در جمع لژیون یازدهم
دوشنبه 13 اسفند 1397 ساعت 13:05 | نوشته ‌شده به دست همسفر فاطمه | ( نظرات )
این خودمان هستیم که با طرز نگاهمان به زندگی، تعیین می‌کنیم چه جوری زندگی کنیم،  یعنی هر چیزی را که به آن فکر کنیم همان اتفاق پیش می‌آید.

 

ضمن تبریک بزرگداشت هفتهٔ راهنما  در جمع رهجویان لژیون یازدهم، لژیون راهنمای محترم خانم نسیم عزیز قرار گرفتیم و پرسش‌هایی از حضور این عزیزان داشتیم، با این عنوان که؛

 

بهترین ویژگی راهنمایتان ازنظر شما؟ 

تأثیرگذارترین جمله‌ای که از راهنمایتان شنیدید و بهترین آموزشی که گرفتید چه بوده است؟

از حس خود نسبت به راهنمایتان در یک جمله بگویید.

 

پاسخ‌های عزیزان در رابطه باراهنمای گرامی‌شان:

 

سلام دوستان فرشته هستم همسفر میلاد و ایمان:

 بهترین ویژگی ازنظر من که راهنمای عزیزم دارند و من همیشه از آن در طی این نوزده ماهی که کنگره آمدم صحبت کردم، نداشتن حس منیت و تواضع بیش از حدّ ایشان بوده که هیچ‌وقت تحت هیچ شرایطی اصلاً حس دیگری نشان ندادند که آن آرامش و فروتنی که در وجود و چهره‌شان نهفته بوده کم‌رنگ‌تر شود و من واقعاً آن را در زندگی خود با عشق  و با انجام  تمرین و عشقی که به راهنمایم داشتم در  زندگی‌ام وارد کردم و به خاطر این موهبت قشنگ، خدا را شاکرم.

و تأثیرگذارترین حرفی که از راهنمایم شنیدم شرکتم در لژیون مالی و رسیدن برکات آن در زندگی‌ام بوده و واقعاً هم به‌موقع انجام شد.

بهترین آموزشی که من در این مدت گرفتم قابل‌شمارش نیست چون هرکدام به نوع خودش بهترین آموزش بوده صبور بودن و مثبت اندیشی در زندگی؛ برخورد با هرگونه مشکلی که چه بازخورد عالی برایم داشته، معرفی انواع کتاب‌های مثبت اندیشی و زندگی ساز که با موشکافی خردمندانه از این منابع و بیان مطالب پند برانگیزشان حس ترغیب و شوق استفاده از کتاب‌ها را در من برانگیخته نمودند، انجام دادن ورزش برای سلامتی و شرکت در پارک طالقانی و انتخاب رشته ورزشی، ترغیب برای کمک راهنمایی، وقت‌شناسی. پیش‌داوری نکردن، خوش‌بین بودن، مهربانی کردن بدون هیچ حسابی، احترام گذاشتن به دیگران، حسادت نکردن. برنامه‌ریزی صحیح در کارها و... هزاران خصلت و اخلاق نیکوی دیگر که دارند که به من و بقیه آموختند.

 راهنمای عزیزم. معلم بسیار مهربان و دوست‌داشتنی‌ام، تو را در حدّ خداوند زیبا دوست می‌دارم و ارج می‌نهم چراکه همچون خداوند منان نور روشنی و پر از مهربانی‌ات در فضای زندگی من طراوت شد و انعکاس فداکاری‌ها و جان‌فشانی‌هایت چنان امیدوارانه به ثمر نشسته که با امید به خدا و بااراده قوی ادامه‌دار راه تو مهربانم باشم، البته اگر لایق باشم! و امیدوارم در سایه آموزه‌های استاد بزرگ جناب مهندس و بعد از ایشان راهنمای دلسوزم بتوانم فردی مفید برای همنوعانم باشم.

راهنمای پر از عشقم عاشقانه دوستت دارم و همیشه و همه حال عشق خدا در زندگی‌ات جاری آمین.

 

سلام دوستان فریبا هستم همسفر

بهترین ویژگی راهنمای عزیزم نسیم جان حس آرامش و موج مثبتی است که از ایشان می‌گیرم و اخلاق خوش و متواضع بودن، محبت و مهربانی و  احترامی که به همه قائل می‌شوند. سنگ صبور ما هستند،  خوش‌بینی و امیدواری به ما می‌دهند.  بااینکه سن کمی دارند، اما از تجربه زیادی برخوردار هستند و بدون هیچ چشم‌داشتی تجارب خود را در اختیار ما می‌گذارند.  در کل برای من یک راهنمای نمونه هستند؛ و ازجمله تأثیرگذار ایشان،  اینکه همیشه به من امیدواری می‌دهند و رهجو را به مثبت نگری و صبوری راهنمایی می‌کنند و همیشه می‌گویند این خودمان هستیم که با طرز نگاهمان به زندگی، تعیین می‌کنیم چه جوری زندگی کنیم،  یعنی هر چیزی را که به آن فکر کنیم همان اتفاق پیش می‌آید. حال با یاس و ناامیدی یا با مثبت نگری به زندگی پیرامون خودمان باشد،  آن مطلب را به خودمان جذب می‌کنیم؛ و همیشه گفتند که ما باید دیو بدنهاد را از خودمان دور کنیم. مثل‌اینکه یک‌عمر می‌ترسیدیم  فرزندمان  ساده است بلایی سرش نیاید و این‌طور شد. حس من نسبت به راهنمای عزیزم خانم نسیم  حس مادر و فرزندی هست، چون ایشان هم اسم دخترم هستند،  و با ایشان حس آرامش می‌گیرم.  طوری که حس می‌کنم دارم با دخترم صحبت می‌کنم خانم نسیم  را خیلی دوست دارم و از صحبت‌های شیرین ایشان سیر نمی‌شوم. آرزوی موفقیت و دعای عاقبت‌به‌خیری از خداوند منان  برای ایشان دارم. عاشق اخلاق راهنمای عزیزم هستم.

 

سلام دوستان زهره هستم همسفر

بهترین ویژگی‌های راهنمای عزیزم صبر ، گذشت، مهربانی ، دلسوز و دوستی از جنس بلور 

بهترین سخنشان که در ذهنم مانده، هرچند سخت است  ولی سعی کنید کسی را ک در حق شما به هر نحوی بدی کرده ببخشید برایش دعا کنید و اتفاق افتاده را فراموش و رها کنید.

 و خدمت ایشان می‌گویم، راهنمای عزیزم عاشقانه دوستتان دارم.

 

سلام دوستان رؤیا هستم یک همسفر

راهنمای عزیزم ویژگی‌های خوب بسیار زیادی دارند ولی ویژگی بارز ایشان ازنظر من مهربانی‌شان است و همیشه برخورد قاطع و توأم بامحبت دارند. تأثیرگذارترین جمله راهنمای عزیزم این است که سعی کنیم همیشه تلاش کنیم و مثبت فکر کنیم و بهترین آموزشی که از ایشان گرفتم این است که سعی کنم محبت و مهربانی را سرلوحه زندگی‌ام قرار دهم. از همان ابتدای ورودم به کنگره حس خوبی به راهنمای عزیزم داشتم و دارم و ایشان را از ته قلبم دوست دارم و آرزو دارم بتوانم ذره‌ای از زحمات و محبت‌هایشان را با خدمت گرفتن در کنگره جبران کنم چون همیشه من و خواهر لژیونی‌هایم را به همکاری و خدمت گرفتن تشویق می‌کنند.

 

سلام دوستان سمیرا هستم همسفر

بهترین ویژگی راهنمای عزیزم خانم نسیم که به ما توصیه می‌کنند در لژیون فعال باشیم، تأکید بر نوشتن سی‌دی‌ها  و اینکه آن‌ها در زندگی‌مان عملی کنیم. تأثیرگذارترین سخن راهنمایم، اینکه حتماً مشکلی و چیزی در من وجود داشته که این مشکل پیش روی من قرارگرفته تا از طریق مصرف‌کننده‌مان راه کنگره برای ما هموارشده است تا آموزش ببینیم و خودمان را اصلاح کنیم.

راهنمای عزیزم از اینکه سعی و تلاش دارید تا واقعیت‌های زندگی را ببینم و درکشان کنم بسیار از شما ممنون هستم.

 

سلام دوستان فاطمه هستم همسفر

راهنمای عزیزم خانم نسیم بهترین ویژگی که به نظر بنده دارند این است که بسیار پرانرژی و صبور هستند.

تأثیرگذارترین جمله‌ای که از ایشان شنیده‌ام این بود که بدون هیچ چشمداشتی ببخشیم.

حس من نسبت به ایشان حسی از جنس عشق و آرامش که در کنار ایشان آموخته‌ام.

امیدوارم در زندگی بهترین‌ها را تجربه کنند و به خواسته‌های قلبی‌شان برسند.

 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نوشین چهارشنبه 15 اسفند 1397 15:40
خداقوت
همسفر سکینه1 سه شنبه 14 اسفند 1397 03:18
کمک راهنمای محترم.خانم نسیم عیز،روزتان مبارک.موفق و پیروز باشید.
با تشکر از عکاس و وبلاگ نویسان عزیز.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات