدم برمی داریم .
رهجو خود باید خواسته آموزش و رهایی داشته باشد تا راهنما بتواند در آن مسیر او را یاری کند .آن چیزی که بین آنها جریان دارد چیزی جز محبت نیست و منبع آن امواج الهی است .


سلام دوستان زهرا هستم همسفر 
در کنگره هر واژه ای مفهوم خاص خودش را دارد؛ مثلاً رهجو و مسافر؛ که رهجو یعنی کسی که به دنبال راه است که در کنگره آموزش‌ها را می گیرد و مسافر هم به شخصی گفته می شود که خواستِ درمانِ اعتیاد را دارد و قبلاً مصرف کننده بوده است.
رهجو وظایف زیادی دارد، در ابتدا باید هدف داشته باشد و هدفش رسیدن به درمان است . باید به کنگره اعتقاد و اعتماد داشته باشد و همچنین می بایست به راهنما و روش درمان هم اطمینان داشته باشد و بدون چون و چرا  به فرامین راهنما گوش کند تا به درمان برسد . رهجو باید فرمانبردار و سپاسگزار راهنمای خودش باشد . هم رهجوی مسافر و هم همسفر باید از الگوها سرمشق بگیرد .رهجو باید سفرش مرتب و منظم باشد و همین طور وظیفه شناس باشد و نباید با راهنما ارتباط بیرون از کنگره داشته باشد .
رهجو باید از آموزش‌ها، از متون و جهان بینی استفاده کند و همیشه آماده به کنگره بیاید و از سبد حمایت کند . سر ساعت در جلسات حضور داشته باشد و خدمت کردن را در نظر بگیرد تا به حال خوش برسد .‌
من از راهنمایان کنگره، مخصوصاً راهنمای خودم کمال تشکر  را دارم و امیدوارم از من راضی باشند .

ویراستار ؛ همسفر الهام 
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
معصومه همسفر مسعود دوشنبه 6 اسفند 1397 04:04
با تشکر و خدا قوت به لژیون شانزدهم رهجوها و راهنمای بزرگوارشان خانم سمیه که به زیبایی در این هفته با وبلاگ همکاری صمیمانه داشتند .آرامش سهم همیشگیتان باد .
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic