تجربه های بهار 98
سه شنبه 6 فروردین 1398 ساعت 19:34 | نوشته ‌شده به دست همسفر سمیرا | ( نظرات )

تعطیلات فرصتی است برای تجربه‌های خوب داشتن، آرامش، فراغت بال و... و بهتر است تمام تلاشمان را بکنیم تا فضای لازم برای کسب این تجربه‌ها را به دست آوریم. با کمی صبوری، ازخودگذشتگی، چشم‌پوشی، مردم‌داری ، گذشت و عشق بلاعوض می‌توان از این فرصت پدید آمده بهترین بهره را برد.

 

با آمدن حال و هوای بهاری به شعبه شادآباد و با توجه به تعطیل بودن نمایندگی تا بعد از تعطیلات نوروز و نیاز همسفران و مسافران به یکسری آموزش‌ها و تجربیات، در خصوص مواجه با این تعطیلات، گفتگویی با کمک راهنمایان گروه خانواده ترتیب داده شد و هرکدام تجربیات و توصیه‌هایی برای برطرف کردن برخی نگرانی‌های همسفران و برخورداری از یک بهار خوب داشتند که در چند قسمت بیان می‌گردد. یکی از اضلاع مثلث دانایی، تجربه است که در این پست با بهره‌مندی از تجربیات کمک راهنمایان گرامی ، راهی برای توسعه دانایی ما گشوده می‌شود که با تفکر و آموزش به تکامل بیشتری در این زمینه دست خواهیم یافت.

در ابتدا صحبت از تعطیلات کنگره در ایام نوروز شد؛، چون یکی از دغدغه و نگرانی‌های همسفران و مسافران دوری و فاصله گرفتن از کنگره بود و این ترس در درونشان ایجادشده بود که با فاصله گرفتن از کنگره به مشکلات زیادی مواجه می‌شوند.در ابتدا از کمک راهنمایان خواسته شد نظرشان را درباره تعطیلات و چگونگی استفاده از تعطیلات بیان نمایند.

 

 کمک راهنما همسفر صبا:

تعطیلات فرصتی است برای تجربه‌های خوب داشتن، آرامش، فراغت بال و... و بهتر است تمام تلاشمان را بکنیم تا فضای لازم برای کسب این تجربه‌ها را به دست آوریم. با کمی صبوری، ازخودگذشتگی، چشم‌پوشی، مردم‌داری ، گذشت و عشق بلاعوض می‌توان از این فرصت پدید آمده بهترین بهره را برد.

 

کمک راهنما همسفر نسیم:

با سلام و عرض تبریک سال نو ، امیدوارم لحظات پیش رو برای همگی سرشار از سازندگی، امید، تلاش و در ادامه موفقیت باشد.

استفاده پرثمر از تعطیلات به‌طوری‌که از آموزش‌های کنگره دور نمانیم، به عقیده من در سایه گوش دادن به سی‌دی‌هاست. در اتومبیل یا هر وسیله نقلیه‌ای در مسیرهای رفت‌وآمد و یا لحظات فراغت، بهترین روش بهره‌گیری از آموزش‌هاست.

 

کمک راهنما همسفر نوشین:

با عرض تبریک سال جدید به همهٔ عزیزان و با آرزوی جهانی‌شدن کنگره 60.

 با توجه به پیام جناب مهندس که فرمودند: دلها از هم دور شده و این مراسم نوروز باعث می‌شود که دلها به هم نزدیک بشود و دیدوبازدیدها بیشتر باشد و همدیگر را تنها نگذاریم، راه مشخص است که باید از تعطیلات برای دیدوبازدید آشنایان و اقوام استفاده کنیم. سعی کنیم با سفره‌ای ساده، عزیزانی را که چند سال سر سفره ما نشستند را دعوت کنیم و دور هم از انرژی جمع استفاده کنیم؛ چراکه می‌دانیم تکامل در جمع انجام می‌شود و به همین دلیل خیلی به ارتباط گرفتن تأکید شده است.

دومین مورد اینکه از طبیعت درس بگیریم و ببینیم که چگونه درخت مرده،  سبز شده و بدانیم بعد از مرگ زنده می‌شویم و به حیات خودمان ادامه می‌دهیم. امیدی هست برای عزیزان تازه مسافر که سفر خودشان را آغاز کردند که بدانند که جوانه می‌زنند و شکوفا می‌شوند و یخبندان وجودشان به‌زودی آب‌شده و گرما و نور تولید می‌شود.

و سومین مورد اینکه با استفاده از آموزش‌هایی که در طول یک سال داشتیم و کوله‌بارمان پر هست با این آموزش‌ها حتماً سری بزنیم به آنها و استفاده کنیم. درنهایت استارت خوبی در ابتدا و شروع سال ۹۸ داشته باشیم.

به‌عنوان تجربه خودم، چند مورد را توصیه می‌کنم:

  کمتر بخوابیم، کمتر بخوریم و بیشتر از طبیعت استفاده‌کنیم و از نسیم صبح و بهاری در صبح زود استفاده کنیم.

 

کمک راهنما همسفر سمیه:

ضمن تبریک بهار طبیعت و آغاز سال 98 خدمت تمامی اعضای خانواده بزرگ کنگره 60، امیدوارم که در این سال بهار زندگی همه عزیزان با رهایی‌های بیشتر و بالاتر رقم بخورد.

 به فرموده جناب آقای مهندس دژاکام، تعطیلات برای اوقات فراغت ماست و به‌نوعی باید از زمانی که در تعطیلات هستیم به نحو خوبی استفاده کنیم و بتوانیم زمان بیشتری را در کنار خانواده‌مان و عزیزانمان سپری کنیم و با تفریح و استراحت بتوانیم به فراغت و آسایش اندیشه و تفکر برسیم و البته این به این معنی نیست که به‌طورکلی از فضای آموزش و یادگیری و سی‌دی‌های کنگره دور بشویم و یا اینکه اگر در سفر اول هستیم خدایی نکرده از سفرمان غافل شویم، این به این معناست که بتوانیم آموزش و سفرمان در کنگره و استراحت و تفریح سالم و فراغتمان را خودمان مدیریت کنیم و خدایی نکرده تعطیلات موجب غفلت ما از سفر و یا آموزشمان نشود و بتوانیم بدون حضور در کنگره و ارتباط با راهنمایان، خود مراقبتی داشته باشیم و با آموزش‌هایی که در طی یک سال از کنگره 60 گرفته‌ایم، در این دو هفته تعطیلات آنها را کاربردی کنیم و روزهای سفر را با نظم همیشگی در این ایام سپری کنیم.

 

تأثیرگذارترین سی دی در سال 97 :

کمک راهنما همسفر صبا:

پاسخ دادن به این سؤال کمی برایم سخت است؛ چون برای تأثیرپذیری به آموزشی بیش از یک سی دی نیاز است، تأثیرهای عمیق و ماندگار که روندهای جدیدی را در زندگی ما به وجود بیاورند. در سی‌دی‌های اخیر جناب آقای مهندس به مقوله روان پرداخته‌اند و تعریف جدیدی در این خصوص ارائه داده‌اند که منشأ تغییرات بسیاری در علوم روان‌شناسی خواهد بود. دیدگاه ایشان در خصوص ضمیر ناخودآگاه و اثرات آن بر روان که در سی‌دی‌های یونگ، کشف، حس بیرونی، ماورا، چرخ، فیزیولوژی و ... در حال تشریح آن هستند برایم بسیار جالب است. مقوله‌ای که در خصوص آرشیو فرموده‌اند و اثرات ضمیر ناخودآگاه که عقبه آن به قبل از پیمان ما برمی‌گردد و مطالب بسیار جالب سی دی چرخ در خصوص سرنوشت، تقدیر و... می‌تواند منشأ تأثیرپذیری من در نحوه عملکردم در سال جاری باشد.

 

 کمک راهنما همسفر نسیم:  

سی دی بخشش

 

کمک راهنما همسفر نوشین:

 همهٔ سی‌دی‌ها حاوی مطالب آموزنده است؛ ولی سی‌دی‌های آخر سال که به روان می‌پردازد خیلی خوب بود. سی دی دلتنگ ، قلب ، عارفان و آرامش برای من نکات زیادی داشت.

 

کمک راهنما همسفر سمیه:

خدا را شکر می‌کنم که در سال 97 توفیق بهره‌مندی از سی‌دی‌های عالی و پر محتوا و آموزشی جناب آقای مهندس و آقای امین را از طریق نشریات کنگره 60 به من دادند و به‌راستی انتخاب یک سی دی از میان این سی‌دی‌ها که همگی دریایی از علم و معرفت و آگاهی و آموزش هستند کار بسیار دشواری است و اما سی دی قلب آقای امین و سی دی عارفان جناب آقای مهندس از میان این سی‌دی‌ها بیشتر به قلب و جانم نشست و گره بسیاری از مسائلم را گشود. دعا می‌کنم که خداوند همچنان رزق و روزیِ علم و آگاهی کنگره 60 را به رویم بگشاید تا بتوانم ذره‌ای تغییر کنم و تبدیل به انسان بهتری بشوم.

 

 انتخاب نام برای سال جدید :

 کمک راهنما همسفر صبا:

دنیا پر از تدبیر است و علم و منابع و امکانات و خیلی نعمت‌های دیگر. دنیا آدم باهوش زیاد دارد؛ ولی مهربان نه! دنیا محبت کم دارد، محبت بلاعوض، بدون حسابگری و معامله گرایانه. سال 98 را سال محبت نام‌گذاری ‌کردم و تمام تلاشم را می‌کنم که من هم با شناختِ محبتِ واقعی و حقیقی، ذره‌ای به محبت عالم اضافه کنم.

 

کمک راهنما همسفر نسیم:

تغییر تا تبدیل، امیدوارم بتوانیم هرچه بیشتر آموزش‌ها را اجرایی کرده تا تغییرات لازم انجام گیرد و مسیر را برای رسیدن به هدف تعیین‌شدهٔ خلقتمان هموار کنیم.

 

کمک راهنما همسفر نوشین:

اسم سال من، سال پاکسازی تفکر است، به این دلیل که منشأ رفتارهای ما از تفکر ما سرچشمه می‌گیرد. دوست دارم و تلاش می‌کنم با یاری خدا که آنقدر به ذهنم احاطه پیدا کنم که ذهنم را دور از هرگونه بدی و پلیدی‌ها کنم.

در کل سال خودم را به سه بخش تقسیم کردم :

ارتقاء بخش معنوی ، بخش مادی و بخش آموزش که مهم‌ترین بخش آموزش است که ازلحاظ علمی پیشرفت کنم؛ چون آن دو بخش از این تغذیه می‌شود.

 

کمک راهنما همسفر سمیه:

دوست دارم نام سال 98 را سال آگاهی و آموزش برای خودم قرار بدهم و سعی کنم که در این سال بیشتر در مسیر آموزش و آگاهی و دانایی و البته دانایی مؤثر گام بردارم؛ چراکه به برکت جایگاه کمک راهنمایی در این سال‌ها متوجه شدم که خیلی نیاز به آموزش و آگاهی دارم، انشالله خداوند توفیق آموزش در کنگره 60 را برای همه ما بیفزاید.

 

  توصیه به سفر اولی‌ها :

 کمک راهنما همسفر صبا:

توصیه‌ام به سفر اولی‌های عزیز این است که خداوند را شکر کنند برای روزهای بسیار خوبی که در انتظار آنهاست، امیدوار و صبور باشند که دوره سختی آنها رو به اتمام است و رهایی نزدیک است، کمی بیشتر دوام بیاورند، کمی بیشتر سی دی گوش بدهند، کمی بیشتر با مسافرشان مهربان باشند که دست‌پر وارد سفر دوم شوند.

 

کمک راهنما همسفر نسیم:

امیدواری، فرمان‌برداری تا رسیدن به هدف

 

کمک راهنما همسفر نوشین:

توصیه من این است که صبور باشند و مرتب شکرگزاری کنند برای همه‌چیز به خصوص آشنایی با کنگره و سعی کنند بیشتر به رفتار خودشان کار داشته باشند و از حواشی به دور باشند تا سفرشان وارد چالش نشود و به مشکل برنخورند و به نظرم به ریسمان سی‌دی‌ها چنگ بزنند و هرروز مقداری از زمانشان را به گوش دادن سی‌دی‌ها بگذرانند.

 

کمک راهنما همسفر سمیه:

البته من خیلی کوچک‌تر از آن هستم که بخواهم توصیه‌ای داشته باشم؛ ولی در طی این سال‌هایی که توفیق حضور در کنگره را داشتم و با تجربیاتی که در این سال‌ها به دست آوردم، توصیه‌ام به سفر اولی‌ها این است که شادی حقیقی را فدای شادی‌های کوتاه‌مدت و گذرا نکنند و با طی کردن درست روزهای سفر اول و در مسیر آموزش و خدمت در کنگره، تلاش کنند که به شادی حقیقی با رهایی از بندها و گره‌های درونی خودشان که مهم‌ترین آنها رهایی از اعتیاد است دست بیابند، به امید پروردگار.

 

 بهترین اتفاق برای کنگره 60 در سال 97 ازنظر شما :

 کمک راهنما همسفر صبا:

رونمایی از کتاب 14 مقاله یکی از بهترین اتفاقات برای کنگره 60 بود، کتابی که به‌خوبی کنگره 60 را معرفی می‌کند و تحول عظیمی را در انتشار علم کنگره 60  بر عهده دارد؛ چراکه مطالب آن پاسخ سؤال هر تازه‌واردی خواهد بود و توانایی درک درمان کامل به روش DST را در افراد جامعه بالا خواهد برد. راه‌اندازی اپلیکیشن دژاکام، دسترسی به ذخایر آموزشی کنگره را بسیار سهل و آسان نموده که از دیگر اتفاقات خیلی خوب و پر خیر کنگره 60 است.

 

کمک راهنما همسفر نسیم:

جمع‌آوری ارقام بسیارعالی در جشن گل‌ریزان

 

کمک راهنما همسفر نوشین:

رونمایی از کتاب چهارده مقاله و اضافه شدن این کتاب به پکیج آموزشی.

کلنگ زنی ساختمان آکادمی

پربار شدن لژیون مالی

 

کمک راهنما همسفر سمیه:

خدا را شکر که در سال 97 هم نیز اتفاقات بسیار خوبی برای کنگره رقم خورد و به نظرم یکی از مهم‌ترین آنها مراسم رونمایی از کتاب 14 مقاله بود و باعث شد که این کتاب ارزشمند، به‌طور رسمی به متون دیگر کنگره افزوده شد و همین‌طور اتفاق دیگر در بخش انتشارات، اپلیکیشن تهیه سی‌دی‌ها بود که باعث استفادهٔ راحت‌تر، سریع‌تر و بهینه‌تر از سی‌دی‌های آموزشی شد و البته اتفاق دیگر داروی شفابخش D.SAP و معجزات آن بود که به‌طور رسمی در کنگره شناخته شد.

 

برکت و تأثیر جایگاه کمک راهنمایی در سال 97 برای شما :

 کمک راهنما همسفر صبا:

جایگاه کمک راهنمایی سرتاسر خیر است؛ حتی اگر خودت خیلی متوجه تأثیر و برکات آن نشوی، گاهی از نگاه دیگران متوجه می‌شوی که چقدر تغییر کرده‌ای. درگذشته تأیید دیگران برایم اهمیت بیشتری داشت؛ ولی به‌تازگی اگر یقین داشته باشم که عملکردم تا حدودی سالم و در چارچوب قوانین و حرمت‌های الهی است از نکوهش و مقابله دیگران به هم نمی‌ریزم و کار را با نیتِ عمل سالم انجام می‌دهم.

تغییر دیگر من به نتیجه توجه نداشتن است، قبلاً خیلی به نتیجه کارهایم فکر می‌کردم؛ ولی الآن تمام تلاشم را می‌کنم که با تفکر، راه درستی را برای انجام خواسته‌هایم طی کنم و مزد تلاشم را بگیرم؛ حتی اگر در آخر چیزی اتفاق بیفتد که من دوست ندارم. نتیجه اعمال دست من نیست، من اگر بذر خوب بکارم و خوب نگهداری کنم، باران و سایر عوامل طبیعی نیز در سبز شدن آن بذر اثر دارند و همه‌چیز دست من نیست. توجه داشتن به اذن پروردگار و ناتوانی‌هایم، عبور از گذرگاه‌ها را برایم آسان‌تر نموده است.

 

کمک راهنما همسفر نسیم:

توانایی گذر از مشکلات بسیار زیاد همراه با آرامشی به نسبت بیش از گذشته‌ام. امیدوارم سال ۹۸ فرصت خدمت بیشتر و سازنده‌تری در کنگره داشته باشم و از برکات این خدمت مقدس محروم نشوم. سپاس از همگی عزیزان خدمتگزار، با آرزوی موفقیت روزافزون

 

کمک راهنما همسفر نوشین:

همهٔ جایگاه‌های خدمتی در کنگره ۶۰ و یا حتی بیرون کنگره، کلاً خدمتگزار بودن برکات زیادی را چه مادی و چه معنوی در بردارد. وعده خداوند راست و حتمی است و خدا را شکر که در این جایگاه خدمت می‌کنم و هنوز در حال گرفتن آموزش هستم. از اینکه بخواهم جزئی بگویم خودداری می‌کنم؛ ولی برکت زیادی در وقت و زمان دارم به لطف خدا.

 

کمک راهنما همسفر سمیه:

خدا را خیلی خیلی شکر می‌کنم که من را لایق این جایگاه و خدمت دانست، به‌راستی‌که این جایگاه برای من برکات و تأثیرات زیادی داشته و همیشه گفته‌ام مهم‌ترین اثر این جایگاه برای من این بود که من را به خودم نزدیک‌تر کرد و باعث شد پرده ها از چشمانم برداشته شود و به شناخت نسبی به خودم تا حدودی دست بیابم و البته تلاش کنم که به یاری خداوند و این خدمت، تزکیه و پالایش بشوم و به آرامش و تعادل برسم و از رهجویان نیز ممنونم که از وجود تک تک آنها آموزش می‌گیریم.

در پایان بازهم خدا را شکر می‌کنم که توفیق بودن در کنگره و آموزش و خدمت را نصیبم گردانید تا بتوانم تغییر کنم و بهتر زندگی کنم و از جناب آقای مهندس و خانوادهٔ محترمشان و آقای امین استاد جهان‌بینی‌مان بسیار تا بسیار سپاسگزارم و از تمامی خدمتگزاران کنگره 60 سپاسگزارم و برای همهٔ عزیزان روزها و ساعت‌ها و دقیقه‌ها و لحظه‌هایی سرشار از عشق و محبت و آموزش و خدمت و ایمان و آرامش را از خداوند خواستارم.

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سمانه ۱۷ جمعه 16 فروردین 1398 02:17
خدا قوت به شما عزیزان مطالب بسیار آموزنده بودند.
همسفر اکرم-شهرقدس چهارشنبه 14 فروردین 1398 20:18
سلام و عرض خدا قوت. پست بسیار مفیدی بود. از انتقال دیدگاه اساتید سپاسگزارم.
همسفر سکینه1 شنبه 10 فروردین 1398 00:54
درود خداوند بر بهترین بندگانش.
کمک راهنمایان گرامی،سال نو را تبریک عرض میکنم.از تجربیات بسیار خوبتان استفاده کردم و لذت بردم.
با تشکر از وبلاگ نویسان.
همسفر فاطمه جمعه 9 فروردین 1398 15:35
سپاس و تشکر از کمک راهنمایان محترم.
بسیار آموختم.
امیدوارم سال 98 سالی پر از حس حال خوب برای شما عزیزان باشد.برای تک تک تان سعادت، بهروزی، حال خوش واقعی و آرامش آرزو می کنم و از تمامی زحماتتان در شعبه، مخصوصا آماده کردن همسفران برای امتحان کمک راهنمایی، صمیمانه تشکر می نمایم.
سپاس از راهنمای عزیزم خانم سمیرا ، خدا قوت.
همسفر زهرا جمعه 9 فروردین 1398 02:41
خدا قوت و ممنون از مطالبی که مطرح نمودید در پناه خداوند مهربان موفق و موید باشید
جمعه 9 فروردین 1398 02:39
خدا قوت و ممنون از مطالبی که مطرح نمودید در پناه خداوند مهربان موفق و موید باشید
پوران همسفرعباس پنجشنبه 8 فروردین 1398 14:59
عرض تبریک وداقوت خدمت کمک راهنماهای عزیز ممنون ازمطالب مفید وزیبا که بیان کردید وتشکرمی کنم ازتوصیه های به جا امیدوارم بتوانم ازاین مطالب زیبا بهترین استفاده راداشته باشم ،ازخدامی خواهم بهترین تقدیر رادرسال جدید برای کمک راهنماهای کنگرهکه بدون توقع به بهترین شکل خدمت می کنند رقم بزند ،امیدوارم تعطیلات به همه یعزیزان خوشبگذرد.
همچون درخت سرو سرسبزوسربلندباشید.
خداقوت به خانم سمیرا
مسافر توحید پنجشنبه 8 فروردین 1398 10:27
خداقوت و بسیار عالی
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic