کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60؛ روزهای پنج شنبه
یکشنبه 12 اسفند 1397 ساعت 22:48 | نوشته ‌شده به دست مسافر رضا جدیدی | ( نظرات )
دهمین جلسه از دوره هفتادم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی ویژه مسافران و همسفران کنگره 60 روز پنجشنبه مورخ 1397/12/09؛ نمایندگی شادآباد با استادی:  مسافررضا و نگهبانی: مسافر سعید و دبیری: مسافر روح الله با دستور جلسه: (درختکاری) رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.
 ضمناً جشن تولد اولین  سال رهایی مسافر مجید و اولین سال مسافرسعید را  با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم.
سخنان استاد:

سلام دوستان رضا هستم، یک مسافر

دستور جلسه این هفته درختکاری می‌باشد و در بخش دوم تولد آقا مجید و آقا سعید عزیز هست.


درختکاری: این دستور جلسه مربوط به جهان‌بینی ما می‌باشد یعنی همان درمان که شامل 3 بخش جسم روان و جهان‌بینی است.

مثال آن شخصی که فوتبال بلد نبود و وارد زمین شد و از بازی او هیچ‌کس لذتی نبرد و حتی خودش هم همین‌گونه بود و حتی هم‌تیمی‌هایش هم از او راضی نبودند، که درواقع باید خوب زندگی کنیم و فرصت خوب زندگی کردن را هم از دیگران نگیریم.

چیزی که من در کنگره آموختم قانون جبران است و اگر در پس جبران خسارات وارده بودیم که هیچ اما اگر نبودیم خود هستی دست‌به‌کار می‌شود و خلقت برایمان تصمیم می‌گیرد و تعریف خلقت و هستی را حتماً در وادی‌ها دیده‌اید که می‌فرمایند، سازمان و تشکیلاتی که در آن‌همه چیز برنامه‌ریزی دقیق شده است و توسط نیروهای مافوق اداره می‌شود و قدرت مطلق هم بر آن نظارت دقیق دارد.

و حال بنده با خسارت‌های فراوانی که به طبیعت و اطرافیانم زده‌ام باید در پس جبرانش باشم مثال سیگاری که من کشیده‌ام و دی‌اکسید کربن و هزاران سم را وارد هوا کرده‌ام و یا همان فیلتر سیگاری را که در کوچه و خیابان انداخته‌ام و می‌گویند یک فیلتر سیگار 3 الی 4 سال طول می‌کشد تا به چرخه طبیعت برگردد و یا همان آدامس که به‌راحتی آن را بر روی زمین می‌اندازیم و 1 الی 2 سال طول می‌کشد تا به چرخه طبیعت برگردد.

در فضای مجازی مشاهده کردم پرنده‌ای با فیلتر سیگار برای خود آشیانه‌ای درست کرده بود و در توضیحات این عکس دیدم که نوشته بود به علت سم موجود در این فیلتر سیگارها، نسل این پرنده رو به انقراض است و کلی در خود فرورفتم که چرا من رضا باید در انقراض یک موجود دخیل باشم.


موجودات به هم دیگر متصل هستند و حضرت مولانا در ای رابطه می‌فرمایند اگر یک‌ذره را برگیری از جای خلل یابد همه عالم سر و پای

در کارخانه ما چاه آبی هست که ارتفاع آن حدود 130 متر است و درگذشته ما از آب آن به‌عنوان آب شرب استفاده می‌کردیم و واقعاً آب گوارایی هم بود اما جدیداً به ما گفته‌اند از آن آب نخوریم چون پر از نیترات است و قابل شرب نیست و لازم به ذکر است با همان یک فیلتر سیگاری که ما بر روی زمین انداختیم و بعد از بارش باران تمام سموم آن به داخل زمین نفوذ می‌کند.


بعضی از افراد می‌گویند ما که شاخه‌ای نشکسته‌ایم که بخواهیم جبران کنیم، آیا این افراد روزنامه نخریده‌اند یا مدادی تهیه نکرده‌اند؟ حتماً خریده‌ایم و استفاده کرده‌ایم درست است ما نبریده‌ایم اما دیگران بریده‌اند و ما از آن استفاده کردیم و مثال رایج که می‌گویند مال‌خر از جرمش سنگین‌تر از دزد است.

دیگران کاشتند و ما استفاده کردیم پس ما بکاریم تا دیگران استفاده کنند.

سخنان استاد در مورد تولد:

و اما بخش دوم، تولد دوستان

آقا سعید 2 سال پیش وارد لژیون آقای هاشم نژاد شدند و ازلحاظ رفتاری و اخلاقی خوب بودند و درواقع برای بنده الگو بودند.

 با توجه به مشکلات فراوانی که در طول سفر اول داشتند از قبیل فوت مادر گرامی‌شان و همچنین بیماری‌های پسرشان، من فکر می‌کردم دوباره برمی‌گردد و به اعتیادش ادامه خواهد داد اما خدا را شکر که این‌گونه نشد و بااقتدار همچون درختی استوار ایستادگی کرد و در پایان گل رهایی را از دستان مهندس دریافت نمود.

به آقای مهندس و جناب هاشم‌پور و خود آقا سعید و خانواده محترمشان تبریک عرض می‌کنم.

و آقا مجید هم 2 سال پیش وارد لژیون آقای هاشم‌پور شدند، مجید خشم و منیت بالایی داشت اما بعد از گذشت زمان و دریافت آموزش راه خودش را پیدا کرد و عاشق خدمت در کنگره است و حتی در مرزبانی این دوره هم شرکت کرد اما رأی نیاورد و به پیشنهاد من در مرزبانی پارک هم شرکت کرده است و انشالله که رأی بیاورد و بتواند خدمت کند.

من این تولد را به آقای مهندس و خانواده محترمشان و همچنین به آقای هاشم‌پور و به خود آقا مجید و هم‌سفرشان تبریک عرض می‌کنم و برایشان آرزوی موفقیت دارم.اعلام سفر مسافر سعید:

آخرین آنتی ایکس تریاک، روش در مان DST داروی درمان شربت OT سیزده ماه و بیست روز سفر کردم به راهنمایی آقای رضا نعیمی ورزش در کنگره کشتی رهایی از بند اعتیاد یک سال و ده روز


اعلام سفر مسافر مجید:

آخرین آنتی ایکس تریاک، روش در مان DST داروی درمان شربت OT ده ماه و بیست روز سفر کردم به راهنمایی آقای رضا نعیمی ورزش در کنگره فوتبال رهایی از بند اعتیاد یک سال و ده روز

آرزوی مسافر مجید:

آرزوی من این است که انشاالله خداوند به تمام انسانها آگاهی بدهد چون انسان با اشتن آگاهی می تواند از زندگی لذت ببردآرزوی همسفرکوچولو:

آرزو می کنم مامان و بابام سالم و سلامت باشند
آرزوی همسفر:

من امیدوارم همسفرانی که به کنگره می آیند اما هنوز مسافرانشان به درمان نرسیده اند هرچه زودتر به کنگره وصل شوند و به درمان برسند


آرزوی مسافر سعید:

آرزوی می کنم که بتوانم یک نظم خاصی به کارهایم بدهم تا بتوانم با حضور در کنگره خدمت کنم و خدمتگزار خوبی باشم


سخنان مسافر مجید:

سلام دوستان مجید هستم یک مسافر

من ابتدا خدا را شاکرم که بدون مصرف مواد به زندگی خودم ادامه می دهم و از زمانی که تصمیم گرفتم به سمت راه مستقیم حرکت کنم مشکلاتم یکی پس از دیگری در حال حل شدن است و امیدوارم هیچ وقت فراموش نکنم که خداوند چه امکاناتی را در اختیار من گذاشته.

من در دوران مصرف همیشه فکر می کردم دنیا به آخر رسیده و هیچ راهی برای خلاصی از اعتیاد ندارم اما یک زمانی که اصلاً قصد آمدن به کنگره را نداشتم به لطف اذن ورودم به کنگره صادر شد و خدا را شکر توانستم سفر خودم را به خوبی انجام بدهم و از بند اعتیاد رها شوم.

من جا دارد از آقای مهندس و خانواده محترمشان تشکر کنم که اگر لطف این عزیزان نبود من امروز اینجا نبودم، از آقای هاشم پور سپاسگزارم زحمت بسیار زیادی برای کشیدند و حال خرابی های من را تحمل کردند؛ از راهنمای همسفر بسیار سپاسگزارم، از راهنمای خوب خودم آقای نعیمی سپاسگزارم و خداوند لطفی که به من داشت این بود من در لژیونی بروم که آقای نعیمی در آن لژین حضور داشتند، از آقای خراسانی راهنمای نیکوتینم سپاسگزارم، از ایجنت محترم آقای سبزه ای و اسیستنت محترم بسیار سپاسگزارم.


سخنان کمک راهنمای همسفر:

سلام دوستان حمیده هستم یک همسفر

من ابتدا خدای خودم را شاکرم که در این روز مبارک توفیق نصیبم شد تا در کنار این عزیزان باشم، در مورد خانم مریم اگر بخواهم صحبت کنم باید خدمت شما عرض کنم تقریباً اواسط اسفند ماه بود که به کنگره آمدن و من نگران بودم با توجه به تعطیلات نوروزی که مبادا مجدداً راه را فراموش کنند اما با اینکه خانواده ایشان خارج از تهران زندگی می کنند تمام سختی را به جان خریدند و به مسافرت نرفتند تا در کنار مسافر خودشان باشند، خانم مریم رهجوی بسیار فرمانبرداری بودند، خدا را شاکرم بابت این تولد زیبا و جا دارد به نوبه خودم خدمت آقای هاشم پور و آقای نعیمی این روز را تبریک بگویم، به آقا مجید تبربک عرض می کنم و امیدوارم هر چه آرزو دارند به آن برسند، به خانم مریم و مینای عزیزم تبریک می گویم.


سخنان همسفر:

سلام دوستان مریم هستم یک همسفر

.قبل از هر سخنی خدای خودم را شاکرم که در این جایگاه قرار دارم، از آقای مهندس و خانواده محترمشان بسیار سپاسگزارم، امروز که روز تولد ما هست خیلی حس خوبی دارم و این حس زیبا را برای تمام شما عزیزان آرزومندم.

من خیلی دوست نارم به گذشته فکر کنم اما گاهی بد نیست به گذشته برگردیم به آن تنهایی ها به حال خرابی ها و خیلی مسائل دیگر تا شاکر خداوند باشیم و قدر کنگره را بیشتر بدانیم.

اگر امروز که حال من خوب است و راحت اینجا نشستم این را ممنون مسافرم هستم که سفر خوبی را انجام داد، من از راهنمای مسافرم آقای هاشم پور و آقای نعیمی بسیار سپاسگزارم، از راهنمای خوب خودم خانم حمیده که زحمت های بسیار زیادی برای من کشیدند تشکر می کنم، از مرزبانان دوره قبل و مرزبانان فعلی، از اسیستنت محترم سپاسگزارم.


سخنان همسفر کوچولو:

سلام دوستان مینا هستم همسفر

آنچه باور است محبت است و آنچه نیست ظروف تهیست


سخنان مسافر سعید:

سلام دوستان سعید هستم یک مسافر

من روی حرفم با سفر اولی هاست، من بخاطر درمان اعتیادم سه ماه آخر سفرم را سرکار نرفتم و تمام تمرکزم را برای درمان اعتیادم گذاشتم تا بتوانم سفر دوم خوبی را تجربه کنم.

من از آقای مهندس و خانواده محترمشان تشکر می کنم، از آقای هاشم پور عزیزم سپاسگزارم، از آقای نعیمی بسیار سپاسگزارم، از مرزبانان دوره قبل و این دوره بسیار سپاسگزارم، از ایجنت محترم سپاسگزارم

از اینکه در تولد ما شرکت نمودید سپاسگزارممرزبان کشیک: مسافر علی مختاری

تهیه گزارش و تایپ: مسافر احمد حسینی

عکس: مسافر رضا جدیدی

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
ثریا (۱۲) چهارشنبه 15 اسفند 1397 08:30
عرض سلام وخدا قوت دارم خدمت کمک راهنمایان محترم؛ جناب آقای نعیمی وسرکار خانم حمیده این تو لد زیبا را خدمت شما بزرگواران تبریک عرض می کنم .اجرتان با خداوند سریع الحساب ومهربان .
خدمت آقای مجید و خانم مریم هم صمیمانه تبریک عرض می کنم .امیدوارم به جایگاههای بالاتر هم برسید و جز خدمتگزاران ناب کنگره قرار بگیرید .
با ذکر از گروه وبلاگ
اعظم (7) دوشنبه 13 اسفند 1397 07:40
تبریک وخداقوت به کمک راهنمای محترم آقای نعیمی
تبریک به آقاسعیدرهائیتان مستدام موفق باشید
عرض تبریک به خانم حمیده ی عزیز وبه مسافرمجیدوخانم مریم ودخترگلشون موفق باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic