اطاعت و فرمان برداری ؛ گفتگو با مسافر ویلیام
سه شنبه 3 اردیبهشت 1398 ساعت 05:26 | نوشته ‌شده به دست همسفر فاطمه | ( نظرات )
2- آیا قبل از درمان به روش DST ، سعی در درمان مصرف نیکوتین داشتید؟ شرح مختصری بفرمایید.
بله. من یک‌بار به‌صورت سقوط آزاد، سیگار را به مدت هفت ماه کنار گذاشتم؛ ولی به خاطر نداشتن آموزش و آگاهی دوباره مصرف‌کنندهٔ سیگار شدم. بارها تلاش کردم تا بتوانم مصرف سیگار را قطع کنم؛ ولی هر بار با شکست مواجه می‌شدم؛ چراکه صورت‌مسئله برایم روشن نشده بود. 


بنام خدا

هذا من فضلُ ربی، هر آنچه هست از فضل پروردگار است. درمان سیگار نیز از فضل و رحمت خداوند در کنگره 60 است، خدا را شکر.

 با سلام و عرض ادب خدمت مخاطبین بزرگوار وبلاگ کنگره 60 و عزیزان خواستار درمان و رهایی از اعتیاد و سیگار. در خدمت مسافر محترم لژیون ویلیام وایت، خانم ربابهٔ عزیز هستیم و از محضر ایشان، خواهان شرح راه سفرِ درمانِ نیکوتین هستیم. ممنون از توجه عزیزان.

با سلام و سپاس از حضور خانم ربابه همسفر کنگره 60 ،گفتگوی خود را آغاز می‌نماییم.

1-  خانم ربابه، مصرف شما سیگار بوده یا قلیان؟ از شروعِ و علت روی‌آوری به مصرف و میزان آن و اینکه چه مدت‌زمانی مصرف می‌کردید برایمان بفرمایید.
مصرف من سیگار بود، به خاطر میل و علاقه‌ای که به مصرف سیگار داشتم از روزی سه، چهار نخ سیگار شروع کردم و در اواخر به یک بسته رسید. در ابتدای مصرف سیگار، احساس آرامش می‌کردم؛ ولی به‌مرورزمان دچار مشکل شدم و به مدت ده سال تخریب سیگار داشتم.


2- آیا قبل از درمان به روش DST ، سعی در درمان مصرف نیکوتین داشتید؟ شرح مختصری بفرمایید.
بله. من یک‌بار به‌صورت سقوط آزاد، سیگار را به مدت هفت ماه کنار گذاشتم؛ ولی به خاطر نداشتن آموزش و آگاهی دوباره مصرف‌کنندهٔ سیگار شدم. بارها تلاش کردم تا بتوانم مصرف سیگار را قطع کنم؛ ولی هر بار با شکست مواجه می‌شدم؛ چراکه صورت‌مسئله برایم روشن نشده بود. 


3- شما بزرگوار اولین مسافر و اولین رهایی لژیون ویلیام در شعبه شادآباد هستید، آیا از سفر ترس نداشتید؟ به قضاوت‌ها و نگاه‌ها فکر نمی‌کردید؟ اینک چه حسی در این رابطه دارید؟
اوایل دوست داشتم بدون گذراندن سختی به هدفِ درمان برسم تا اینکه بر ترس خود غلبه کردم و تصمیم گرفتم در لژیون ویلیامِ گروه همسفران وارد شوم و سفر خود را از تاریکی به سمت روشنایی شروع کنم. زمانی که تصمیم به سفر ویلیام وایت گرفتم، تمام نیروهای منفی اعم از ترس، قضاوت‌ها و نگاه‌ها در ذهن من وارد شدند و می‌خواستند مثل مانعی مرا در حرکتم متوقف کنند؛ اما در کنگره آموزش گرفته بودم که هیچ موجودی به میزان خودِ انسان برای خویشتنِ خویش فکر نمی‌کند و موانع را با این وادی به‌راحتی کنار زدم و مسیرم را با قدم‌های استوار ادامه دادم. 
اکنون‌که به درمان قطعی نیکوتین رسیدم حس آرامش و حال خوش را تجربه کردم و احساس خوبی دارم و این چیزی بود که  به دنبالش بودم. ان‌شاءالله تمام مصرف‌کنندگان نیکوتین همسفر هم بر ترس خود غلبه کنند و راه خود را پیدا کنند و از تاریکی سیگار و قلیان رها شوند.


4- خانم ربابه سفر را آغاز کردند و مسافر لژیون ویلیام وایت شدند، آیا سفر سیگار سخت است؟ ما را مهمان شرح فراز و نشیب‌های سفر اولِ خود نمایید.
باید بگویم با ورودم در لژیون ویلیام وایت با مهم‌ترین چالش زندگی‌ام به نام تغییر روبرو شده بودم، همچنین فراز و نشیب‌هایی؛ مثل وسوسه داشتم؛ ولی فرمان‌برداری، حضور به‌موقع در لژیون ویلیام و گوش کردن سی‌دی‌های آموزشی، این فراز و نشیب‌ها را کمتر می‌کرد و دیگر ترسی از تغییر کردن نداشتم بلکه بهترین تغییرات را سعی داشتم برای خود ایجاد کنم.


5- خانم ربابه سفر اول را طی کرد، درمان شد و به رهایی رسید، اینک یک اعلام سفر بفرمایید واگر سخنی با راهنمایتان دارید بفرمائید.
سلام دوستان ربابه هستم مسافر ویلیام، با ده سال تخریب سیگار وارد لژیون ویلیام وایت شدم و با ده قطعه آدامس نیکوتین خوراکی سفرم را شروع کردم، مدت سفر اول 10 ماه و 6 روز، مدت رهایی یک سال و 7 ماه و 10 روز،  با راهنمایی راهنمای مهربانم سرکار خانم سمانه.

اما در مورد راهنمایم بگویم که همیشه وجود خانم سمانه برایم یادآور عشق و محبت و تلاش‌های ارزشمند است که با صبوری  بسیار ایشان، به رهایی رسیدم. 

در روز اول راهنمایم فرمودند: با صبر و بردباری و با توجه به پارامتر زمان، سفر خود را آغاز کن و هیچ‌گاه ناامید نشو و تمام موانع را در مسیر سفر اول خود با آموزش‌ها و کاربردی کردن آنها بردار و قوی باش تا بر نیروهای منفی غلبه کنی و همیشه یادآوری می‌کردند تصویر رهایی خود را ترسیم کنم تا به هدف اصلی خود که رهایی است دست پیدا کنم. در طول سفر اولم هر زمان وسوسه به سراغم می‌آمد جملات راهنمایم را با خود مرور می‌کردم که برای قوی شدنم تا زمان رهایی، برایم بسیار تأثیرگذار بود. الهی که همیشه سرسبزترین نیایش‌ها ارزانی وجود مهربان راهنمایم باشد.

همچنین جا دارد از راهنمای سفر دومم خانم فریدهٔ عزیزم که هم‌اینک در محضر ایشان می‌آموزم، نهایت سپاسگزاری را نمایم. بسیار دوستشان دارم و بسیار از ایشان آموختم. راهنمایی دانا و توانا هستند که نور دانایی را بر وجودم تاباندند و امیدوارم در ادامه رهجوی خوبی برایشان باشم، دعاگویشان هستم.


6- ضرورت اطاعت از راهنما، رعایت اصول و قوانین، حرمت‌ها از سوی یک مسافر چیست ؟
در سفر اول ویلیام وایت، مسیرهای پرپیچ‌وخم‌های بسیاری در مسیر مسافرین قرار می‌گیرد که با فرمان‌برداری از راهنما به‌راحتی می‌توان از این مسیر عبور کرد و قوانین و حرمت‌ها را باید رعایت کنیم و در مسیر آموزش‌ها باشیم.


7- منِ همسفر که مصرف‌کنندهٔ نیکوتین هستم و شرایط آغاز سفر را دارم؛ اما نفس امارهٔ من به بهانه‌ها و طرح دلایل مختلف در ذهنم نمی‌گذارد سفرم را آغاز کنم. ترس از قطع مصرف، عواقب آن، نمی‌توانم های ذهنم، خجالت کشیدن برای حضور به‌عنوان مسافر ویلیام، قضاوت‌های خودم و دیگران و...  پیام و رهنمود، شما برای چنین همسفری چیست؟

همسفر با آموزش‌های کنگره باید در مرحلهٔ اول تفکرات خود را وسعت بدهد؛ چون میزان موفقیت هر فردی به خودش و میزان تفکراتش بستگی دارد؛ پس زمانی که یک همسفر تصمیم به حرکت در صراط مستقیم می‌گیرد باید به صدای نفس امارهٔ خود که در ذهن او مرور می‌شود کاملاً بی‌تفاوت باشد وعبور کند تا فرصتی برای تغییر و پیشرفت خود داشته باشد.


8- از تفاوت‌های جسم، روان و جهان‌بینی یک مصرف‌کنندهٔ سیگار در زمان مصرف و بعد از درمان و رهایی بگویید.
تخریب‌های زیادی در سیستم ایکس من ایجاد شد و مشکلات تنفسی بسیاری در من به وجود آورد و مصرف سیگار تخریب‌های زیادی در روان من هم گذاشته بود و حتی رنگ پوستم هم تغییر کرده بود. زمانی که در یک مهمانی نمی‌توانستم سیگار مصرف کنم عصبی بودم و کاملاً روان را از تعادل طبیعی خارج می‌کند. لژیون ویلیام به من کمک کرد که به هدفم برسم و در لژیون آموختم باید با اطمینان و انگیزه گام بردارم تا بتوانم در مقابل نیروهای بازدارنده پیروز و سربلند بیرون بیایم. خدا را شکر می‌کنم که بعد از درمان و رسیدن به رهایی آن آرامش و حال خوش را تجربه کردم.


9- درمان و رهایی شما چه تأثیراتی بر محیط خانواده و سفر مسافرتان داشت؟
تأثیر بسیار زیادی بر محیط خانواده و مسافرم قطعاً داشته است؛ چون همیشه راهنمای گرامی ام در سفر اول وقتی نگرانی مرا در مورد مسافرم می‌دیدند، می‌فرمودند:  با حرکت درستِ خودم می‌توانم الگوی خوبی باشم و دقیقاً با رهایی، در جایگاه یک همسر و مادر تلاش کردم الگوی بی‌نقص باشم.

در پایان از بنیان کنگره 60 آقای مهندس دژاکام و راهنمای بزرگوارم خانم سمانه که نجات‌بخش زندگی عده‌ای زیادی ازجمله من شدند تشکر می‌کنم.


از حضور و اشتیاق شما برای این گفتگو سپاسگزارم. بهترین‌های الهی را برایتان از فضل خداوند منان خواهانم و امیدوارم در راه زندگی و خدمت موفق و مؤید باشید و در صراط مستقیم خوش بدرخشید. ان‌شاءالله و به فضل خداوند شمارا در جایگاه کمک راهنمایی ببینیم.

ویراستاری تنظیم: همسفر الهام. همسفرمعصومه


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
لیلاطاهری شنبه 7 اردیبهشت 1398 16:39
عرض تبریک وخدا قوت به راهنمایان ویلیام بخصوص خانم فریده عزیز که امروز شاهد زحمات پر فایده اشان هستیم.وآرزو میکنم که قویترازقبل باشند.سوالات بسیارپرمحتوا ومفیدبود وپاسخهای تامل برانگیزبرای آنانی که هنوزدرتاریکی بسرمیبرند.باتشکرازهمه عزیزان
همسفر رعنا شنبه 7 اردیبهشت 1398 13:11
خانم ربابه ی عزیز؛خواندن و شنیدن تجربیات شما از رهایی و حال خوبتان، بسیار موثر و آموزنده است.سپاسگزارم. موفق باشید.
خانم فاطمه ی عزیز؛خدا قوت پایدار باشید.
فاطمه همسفر امیر پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398 20:45
خواهر عزیزم خانم ربابه خدا قوت قطعا با رهاییتان گامی بزرگ در جهت تکامل خود برداشتید شما یکی از اعضای خدمت گذار کنگره هستید امیدوارم همیشه موفق باشید و بهترین های خداوند روزیتان گردد.
خانم فریده و خانم سمانه عزیز از زحماتتان سپاسگزارم خدا قوت.
خانم فاطمه از همه تلاشهایتان در وبلاگ بی نهایت سپاسگزارم انشاءالله اجر خدمت هایتان در زندگی تان جاری گردد.
مریم نظری پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398 19:47
خدا قوت خدمت خانم فاطمه عزیز که با سوالات بسیار دقیق و موشکافانه عواقب مصرف سیگار را شرح دادن.
خدا قوت خانم ربابه ی عزیز و خدا را شکر برای خروج از تاریکی ها و رسیدن به روشنایی ها
خانم ربابه شما مثلث درمان را با قرار گرفتن در مسیر درمان و فرمانبرداری تکمیل کردین.
خدا قوت خدمت راهنماهای بزرگوار خانم سمانه و خانم فریده
خدا قوت وبلاگ نویسان عزیز
همسفر حوریه پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398 16:11
خواهر خوبم خانم ربابه عزیز ،ممنون از بیان مطالب پر از آموزشتان،وممنون که تجربه تان را در اختیار ما قرار دادی وامیدوارمان کردی.
به خانم فریده عزیز وخانم سمانه عزیز تبریک می گویم بابت پرورش رهجوهای بسیار دانا.
از خانم فاطمه عزیزم سپاسگزارم بابت این مصاحبه بسیار زیبا.
پوران همسفرعباس پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398 15:25
خداقوت خانم ربابه عزیز به شما تبریک می گویم که با تفکر سالم وحرکت درست توانستید ضد ارزشی که دروجود خود بود را ببینید ودرراه درمان قدم بردارید وبا کاربردی کردن مثلث درمان سیگار توانستید به رهایی برسید .
ـخداقوت خدمت کمک راهتمایلژیون ویلیام خانم فریده عزیز .
همسفر سکینه1 سه شنبه 3 اردیبهشت 1398 16:06
خدا قوت خدمت کمک راهنمای ویلیام وایت خانم فریده.خانم ربابه عزیز،خیلی خوشحالم برای حال خوب امروزتان،کار بزرگی کردید،ان شالله به واسطه فرمان برداری و بودن در صراط مستقیم گره های زندگی تان نیز باز شود.ارزوی م فقیت و پیروزی برایتان دارم.
با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic