تلاش و استقامت، اولین سال رهایی مسافر حسن
پنجشنبه 29 فروردین 1398 ساعت 23:53 | نوشته ‌شده به دست مسافر محمد حیدری | ( نظرات )
اولین جلسه از دوره هفتادو یکم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی ویژه مسافران و همسفران کنگره 60 روز پنجشنبه مورخ 1397/01/29؛ نمایندگی شادآباد
 با استادی: کمک راهنما مسافر فریدون  نگهبانی : مسافر محمود   دبیری : مسافر موسی
 با دستور جلسه: (وادی هشتم و تأثیر آن روی من) رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.


سخنان استاد:

سلام دوستان فریدون هستم یک مسافر

خدا را شاکرم که فرصت خدمت در این جایگاه را مجدداً نصیبم گرداند

دستور جلسه امروز  وادی هشتم است و بخش دوم جلسه، تولد اولین سال رهایی مسافر حسن مددجو را جشن می‌گیریم.

من قصد دارم در مورد این سه کلمه حرکت، راه، نمایان صحبت کنم.

تمام جهان هستی بر روی این سه کلمه می‌چرخد وقتی می‌گویند حرکت یعنی کوشش و حرکت می‌تواند به‌صورت زیگزالی باشد یا دایره باشد و برای مثال من می‌خواهم از کنگره به کرج بروم، انتخاب راه با من است اما نتیجه راه‌دست من نیست، باید تلاش کنم تا به کرج برسم و شاید هم به آنجا نرسم اما نباید دست از تلاش بردارم و هدفم از این مثال این است که افراد زیادی به کنگره آمدند و تلاش کردند و رفتند  نمی‌دانم دلیل رفتنشان چه بوده است، پس باید در زندگی هیچ‌وقت از تلاش دست برنداریم.

من 12 سال پیش که وارد کنگره شدم فکر نمی‌کردم این اتفاق بیفتد و نتیجه به این‌گونه باشد اما این اتفاق افتاد و من الان در این مکان هستم.

انسان صدها بار زمین می‌خورد و مشکلاتی برایش پیش می آبید اما دوباره از جا بلند می‌شود و این فرمان خداوند است و این جهان هستی این نیست که هر چه می‌خواهیم صورت بگیرد ولی مطمئناً نتیجه مطلوب است و به آرامش‌خواهیم رسید،  این نتیجه خوب درگرو آموزش‌های کنگره است و ما بدون آموزش هرگز به نتیجه نخواهیم رسید.

بنده اذعان دارم که تمام آموزش‌های کنگره، تمام قوانین و حرمت‌های کنگره لازم‌الاجراست و اگر اجرا نشود حتماً در جهان‌بینی‌مان تغییری ایجاد نخواهد شد، ممکن است به رهایی هم برسیم اما در آینده با مشکلاتی در زندگی روبرو خواهیم شد که حالمان را خراب خواهد نمود.

خواسته‌های ما هم دو نوع‌اند خواسته‌های معقول و غیرمعقول که برخی از خواسته‌ها ما خواسته‌های نفس هم هست که ما در اینجا تکامل پیدا می‌کنیم و روزبه‌روز به سمت تعادل در زندگی حرکت می‌کنیم.


در بخش دوم تولد اولین سال رهایی مسافر حسن را در پیش داریم

حسن 2 سال پیش وارد کنگره شد و نزد بنده آمد حال خوبی نداشت اما مصمم بود تا از تاریکی‌ها خارج شود اما در طول سفر یک مقدار افت کرد و با توجه به مشکلات خانوادگی‌اش اوایل سفری پر از فراز و نشیب داشت و با تلاش به زندگی برگشت و زندگی متعادلی را برای خود و خانواده‌اش رقم زد.

اعلام سفر مسافر:

آخرین آنتی ایکس الکل، تریاک، روش درمان DST داروی درمان شربت OT مدت سفر اول 11 ماه به راهنمایی آقای فریدون جنابی رهایی از بند اعتیاد یک سال و هفت روز

در ادامه سفر سیگار انجام دادم مدت سفر 10 ماه به راهنمایی آقای فریدون جنابی رهایی یک سال
آرزوی مسافر حسن

آرزو می‌کنم سه دوست تازه‌واردمان علی، میلاد و آرش در سال آینده این جایگاه را تجربه کنند و تمام دوستانی که در لژیون تازه واردین حضور دارند هم به این جایگاه برسند تا ما شاهد رهایی ایشان باشیم

آرزوی همسفر:

سلام دوستان سعیده هستم همسفر:

 آرزو دارم حسن آقا در امتحان کمک راهنمایی قبول بشوند و بتوانند خدمت گذار باشند


سخنان مسافر حسن:

سلام دوستان حسن هستم مسافر

واقعاً از دوستان سپاسگزارم که با مشارکت‌های زیبایشان که واقعاً بنده درخور این‌همه تعریف و تمجید نیستم و دوستان به بنده لطف دارند.

بنده 15 سال پیش با تخریب قرص و تریاک وارد کنگره شدم وضعیت آن زمان کنگره با الآن خیلی متفاوت بود یادم هست آن سال ششمین سال رهایی آقای مهندس بود، درواقع دوران کودکی کنگره بود و هنوز قوانین به این صورت مدون نشده بود و شاید به این صورت اجرا نمی‌شد ، حتی به‌عنوان‌مثال جهان‌بینی فقط مختص سفر دومی‌ها بود و بنا بر سبک کنگره که روش تدریجی است و قطع مصرف در ابتدابه‌ساکن ندارد،این باعث شده بود که خیلی‌ها از گروه‌های دیگر ترد شده بودند و به کنگره 60 مراجعه کرده بودند ، و این قضیه باعث اختلافاتی شده بود.

من سفری ناقص داشتم ، بعدازآن سفر ناقص از کنگره رو برگرداندم و از کنگره دور شدم و به اعماق تاریکی‌های الکل رسیدم ، سیستم ایکس به شکلی است که به قول آقای  مهندس مانند فروشگاهی می‌ماند که جنسی را پس نمی‌گیرد اما تعویض می‌نماید، مثال تریاک را پس نمی‌گیرد اما با الکل تعویض می‌نماید و من هم دچار جابجایی شدم و تریاک را دادم و به‌جایش الکل را گرفتم.

بدترین آثار تخریب الکل آنجای است که زندگی در نا هوشیاری به سر می‌شود مانند ورشکستگی و ازدواجم هم در مستی بود و تمام زندگی‌ام را مستی فراگرفته بود، و حتی بارها دچار کابوس‌هایی هم بودم .

همسفرم در تمام‌دورانی که من به دنبال مستی خود بودم کنگره را ترک نمی‌کرد و در کنگره به پختگی کامل رسید  مگر مدتی که در خارج از کشور زندگی می‌کرد.

همسفرم با رشدی که در کنگره داشت و در امتحان کمک راهنمایی شرکت نمود و قبول شد و در لژیون سردار هم عضو هست باعث برگشت من به کنگره شد و در این 15 سال دوری من از کنگره همسفرم 2 نفر از اقوام را به کنگره آورد و همسفر آن‌ها هم بود.

در این لحظه هرچند که قادر به تشکر و قدردانی از همسفرم نیستم اما از ایشان در حد توان ممنون و متشکرم.

هرگاه 2 تا استخوان بشکند آن را پیوند می‌زنند اما اگر استخوانی کج جوش بخورد باید از نو بشکند و دوباره جوش بخورد، این کاری بود که آقای جنابی با من انجام داد و این جوان کهن‌سال با دانایی بالای خودکاری را برایم انجام داد که پدرم برایم انجام نداد و از صفات بارز آقای جنابی ادب، مهربانی، عشق و امید دادن به رهجویانش است.

من دچار مشکلاتی در زندگی بودم اما وقتی‌که با آقای جنابی تماس می‌گرفتم از همان پشت تلفن القائاتی را به من می‌دادند که خیلی آرام می‌شدم.

ممکن است سؤالاتی را در ذهن خود مرور کنید اما من خودم سؤالی را طرح نمودم و برای شما عزیزان می‌خوانم و پاسخش را هم می‌دهم

اولین سؤال با توجه به اینکه خدمت شما دوستان گفتم من در کنگره برگشت خوردم  این است که مگر کنگره 60 برگشت دارد؟ ما یک ولدی هفتم داریم اگر کمی به تیتر آن توجه نماییم نوشته است رمز و راز حقیقت در دو چیز است یکی یافتن راه و دیگری آنچه برداشت می‌کنیم.

کسی که به کنگره می‌آید راه را پیداکرده است اما برداشتی که از آن دارد تا آخر سفر بسیار مهم است، کسی که در کنگره 60 به دانایی رسیده باشد خوب می‌داند که مواد مخدر دیگر به دردش نمی‌خورد.

خدا را شکر کنگره 60 آن‌قدر قوی شده که حتی یک سفر اولی مسائل و تخریب‌های مواد مخدر و روش درمان آن را خیلی بهتر از یک متخصصی خود را درمانگرمی نامد می‌داند.

من در پایان از آقای مهندس و خانواده محترمشان سپاسگزارم، از راهنمای عزیزم که خیلی زحمت کشیدند تا من  این روز را تجربه کنم تشکر می‌نمایم، از ایجنت محترم، مرزبانان نمایندگی شادآباد کمال تشکر را دارم.


سخنان همسفر:

سلام دوستان سعیده هستم یک همسفر

من ابتدا این روز زیبا را خدمت آقای جنابی تبریک عرض می‌نمایم زحمات بسیار زیادی کشیدند تا حسن به رهایی پرسه، به برادر عزیزم تبریک میگم خدا را شاکرم که در این جایگاه می‌بینمش و یک سال از رهایی‌اش گذشته اما در کنگره مانده و خدمت می‌کند و اشتباه گذشته را انجام نداد چون این بار متوجه شده که با رسیدن به پله‌های آخر سفر و دریافت گل رهایی درست است که شخص به تعادل می‌رسد اما چیزی که درمان اعتیاد را کامل می‌کند ماندن در کنگره و خدمت کردن است.

حسن سال 84 در کنگره درمان شدند اما از کنگره رفتند و همین باعث شد به سمت تاریکی دیگری بروند، ایشان چند سالی طول کشید تا متوجه شوند که مصرف مشروبات الکلی مدت رهایی را صفر می‌نماید اما خدا را شکر می‌کنم که برگشتند به کنگره و اجازه سفر مجدد را گرفتند و در ادامه به درمان رسیدند امیدوارم همچنان تلاش کنند تا به امید خدا در آزمون کمک راهنمایی هم قبول شوند.

در پایان از مسافران و همسفران ارجمند نمایندگی شادآباد سپاسگزارم و همچنین از اسیستانت محترم نمایندگی که با صحبت هایشان دلگرمی بسیار زیادی به من دادند.

از اینکه به صحبت‌های من گوش دادید سپاسگزارم


ادامه تولد به روایت تصویر

 

  


در ادامه به مسافرانی که روز چهارشنبه گل رهایی دریافت نموده بودند و موعد نشان آنها فرارسیده بود گل نمادین و نشان مدت رهایی اهدا شد

مرزبان کشیک:مسافر مجتبی اسکندری

تهیه گزارش و تایپ: مسافر احمد

عکس: مسافر رضا جدیدی 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
موسی یوسفی رهجوی اقای جنابی یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 21:37
خدا قوت خسته نباشید دارم یکی از روزهای خوب من امروز بود اولین روز دبیری بنده بود درکنار راهنما محترم خودم اقای فریدون جنابی استاد جلسه بود وبرادر لژونی خودم یکسال رهایی جشن گرفتیم خیلی خیلی خوشحالم وخسته نباشیدخدا قوت دارم به دوستان وبلاگ
همسفر حوریه یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 15:39
مبارک باد ،تولدی پر از آموزش وامید بود برایم.
حسن رهجوی آ قای جنابی یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 12:13
خدارا سپاس سپاس سپاس ازهمه دوستان ویاران کنگره 60ممنونم بخدا که این همان بزم محبت است که شاعرمیگه بنازم به بزم محبت که آ نجا گدایی به شاهی مقابل نشیند
منه گدادرمقابل شما عاشقان راستین چیزی برای عرضه کردن ندارم بجزشرمساری وسپاس وسپاس برای همه چیز
همسفر سکینه1 یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 07:15
اولین سال تولد اقای حسن و خانم سعیده را خدمت کمک راهنمای گرامی اقای جنابی و همه اعضای کنگره تبریک عرض میکنم.ان شالله که مستدام و پایدار باشد.و این مسافر محترم جایگاه های خدمتی بالا را تجربه کنند.موفق باشید.
با تشکر از عکاس و بلاگ نویسان محترم
نوشین شنبه 31 فروردین 1398 21:28
از این تولد بسیار تا بسیار آموختم و حاوی پیامهای خوب و امید وار کننده بود و با علم خوبی به رهایی رسیدید . امیدوارم که در ادامه به جایگاه کمک راهنمایی برسید .
مجتبی شنبه 31 فروردین 1398 09:38
تبریک خدمت کمک راهنمای محترم آقای فریدون جنابی و حسن آقای عزیز. حسن آقا امیدوارم در ادامه راه بتوانی مراحل بالاتر رو تجربه کنید و شال خوش رنگ راهنمایی رو بر روی دوش شما ببینیم.
خدمتکزاران محترم وبلاگ خداقوت. ممنون بابت پوشش و انتشار کارگاه آموزشی و تولد
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic