کارگاه اموزشی خصوصی همسفران روز دوشنبه مورخ 98/2/2
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 ساعت 07:00 | نوشته ‌شده به دست همسفر فاطمه | ( نظرات )
این جلسه ششمین جلسه از دوره پنجاهم سری کارگاههای آموزشی خصوصی کنگره 60، ویژه همسفران نمایندگی شادآباد روزهای دوشنبه در تاریخ 98/2/2 با استادی راهنمن مای محترم ویلیام وایت شعبه، همسفر فریده ، نگهبانی همسفر زهرا و دبیری همسفر ثریا با دستورجلسه « سیگار» رأس ساعت 00 : 16 آغاز به کار نمود.
سخنان استاد:

سلام دوستان فریده هستم یک مسافر
خدا را هزار بار شکر و سپاس که یک بار دیگر در جمع شما عزیزان هستم و توفیق خدمتگزاری در این جایگاه روزى من شد.
حقیقتاً امروز فکر می کردم که اگر خداوند با عدلش با من رفتار می کرد من لایق این جایگاه نبودم و حتى شرط اول حضور در این جایگاه خدمتی را هم نداشتم؛ اما خداوند بخشنده و مهربانم همواره با فضل و رحمت خود با ما رفتار می کند که جای بسی خوشحالی و امیدواری و شكرگزارى است. 
دستاوردى كه این خدمت براى من داشت این بود كه بدانم وقتى خداوند و سیستمش با فضل و رحمتش با من رفتار مى كنند؛ پس من هم بهتر است اغلب دنبال عدالت جویى و احقاق حق نباشم و با بخشش و مهربانى بیشترى با اطرافیانم و مسائل پیرامونم رفتار كنم تا یك قدم به خداوند نزدیك تر شوم.
پیشاپیش ورود همه انسانهاى كره زمین به خصوص شما عزیزان را به ضیافت رمضان تبریک عرض می کنم. خاطرم هست سال گذشته استاد امین فرمودند: اگر مى خواهید ببینید رمضان خوبى را پشت سر گذاشته اید باید ببینید آیا میل شما به گناه كمتر شده است یا نه؟ و این سنگ محكى است براى ارزیابى خودمان.
ان شاالله خود را برای این مهمانی باشكوه که میزبانش خود خداوند است و قطعاً پر از رحمت هاى ویژه، آماده كرده باشیم تا ورود و خروج زیباتر و پر دستاورى را تجربه كنیم كه این فرصت، فرصتى است بى نظیر در عالم.
هر کار خیر و ثواب یا درستى، پاداشی دارد و دریافت این پاداش، بهائی دارد كه باید پرداخت شود. بهای درک رمضان و الهاماتش خودداری بیشتر از اعمال ضدارزشی و حتی پرهیز از خواسته هاى معقول مانند خوردن و آشامیدن است. 
با توجه و دقت به این نسخه اى كه خداوند براى ما در نظر گرفته می‌بینیم برای یک مدت كوتاه،  نه همیشه ( یك ماه از سال ) برای ریكاورى جسم ، بهبود عملكرد سیستم ایكس، ورود به یك بهشت معنوى و كسب یک امتیاز و رتبه باید از خواسته های معقول خود هم بگذریم و این یکی از آموزش‌های رمضان براى من بود .
حالا همین الگو را مى توانیم در نقش همسفرى یا مسافرى، چه مواد مخدر و چه نیكوتین در نظر بگیریم؛ ما باید یك مدت كوتاه حتى از خواسته هاى معقول خود بگذریم تا رهایى و بهشت بعد از آن را لمس و درك كنیم.
ان شاالله همه مطالب و آموزش ها و توانایی ها و میل هایی که نیاز داریم تا تبدیل به انسان بهتری شویم و از موانع فعلی خود عبور کنیم را در این رمضان هدیه بگیریم. 


و اما سیگار؛
نمی‌خواهم در مورد مضرات و فواید سیگار صحبت کنم، شما با سرچ کردن در اینترنت یکسری اطلاعات را می توانید مطالعه كنید؛ كه یکسری درست و یکسری هم اشتباه هستند؛ اما سی دی سیگار و جایگزینى از آقاى مهندس و نیکوتین از آقای حاج رسولی بسیار کامل در این باره توضیح داده اند. فقط به یک نکته هست كه می خواهم اشاره کنم؛
چرا با اینکه می‌دانیم سیگار بسیار خطرناک است و سیستم ایکس ما را مختل می‌کند و باز می‌دانیم که راه درمان در كنگره ٦٠ كشف شده و بسیار تا بسیار هموار است، باز برای درمان اقدام نمی‌کنیم؟ 
از عواملی که باعث می‌شود این آگاهى تبدیل به دانایى و دانایى موثر نشود و مانع ورود ما به دروازه هاى تجربه و تفكر شود این است:
١- هنوز خواسته رهایى وجود ندارد و ماهیت وجودى ما هنوز طالب این عمل ضدارزشى می‌باشد و هنوز از مصرف لذت می‌بریم و در مرحله نفس اماره هستیم یا خواسته ضعیف است و هنوز به حد اعلاى خود نرسیده است كه ما را به حركت وادارد.
٢- وجود نیروهاى بازدارنده كه از مثلث جهالتِ ساختار درون ما استفاده می كنند؛ مثلاً ترس داریم از اینكه چه چیزى را جایگزین سیگار كنیم و چطور بدون آن زندگى كنیم یا منیت داریم و فكر مى كنیم ما اعتیاد به سیگار و قلیان نداریم و تفریحى و با اختیار خود مصرف مى كنیم و هر زمان هم بخواهیم می توانیم مصرف نكنیم، در نتیجه نیازى به طى دوره درمانى نداریم یا ناامید هستیم و فكر می كنیم سیگار را كنار بگذاریم كه چى؟ این همه مشكل داریم كه لاینحل است؛ پس با كنار رفتن سیگار زندگى ما تغییر چندانى نمى كند یا جسم ما به اندازه كافى آسیب دیده؛  پس دیگر مهم نیست؛ اما براى عبور از هر كدام باید از بدل مخصوص به خودش استفاده كنیم.
٣- مسئله سوم این است كه ما به خاطر شرك هایمان و شراكتهایى كه در گذشته با شیطان و نیروهایش داشتیم و هنوز هم داریم، دامنه اختیاراتمان محدودتر شده و اجازه انجام هر كارى را نداریم؛ براى این كار بهتر است شروع كنیم به پالایش خود و انجام یكسرى كارهاى ارزشى تا كم كم سهام  فروخته شده خود را پس بگیریم و توانایى انجام عمل هاى ارزشى بزرگتر را پیدا كنیم.
بارها آقاى خدامى دیده بان تحقیقات ما فرمودند: كنگره ٦٠ با ویلیام وایت در جهان شناخته خواهد شد؛ پس این لژیون و این بستر را جدى تر بگیریم؛ قدر آن را بدانیم و با سفرِ خود، دیگران را به درمان مشتاق تر كنیم.

ممنونم كه به صحبت هاى من گوش كردید.تهیه گزارش و تایپ: همسفر مونا مسافر ویلیام
ویراستاری : همسفر الهام
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر زینب یکشنبه 8 اردیبهشت 1398 16:39
سلام خواهر عزیزم خانم فریده عزیزم امیدوارم درتمام مراحل زندگی بدرخشید
همسفر زینب یکشنبه 8 اردیبهشت 1398 16:37
سلام خواهر خوبم خانم فریده عزیزم امیدوارم درتمام مراحل زندگی بدرخشید
لیلا محمدلو شنبه 7 اردیبهشت 1398 18:27
خداقوت خانم فریده عزیزم جلسه ای پرانرژی و آموزنده ای بود. اجرتان آرامش و رهایی
خانم فاطمه عزیزم راهنمای گرانقدر، خداقوت و سپاس بابت ثبت این گزارش
لیلاطاهری شنبه 7 اردیبهشت 1398 16:44
خانم فریده عزیز باز هم خوش درخشیدید.سپاسگزارم بخاطرسخنان ناب شما.ومن روزشماری میکنم رهایی مسافرتان را.پایدارباشید.باتشکرازگروه فعال وبلاگ.
همسفرسمیه( ۱۶) شنبه 7 اردیبهشت 1398 16:03
خانم فریده عزیز بسیار اموختم مطالب جدیدی رو درمورد سیگار بیان نمودید و تشبیهی که درمورد ماه رمضان و خودداری کردن از خوردن و اشامیدن و مقایسه با خودداری از,کشیدن سیگار کردید بسیار جالب بود. خداقوت وممنون به خاطر مطالب اموزندتان
ناهید شنبه 7 اردیبهشت 1398 01:21
خواهرخوبم وراهنمای گرانقدرخانم فریده جایگاه استادی وتجربه دوباره رابه شماتبریک وخداقوت عرض میکنم امیدوارم در مسیرتان مثل همیشه خوش بدرخشید.
نسرین۱۲ جمعه 6 اردیبهشت 1398 11:00
خانم فریده عزیز عشق خدمت شما به مخلوقین خداوند آنقدر زیباست،که امروز این جایگاهای خدمتی نصیبتان شده است،برایتان بهترین جایگاهای خدمتی رادرعرش کبریای آرزومندم.
خداقوت به عزیزان تلاشگر وبلاگ
مرجان جمعه 6 اردیبهشت 1398 10:26
خداقوت خواهر خوبم خانم فریده عزیزم از صحبتهای شما مثل همیشه آموزش گرفتم ،به حق که لایق این جایگاه بودید و خوش درخشیدید
همسفر فاطمه جمعه 6 اردیبهشت 1398 06:34
عرض تبریک و خداقوت خدمت راهنمای عزیز و مهربانم خانم صبا
تبریک ، شادباش و خداقوت خدمت راهنمای گرامی وایت خانم سمانه ی عزیز از تمامی زحمات شما برای رهایی انسانها از نیکوتین و احیای انسانی سپاسگزارم. اجرتان با خداوند متعال.

خداقوت خدمت خانم مونای عزیز ، خدمتگزار عاشق ،خدمتتان پربرکت ، آرزو و خواسته ها ی قلبی تان برآورده ی بخیر

خداقوت خدمت خانم الهام خدمتگزار عاشق و فعال ، ممنون از تمامی زحمات و تلاشهای شما در وبلاگ نمایندگی ،الحق والانصاف یاری رسان تمامی وبلاگنویسان هستید ، ممنون از زحمات ویراستاری مطالب ، اجرتان سلامتی ، اجرتان رهایی ، مزد و پاداشتان با خداوند منان

از تمامی عزیزانی که این مطلب را بازدید کردند و عزیزانی که کامنت گذاشتند ، و تشکر کردند و راهنمای ویلیام خانم فریده و خدمتگزاران را مورد لطف قرار دادند سپاسگزارم ، خداوند خیر و برکت به شما و زندگیتان عطا بفرمایید.
براستی که خدمت عظیمی را انجام می‌دهید و مایه ی دلگرمی خدمتگزاران هستید. توفیق الهی شامل حالتان.
همسفر فاطمه جمعه 6 اردیبهشت 1398 06:22
راهنمای محترم ویلیام خانم فریده ی عزیز جایگاه استادی را به شما تبریک و شادباش عرض می‌نمایم.
به فضل ، لطف و رحمت واسعه ی الهی بهترین های الهی را برای شما بزرگوار و مسافر محترمتان خواهانم.
مانند همیشه خوش درخشیدید و برتر آنکه به دیگران درخشندگی بخشیدید ، با نور سخنان الهی انسانی تان ، نور را برای همگی انسانها می‌خواهید. و دانایی و آگاهی خود را با همه تقسیم می‌کنید و درخشان بودن و چگونه درخشان زندگی کردن را ، از خوان نعمت و رحمت الهی برای همه می‌خواهید.
سخنان عالی بود ، چون از چشمه ی جوشان آموزش های الهی کنگره سرچشمه گرفته بودند و عطر رهایی را با خود همراه داشتند. رهنمودِ خوب زندگی کردن همیشه زیبا است.
در راهی قدم نهادن که نورِ سلامتی و شادمانی را هدیه می‌دهد همیشه باشکوه است.
احسنت و مرحبا بر شما خداقوت ، عاقبت بخیری را برای شما و مسافر محترمتان از خداوند متعال خواستارم. سلامت و شاد باشید.
درمان و دریافت گل رهایی را برای مسافر گرامیتان خواستارم ، و آرزویم دیدار برق شادی چشمانتان در زمان دریافت گل رهایی در آکادمی است. و آن لحظه نزدیک و نزدیکتر می‌شود.
و مزد حرکت الهی شما در راه است.
عاشق خداوند باشید و خداوند عاشق شما باشد.
معصومه همسفر مسعود جمعه 6 اردیبهشت 1398 02:18
کمک راهنمای محترم ویلیام خانم فریده عزیز مثل همیشه عالی صحبت کردید و با آن نفوذ کلامتان و بیان شیوایتان بسیار تاثیر گذار بودید خدا قوت و تبریک به شما همسفر صبور و مهربان .
مریم همسفر محمدازلژیون دوازده جمعه 6 اردیبهشت 1398 00:45
خدا قوت خانم فریده ی عزیز ،بسیار لذت بردم از بیان شیوا،صحبتهایی که سرشار از نکته بود وهمچنین از تبسمهای زیبایتان که انرژی جلسه را صد چندان کرده بود،مثل همیشه توانمند در اداره ی جلسه،این رهایی زیبا هزاران بار مبارکتان باشد،امیدوارم در تمام مراحل زندگیتان همواره پیروزو سر بلند باشید.
وروشنی راهت نوید بخش رهایی برای همنوعانت انشاله.
سمیرا نوری پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398 22:34
با عرض سلام و خداقوت خدمت خدمتگزاران کنگره 60
خانم فریده عزیز عرض خدا قوت و شاد باش دارم برای داشتن جایگاه پر خیر و برکت استادی.مثل همیشه تمام صحبت هایتان زیبا و تاثیر گذار بود.امیدوارم همیشه درهای علم و معرفت برایتان باز و مسیر هموار باشد.
خانم مونا خدا قوت
فاطمه همسفر امیر پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398 22:04
خواهر عزیزم تجربه مجدد جایگاه استادی را به شما تبریک می گویم مثل همیشه از صحبت هایتان استفاده کردم و درس آموختم بسیار عالی مطالب را بیان کردید امیدوارم در پناه خداوند بهترین جایگاهها را تجربه کنید و بهترین های خداوند روزیتان گردد.
مریم نظری پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398 19:25
خدا قوت خانم فریده وتبریک جایگاه استادی
بهشت را به بها می دهند نه به بهانه
خانم فریده ی عزیز واقعا مصداق این پیام هستید و بدون گرفتن بهانه پله های موفقیت را طی می کنید و من بهترین تقدیرها را برای شما خواستارم.
امیدوارم برای عزیزانی که هنوز در جهل و نادانی هستن راه درمان برایشان هموار شود و به درمان قطعی برسن.چون به گفته ی آقای مهندس درمان اعتیاد با ترک سیگار کامل می شود.
خدا قوت وبلاگ نویسان عزیز، خدمتتان الهی
همسفر حوریه پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398 16:03
خواهر خوبم خانم فریده عزیز تبریک بابت جایگاه استادی،
بسیار از شما ساسگزارم بابت مطالب خوب وآموزنده وتامل بر انگیز تان،بابت دستور جلسه سیگار.
ان شالله بهترین روزیهای خدمتی نصیبتان شود وحال دلتان خوب باشد.
همسفر فتانه پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398 15:34
تبریک به خانم فریده بابت جایگاه استادی و درخششی زیبا که با سخنانشان مثل همیشه پندها و درس هایی آموزنده را گرفتم .

خداقوت به وبلاگ نویسان محترم‌
پوران 1 پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398 15:07
خداقوت فریده عزیزدستورجلسه رابسیار عالی باز کردید وبه خوبی توضیح دادید به شما تبریک می گویم که به کاربردی کردن مثلث دانایی ،وتبدیل ان به دانایی موثر توانستید راه با حرکت درست به درمان برسبد ،امیدوارم درهمه مراحل زندگی مانند این مرحله از سفر خوش بدرخشید.
همسفر مهدیسا پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398 15:02
خداقوت خانم فریده عزیز مثل همیشه عااالی، بهترینها روزیتان و خدمتتان پر از برکت
خداقوت وبلاگنویسان
همسفر سمانه ۱۷ چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 16:40
خدا قوت بسیار عالی این دستور جلسه رو عنوان کردید.امیدوارم برکات این خدمات بی دریغتان همواره در زندگیتان جاری باشد.خداقوت خدمت وبلاگ نویسان محترم شعبه
همسفرربابه لژیون یکم چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 13:57
خدا قوت خدمت راهنمای عزیزم،مثل همیشه مطالب عالی و آموزنده بود. سپاسگزارم و برایتان بهترینها را از خداوند خواستارم. موفق باشید.
همسفر نجیمه چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 13:12
خداقوت به خانم فریده می گم و ازشون ممنونم بابت جلسه بسیار مفید و پر انرژی که داشتند ان شاءالله تو همه مراحل زندگیشون موفق باشن
وحید چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 09:15
خداقوت
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 09:06
شکر خداوند منان را به خاطر وجود نازنین شما
خدارو شکر که هستید و تجارب خوبتان را در اختیار ما میگذارید و ما را در این مسیر یاری می کنید .خانم فریده شما آنقدر زیبا و مشتاقانه حرکت می کنید که انسان را به وجد می آورید .
برایتان بهترینها رااز بهترین هستی خواستارم .
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: