نهمین جلسه از اولین دوره‌ی لژیون‌های سردار نمایندگی شادآباد
شنبه 31 فروردین 1398 ساعت 23:32 | نوشته ‌شده به دست مسافر رضا جدیدی | ( نظرات )

نهمین جلسه از اولین دوره ى لژیون هاى سردار شعبه ى شادآباد با نگهبانى مسافر على و دبیرى مسافر محسن و استادى همسفر عاطفه با دستور جلسه ى " نقش من در رشد و توسعه كنگره ٦٠ " در تاریخ ٢٢/١/١٣٩٨ راس ساعت ١٦ برگزار گردید. 


خلاصه سخنان استاد:

 خدا را شکر که یک‌بار دیگر توفیق حضور در کنگره و لژیون سردار به من داده شد و در این جایگاه بتوانم خدمت کنم.

در مورد دستور جلسه امروز که نقش من در رشد و توسعه کنگره ۶۰ است؛ این دستور جلسه برگرفته از کمک من به کنگره و کمک کنگره به من است!

اگر بخواهیم نگاه عمیق‌تری به این دستور جلسه بکنیم از سه ضلع تشکیل‌شده که دو ضلع آن کمک من به کنگره و کمک کنگره به من است و ضلع اصلی آن‌که قاعده آن می‌باشد؛ موضوع آن کمک می‌باشد که از چه طریقی می‌توانیم کمک کنیم.

همیشه در کائنات و نظام هستی قدردانی و شکر گذاری و کمک کردن باید دوطرفه باشد.

اگر همیشه از یک مبنا و یک زاویه باشد یکجایی قطع خواهد شد؛ خداوند نعمت‌های زیادی به ما داده اگر شکر گذاری در قبال آن نعمت‌ها نباشد ما صلاحیت نگهداری آن نعمت‌ها را نداریم و به‌خودی‌خود آن نعمت‌ها از زندگی ما کنار می‌روند.

همه ما ابتدای ورودمان به کنگره را به خاطر داریم؛ من خودم خیلی زندگی آشفته‌ای داشتم هیچ‌چیز به‌عنوان خانواده دیگر در زندگی ما وجود نداشت با تاریکی‌های خیلی عمیق با وضع ظاهری بسیار بدی که همسرم داشت و با زندگی آشفته‌ای که داشتم وارد کنگره شدیم و کنگره خیلی کمک‌های بزرگی به ما کرد و باعث شد سلامتی از هر جهات چه جسمی و چه روحی به زندگی ما برگردد و آرامش به زندگی‌ام برگردد. اگر امروز یک خانواده موفق دارم و در کنار دو فرزندم زندگی خیلی خوبی داریم و ازلحاظ مالی خیلی خوب پیشرفت کردیم و همین‌طور ازلحاظ مهر و محبتی که به زندگی‌مان بازگشته؛ این‌ها همه کمک‌هایی است که کنگره به من کرده و من نباید این کمک‌ها را  فراموش کنم.

 

وظیفه من به‌عنوان شخصی که این کمک‌ها را از کنگره دریافت کرده چه چیز می‌تواند باشد؟

آقای مهندس این کمک‌ها را به سه ضلع مثلث بیان کردند و بارها و بارها اعلام کردند که هیچ‌کس هیچ دینی به کنگره ندارد و هر کس درمان شده می‌تواند برود ولی اگر بمانیم و کمک کنیم برای آرامش خودمان است .

سه ضلع مثلثی که آقای مهندس ترسیم کردند: یکی علم است، یکی نیروی انسانی و قاعده اصلی این مثلث پول است .

همه ما از بدو ورود به کنگره آموزش را شروع کردیم و قطعاً تبدیل به متخصص برای کنگره ۶۰ شدیم و در قاعده علم کنگره همه داریم پیشرفت می‌کنیم و در قاعده اصلی مثلث كه ضلع پول است و به نظر من که خیلی مهم است چون کنگره ۶۰ از هیچ جایی حمایت نمی‌شود و یک جمعیت مردم‌نهاد است و خودمان باید ازلحاظ مالی خودمان را تقویت کنیم که کنگره بتواند روزبه‌روز موفق‌تر باشد و گسترش بیابد و به اهدافش که همان ایجاد آکادمی است برسد و جز خود ما هیچ‌کس نمی‌تواند حامی آن باشد و به نظر من بزرگ‌ترین کاری که می‌توانیم برای کنگره انجام دهیم همین است و همین لژیون مالی که تشکیل‌شده امسال خیلی باشکوه‌تر است. انشا الله سال بعد باشکوه‌تر و بزرگ‌تر شود و امیدوارم که روزبه‌روز قوی‌تر بشویم و هرچه در توانمان هست برای رشد تعالی کنگره کمک کنیم زیرا هر چه داریم از کنگره ۶۰ داریم و اگر هر کاری انجام بدهیم در این راستا کم است و روزبه‌روز باید پرقدرت‌تر در این مسیر قدم برداریم.

 در ادامه همسفر عاطفه فرمودند: مشارکت این جلسه حالت سؤالی دارد و سؤال این است که : من خودم در رشد و توسعه کنگره ۶۰ چه‌کاری انجام دادم؟

من خودم از ابتدا که وارد کنگره شدم خدمتم را شروع کردم و همین خدمت در کنگره ۶۰ باعث شد که سفر خیلی خوبی داشته باشم و باعث شد بیشتر به تعادل برسم و آرامش بیشتری داشته باشم چون زمین تا آسمان اخلاقم با گذشته فرق کرده و توانستم مادر خوبی برای فرزندانم و همسر خوبی برای همسرم  باشم چون از روز اول شروع به خدمت کردم و خدمت‌هایی که در کنگره انجام دادم در جهت رشد و توسعه کنگره ۶۰ ابتدا با خدمت در سایت شروع کردم و دبیر لژیون بودم و هر کار دیگری حتی جارو کشیدن را انجام می‌دادم و بعد هم در آزمون کمک راهنمایی شرکت کردم و خدا رو شکر قبول شدم و از همان روز اول هر کمک مالی چه کم چه زیاد همیشه شرکت داشتم و  الان هم برای اجاره شعبه کمک می‌کنیم برای هفته لژیون مالی خدا را شکر توانستم عضو لژیون سردار بشوم و این‌ها کمک‌هایی بوده که تا امروز توانستم انجام بدهم و هدفم برای آینده این است که اگر خداوند توفیق بدهد برای همیشه عضو این لژیون بمانم و هر چه شده و از هر جا شده بزنم و کمک بیشتری به این لژیون انجام بدهم و خداوند ان‌شاءالله این توفیق را نصیبم کند که قدرتمندتر ظاهر شوم و انشالله بتوانم سال آینده نشان دنور را کسب کنم و بالاخره این آرزو هست که انشالله به آن برسم.

ممنونم كه به صحبت‌های من گوش كردید.

 

مشاركت اعضاء در باب دستور جلسه‌ی "نقش من در رشد و توسعه كنگره ٦٠"

سلام دوستان جلیل هستم یك مسافر: من در این پنج سالی که در کنگره هستم تمام تلاشم این است که عضو لژیون مالی بشوم و چون در زمان مصرف خیلی بدهی برای خانواده ببار آوردم مشکل بود برایم ولی خدا را شکر مشکلات مرتفع شد و توانستم وارد لژیون شوم و خوشحالم از این بابت!

آقای مهندس دیروز در صحبت‌هایشان فرمودند هزینه درمان هر نفر در کنگره ۱۶ میلیون و خرده‌ای است و من هرچه حساب می‌کنیم هنوز بدهکارم  و تمام تلاشم را می‌کنم که خدمت‌هایی بیشتری به کنگره کنم .

ازنظر خدمت‌هایی که در کنگره انجام دادم از همان ابتدا که سفر اولم را شروع کردم وقتی اجازه پیدا کردم به پارک بروم  و اولین خدمتی که گرفتم این بود که وسایل صبحانه بچه‌ها را بیاورم و این خودش انگیزه بود که حتماً نفر اول و زودتر از همه به پارک بروم و این آموزش وقت‌شناسی هم برایم داشت و بعد از رهایی مدتی مسئولیت  سیستم صوتی را به عهده داشتم و الگوی اصلی خدمت من کسی است که من را به کنگره دعوت کرده، قبل از اینکه به کنگره بیایم ایشان مدت ۲ سال با من صحبت می‌کردند تا من راضی شدم به کنگره بیایم بعدازآن دوره دبیری و نگهبانی و مرزبانی را گذراندم که خیلی دوره خوبی بود و در ot هم که خدمت کردم بهترین زمان خدمتم دورانی بود که رهجوها را برای معرفی به کلینیک می‌بردم به آکادمی و حدود ۴۰۰ نفر را به آکادمی بردم و برایم انرژی خیلی زیادی داشت و   بچه‌هایی که بردم رها شدند یا کمک راهنما شدند و وقتی آن‌ها را می‌بینم به خودم می‌بالم و خدا رو شکر می‌کنم که توانستم قدمی برای کنگره بردارم که کمک‌هایی که کنگره به ما کرده قسمتی از آن را جبران کنم.

 

سلام دوستان منیره هستم یك همسفر: من چیزی که در رابطه با دستور جلسه به ذهنم رسید این بود که در رشد و توسعه کنگره به‌شخصه نمی‌توانم کاری بکنم خودش به‌طور اتوماتیک کارش را انجام می‌دهد .

زمانی که وارد کنگره شدم و شروع به خدمت کردم زودتر از آن چیزی که فکر می‌کردم خدمت‌ها به سمت من می‌آمد و دلیلش این نبود که من به آن خدمت‌ها فکر می‌کردم و یا آرزوی آن را داشتم دلیلش این بود که گره‌های وجودم خیلی زیاد بود و با خدمت کردن قرار بود در من تزکیه و پالایشی صورت بگیرد .

زمانی ما وارد کنگره شدیم لژیون مالی نبود و کمک به زمین بود و وقتی همسرم برای کمک به زمین کارت می‌کشید به نیت هردویمان این کار را می‌کرد. ولی یک روز به من گفت خودت این کار را انجام بده آن روز خیلی ناراحت شدم ولی بعد که این تجربه را کسب کردم دیدم واقعاً چقدر به من کمک کرد که به تزکیه و پالایش بهتری برسم.

هرکسی که وارد لژیون مالی می‌شود با یک هدف و نیتی وارد می‌شود من آن زمان فقط برای تزکیه و پالایش حسم وارد این قضیه شدم ولی در کنارش دیدم که اتفاقات مادی خیلی خوبی هم برایمان پیش آمد ولی بعد از لژیون مالی امسال خیلی‌ها می‌گفتند ما دچار وسوسه می‌شدیم و می‌ترسیدیم و نمی‌توانستیم کارت بکشیم اما من بااینکه هیچ پولی در حسابم نداشتم  با یک خیال راحت می‌گفتم من امسال وارد لژیون مالی می‌شوم .

همسرم می‌گفت اول شما برو و بعد من ولی من گفتم اصلا جای نگرانی نیست و با خیال راحت هر دو وارد می‌شویم.

 حس و حالی که من الان دارم خیلی عالی است و اتفاقاتی را که بعد از ورود به لژیون مالی در زندگی‌ام افتاده می‌بینم این در اصل رشد و توسعه‌ای است که در زندگی من رخ‌داده و اینجا بستری فراهم‌شده که من خودم را نشان بدهم و این سفره‌ای که پهن است از آن استفاده کنم و خودی نشان بدهم در اصل ما در این موقعیت داریم رشد و توسعه پیدا می‌کنیم کنگره روند خودش را می‌رود اگر من این پنج میلیون را نمی‌دادم کس دیگری به‌جای من می‌داد اما امروز می‌خواهم دعا کنم که همه به این دیدگاه برسند. ما فکر می‌کنیم وقتی مالی را می‌بخشیم چیزی از ما کم می‌شود هیچ‌چیز کم نمی‌شود فقط باید از این امتحان سربلند خارج شویم  و روزی برسد که همه در این امر شرکت کنیم و همه یکدیگر را برای این کار بزرگ تشویق کنیم .

 

سلام دوستان سهراب هستم یك مسافر: من فکر می‌کنیم هر کس از بدو ورودش به کنگره در توسعه کنگره نقش دارد از خوب سفر کردن کسی که رها می‌شود یک سفیر خوبی در جامعه برای کنگره می‌شود و پیام کنگره را باحال خوب خودش به بقیه مصرف‌کننده‌ها در بیرون کنگره می‌دهد و خودبه‌خود بستر آماده می‌شود برای گسترش کنگره و جدیداً هم آقای مهندس فرمودند در اینستاگرام حتماً فعالیت داشته باشید و تبلیغ کنید که کنگره را همه بشناسند تا راه نجاتی باشد برای همه مصرف‌کننده‌ها که بیایند و به درمان و حال خوش برسند.

زندگی من در کنگره نجات پیدا کرد و شرایطم عوض شد و الان یکی از وظایفم این است که خدمت کنم و یکی از خدمت‌ها این است که کمک راهنما بشوم و بتوانم در رهایی بقیه نقشی داشته باشم چون زکات علم یاددادن است و انتقال آن علم به دیگران است .

خیلی وقت‌ها میگوییم فلان راهنما چند کمک راهنما تربیت‌کرده برای خدمت کردن ولی هیچ‌کس از کسانی که در لژیون مالی خدمت می‌کنند نامی نمی‌برد درصورتی‌که نقش این آدم‌ها به نظر من کمتر از کمک راهنما نیست چون آن فرد از مالش می‌گذرد و اگر کمک راهنمایی پرورش داده می‌شود و کسانی برای رهایی می‌آیند باید فضایی برایشان وجود داشته باشند تا در آن خدمت کنند یا درمان بشوند بنابراین آن مثلثی که آقای مهندس فرمودند باید هم‌زمان همه اضلاعش رشد کند که بتواند توسعه پیدا کند

من خودم الآن عضو لژیون مالی هستم و قبلاً هم به فراخور توانم کمک‌های مالی کردم و انشالله برنامه من و راهنمای عزیزم آقای سعادت جو است که شعبه‌ای جدید در اسلامشهر احداث کنیم چون من خودم کارگاهی در چهاردانگه دارم میدانم که در آن منطقه مصرف‌کننده خیلی زیاد است و جمعیت زیادی است و شعبه هم آنجا ندارد و این انشالله بتوانم این کار را انجام بدهیم و خدمت کنیم.

 

سلام دوستان حسین هستم یك مسافر : در مورد دستور جلسه من فکر می‌کنم اگر هدفمان این باشد که برای رشد و توسعه کنگره کاری بکنیم باید قوانین و حرمت‌ها را بدانیم و رعایت کنیم آن ۱۴ قانونی که هر جلسه خوانده می‌شود اگر رعایت شود خودش کمک به رشد و توسعه کنگره است چون همه این موارد آزمون‌وخطا شده و به نتیجه رسیده‌اند که این نبایدها انجام نشود و بهترین کمک برای رشد کنگره ازنظر من همین است .

من وقتی نگاه می‌کنم به سال‌هایی که به کنگره آمدیم هر خدمت و کمکی که به کنگره کردیم برای خودمان و خانواده‌مان بوده درست است که من کمک راهنما شده‌ام و خدمت می‌کنم و به دیگران آموزش می‌دهم ولی در اصل خودم آموزش می‌بینم و من همیشه برای آموزش گرفتن می‌آیم و همیشه از بچه‌های لژیون نکته‌هایی آموختم و سعی کردم آن‌ها را کاربردی کنم و آن چیزهایی که به آن‌ها می‌آموزم سعی می‌کنم خودم اجرا کنم چون این را تجربه کرده‌ام که هرقدر بتوانیم در کنگره خدمت کنیم و فعالیت کنیم حال خودمان بهتر است و ما دنبال حال خوش هستیم زمان مصرف هم دنبال حال خوش بودیم که مصرف‌کننده شدیم و باید در این سیستم یک سری اهداف برای خودمان مشخص کنیم برای اینکه در آینده پیش رو چه خدماتی می‌توانیم انجام دهیم .

اگر اعضای قدیمی کمک نمی‌کردند و کنگره استمرار پیدا نمی‌کرد الآن ما در چه حال‌وروزی بودیم تصور کنیم که الآن کجا بودیم شاید زندگی‌مان ازهم‌پاشیده بود و وقتی به آن فکر می‌کنم خوشحالم که کنگره با کمک قدیمی‌ها ماند و توسعه پیدا کرد و حالا ما باید کمک کنیم خدمت کنیم و هدفی را مشخص کنیم برای توسعه کنگره

خیلی‌ها هدفشان این است که بتوانند در سال آینده نشان بخشنده را از دست آقای مهندس دریافت کنند و خیلی خوب است ولی من هدفم این است که شعبه‌ای دیگر در شادآباد احداث کنم و پیگیرش هم هستم و مطمئن هستم که این اتفاق می‌افتد و انشالله ببینیم در آزمون کمک راهنمایی چند نفر قبول می‌شوند که بتوانیم این کار را انجام بدهیم تا  کمک راهنماهای جدید جایی برای خدمت داشته باشند.

 

سلام دوستان پریناز هستم یك همسفر : حقیقت قضیه این است که کنگره جایگاه ویژه‌ای در زندگی همه ما دارد و ما همسفرها و مسافران اگر در کنگره نبودیم معلوم نبود الآن چه بر سر زندگی‌مان و خودمان می‌آمد و فقط خدا می‌داند که چه بلایی بر سر ما می‌آمد خود من بعد از هشت سال که در کنگره هستم به این نتیجه رسیدم که هرقدر هم خدمت کرده باشم ولی هیچ کاری نتوانستم برای کنگره انجام بدهم و همین تفکر باعث شده بمانم و سعی کنم خدمات بیشتری به کنگره داشته باشم

ما همسفران و مسافران باید بدانیم در وهله اول باید طوری حرکت کنیم که هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ معنوی به آن قدرت لازم برسیم تا در آینده بتوانیم برای توسعه کنگره قدمی برداریم و اگر بخواهیم به معنی لغوی توسعه وارد بشویم خود توسعه یعنی رشد تدریجی برای بزرگ‌تر شدن و قوت گرفتن یک سازمان است

و همان‌طور که آقای مهندس در پیام نوروزی فرمودند یکی از راه‌هایی که می‌توانیم در رشد و توسعه کنگره برداریم نشر و بازپخش این ویدیوها در فضای مجازی است چون فضای مجازی و اینترنت جای خودش را در زندگی ما بازکرده است و از همین طریق ما می‌توانیم روی آگاهی و تفکر و طرز نگاه انسان‌ها به زندگی داشته باشیم به همین دلیل با این کار یک‌قدم کوچکی می‌توانیم در رشد و توسعه کنگره برداریم

خود اعضا لژیون سردار درواقع نیروی محرکی برای کنگره هستند و سرمایه‌های کنگره هستند و می‌بینید در سال‌های اخیر و از زمانی که لژیون سردار شکل‌گرفته این کمک‌ها بیشتر شده و درواقع این اعضا لژیون سردار هستند که با طرز نگاه خود این راه را بهتر نشان دادند.

 

سلام دوستان محمد هستم یك مسافر: نقش من و چیزی که در وهله اول کنگره از من می‌خواهد این است که ابتدا خودم رشد کنم و از ابتدا آقای مهندس می‌گفتند تا می‌توانید پایه‌های مالی خود را تقویت کنید و در کنارش پایه‌های علمی و جهان‌بینی باید رشد کند و من سعی کردم این کار را انجام بدهم

من در سال ۹۳ در مرز ورشکستگی بودم و دقیقاً در همان سال دستور آقای مهندس تقویت پایه‌های مالی بود و مدام مطرح می‌شد و من آن را سرلوحه زندگی‌ام قراردادم و الحمدالله از ورشکستگی نجات پیدا کردم و کارم رونق گرفت و توانستم هم کارم را انجام بدهم و هم به کنگره بیایم و اولین سالی که لژیون مالی شکل گرفت من توانستم وارد شوم و وقتی به لژیون مالی آمدم همه مشکلات مالی‌ام برطرف شد و واقعاً یک تحول اساسی برای من بود و از دوستانی که تازه به لژیون مالی وارد شدند می‌خواهم که آن را غنیمت بشمارند

می‌توانید آن را حفظ کنید و به آن ارتقا و تحول اساسی در زندگی برسید .

من در شعبه رباط‌کریم که بودیم شکار می‌کردیم و کسانی که یک یا دو میلیون تومان را می‌دادند و بعد از سفر دوم رفتند و باید آن‌ها را پیدا کنیم و از آن‌ها دعوت کنیم و برگردانیم به کنگره که لااقل در لژیون مالی باشند و ارتباطشان با کنگره وصل باشد و این انرژی به آن‌ها می‌دهد و من میدانم که می‌آیند و در لژیون‌ها هم ببینیم مثلاً اگر کسی ۵۰۰ تومان پرداخت کرده یا یک‌میلیون داده‌اند دعوت کنیم به لژیون که تشویق شوند و سال بعد عضو لژیون سردار بشوند من با این هدف حداقل می‌توانم لژیون مالی را توسعه بدهم من واقعاً وقت خدمت در سایر جایگاه‌ها را ندارم ولی این کار را می‌توانم انجام بدهم اگر از من بخواهید من تزی دارم که هرکدام از ما پنجاه نفر لژیون مالی می‌توانیم پنج نفر را به کنگره دعوت کنیم و میدانم که  این حرکت در سال آینده جمعیتی خیلی بیش‌تر از این‌که هستیم در لژیون مالی شکل می‌گیرد انشالله که بتوانیم آن را انجام بدهیم.

 

سلام دوستان على هستم یك همسفر : سال نو را به همه تبریک میگویم مطمئن هستم سال خوبی در پیش داریم

روند کنگره ۶۰ روبه‌جلو است و درحال‌توسعه است و روزبه‌روز  ان شاالله لژیون مالی رشد و توسعه خودش را خواهد داشت و خدا رو شکر که این توفیق را داریم و همه ما در کنگره تأثیرگذاریم که الآن اینجا هستیم ولی نظر خودم این است که هنوز نتوانستم برای کنگره کاری انجام بدهم در قبال کمکی که کنگره به من کرده چون واقعاً اگر کنگره نبود نمی‌دانم الآن چه وضعی داشتم اگر وضعیت مالی‌ام بهتر شده در کنگره بهتر شده و اگر رفتارم بهتر شده در کنگره بهتر شده و همه به‌واسطه آموزش‌های کنگره است و من هرچه دارم از کنگره‌دارم .

ان شاالله خداوند این توفیق را بدهد که همیشه در کنگره تأثیرگذار باشیم و خوب نقش ایفا کنیم

و اما تدارکات ماه رمضان به عهده لژیون مالی است و دوستانی که می‌توانند کمک کنند هم ازنظر آشپزی و هم خرید اعلام همکاری کنند هرسال این مسئولیت به عهده من بود و امسال دوست دارم دوستان دیگر این کار را انجام بدهند چون ممکن است من همیشه در کنگره یا شعبه شادآباد نباشم و دوستان دیگر باید شرکت کنند یاد بگیرند که چکار کنند و لازم است دوستان مشارکت کنند و این کار به چند قسمت تشکیل‌شده تدارکات کلی و جزی و آشپزی ولی نیاز هست اگر پیشنهاد دارید یا کاری از دستتان برمیاید انجام بدهید اگر تخصصی دارید و کار خاصی می‌توانید انجام بدهید حتماً بیایید و اعلام کنید چون دیگر زمانی تا ماه مبارک نمانده

حبوبات و برنج چون روزبه‌روز در حال گران شدن است کسانی که می‌توانند حتی به‌صورت قرض‌الحسنه کمک کنند که خرید کنیم تا پول‌ها جمع شود

با توجه به اینکه تورم خیلی بالا رفته ولی قصد داریم حدود پنجاه‌درصد پولی که برای ماه مبارک جمع می‌شود را هم به زمین کنگره کمک کنیم .

مادر این چند سال گذشته سعی کرده‌ایم پول‌هایی را که جمع‌آوری کردیم جوری هزینه کنیم که بتوانیم ۴۰ تا ۴۵٪ پول‌ها را برای زمین واریز کردیم

و از دوستان خواهش می‌کنم که کمک کنند و همکاری کنند.

جلسه با حضور ٣٥ نفر از اعضاى لژیون سردار شعبه شادآباد برگزار شد.

خداوند به جان و مال همه‌ی عزیزان بركت عطا فرماید

آنچه کاشته‌اید رشد خواهد نمود و همه‌ی دشت‌ها را سبزپوش خواهد كرد!

تهیه و تنظیم: همسفر فریده

عكاس: مسافر رضامی توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فتانه پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398 15:18
خداقوت به شما بزرگوارانی که بخشش و محبت در وجودتان موج می زند . شما الگوهایی هستید که من و ماهای زیادی از شما می آموزیم که انچه شما کاشتید و ما خوردیم را ما نیز بکاریم هر چند هم کم باشد ولی قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود .
همسفر فتانه پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398 15:18
خداقوت به شما بزرگوارانی که بخشش و محبت در وجودتان موج می زند . شما الگوهایی هستید که من و ماهای زیادی از شما می آموزیم که انچه شما کاشتید و ما خوردیم را ما نیز بکاریم هر چند هم کم باشد ولی قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود .
همسفر لیلا لژیون شش دوشنبه 2 اردیبهشت 1398 10:08
سلام و خدا قوت خدمت همه اعضای لژیون سردار خدمتتان پر برکت
ناهید دوشنبه 2 اردیبهشت 1398 01:37
خدا قوت عرض میکنم خدمت همه عزیزان خدابه جان ومالتان برکت دهد خوشا به حالتان که چنین تفکرواندیشه زیبایی دارید امیدوارم که خداوند این توفیق خدمت راهم روزی ماکند
همسفر سمانه ۱۷ یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 17:30
خدا قوت به اعضای لژیون سردار
همسفر حوریه یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 15:49
خدا قوت خدمت همه عزیزان لژیون سردار.
ممنون از خانم عاطفه عزیز بابت استادی خوبشان وبیان مطالب آموزنده.
پوران همسفرعباس یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 14:53
خداقوت به اعضائ لژیون سردار خوشابه حالتان که خداوند این اجازه رابه شما عزیزان داده که دراین لژیون حضور داشته باشید خداوند به جان ومالتان برکت دهد .
ازخدا می خواهم لیاقت حضوردراین لژیون رابه من ومسافرم بدهد تاماهم بتوانیم خدمت کنیم اما امروز چگونه میتوانم به رشد کنگره کمک کنم ؟
من می توانم با رفتار ومنش درست وبا کاربردی کردن وخدمت درست ازعلم کنگره میتوانم به رشد کنگره کمک کنم ووقتی با رفتاروکرداردرست ومنطقی سفر صلح وارامش باشم .
پوران همسفر عباس یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 14:51
خداقوت به اعضائ لژیون سردار خوشابه حالتان که خداوند این اجازه رابه شما عزیزان داده که دراین لژیون حضور داشته باشید خداوند به جان ومالتان برکت دهد .
ازخدا می خواهم لیاقت حضوردراین لژیون رابه من ومسافرم بدهد تاماهم بتوانیم خدمت کنیم اما امروز چگونه میتوانم به رشد کنگره کمک کنم ؟
من می توانم با رفتار ومنش درست وبا کاربردی کردن وخدمت درست ازعلم کنگره میتوانم به رشد کنگره کمک کنم ووقتی با رفتاروکرداردرست ومنطقی سفر صلح وارامش باشم .
همسفر فاطمه یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 12:19
سلام و درود بر شما بزرگواران
ممنون که ما را در جلسات لژیون سردار سهیم می‌نمایید.
مشارکت ها بسیار عالی است ، ممنون که دریچه ی ذهن خواننده را بسوی گذشت و بخشندگی می‌گشایید.
بنده در چندین سالی که در کنگره حضور داشتم. سعی داشتم مطیع و خدمتگزار باشم و در حد توان خودم در یاری کنگره که در اصل یاری خودم بوده شرکت داشتم. واقعا ناچیز بوده است.
و همیشه از این موضوع ناراحت بودم و دوست داشتم حضورم پررنگ تر شود.
شرح مشارکت اعضای لژیون مالی بسیار مفید و موثر است. و جرقه ایی در اندیشه ی فرد ایجاد می‌کند که این شجاعت را پیدا کند که گذشت و بخشندگی را بیشتر بیاموزد ، هر عضوی اگر بتواند کمکهایش را درصدی بالا ببرد ، در کل بسیار درصد بالایی می‌شود.
شاید من و منِ نوعی ، توان مالی کمی داشته باشیم ، اما باید به افزایش همان کمکهای مالی فکر کنیم .
بطور حتم تلاش من کم بوده است ، در مقوله ی پس انداز یا اینکه اصلا شجاعت بخشندگی نداشتم ، یا مشکلات ریز و درشت زندگی در چشمم نمایان تر بودند .
بطور حتم برای بخشندگی در راه خدا ظرف کوچکی داشتم.
و آنقدر نداشتن هایم در دیدگاه من بزرگ نمایی کردند ، که مقوله ی اینکه کمک هایم را قوی کنم در ذهنم گنجانده نشده است. شاید حتی گاهی در ذهنم خطور می‌کرد ، خواندن مشارکت های اعضای لژیون مالی به چه درد من می‌خورد ؟، من که ندارم یا نمی‌توانم شرکت کنم ! چه فایده ای برایم دارد!
براستی تا بزرگ نیندیشی نمیتوانی عظیم عمل نمایی ....
امیدوارم امواج و انرژی لژیون های سردار ، دریچه ی اندیشه ام را بسوی بزرگ اندیشیدن بگشاید. بسوی شجاعت برداشتن گام های بلند...
و قدرتمند فکر کنم تا قدرتمند عمل نمایم.
شاید اگر با نداشتن هایم ، تکه ی بزرگتری از داشتن هایم را با دوراندیشی و برنامه ریزی می‌بخشیدم ، اینک برای زندگی خودم هم بیشتر داشتم.

عرض خداقوت خدمت اعضای متفکر لژیون سردار، خدمتتان پربرکت.
راهنمای محترم خانم فریده ممنون از تهیه ی گزارش.
وبلاگ نویسان خداقوت و سپاس.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic