نقش ما در رشد و توسعه کنگره 60
سه شنبه 3 اردیبهشت 1398 ساعت 19:53 | نوشته ‌شده به دست مسافر رضا جدیدی | ( نظرات )
اولین نقش در رشد و توسعه کنگره  این است که  هر مسافر یا همسفر باور و اعتقاد  داشته باشد که کنگره دارای نظام ارزشی می‌باشد. تا در مقایسه با سایر انجیو ها بهتر بتواند با مسائل و مشکلات درمان خود کنار بیاید. همین نظام ارزشی کنگره می‌باشد که  علاوه بر درمان بیماری اعتیاد به سؤالات من درباره‌ی جهان هستی و کائنات هم جواب می‌دهدبنام قدرت مطلق

 

سلام دوستان محسن هستم مسافر از لژیون سردار نمایندگی شادآباد          

انسان موجودی اجتماعی است، شاید به همین جهت  بوده که بنیان‌گذار فرزانه  کنگره  روش درمان DST  را بر اساس  درمان گروهی  پایه‌ریزی نموده است. باید بدانیم  در درمان گروهی همه به هم وابسته می‌باشند ولی درعین‌حال مسافران  و همسفران با یکدیگر متفاوت هستند و هیچ فردی کاملاً شبیه فرد  دیگر جامعه کنگره  نمی‌باشد حتی اگر اعضای یک خانواده باشندخصوصیات، احساسات، افکار و توانایی‌ها و استعدادهای هر شخصی با دیگران متفاوت است. هر یک از ما انسان‌ها می‌توانیم عضو مفید و باارزشی برای کنگره باشیم. فقط کافی است خودمان را بهتر بشناسیم. خودمان را بپذیریم و از توانایی‌هایمان به‌خوبی استفاده کنیم درست مثل اعضای بدن که باهم متفاوت‌اند و وظایف مخصوصی دارند ولی همه آن‌ها مفید، ضروری، لازم هستند. همه ما در وجودمان زیبایی‌ها و نکات ارزشمند یا استعدادهایی داریم که باید آن‌ها را کشف کنیم تا از وجود خودمان راضی باشیم؛ و افتخار کنیم، سپس بتوانیم برای کنگره  مفید و ارزشمند باشیم به‌این‌ترتیب احساسی خوشایندی خواهیم داشت. برای این‌که بتوانیم در رشد و توسعه کنگره نقش مفید داشته باشیم باید خوب زندگی کنیم و از جسم و روان خود خوب مراقبت کنیم.  "فکر کردن  را به‌خوبی یادمیگیریم؛ و باید بتوانیم از نیروی فکر خود استفاده کنیم و برای خود  و دیگر مسافران حال و آینده، زندگی  سالم و شاد بسازیم.

 نقش من در رشد و توسعه کنگره 60"

 

اولین نقش در رشد و توسعه کنگره  این است که  هر مسافر یا همسفر باور و اعتقاد  داشته باشد که کنگره دارای نظام ارزشی می‌باشد. تا در مقایسه با سایر انجیو ها بهتر بتواند با مسائل و مشکلات درمان خود کنار بیاید. همین نظام ارزشی کنگره می‌باشد که  علاوه بر درمان بیماری اعتیاد به سؤالات من درباره‌ی جهان هستی و کائنات هم جواب می‌دهد؛ و در سایه‌ی آن به احساس آرامش میرسم. نظام ارزشی کنگره ارزشی را به نمایش می‌گذارد که  مجبور نیستم خود را به دیگران ثابت کنم، آن را توجیه کنم، آن را به‌زور به دیگران بقبولانم.

دومین نقشی که یک مسافر یا همسفر در رشد و تعالی کنگره می‌تواند داشته باشد عبارت است از اینکه ، باید برای خود برنامه‌ای داشته باشیم. برنامه در حکم یک نقشه، یک راهنما، یک مسیر، یک جاده و یک‌راه کار است. برنامه به ما می‌گوید که به چه راهی می‌رویم  چه‌کاری می‌کنیم و در زمان معینی به چه جایی می‌رسیم. برنامه ساختار درمان  و زندگی ما را فراهم می‌آورد، به زندگی ما شکل می‌بخشد، برنامه نشانه‌ی آن است که کمی به زندگی خود فکر کرده‌ایم و منتظر نیستیم که اتفاقی خودبه‌خود بیفتد. عده‌ای از مردم اصولاً  بدون فکر و اندیشه و برنامه پای به عرصه‌ی زندگی می‌گذارند. تصمیم بگیریم چه می‌خواهیم بکنید. برای رسیدن به این هدف برنامه بریزیم. اگر برنامه‌تان را برنامه‌ریزی نکنیم در حد رؤیا باقی می‌ماند.

سومین نقش ما در رشد کنگره این است که   بخشی از راه‌حل باشیم نه‌بخشی از مسئله این چیزی بیش از خوب بودن است. خواهان شکوه بودن و نه خوار و خفیف بودن، این موضوعی درباره‌ی مثبت بودن است. کنگره  هیچ امکانی چه مادی و چه معنوی از هیچ نهاد دولتی یا غیردولتی جای دریافت نمی‌کند  چیزی نیست که ما را نجات بدهد. همه‌ی ما باید بخشی از راه‌حل باشیم و از اضافه کردن بر مشکلات آن بکاهیم. زمانی بخشی از راه‌حل می‌شویم که روی پای خود بایستیم و کاری صورت دهیم. نگوییم من به وظیفه‌ام عمل کردم و یا این مسئله کنگره به من مربوط نمی‌شود. ازاین‌رو، این قانون می‌گوید که هر کس باید شخصاً  به راه‌حل کمک کند. باید دست‌به‌کار شویم. راه‌حل پیدا کنیم، کاری صورت دهیم، اهتمامی بروز دهیم. اگر می‌خواهید زندگی خوبی داشته باشید، اگر می‌خواهید موفق باشید، باید چیزی را به حالت قبل برگردانید. باید وام خود را باز پس بدهیم؛ و معنایش این است که از خود علاقه نشان دهیم و بخواهیم شرایط بهتر شود.

 چهارمین  نقش ما در شکوفای  کنگره این است که منشأ اثر خیر بشویم این را می‌دانم که کنگره چیزی به ما مدیون نیست؛ و ما به کنگره مدیون هستیم، وقتی کنگره می‌آییم در فضای مناسب با مربیان  مناسب و منابع آموزشی مناسب سفر می‌کنیم  و درمان می‌شویم، سرگرم می‌شویم و تفریح می‌کنیم، پذیرایی می‌شویم و درس زندگی می‌گیریم  همه‌ی این‌ها را به ما می‌دهند تا به آرامشی و آسایشی که دوست داریم  برسیم. لذا کنگره  برایمان دستاوردهای فراوان دارد. می‌توانیم بگیریم، بگیریم و بازهم بگیریم؛ اما حرف من این است که اگر از خود مایه بگذاریم و منشأ اثر خیر شویم، شب‌ها راحت‌تر می‌خوابیم.

در همه‌ی زمینه‌ها سخاوت به خرج دهیم، در سخاوتمندی هم سخاوت به خرج دهیم. می‌توانیم به دیگران محبت کنید و وقتی را صرف آن‌ها نماییم. اگر از استعدادی برخوردارید از آن برای کمک به دیگر مسافران  استفاده کنیم. اگر تسهیلات و امکاناتی داریم آن را در اختیار کنگره  قرار دهیم. اگر می‌توانید کاری کنیم که شرایط دیگران بهتر شود، اگر از نفوذی برخورداریم، از آن به‌سوی مسافران  استفاده کنیم؛ اما اگر فاقد این توانمندی‌ها هستید در مقیاس کم، کاری صورت بدهیم. از خلاقیت‌های خود استفاده کنیم.

لذا می‌توان گفت: رشد و توسعه، کنگره  تا به این مرتبه فراهم نمی‌شد،  مگر با حضور فعالانه‌ی «انسان‌های پیشرو» همچون جناب آقای مهندس دژاکام و خانواده محترم ایشان و همچنین دیدبانان محترم کنگره و در همین راستا تعالی بیشتر آن‌هم منوط به حضور فعالانه‌ی  و پیشرو همه اعضاء کنگره می‌باشد.

حال  همه می‌توانیم  از خود بپرسیم:

-         آیا کنگره به این دلیل که من در آن درمان شده و یا در حال درمان هستم سرشارتر شده و به محیط بهتری تبدیل‌شده است؟

-         آیا در طول سفر و درمانم تفاوتی در زندگی کسی ایجاد کرده‌ام؟

-         آیا به‌پاس همه هزینه‌های که برای درمان من و امثال من درکنگره  شده اعم از مادی و معنوی چیزی از خود درکنگره به یادگار گذاشته‌ام؟


در پاسخ به سؤالات فوق‌الذکر باید به عملکرد خودمان مراجعه کنیم و قضاوت کنیم که کدام‌یک از اقدامات ذیل الذکر را در کارنامه خود در طول درمان ثبت نموده و یا انجام خواهیم داد.

1-     دیگران را دوست بداریم و خود را متعلق به کنگره  بدانیم و برای سربلندی کنگره  از هیچ تلاشی فروگذاری  نکنیم.

2-     آینده‌نگر باشیم و از همان ابتدای شروع سفر  برای آیندگانی که به کنگره خواهند آمد با جان‌ودل  برنامه‌ریزی کنیم تا ضمن ارتقا به جایگاه‌های خدمتی، در حد بضاعت و باسخاوت تمام کمک‌های مادی (اموال منقول پول نقد و یا اموال غیرمنقول مثل زمین و فضای مناسب) خود را جهت بهسازی و توسعه شعب ونیز تأسیس آکادمی ارائه نماییم.

3-    هر کاری را باعلاقه و عشق و با تمام وجود انجام دهیم حتی اگر پایین‌ترین مرتبه خدمت گذاری  در کنگره  باشد.

4-    با دیدن موفقیت‌های دیگران به‌جای سرکوب کردن ایشان به دنبال راز موفقیتشان بگردیم سعی در یافتن آن بکنیم به آن فکر کنیم سپس با علایق و استعداد خودمان تطبیقش دهیم و در آخر به آن عمل کنیم. انشاا...


نگارنده: مسافر محسن رمضانی عضو لژیون سردار

تایپ و تنظیم: مسافر رضا جدیدیمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic