هشتمین جلسه از اولین دوره‌ی لژیون‌های سردار شعبه‌ی شادآباد
پنجشنبه 29 فروردین 1398 ساعت 08:37 | نوشته ‌شده به دست مسافر رضا جدیدی | ( نظرات )
هشتمین جلسه از اولین دوره‌ی لژیون‌های سردار شعبه‌ی شادآباد با نگهبانى مسافر حسین و دبیری مسافر محسن و استادى مسافر سهراب با دستور جلسه‌ی " كاشت و زمان برداشت " در تاریخ ١٦/١٢/٩٧ رأس ساعت ١٦ برگزار شد.خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان سهراب هستم یك مسافر عضو لژیون سردار

خدا را شکر در خدمت دوستان هستم ان‌شاءالله بتوانیم خدمتگزار باشیم.

هفته راهنما را خدمت همه راهنماها و پیشکسوتان تبریک می‌گویم و ایام لیل الرغائب را در پیش رو داریم که شب بسیار خوبی است و شب آرزوهاست؛ ان‌شاءالله که آرزوهای خوبی داشته باشیم.

آرزوی کاشت یک محصول خوب را داشته باشیم تا بتوانیم سال آینده محصول خوبی برداشت کنیم.

در مورد کاشت و زمان برداشت من چون بچه کشاورز هستم و کشاورزی کردم و در کنگره هم بیشتر الگوها از طبیعت است؛ باید بگویم اگر بخواهیم بذری را بکاریم باید بستر مناسب و آماده‌ای داشته باشیم. در شوره‌زار و سنگلاخ و درجایی که آب نباشد و زمین قابل‌کشت نباشد نمی‌شود کشتی انجام داد و لازمه کشت خوب بستر مناسب است.

ما در کنگره بستر مناسب برای یک کاشت محصول موردنظرمان را داریم؛ اما بذری که می‌کاریم هم بسیار مهم است که باید خوب و مرغوب باشد؛ چون همان چیزی را كه می‌کاریم برداشت می‌کنیم.

گندم از گندم بروید جو ز جو

و قطعاً نتیجه آن چیزی است که ما کاشته‌ایم .

یک فاكتور دیگر در کاشت و برداشت مواد لازم است!

در کنگره هم بذر هست که صداقت و درستی و درستکاری است و مواد لازم هم کمک راهنماها و خدمتگزاران کنگره هستند و این زمین از همه‌ی ابعاد آماده برای کشت است.

ما امروز در لژیون مالی هستیم و این اتفاق مبارک افتاد و بستری آماده شد که ما بتوانیم بذر محبت بکاریم و لژیون مالی را تشکیل بدهیم؛ درحالی‌که می‌توانستیم در خیلی از خیریه‌هایی که مشغول فعالیت هستند شركت كنیم؛ ولی کنگره را انتخاب کردیم. چون به این دانایی رسیدیم که نتیجه این کاشت چه چیزی است؟! آن حال خوش و آرامش و زندگی خوب و خانواده خوب و جامعه خوب است .

ما طبق روش DST یاد گرفته‌ایم که همه کارهایی که انجام می‌دهیم دریافت نتیجه مستلزم گذشت زمان است.

دوستانی که عضو لژیون مالی هستند و کمک مالی به کنگره می‌کنند این کمک‌ها در طول زمان حاصل و نتیجه خود را در زندگی آن‌ها نشان خواهد داد و این شامل حال خانواده من هم شده است و خدا را شکر می‌کنم که توانستم در این لژیون حضورداشته باشم و در کنار دوستان خدمتگزار کنگره باشم .

ممنونم كه به صحبت‌های من گوش كردید.

مشاركت اعضاء لژیون در باب دستور جلسه‌ی كاشت و زمان برداشت

 

سلام دوستان رضا هستم یك مسافر: من یک‌جمله‌ای به ذهنم آمد. بعضی‌ها برای کاشت خود بستر اشتباهی را در نظر می‌گیرند؛ مثلاً جایی که برای کسب‌وکار انتخاب می‌کنند و یا نوع کسب‌وکاری که انتخاب می‌کنند مناسب با شئونات و عرف جامعه نیست و درنتیجه آن کسب هیچ خیروبرکتی به همراه ندارد.

کمک مالی به کنگره یک سرمایه‌گذاری الهی است و چون بدون چشم‌داشت انجام می‌گیرد نتیجه هم با دستان خداوند به ما می‌رسد و برکتی مضاعف دارد.

 

سلام دوستان حسین هستم یك مسافر: تبریک به همه کمک راهنماها و ان‌شاءالله همه دوستان سال بعد با شال نارنجی در لژیون مالی حضورداشته باشند.

درباره کاشت محصول من صحبت‌های دیده‌بان محترم به یادم آمد. ما زمانی هست می‌بخشیم که چیزی دریافت کنیم و یا صدقه می‌دهیم که از خودمان رفع بلا بشود. ولی زمانی هست می‌بخشیم که آسیبی از دیگران دور شود یا برطرف شود! دوستانی که در لژیون مالی می‌بخشند برای آیندگان است که به کنگره برای درمان و نجات می‌آیند و این را نمی‌دانم كه این فعل نزد خداوند چه جایگاهی دارد؟!

این مسئله را اکثر دوستان لژیون مالی تجربه کرده‌اند که بعد از بخشش از جاهایی به آن‌ها خیر می‌رسد که خیلی عجیب است و نمی‌دانیم که چطور این اتفاقات می‌افتد و این همان بستر مناسب است و کاشت درست و مناسب است که باعث حس خوب و حرکت درست ما می‌شود .

امیدوارم همه بتوانند این بخشش را داشته باشند تا به این حال خوش برسند و قطعاً بدانند که چندین برابر آن برمی‌گردد؛ ولی ای‌کاش بتوانیم بدون چشم‌داشت ببخشیم و برای خشنودی خداوند ببخشیم و اگر با این دید ببخشیم قطعاً در جایگاه بالایی قرار داریم. باید شکر گذار باشیم که در این بستر که در کنگره فراهم‌شده قرار گرفتیم و این را مدیون آقای مهندس هستیم و خدا را شکر که در عصری زندگی می‌کنیم که ایشان هستند و می‌توانیم پولمان را در این راه خرج کنیم.

 

خیلی پول‌ها را در زندگی ازدست‌داده‌ایم ولی اینجا می‌دانیم که لااقل کاری کرده‌ایم و برای ما باقی می‌ماند و همین‌طور که در پیام استاد سردار در کتاب آمده که می‌گوید: دانه نیکو بکار که هم قوت لازم و هم سایبان‌هایت افراشته شود.

امیدوارم برای همه این اتفاق بیفتد و سعی کنیم برنامه‌ریزی کنیم برای سال آینده که بتوانیم انشالله مکانی را برای شعبه بخریم و حتی بتوانیم چند شعبه در شادآباد داشته باشیم.

سلام دوستان آزاده هستم یك همسفر: در مورد انتخاب بستر مناسب  واقعاً این اتفاق به عینه امسال برای من افتاد.

من به یک شخصی پولی را پرداخت کردم با این نیت که مشکلش حل شود و بدون این‌که سند و مدرکی از او بگیرم و به او اطمینان کردم و بعد جشن گل‌ریزان شد و اینجا هم آمدم و پرداخت کردم و بدون این  چشم‌داشت پرداخت کردم که بخواهد اتفاقی برای زندگی من بیفتد و حتی به این فکر نمی‌کردم که معجزه‌ای بشود و من در مشارکت‌هایم بگویم! ولی خیلی جالب است من از آن پول چشم‌پوشی کرده بودم ولی آن پول به من برگشت.

من سرمایه‌گذاری‌های زیادی در سبدهای مختلف انجام نمی‌دهم ولی قبل از این گرانی‌های اخیر  ماشین ثبت‌نام كردم و مقداری هم دلار خریدم و به‌یک‌باره قیمت آن‌ها  بالا رفت. البته این به نظر من سود نیست ولی به این فکر کردم که آن بخششی که بدون چشم‌داشت به آن فرد کردم و به لژیون مالی کردم برایم بسیار بیشتر از آن جبران شد و باز برایم ثابت شد که هیچ بستری بهتر از بخشش و خدمت در کنگره ۶۰ نیست و نمی‌تواند مثل آن مفید و پربازده باشد و این برایم در کنگره ثابت‌شده.

 

 

سلام دوستان منیره هستم یك همسفر: در مورد کاشت و برداشت چیزی که در لحظه به ذهن من آمد این بود که امکان ندارد انسان چیزی را به نیکی بکارد و چیز بدی برداشت کند. یعنی پشت تمام‌کارهای خوبی که انجام می‌دهیم اگر نیت خوبی باشد هرگز برداشت بدی نخواهیم داشت. مثال سبد سیب خیلی برایم جالب است که وقتی سبد جلوی شماست اگر همان اول سیب را بردارید سبد از جلوی شما کنار می‌رود ولی تا زمانی که برنداشته‌اید سبد جلوی شماست .

اتفاقی که امسال برایم افتاد چون شرایط شرکت در لژیون مالی را نداشتم ماه‌به‌ماه یک مبلغی را از خودم واریز می‌کردم اما روزی که خواستم وارد لژیون مالی شوم لحظه‌ای فکر نکردم که ممکن است لنگ بمانم و یا مسافرم می‌گفت امسال شما وارد شو و سال آینده من و گفتم اصلاً شک نکن و هردویمان وارد لژیون مالی شدیم و الان جوری شده که از درون احساس می‌کنیم هر چه بیشتر می‌بخشیم جایگزین آن برایم بیشتر می‌رود و چون این حس را باور کرده‌ام این اتفاق برای من می‌افتد.

من فکر می‌کنم که برداشت ما از این بخشش همان حال خوش است و من زمانی وارد این لژیون شدم نیتم فقط تزکیه و پالایش حس‌هایم بود و اصلاً به برگشت آن فکر نمی‌کردم اما دیدم در زندگی شخصی‌ام و حتی در پس اندازهایم هم این اتفاق می‌افتد و فکر می‌کنیم آن حسی که با این کار در درون انسان شکل می‌گیرد بسیار زیباست و آرامشی که بعدازآن نصیب انسان می‌شود.

بیرون هم بنا بر آموزشی که در کنگره گرفتی دست کسی را می‌گیرید آن حال خوش و آرامش را دریافت می‌کنی انشالله همیشه آن حال خوش را داشته باشیم و بهترین تفکر پشت همه کارهایمان باشد.

 

سلام دوستان فرهاد هستم یك مسافر: در مورد کاشت و برداشت به قول آقای امین هم باید بستر مناسب باشد هم بذر و یا آن خواسته مناسب باشد و هم باید زمان مناسب باشد.

تک‌تک ما حکم باغبان را داریم و برای یک محصول خوب نیاز به شناخت و معرفت داریم که بتوانیم تشخیص بدهیم بذر مناسب چیست و زمان مناسب چه وقت است.

کاشت ما می‌تواند هم مادی باشد و هم معنوی

خودم را مثال می‌زنم که ۱۲ سال پیش تصادف وحشتناکی داشتم و به ته دره‌ای سقوط کردم و من را از دل برف و سنگ دره بیرون کشیدند و نجاتم دادند و آن شخصی که من را از دره بیرون کشید واسطه آشنایی من با کنگره شد و در کنگره از اعتیاد رها شدم و الان محصول آن را برداشت می‌کنم و حالا هم با کمک مالی به کنگره بسترسازی می‌کنیم برای آیندگان و بازتاب این عمل خیر در نسل‌های آینده هم برای انسان باقی می‌ماند. خدا رو شکر بستری مانند کنگره فراهم است که کاشت درست و بذر درست را در زمان مناسب آموزش می‌دهد و محصول خوبی را به همراه دارد.

 

سلام دوستان پریناز هستم یك همسفر: برای من در کنگره به این صورت بوده که هر چه کاشتم برداشتم خیلی زودتر ازآنچه انتظار داشتم برایم رخ‌داده .

خداوند سیستم هستی را جوری برنامه‌ریزی کرده که این سیستم دائم در حال کاشت و برداشت است و محال است شما گندم بکارید و چیزی دیگر برداشت کنید و از طرفی امکان ندارد خار بکارید و گل برداشت کنید.

همه ما آدم‌ها از کارهایی که می‌کنیم قطعاً هدفی داریم .

 

امروز اگر به کنگره کمک می‌کنم شاید هدفم این باشد که در همین دنیا نتیجه‌اش را برداشت کنم و در کنارش هم ممکن است افرادی با این نیت این عمل خیر را انجام بدهند تا بتوانند به خدا نزدیک‌تر شوند یعنی به مادیات فکر نکنی و توقع برداشت معنوی داشته باشید و خدا را شکر می‌کنم که برای من هم جنبه مادی آن اتفاق افتاد و هم معنوی و زمان برداشت محصول من خیلی زودتر ازآنچه فکر می‌کردم برایم اتفاق افتاد.

اخیراً خدمتی را گرفتم که اصلاً قابل‌مقایسه با خدمت‌هایی که تاکنون داشتم نبوده و آن‌هم دبیری آقای مهندس است كه روزی من شده و تمام ۵ سال خدمت من در کنگره یک‌طرف و این چند جلسه دبیری آقای مهندس هم یک‌طرف! برایم به‌اندازه این چند سال خیر و نیکی بود و من احساس می‌کنم که تماماً برمی‌گردد به کمک مالی که کردم و عضو شدنم در لژیون مالی .

سلام دوستان عاطفه هستم یك همسفر: من همیشه بر مبنای موقعیت شغلی که دارم پیشنهاد کمک مالی به دیگران خیلی داشتم ولی هر زمان که داشتم انجام می‌دادم .

یک ماه قبل از جشن گل‌ریزان به من پیشنهاد شد که وارد لژیون مالى شوم و چون امسال ملکی را خریداری کرده بودم واقعاً شرایط شرکت در لژیون مالی را نداشتم ولی با همه وجود دوست داشتم که در این لژیون خدمت کنم و در آخرین لحظه‌ها و با پرداخت یک‌میلیون وارد لژیون شدم و قرار شد که مابقی آن را تا عید پرداخت کنم و بعد از ده روز از جایی که اصلاً فکرش را نمی‌کردم ۱۰ میلیون به من رسید و من به این نتیجه رسیدم که باید کل این پول را به لژیون سردار ببخشم؛ چون فکر می‌کردم با آن شرایط عضو لژیون مالی شدم این مبلغ به من برگشته و باید این پول تقدیم کنگره بشود و این خیلی برایم جالب بود که بارها خواسته بودم درجاهایی کمک کنم ولی نمی‌شد ولی به‌محض اینکه خواستم عضو لژیون شوم به‌سرعت شرایط برایم فراهم شد و حتی چند برابر آن پول به من برگشت.

 

سلام دوستان فریده هستم یك همسفر: زمانی که به این دستور جلسه فکر می‌کردم خیلی نکات به ذهنم رسید اما با توجه به اینكه زمان نداریم به دو تا از آن نكات اشاره می‌کنم؛ یکی اینکه بیشتر  انسان‌ها بر اساس حس انسان‌دوستی‌شان از اموال خود درراه رضاى خداوند و كمك به همنوعان خود می‌بخشند؛ مثل کمک به بیمارهای سرطانی و پروانه‌ای و... كه در شاخه‌ی جسمی دچار مشكل هستند کمک می‌کنند و بذرهاى نیکویی برای خود می‌کارند و این قطعاً در سهم سلامتی‌شان هم تأثیر خواهد داشت و خیلی‌ها هم کار فرهنگی انجام می‌دهند و روی جهان‌بینی آدم‌ها کار می‌کنند مثل کتاب‌هایی که به‌رایگان در اختیار مردم قرار می‌دهند فضاهای فرهنگی که برای استفاده عموم مردم ساختند و یا کسانی که به بیماران روانی کمک می‌کنند. ولی تا جایى كه من اطلاع دارم در حال حاضر کنگره شصت تنها فضایی است که در این سه ضلع به‌صورت همزمان کار می‌کند یعنی اگر من یک ریال در این بستر هزینه کنم و پرداختى داشته باشم یک محصول سه‌بعدی و سه‌گانه برایم دارد و در هر سه بُعد رشد می‌کنم؛ چون بنا بر قانون کارما هر جا هر عملی انجام بدهیم کارمای آن عمل از همان جنس به ما برمی‌گردد و چون در كنگره همزمان روى همه‌ی ابعاد انسان كار می‌شود نهایتاً برگشت آن به ما در هر سه بُعد  می‌باشد.

ما براى كاشت به همه این فاكتورهایى که دوستان گفتند نیاز داریم؛ بذر خوب، بستر مناسب، شرایط مناسب، نگهدارى و آبیارى مناسب و ... اما به نظر من به‌جز بذر كه همان خواسته‌ی درونى هر فرد می‌باشد و پیشینه و تقدیرش ( كه می‌شود میزان مرغوبیت بذر )، چیزی که در زمان برداشت محصول دخیل است و زمان را می‌تواند دست‌خوش تغییر كند؛ مثلث عقل و عشق و ایمان است که به صور پنهان در سرعت بخشیدن به زمان برداشت ما اثرگذار است.

براى مثال همان‌طور که در کنگره می‌بینیم بستر یکی است، مهارت در باغبانى یكى است، انوار آموزش و خدمات به یک اندازه به همه می‌رسد ولی محصولات گوناگونی دارد! یکی ۱۱ ماهه رها می‌شود و دیگری ده سال است که رها نشده و یکی یک‌ساله به تعادل می‌رسد و دیگری سه سال است که به تعادل نرسیده و من این‌طور برای خودم تفسیر کردم و نمی‌دانم چقدر درست است؟ ولی عشق را همان نیت اولیه در هر كارى در نظر گرفتم. چه در کمک‌های مالی، چه خدمت، چه در سفر درونی اینكه با چه نیتى عمل می‌کنیم  که می‌خواهیم به خداوند نزدیک‌تر شویم؟ یا اینکه خودمان را مطرح کنیم؟ می‌خواهیم حس‌هایمان را پالایش دهیم؟ یا هر نیت دیگرى كه فقط خود و خداوند بر آن آگاه هستیم!

ضلع دیگر هم ایمان است؛ که یقین داشته باشم در بهترین زمان نتیجه‌ی اعمالم به من برمی‌گردد و زمان برای آن تعیین نکنم و به خداوند اعتماد داشته باشم و آنچه برایم باید اتفاق بیفتد را زودتر از زمان مناسبش نخواهم و دائماً به دنبال دیدن نتیجه نباشم و از خود سفر و مسیر و عملكردم لذت ببرم.

 و ضلع سوم عقل است؛ یعنی این شناخت را داشته باشم که تا وارد سفر می‌شوم بلافاصله انتظار رهایی  و حال خوش نداشته باشم. باید بدانم متدDST یازده ماه زمان می‌برد و رسیدن به تعادل زمان بیشترى می‌برد و سختی‌های مسیر را بپذیرم یا باید بدانم اگر مبلغی را می‌بخشیم قرار نیست همین فردا به من برگردد یا به شكلى كه خودم انتظار دارم یا از جایى كه خودم انتظار دارم ! در كل اگر شناخت روی هر فعلی که انجام می‌دهم داشته باشم و بدانم در آخر امر امر اول اجرا خواهد شد؛ دیگر بی‌صبری نمی‌کنم؛ زمان تعیین نمی‌کنم؛ بدون واهمه به مسیرم ادامه می‌دهم كه هر قدم درست در پیشگاه الله بدون پاداش نخواهد ماند.

 آنچه کاشته‌اید رشد خواهد نمود و همه‌ی دشت‌ها را سبزپوش خواهد كرد!

تهیه و تنظیم: همسفر فریده

عكاس: مسافر رضامی توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر حوریه یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 15:36
خا قوت خدمت اعضای پر خیر لژیون سردار،
ممنون از خانم عاطفه عزیز که جلسه پرباری را برای ما برگزار کردند.
پوران همسفرعباس پنجشنبه 29 فروردین 1398 09:23
عرض تبریک وخداقوات خدمت اعضائ محترم لژیون سردار

خداوند به هر کسی اجازه خدمت وخرج کردن مال خود را در راه خیر نمی دهد ،بعضی ها کار می کنند ودر این دنیا ماموریت دارند که فقط مال اندوزی کنند تا بعد از انها به دیگران برسد وخود هیچ سود ولذتی از این مال نمی برند .به شماعزیزان تبریک می گویم که ،شما لیاقت خدمت در این لژیون رادارید قدر این فرصت را بدانید .خداوند به جان ومالتان برکت دهد .دعا می کنم که خداونداین فرصت را هم به من بدهد تا بتوانم دراین لژیون خدمت کنم .
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic