تجربه بهاری کنگره 60
شنبه 10 فروردین 1398 ساعت 18:41 | نوشته ‌شده به دست همسفر سمیرا | ( نظرات )
تعطیلات هم مانند برق و باد می گذرد کسانی حال دلشان در پایان تعطیلات خوب است و از تمام شدن آن دلگیر نمی‌شوند که به درستی از آن استفاده کرده باشند و این امر حاصل نمی‌شود مگر با برنامه‌ریزی زمانی که برنامه داشته باشیم مطمئناً زمان فراغت زیادی هم داریم و امسال را سال نزدیک شدن و دوستی با خودم نامگذاری کردم قطعاً خیلی از مسائل در پی این مسئله حل خواهد شد.

با آمدن بهار و تعطیلات نوروزی  و دغدغه‌های  شروع سال جدید، برنامه‌ای تنظیم کردیم تا کمک راهنمایان و مرزبانان تجربه‌های خود را با ما به اشتراک بگذارند،  امید است با استفاده از تجربیات این عزیزان برای خود  شروعی زیباتر رقم  بزنیم.

در ابتدا از مرزبانان خواسته شد نظرشان را درباره تعطیلات و چگونگی استفاده از تعطیلات بیان نمایند و نامی برای سال 98 انتخاب نمایند.

 مرزبان محترم؛ همسفر سمیه:

با عرض سلام و تبریک  برای زنده شدن مجدد طبیعت و تجربه این‌همه حس‌های ناب و زیبا که خداوند در بهار سال 98 هم قسمت و روزی ما کرد

اینکه چگونه از تعطیلات استفاده کنیم، به‌تناسب شرایط زندگی هر فردی متفاوت است؛ ولی کلاً  برای تعطیلات، باید برنامه‌ریزی داشته باشیم؛  بخشی برای اینکه با خانواده باشیم و دیدوبازدیدهای نوروزی که حقیقتاً بهانه خوبی است برای پیوند مجدد قلب‌ها و بخشی برای مسافرت، بخشی برای با کنگره بودن ، گرچه تعطیل است؛ اما آموزش‌ها تعطیلی ندارد، به‌خصوص گوش کردن سی‌دی‌ها و بخشی هم برای خلوت کردن و فرصت پیدا کردن برای اینکه بیشتر به خودمان، افکارمان و دنیای درونمان سفر کنیم؛ چون تحول طبیعت، الگوی بسیار مناسبی است برای  تغییر و تبدیل‌شدن در ما.

سپس خانم سمیه فرمودند ، امسال را سال فرمان‌برداری و حرکت در مسیر قوانین کنگره نامگذاری کردم . در دوره مرزبانی به‌خوبی درک کردم که قوانین در کنگره بسیار حائز اهمیت است و حرکت در این مسیر ؛ یعنی هر چیزی و هرکسی سر جای خودش قرار می‌گیرد و این بسیار زیباست.

 

مرزبان محترم؛ همسفر فاطمه

به نام خدا، خالق زیبایی‌ها

سال نو را به همه مردم کشورم تبریک می‌گویم و امیدوارم امسال، سال شکفتن خواسته‌ها و آرزوهای قلبی همه باشد.

برای جواب این سؤال از تجربه‌ام می‌گویم؛ آرزویم لبخند زدن از ته دل بود و من نه‌تنها لبخند بلکه عشق و امید را در تک‌تک سفر دومی‌ها می‌دیدم، به همین منظور هنگام مشارکت‌هایشان با جانِ دل گوش می‌دادم و نکات مهم را یادداشت می‌کردم و همیشه به وبلاگ سر می‌زدم و از تجربیات آنان استفاده می‌کردم و آموختم برای رسیدن به حال خوش در ابتدا باید فرمان‌بردار راهنمایم باشم.

تعطیلات سفر اولم، مسافرت نرفتم. هرروز به وبلاگ سر می‌زدم و به درد دل‌های مسافرم ساعت‌ها گوش می‌کردم. فرزند دومم را به همسرم سپردم و از او خواهش کردم تمام سعی‌اش را بکند تا از تعطیلات به نحو احسن استفاده کند. سخت گذشت؛ ولی گذشت.

همسفر فاطمه نیز امسال را سال دوستی با مخلوقات خداوند. نامگذاری کرده‌اند و گفتند : آقای مهندس همیشه از ما می‌خواهند که از طبیعت الگو بگیریم و از طبیعت به‌عنوان مام ما یاد می‌کنند و حتی در روز درختکاری به کمک مسافران چندین تُن آشغال از طبیعت جمع کردند. ایشان با این کارشان ما را به دوستی با طبیعت و مهربانی با آن دعوت کردند. دوست دارم امسال را سال مهربانی با مخلوقات نام‌گذاری کنم، سال دوستی با مخلوقات.

ازاینجا از همه همسفران و مسافران گرامی خواهش می‌کنم با پاکیزه نگه‌داشتن محیط اطراف خود کمی با طبیعت مهربان‌تر باشند.

 

سپس از دو کمک راهنمای محترم خانم لیلا مراد زاده و لیلا محمد لو خواستیم نظراتشان را در این خصوص بفرمایند.


کمک راهنما، همسفر لیلا مراد زاده:

سال ۹۸ را خدمت  همه اعضای  کنگره ۶۰  تبریک  می‌گویم  امیدوارم سالی پر از خیروبرکت همراه با صحت و سلامتی و عافیت برای تمام عزیزان باشد و امیدوارم با زایش طبیعت و احیا شدن ، ما هم  بتوانیم جسم و افکار و اندیشه‌هایمان  را احیا کنیم.  

در صحبت‌های آقای مهندس در خصوص این دستور جلسه به برنامه‌ریزی تأکید شده است، اینکه سعی کنیم برای تعطیلات حتماً برنامه‌ریزی داشته باشیم .مانند گذر ایام دیگر، این تعطیلات هم مانند برق و باد می‌گذرد و کسانی حال دلشان در پایان تعطیلات خوب است و از تمام شدن آن دلگیر نمی‌شوند که به‌درستی از آن استفاده کرده باشند و این امر حاصل نمی‌شود مگر با برنامه‌ریزی، زمانی که برنامه داشته باشیم مطمئناً زمان فراغت زیادی هم داریم  و امسال را سال نزدیک شدن و دوستی با خودم نامگذاری کردم و قطعاً خیلی از مسائل در پی این مسئله حل خواهد شد.


همسفر لیلا محمد لو :

تعطیلات فرصت بسیار خوبی است  که بتوانیم خودمان را در مقابل مسائل و مشکلاتی که پیش می‌آید محک بزنیم و ببینیم که چقدر این آموزش‌ها در زندگی مان تأثیرگذار بوده و در کجای کار قرار داریم. در این تعطیلات که بیشتر در کنار خانواده‌ هستیم و از کنگره و آموزش‌هایش دوریم، در مقابل مسائلی که پیش می‌آید با کمی گذشت، چشم‌پوشی و صبوری می‌توانیم تجربه‌های شیرین و خوبی را به دست بیاوریم.

در ابتدای سال با مشکلی برخورد کردم ازآنجایی‌که تمام پیام‌های کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر برایم خیلی مهم و تأثیرگذار است، به همین دلیل به این نیت کتاب را باز کردم و صفحه محبت آمد. امسال را سال محبت نام‌گذاری می‌کنم و امیدوارم با یاری خداوند منان و سعی و تلاش بیشتر بتوانم در این سال، در ظاهر و باطن، ذره‌ای محبت خالصانه‌ داشته باشم.

 

سپس از کمک راهنمایان و مرزبانان عزیز خواستیم از تأثیرگذارترین سی دی که در سال 97 گوش دادند و همین‌طور از بهترین اتفاق  در کنگره نظراتشان را بگویند ؛

 همسفر لیلا مراد زاده ابتدا گفتند:

 تمام سی‌دی‌ها و آموزش‌های کنگره ۶۰ برای من مفید و پر از درس است. انسان آنقدر پیچیده است که شناختش کار بسیار دشواری است. ساختارهای منفی درون ما آنقدر قوی است که برای شکستن و تولید ساختار جدید به تمام سی‌دی‌ها و آموزش‌ها نیاز داریم .سی دی عرفان گره‌هایی که من اخیراً با آن مواجه بودم را حل کرد که برای هر عمل و کاری باید بهای آن را پرداخت کنیم و به‌طور رایگان به من چیزی داده نمی‌شود، بهای آن باید پرداخت شود.

بهترین اتفاق می‌تواند رسیدن ۴۴۰۰ رهایی در سال ۹۷ باشد، در این دوران که خیلی مسائل پیچیده شده است اینکه 4400 نفر تحت آموزش‌های کنگره هستند و در مسیر درستی زندگی می‌کنند بهترین موفقیت است. دنیا بر پایه اضداد بناشده است، نمی‌توانیم بگوییم مصرف‌کننده نباشد یا اعتیاد نباشد، هست و اینکه این اشخاص و افراد، دانسته یا ندانسته مصرف‌کننده شده‌اند و به درمان رسیدند و راه مسئله را پیدا کردند کار خیلی بزرگی است.

 همسفر سمیه:

جواب دادن به این سؤال کمی برایم سخت است،  سی‌دی‌ها بسیار عالی و پرمحتوا هستند و برای هر فردی در زمانی خاص، چاره‌ساز است؛ مثل داروی مخصوص برای بیماری خاص؛ ولی من از سی دی کشف بسیار آموختم . به یاد دارم که چند روز فقط همین یک قسمت از پیام استاد را بارها و بارها در ذهنم مرور می‌کردم و به آن فکر می‌کردم و دنبال جواب‌ بودم که از این سی دی دریافت کردم {اگر در صراط مستقیم باشید حافظین با شما می‌باشند}

رونمایی از کتاب چهارده مقاله و اینکه نوروز امسال دیدوبازدیدها در ساختمان جدید کنگره اتفاق افتاد بسیار عالی بود و کنگره و آقای مهندس مثل همیشه ثابت کردند که مقتدر هستند و به خود متکی می‌باشند.

 

همسفر فاطمه:

سؤال سختی پرسیدید، واقعاً نمی‌شود نام یک سی دی را عنوان نمود. وجود من پر از گره و مشکل است و من با گوش کردن هر سی دی درسی می‌گیرم و سعی می‌کنم با توجه به برداشتم، گره‌ام را بازنمایم بدون استثنا هر سی دی تأثیر خودش را داشت؛ مثلاً سی دی ترازو مرا بر آن داشت که آرام‌آرام نار وجودی ام را با دوری از ضد ارزش‌ها به نور تبدیل کنم و به من دوباره یادآوری کرد که فراموش نکن؛ ترازویی هست، میزانی هست، سنجشی هست. در کوله‌بارت چه ذخیره کردی؟ ارزش‌هایت سنگین‌ترند یا ضد ارزش‌هایت؟ بهشت و جهنم شاید تمثیل باشد؛ اما به‌نوعی هست و باز دوری از ضد ارزش‌ها.

و یا سی دی ادیان حال خوش برایم به ارمغان آورد که دین افیون جامعه نیست بلکه سوءاستفاده از دین، افیون جامعه است و توضیحات قشنگ جناب مهندس در باب این مسئله. سی‌دی‌های قشون و کشف هم تأثیرات خودشان را داشتند. شکر بابت این منبع علمی کمیاب و بی‌همتا.

اتفاقات خوب زیادی برای کنگره 60 رقم خورد که به نظر من مهم‌ترین آن رونمایی از کتاب 14 مقاله بود، کتابی کامل برای همه آنانی که می‌خواهند کنگره 60 و راهکارهای علمی و عملی آن را بدانند و همچنین برای گمگشتگان راه.

 

همسفر لیلا محمد لو:

قطعاً همه سی‌دی‌ها تأثیرگذار هستند به خصوص سی‌دی‌های آخر که همه درباره روان بود و سی دی ماورا و عارفان را خیلی دوست داشتم .

رونمایی کتاب 14 مقاله و پربار بودن جشن گل‌ریزان اتفاق بسیار  خوبی بود که در  سال 97 برایمان رقم خورد

 

در ادامه گفتگو هر یک از کمک راهنمایان و مرزبانان توصیه‌ای برای سفر بهتر و پربارتر برای سفر اولی‌ها بیان نمودند؛ 

همسفر لیلا مراد زاده:

به کنگره ایمان داشته باشند، کنگره را باور داشته باشند. ما برای قبول کردن هر راهی، به درمان شدگان یا الگوها نگاه می‌کنیم و الگوهای فراوانی در کنگره هستند که در ابتدای سفر ، ایمان ما را  قوی کنند و در ادامه قطعاً خودشان به‌یقین می‌رسند. من خودم در سفر اول زمانی که در شک بودم و به دنبال چون‌وچرا و باورهای خودم بودم، هرروز دشواری و سختی‌های زندگی بیشتر می‌شد و زمانی که فرمان‌بردار کنگره و راهنمایم شدم معجزه خداوند و کنگره ۶۰ برای من رخ داد و قطعاً برای تمام سفر اولی‌ها به همین شکل است ؛ پس فرمان‌بردار کنگره ۶۰ باشند و در چارچوب قوانین حرکت کنند در کنگره خدمت گذار باشند.

 

همسفر سمیه، صبر همراه با حرکت و آموزش و چاشنی عشق و محبت و شاکر بودن در هر شرایطی را توصیه کردند.

 

همسفر فاطمه  توصیه کردند همسفران کمی بیشتر از پیش مهربان باشند؛ چون هیچ امری تأثیرگذارتر از مهربانی نیست. غصه نخورند؛ چون می‌گذرد. صبور باشند؛ چون خداوند فرموده است با هر سختی آسانی است و وعده خداوند دروغ نیست.


 و همسفر لیلا محمد لو، همسفران را به صبر، گذشت و شکرگزاری توصیه کردند .

 

و در آخر از این عزیزان خواستیم در مورد برکات و تأثیرات خدمات خود در سال گذشته بیان بفرمایند.

همسفر سمیه:

من دی‌ماه سال ۹۶ لژیونم را تحویل دادم و در سال ۹۷ در کنگره خدمت کردن به همسفر کوچولوها را تجربه کردم که گرچه مدتش کوتاه بود؛ اما برایم  سراسر برکت و خیر و پر از آموزش بود.

 من محبت بلاعوض را با همسفر کوچولوها به معنای واقعی لمس کردم و دوستت دارم ها و در آغوش کشیدن‌های دلی بچه‌ها مرا به دنیای دیگری کشاند، از بچه‌ها یاد گرفتم این‌گونه باید عاشق باشم، این‌گونه باید محبت کنم و این‌گونه بدون چشم‌داشت در کنگره خدمت کنم و تجربه خدمت یک‌ماهه‌ام در جایگاه مرزبانی که ابتدای مسیر است و امیدوارم بتوانم که در این مسیر صادقانه ، خالصانه و عاشقانه به بهترین‌ها خدمت کنم.


همسفر لیلا مراد زاده:

برکت خدمت در این جایگاه را نمی‌توان توصیف کرد باید در آن موقعیت  باشی تا بتوانی اثرات آن را حس کنی؛ مانند بو کردن گل باید تجربه کرد. خدا را هرروز و هر ثانیه هزاران بار شکر می‌کنم که در این جایگاه در حال آموزش هستم و در این مسیر حرکت می‌کنم. قدرت حل کردن خیلی از مسائل و توانمند شدن، یکی از برکت‌های این خدمت است و خداوند را شکر و سپاس که در کنگره هستم و یک همسفر. شکر شکر شکر


همسفر فاطمه:

امیدوارم در سال 98 در امتحان کمک راهنمایی قبول شوم. محتاج دعای شما هستم.

اما تجربه جایگاه راهنمای تازه واردین هم درس‌های خودش را دارد و امیدوارم آنچه قرار بود برداشت نمایم، برداشت کرده باشم. همهٔ ما به دنبال آرامش و حال خوش هستیم و من این حال را بعد از هر جلسه خدمت در این جایگاه، تجربه می‌کنم و شکر.

 


همسفر لیلا محمد لو

قطعاً تمام خدمات کنگره 60 پر از خیروبرکت است و در این جایگاه که من در ابتدای راه هستم، فقط در حال گرفتن آموزش می‌باشم و در این مدت کوتاه باعث شده که تا حدودی به خودم نزدیک‌تر شوم.

 

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سمانه ۱۷ جمعه 16 فروردین 1398 02:14
خدا قوت به همه شما بزرگواران انشاءالله برکات این خدمات همواره در زندگیتان جاری باشد.
همسفر سکینه1 چهارشنبه 14 فروردین 1398 07:53
با تشکر از همه عزیزان.موفق و سر بلند باشید.
خدا قوت وبلاگ نویسان عزیز.
همسفر زهرا دوشنبه 12 فروردین 1398 12:28
خدا قوت و ممنون از همه عزیزان که تجربیات و پیشنهادهای ارزشمندتان را با ما به اشتراک گذاشتید ،در پناه حق باشید
مسافر توحید دوشنبه 12 فروردین 1398 10:18
خداقوت و بسیار عالی
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic