کارگاه آموزشی خصوصی همسفران روز دوشنبه تاریخ 97/10/13
سه شنبه 14 اسفند 1397 ساعت 09:02 | نوشته ‌شده به دست همسفر سمیرا | ( نظرات )

این جلسه اولین جلسه از دوره پنجاهم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره 60، ویژه همسفران نمایندگی شادآباد روزهای دوشنبه در تاریخ 97/12/13 با استادی اسیستانت محترم همسفرمنیره، نگهبانی همسفر زهرا و دبیری همسفر ثریا با دستور جلسه «هفته راهنما» رأس ساعت 15:30 آغاز به کار نمود.

سخنان استاد:

سلام دوستان منیره هستم یک همسفر

خیلی خوشحالم که مجدداً در این جایگاه قرار گرفتم. تا دقیقه نود، قرار نبود در جایگاه استادی بنشینم ولی امروز از جایگاه کمک راهنماییم استفاده کردم. چون دو بار به‌عنوان اسیستانت این تجربه را داشتم. امسال، سالی بود که ما دو بار جشن کمک راهنمایی داشتیم. قطعاً از برکات این سال را نشان می‌دهد. خیلی خوشحالم که خداوند مرا لایق دانست که در کنار فرشتگانی چون شما باشم. از تک‌تک شما انرژی و درس می‌گیرم. عاشقانه دوستتان دارم و همین‌طور شعبه شادآباد را عاشقانه دوست دارم. از صمیم قلبم تبریک می‌گویم.

همه خدمت‌ها انرژی و عشق خاص خودش را دارد؛ اما کمک راهنمایی چیز دیگری است و از خدمت‌های ناب است. خداوند نظر خاصی روی آن شخص دارد که آن شخص شال نارنجی و یا آبی را می‌اندازد

در خدمت کمک راهنمایی، از جایی توسط یک استاد بزرگ و عزیز، این پیام به من رسید که من وسیله هستم و کاره‌ای نیستم. امروز در سی دی آرامش هم آقای  مهندس فرمودند که کمک راهنما مثل یک شمع می‌ماند که راه را نشان می‌دهد و مانند انگشت اشاره می‌ماند که مثلاً ماه را نشان می‌دهد.  انگشت اشاره مهم نیست، آن ماه مهم است. کمک راهنما وسیله و واسطه است که در مسیر، راه را به کسی که در تاریکی قرارگرفته است نشان بدهد. گاهی اوقات آن رهجو آینه راهنماست و گاهی راهنما تاریکی وجود خود را در رهجو می‌بیند و یک جرقه‌ای برای حرکت می‌شود.

گاهی من به رهجوهای خودم می‌گویم که من یک مسئله را کاربردی می‌کنم، سپس آن را از شما می‌خواهم؛ اما در یکسری از مسائل کمک راهنما، گیر می‌کند و زمانی که در لژیون قرار می‌گیرد، فهم باز می‌شود و گره از وجود راهنما باز می‌شود. می‌خواهد گره رهجو را باز کند، ولی جرقه برای خودش ایجاد می‌شود

وقتی‌که هفته راهنما و تقدیر از راهنما می‌شود، چیزی که مانند پرانتز برای ما باز می‌شود، وظایف راهنما و رهجوست. اگر من وظایف راهنما بودنم را درست انجام دهم و رهجو وظایف خودش را درست انجام دهد، همه‌چیز روی اصول و قانون پیش می‌رود و منظم جلو می‌رود. من اگر به‌عنوان الگو بی‌نقص باشم و آنچه را که باید، انتقال بدهم، آن نسلی که از من آموزش می‌گیرد، بی‌نقص می‌شود و کنگره و حرمت‌ها تا ابد باقی می‌مانند.

آقای مهندس دیروز حرف قشنگی زدند، شاید خیلی‌ها بگویند کنگره پولی شده است، اصلاً این‌طور نیست. ما به شما یادآوری می‌کنیم. من در جشن گل‌ریزان مدام در ذهنم می‌گفتم، سپاسگزارم آقای مهندس که این آموزش را به من دادی و این بستر فراهم است که من بتوانم ببخشم. امروز هم همین را می‌گویم، سپاسگزارم از آقای مهندس که این بستر را برای من فراهم کرد که قدردان زحمات کسانی باشم که باعث شدند من امروز اینجا و در این جایگاه باشم و خدمت کنم. من باید در حدتوان و به بهترین شکل قدردانی کنم.

آقای مهندس گفتند: بهترین پاکت را انتخاب کنید و نوشته بنویسید و ارزش قائل باشید برای کاری که کمک راهنماها انجام دادند. شانزده میلیون و هشت‌صد هزار تومان، یک مسافر برای رسیدن به درمان، هزینه دارد. یک بخش از این نیرو و انرژی توسط کمک راهنماست؛ یعنی کمک راهنماهایی که اینجا با عشق و رایگان به ما سرویس می‌دهند.

قطعاً من برای حال خودم اینجا هستم و مزدم را جای دیگری و به طریق دیگری می‌گیرم؛ اما من به‌عنوان رهجو نیاز دارم این تقدیر را انجام دهم. وقتی من این هدیه را می‌دهم، اتفاقات زیادی  در درون من می‌افتد. بخشش را یاد می‌گیرم، روحیه طلبکارانه در من خاموش می‌شود. اتفاقات دیگری هم در من می‌افتد که بعدها متوجه می‌شوم.

من وقتی از پدر و مادر خودم هم قدردانی کنم، این حس شکرگزاری مانند یک لامپ در من روشن می‌شود و روحیه طلبکارانه در من خاموش می‌شود.

بهترین هدیه و بهترین لذت برای کمک راهنما، زمانی است که شما در صلح و آرامش و لذت هستید؛ اما پاکت دادن به حال خودتان کمک می‌کند.

آقای مهندس دیروز مثالی زدند که شخصی خیلی ثروتمند بوده ولی حالش خوب نبوده و اجازه نمی‌داده کسی به او هدیه بدهد. از او می‌پرسند که آیا می‌گذاری در قبال کارهایی که برای دیگران انجام می‌دهی از تو قدردانی بشود؟ می‌گوید نه. می‌گویند باید بگذاری این کار انجام شود تا حالت خوب بشود. حتی اگر شما یک ماشین بنز به آن فرد بدهی و او در قبالش یک تخم‌مرغ به شما بدهد، باید بگیری و قدردانی کنی. این ما هستیم که به قدردانی نیاز داریم.

انسان‌ها در زندگی در هر جایگاه و شرایطی که باشند، می‌بایست یک راهنما، رب و مربی داشته باشند. این واسطه و رب و مربی نسبت به آن تغییر و تبدیل و ترخیصی که ما انجام می‌دهیم عوض می‌شود. راهنما به‌گونه‌ای واسطه است. وقتی می‌آیی و رشد پیدا می‌کنی این واسطه تغییر پیدا می‌کند.

ارادتی که ما به ائمه داریم، درواقع آن‌ها را واسطه بین خودمان و خداوند قرار می‌دهیم، به همین دلیل است که می‌گویم کمک راهنمایی بسیار ارزشمند است. چون واقعاً خداوند خواسته که ما در این جایگاه قرار بگیریم و آموزش بگیریم و آموزش بدهیم. پس این جایگاه مهمی است

باید برای خودم مشخص کنم که چه‌کاری انجام می‌دهم. آیا با این کاری که انجام می‌دهم انسان‌ها را می‌توانم به صلح و آرامش برسانم. بهترین حرکت برای کمک راهنما این است که رهجوهایش را به صبر دعوت کند. مسئله‌ای که در قرآن هم گفته‌شده است.

من امروز به گذشته فکر می‌کردم، در این چند سالی که لژیون داشتم، هیچ‌گاه به یک رهجو نگفته‌ام انقلابی عمل کن یا جدا شو. همیشه گفته‌ام صبر کن همه‌چیز درست می‌شود.

مسئله‌ای که به خود من هم گفته می‌شود که باید صبر داشته باشم. ما اینجا هستیم که انسان‌ها را به آن ماه، نور و انرژی برسانیم و مهم همین است و هرگز نگذاشته‌ام که به خودم غره شوم. هرگاه رهجوهایم خواستند از من قدردانی کنند، گفته‌ام که من وسیله هستم، از خداوند تشکر کنید؛ زیرا خداوند خواسته که این شرایط برای شما پیش بیاید تا به آرامش و حال خوش برسید و تلاشی که انجام می‌دهید مهم است. من هیچ کاری نکرده‌ام.

امروز هم اگر بعد از چند سال کمک راهنمایی اینجا هستم و خدا را شکر حالم خوب است و انرژی‌ام خوب است، فقط و فقط از خدای خودم و استادان عزیزم دارم

از تک‌تک شما انرژی می‌گیرم و لذت می‌برم از اینکه خداوند این خدمت را نصیب من کرد که در خدمت کمک راهنماهایی عزیز، چون شما، باشم.

امیدوارم همه ما به آنچه قرار است برسیم، برسیم. هدفمان را گم نکنیم. بدانیم برای چه به اینجا آمده‌ایم. آمده‌ایم که دست‌به‌دست هم بدهیم تا به آرامش و حال خوش برسیم

امیدوارم که همه ما به آن حال خوش برسیم و امروز به نحو احسن از کمک راهنماهای خود قدردانی کنیم  و در کنار هم یک روز عالی و پرانرژی داشته باشیم.گزارش تصویری از جشن تقدیر از کمک راهنمایان گروه خانواده:عکاس :همسفر فریده 
تهیه گزارش :همسفر مریم 
ویراستار: همسفر لیلا 
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
معصومه همسفر مسعود سه شنبه 14 اسفند 1397 22:09
خداقوت خدمت استاد محترم و نگهبان و دبیر عزیز .جایگاه نگبانی و دبیری را خدمت خواهرهای گلم تبریک عرض می کنم بسیار خوشحالم شماها را در این جایگاه میبینم .راهنمای عزیزم خانم منیره هفته راهنما را به شما و تمامی راهنمایان تبریک عرض میکنم .راهنمای عزیزم شما مصداق وادی چهاردهم برای من هستید وادی عشق و محبت .من هر وقت وادی چهاردهم را می خوانم بیاد شما می خوانم و هر سطر آن برایم در لژیون به واسطهء شما تجربه شده است و قابل ملموس است امیدوارم من نیز بتوانم در کنار شما عشق خااصانه و بدون توقع را به انسانها داشته باشم تا به عشق خالق برسم.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic