راه درست و رسیدن به انوار الهی؛ تولد اولین سال رهایی مسافر حسین
شنبه 11 خرداد 1398 ساعت 19:17 | نوشته ‌شده به دست مسافر محمد حیدری | ( نظرات )
هفتمین جلسه از دوره هفتادو یکم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی ویژه مسافران و همسفران کنگره 60 روز شنبه مورخ 1397/02/11؛ نمایندگی شادآباد
 با استادی: کمک راهنما مسافر حسین  نگهبانی : مسافر محمود   دبیری : مسافر موسی
 با دستور جلسه: (در استحکام پایه های مالی و علمی کنگره من چه کرده ام؟) رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.

در ضمن تولد اولین سال رهایی مسافر حسین را با شور و شکوه فراوان جشن گرفتیم


سخنان استاد:

دستور جلسه امروز ، در استحکام پایه‌های مالی و علمی کنگره من چه کردم؟

این دستور جلسه‌ای است که به همه ما مربوط می‌شود و سبب می‌شود که ما اندیشه کنیم، متوجه بشویم آیا واقعاً در مسیر کنگره قرار داریم و در حال حرکت هستیم یا  چه‌کاره‌ایم و چه‌کار کرده‌ایم

در مسئله علمی کنگره وقتی فکر می‌کنم متوجه می‌شوم که کاری نکردم و تنها کاری که در این مسئله انجام داده ام  این بوده چیزی که به من آموزش داده را بتوانم به دیگران و کسانی که داخل لژیون در کنار من بودند انتقال بدهم و باز برای این مسئله کار خاصی نیست.

درست است که همه ما که در کنگره حضور داریم همه نفرات اسناد بدون نقص کنگره 60 هستیم و علمی است که تجربه می‌شود ، چه اشخاصی که سفر خوبی انجام می‌دهند و چه افرادی که خوب سفر نمی‌کنند و این را که در مسیر کنگره 60 هستیم باید شکر گذار خداوند باشیم که لیاقت این حضور ما را در کنگره نصیبمان نموده تا حضورداشته باشیم و از پایه‌های علمی کنگره استفاده نمائیم.

این را میدانیم که در بیرون از کنگره اشخاصی هستند که حال خوبی ندارند و همچنان در گوشه‌ای از شهر در حال مصرف مواد مخدر هستند ، پس مسافرانی که اینجا حضور داریم باید قدردان لطف و محبت خداوند باشیم این حضور و آمدن داخل کنگره همین‌طوری بی‌مقدمه نیست، قطعاً دعای خیر افرادی چون پدر و مادر و بازگشت کارهای خیری انجام دادیم است که باعث این حضور ما در این مکان مقدس  و استفاده از علم کنگره 60  شده است.

بابت هزینه های مالی هم طبق فرموده آقای مهندس ، همه ما که در کنگره حضور داریم برای اینکه به درمان برسیم هر مسافر حدود 20میلیون تومان هزینه می‌شود و باز این سوآل پیش می‌آید که ما برای کنگره 60 چه کرده‌ایم ، آیا باری از کنگره برداشته‌ایم یا بلعکس باری گذاشته‌ایم ، اگر کمکی نکردیم آیا ضرری هم رسانده‌ایم یا خیر؟

یک مثال از همین ضرری که مطرح‌شده پارک کردن ماشین در مکان نامناسب و پارک ممنوع است .

چیزی که قوانین و حرمت‌ها داخل کنگره 60 به ما بیان می‌کند و ما باید انجام بدهیم سبب می‌شود تا در ابتدا خود ما و تمام افراد، مردم دیگر به آسایش و آرامش برسند .

امیدوارم خداوند مرا یاری کند تا بتوانم بیشتر در مسائل مالی کمک کنم ، و تا هم‌اکنون هم به هر طریق کمکی از دستم برآمده برای مسائل مالی دریغ نکرده‌ام و همیشه خودم را مسئول دانسته‌ام که باید این کار خیر را انجام بدهم .

امیدوارم که همه ما بتوانیم در مسیرکنگره 60 از مال و مادیات  و پول خود گذشت کنیم و ببخشیم به کنگره ، ما در بیرون از کنگره شاید خرج‌های زیادی داشته باشیم ولی خرج کردن در مسیر کنگره 60 لیاقت می‌خواهد که امیدوارم خداوند این لیاقت را ما بدهد تا بتوانیم در مسیر درمان کمک کنیم و از مال خود بگذریم .

قسمت دوم : تولد اولین سال رهایی حسین عزیز

حسین ، زمانی که وارد کنگره شد و آمد در لژیون ، ازلحاظ ظاهری آشفتگی نداشت ، ولی از درون به‌شدت به‌هم‌ریختگی داشت و آشفته بود همان‌طور که همه میدانیم مصرف مواد مخدر سبب تخریب و پریشانی در همه اشخاص مصرف‌کننده می‌شود .

حسین ، سفر اول بسیار خوبی داشت و همچنین با هم‌سفر محترم خودش همیشه در کنگره حضور داشته و بعد از اتمام سفر اول و  ورود به سفر دوم در لژیون مالی کنگره عضو شد و این باعث شد تا حضورش پررنگ‌تر شود.

امیدوارم در سفر دوم موفق باشد و من تبریک عرض می‌کنم خدمت هم‌سفر محترم حسین و همچنین تبریک خدمت کمک راهنمای محترم هم‌سفرشان ؛ تبریک خدمت فرزندان حسین .

آرزوی مسافر حسین: 

من هم به‌رسم کنگره دو عدد آرزو دارم ، یکی را در دل خودم و دیگری را بازگو می‌کنم ، از قدیم می‌گفتند الهی عاقبت بخیر شوید و من معنی‌اش را نمی‌دانستم تا در این مکان متوجه شدم مفهومش را ، آرزو می‌کنم انشا الله همه عاقبت بخیر شویم.

آرزوی همسفر فاطمه زهرا:

 من هم آرزو دارم تمام اشخاصی که بیماری اعتیاددارند وارد کنگره شوند و به درمان و رهایی برسند.

آرزوی همسفر: 

من هم ‌آرزو دارم تمام همسفرانی که مسافرشان در کنگره حضور ندارند ، هرچه زودتر اذن ورودشان به کنگره صادر بشود تا به درمان و رهایی برسند.

  سخنان مسافر حسین:

 سلام دوستان حسین هستم مسافر؛

زمان مصرف برای خودم مکانی را آماده کرده بودم و روزها را به شب ، شب‌ها را به روز حین مصرف سپری می‌شد.

توسط دوستم محمد که از نوجوانی باهم بودیم ،کاروکاسبی راه انداخته بودیم

با کنگره آشنا شدم و وارد کنگره شدم ، مراحل ابتدایی رو طی کرده و سفر اول شروع شد.

راهکار زیادی برای درمان انجام داده بودم ،مخصوصاً ماه رمضان که می‌شد ترک کردن من هم شروع می‌شد ، ماه‌هایی را به سقوط آزاد می‌گذراندم ولی درنهایت بازگشتم.

آن‌قدر سست و بی‌اراده بودم که وقتی شخصی را در حال مصرف مواد مخدر می‌دیدم بی‌اختیار آلات مصرف را از دستش می‌گرفتم و شروع به مصرف می‌کردم .

مواد مصرفی من تریاک بود و من آن‌قدر این را حفظ می‌کردم تا به نوع دیگری از مواد مخدر دسترسی نداشته باشم و تجربه نکنم.

خدا را شاکرم که داخل کنگره حضور دارم و در کنار شما دوستان هستم، از جناب آقای مهندس دژاکام بنیان‌گذار کنگره کمال تقدیر و تشکر دارم.

از کمک راهنمای محترم،جناب آقای حسینی تقدیر و تشکر دارم که با صبوری و مهربانی به من کمک کردند تا راه را بیابم و به درمان برسم.

از همسفران خود تقدیر و تشکر دارم ، از کمک راهنمای محترمشان.

از ایجنت محترم شعبه شادآباد جناب سبزه‌ای ، گروه محترم مرزبانی ، وبلاگ ،گروه OT، آبدارخانه ، گروه آشپز که در ماه رمضان سخت در تلاش هستند تا افطاری تهیه کنند و چون من آشپزی را تجربه کرده‌ام خوب میدانم که چقدر سخت است و زحمت زیادی دارد


سخنان کمک راهنمای همسفر:

سلام دوستان معصومه هستم همسفر

قبل از هر چیز خدای خودم را شاکرم برای تجربه مجدد این جایگاه و نقش کوچکی که در این رهایی و تولد داشته‌ام؛ تبریک و خدا قوت خدمت کمک راهنمای مسافر آقای حسینی بابت این رهایی؛ به مسافر محترم بابت رهایی و اولین سال تولدشان تبریک می‌گویم.

تبریک ویژه به رهجوی خوب خودم خانم طاهره میگویم بابت این تولد؛ طاهره عزیز تقریباً در ماه رمضان سال گذشته وارد کنگره 60 و لژیون بنده شد و از همان اول بسیار آرام و فرمان‌بردار بود من این روز زیبا خدمت خودش و دختر خانومای گُلش تبریک میگم و برای این خانواده بهترین‌ها را از خداوند منان خواستارم.

سخنان همسفر کوچولو:

سلام دوستان فاطمه زهرا هستم یک هم‌سفر

از آقای حسینی و خانم عبدی تشکر می‌کنم که با زحماتشان باعث شدند ما تولد بگیریم

سخنان همسفر:

سلام دوستان طاهره هستم همسفر

من هم خداوند را بابت این جایگاه شاکرم؛ از آقای مهندس و خانواده محترمشان بسیار سپاسگزارم؛ کنگره 60 بهترین جای هست که درمان اعتیاد با یک جهان‌بینی در آن اتفاق می‌افتد و از اینکه در کنگره حضور دارم خدا را باز هم شکر می‌نمایم؛ در دوران اعتیاد مسافرم  زندگی ما دچار آشفتگی‌های عجیبی شده بود و من بسیار حال بدی داشتم اما شکر خدا با آمدنم به کنگره60 و آموزش‌هایی که در کنار خانم معصومه راهنمای عزیزم دیدم روزبه‌روز بهتر و بهتر شدم.

از آقای عاشورخانی بسیار سپاسگزارم که باعث آشنایی ما با کنگره شدند؛ از آقای حسینی کمک راهنمای مسافرم تشکر می‌کنم؛ از کمک راهنمای عزیزم که زحمات بسیار زیادی برای من کشیدند سپاسگزاری می‌کنم؛ از ایجنت؛ اسیستنت و مرزبانان گروه خانواده و مسافران تشکر می‌کنم.

از اینکه به صحبت‌های من گوش دادید سپاسگزارم
مرزبان کشیک: مسافر حسین مراد

تهیه گزارش و تایپ: مسافر علی رضا خراسانی

عکس: مسافر رضامی توانید دیدگاه خود را بنویسید
مریم نظری پنجشنبه 16 خرداد 1398 17:32
تبریک و خدا قوت خدمت آقای حسینی و خانم معصومه
تبریک ویژه خدمت خواهر گل و صبورم خانم طاهره و مسافر محترمش
با آرزوی بهترینها جایگاهها
خدا قوت گروه وبلاگ
نوشین سه شنبه 14 خرداد 1398 11:09
مبارک باد تا باد چنین بادا
مجتبی دوشنبه 13 خرداد 1398 17:40
تبریک و خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم آقای حسینی و کمک راهنمای محترم گروه همسفران
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic