پذیرفتن حکم عقل در جسم و جان؛ تولد سومین سال رهایی مسافر محمد
شنبه 18 خرداد 1398 ساعت 19:52 | نوشته ‌شده به دست مسافر رضا جدیدی | ( نظرات )
هشتمین جلسه از دوره هفتادو یکم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی ویژه مسافران و همسفران کنگره 60 روز شنبه مورخ 1397/02/18؛ نمایندگی شادآباد
 با استادی: کمک راهنما مسافر رضا  نگهبانی : مسافر محمود   دبیری : مسافر مجید
 با دستور جلسه: (وادی دهم و تأثیر من روی آن) رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.

در ضمن تولد سومین سال رهایی مسافر محمد را با شور و شکوه فراوان جشن گرفتیم


خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان رضا هستم یک مسافر

عید فطر رو به تمام دوستان تبریک میگم و امیدوارم که بهره کافی را از این ماه برده باشند و خست نباشید میگم به عزیزانی که در آشپزخانه خدمت می‌کردند.

دستور جلسه امروز وادی دهم و تأثیر آن روی من که متن این وادی این است : صفت گذشته در انسان صادق نیست چون انسان جاری است، در اول وادی پیام می‌گوید که شهر به‌یک‌باره به طغیان دچار می‌شود اما نسیم آرام الله پس از چندی بر تمام آبادی‌ها حاکم می‌شود و عزمت و سلامی بازمی‌آید و شما از آن بهره بیشتری می‌برید.

    

برداشت من این است که اگر ما مثال بخواهیم یک ساختمان را خراب کنیم بسیار کار ساده‌ای است ولی برای ساختن آن باید به‌آرامی پیش برویم و کم‌کم آن را کامل کنیم، من رضا با شال کمک راهنمایی کافی است که به ضد ارزش‌ها به پردازم مثال مشروب بخورم و یا دوباره مواد مخدر مصرف کنم به‌یک‌باره سقوط می‌کنم و دیگر سفر دومی نیستم و حتی دیگر سفر اولی هم نیستم می‌شوم یک مصرف‌کننده و باید دوباره بنشینم داخل تازه واردین و از اول شروع بکنم،خیلی کارم سخت می‌شود اما برای اینکه این شال را به دست بیاورم شاید شش سال در کنگره تلاش کردم تا به این جایگاه برسم، این‌یک دفعه میسر نمی‌شود حرکت به‌طرف ارزش‌ها یا عشق ذره‌ذره است به قول آقای مهندس که فرمودند عاشق شدن به‌یک‌باره به وجود نمی‌آید مگر شور باشد ولی شعور نیست و عشق واقعی ذره‌ذره به وجود می‌آید.

ما محوری در ریاضیات داشتیم که یک قسمت منفی‌ها و یک قسمت مثبت‌ها است و انسان به نظر من بر روی این محور دائماً در حال حرکت است و گاهی در مثبت‌ها و گاهی در منفی‌ها است و توقفی وجود ندارد.

ما عناصری داریم که جهان هستی را به وجود آورده است آب باد خاک و آتش و این به کنار ولی در وادی می‌گوید که ارتباط ما با یکدیگر و جهان‌های دیگر از سه مؤلفه نور و صوت و حس تشکیل‌شده است، نور یعنی چیزی که من می‌بینم و اگر نوری نباشد من هیچ‌چیز را نمی‌توانم ببینم انعکاس نور به هر چیزی باعث می‌شود که من بتوانم ببینم، در وادی از انوار یا نورهای مخرب گفته‌شده است و اصوات مخرب هم توضیح داده‌شده است و شاید سؤال مصرح شود که مگر اصوات مخرب هم داریم؟ بله داریم مثال موسیقی‌هایی وجود دارد که انسان را به خودکشی سوق می‌دهد و موسیقی‌هایی وجود دارد که به انسان امید می‌دهد یا ناامید می‌کند و یا حال انسان را خوب و یا حال انسان را بد می‌کند و این‌ها در حس ما تأثیر مستقیم دارد، همین تلفن‌های همراهی که همه داریم هم می‌تواند ما را به سمت مثبت ببرد و هم به سمت منفی چون همه‌چیز در آن وجود دارد مثال همین برنامه‌های اجتماعی که وجود دارد ما را هم به جهت مثبت و هم منفی می‌تواند سوق دهد مخصوصاً اینستاگرام که فضایی است که به‌شدت مخرب است و خدا نکند که نظر بیندازیم و حس ما خراب شود و وقتی‌که حس خراب شد دیگر عقل کار نمی‌کند و با دیدن یک تصویر کشته شدن و یا مخرب حس خودمان را خراب می‌کنیم و تا مدت‌ها حال ما خراب است.

برای اینکه حس خودمان را سالم کنیم باید گیرنده‌ی خودمان را تغییر دهیم کسی که هروئین می‌کشد همش دنبال کفی است و از این‌جور چیزها ولی باید حس خود را تغییر دهد چون در کنگره دیگر باید شربت مصرف کند و باید حس‌هایش تغییر کند، اولین مرحله برای تزکیه تفکر سالم است و من هنوز در وادی اول گیر هستم و اگر تفکر سالم شد خیلی راحت‌تر می‌شود به وادی چهارده رسید و تفکر که سالم شد ایمان سالم می‌شود و بعد عمل سالم می‌شود و کارمان را درست انجام می‌دهیم و وقتی عمل سالم شود حس ما سالم می‌شود و با خوب شدن حس عقل ما سالم می‌شود چون اولین شروع به‌کارگیری قوه عقل است و آخر همه عشق سالم است.


قسمت دوم تولد:

آقای محمد ربیعی جزو افرادی بود که گیرنده‌های خودش را خوب تغییر داد و صفت گذشته خودش رو خیلی خوب تغییر داد من شاهد بود چه در سفر اول و چه بعدازآن و امروز در این جایگاه قرارگرفته که تولد سه‌سالگی خودش رو جشن می‌گیرد.

ایشان فکر می‌کنم که چهار سال پیش وارد کنگره شدند و در لژیون آقای رضایی بودند و بعدازاینکه ایشان لژیون رو تحویل دادند محمد جان تشریف آوردند لژیون آقای هاشم‌پور  و در این لژیون زیاد روی برنامه نبود و من شاهد بودم که سختی‌های زیادی را تحمل کردند و حتی برادرش هم در سفر اول به رحمت خدا رفت ولی ایشان به سفر خودشان ادامه دادند ولی الآن در این جایگاه قرارگرفته‌اند و این میسر نشد تا زمانی که اول خودش رو پیدا کرد و آموزش‌ها رو دریافت کرد،من این روز رو به خودش به کمک راهنمای محترم ایشان و به هم‌سفر و کمک راهنمای هم‌سفر ایشان تبریک می‌گویم و امیدوارم که همیشه موفق و پایدار باشند.

اعلام سفر مسافر:

آنتی ایکس مصرفی شیشه؛ تریاک روش درمان DST مدت سفر اول 15 ماه به راهنمایی آقای رضا نعیمی رهایی از بند اعتیاد سه سال و دو ماه


سلام دوستان محمد هستم یک مسافر

خیلی خوشحال هستم که برای بار دوم این جایگاه رودارم تجربه می‌کنم، من حدود بیست سال تخریب داشتم و مصرف من شیشه بود و با این مواد در ژاپن آشنا شدم و در ژاپن هم این تبلیغات وجود داشت که اعتیاد ندارد و مشکلی پیش نمی‌آورد و من در آنجا شروع کردم به مصرف و بعد از مدتی به دلایلی مجبور شدم که برگردم به ایران و در ایران هنوز شیشه در آن‌وقت وجود نداشت و چند جا بود که این مواد در آنجا پیدا می‌شد و من در آن مکان‌ها فقط می‌توانستم پیدا کنم و مصرف کنم.

همان تبلیغات که در ژاپن می‌کردند که شیشه اعتیاد ندارد در ایران هم شد و خیلی افراد اعتیاد پیدا کردند به این مواد معتاد شدند.

 من خیلی دنبال ترک شیشه رفتم و بسیاری از راه‌ها را هم امتحان کردم ولی هیچ نتیجه‌ای نمی‌گرفتم و دلیلش این بود که من با تخریب بالایی داشتم و هیچ اطلاعاتی هم در مورد این بیماری نداشتم،از همه‌جا ناامید شده بودم و هیچ کاری نمی‌توانستم بکنم ، تا این‌که یک روزبه واسطه یکی از دوستان که در جلسه هم هستند آقای کریمی، من رو با کنگره 60 آشنا کردند و خود ایشان هم مصرف‌کننده نیست و با ایشان به کنگره 60 آمدیم و بعد راهنما انتخاب کردم و دیدم که در کنگره 60 نوع درمان با جاهی دیگر فرق می‌کند و درمان در کنگره این‌جور اتفاق می‌افتد که من دیگر شیشه نمی‌کشم و هیچ حسی هم به شیشه ندارم .

من سفرم یک مقدار طولانی شد چون تازه از شربت خوشم آمده بود، من راهنمای خودم رو خیلی اذیت کردم و ایشان تمام حال خرابی‌های من رو تحمل می‌کردند.

من دارای سفر خوبی نبودم ولی روزی راهنمای من به من گفت که اگر می‌خواهی به درمان برسی باید سه چیز را رعایت کنی اول باید به مصرف شربت خودت سروسامان بدی و دوم این‌که کار نکنی و سوم هر جمعه داخل پارک باشی و من چون دنبال درمان بودم بلافاصله به حرف ایشان گوش کردم و طبق گفته ایشان من در مدت مشخص ده ماه به رهایی رسیدم .

جادار من اینجا از راهنمای هم‌سفرم تشکر بکنم که در طول سفر من با آموزش‌های که به هم‌سفر من می‌دادند آرامش داخل خانواده ما بود و از هم‌سفرم تشکر می‌کنم که واقعاً صبوری کرد و خیلی هوای من رو داشت در آن زمان، از آقای رضا نعیمی تشکر می‌کنم که آموزش‌های بسیار خوبی به من می‌دهند و من واقعاً دارم از آموزش‌های ایشان لذت می‌برم، از تمام خدمت گذاران و آقای سبزه‌ای و بچه‌های لژیون تشکر می‌کنم .


سخنان کمک راهنمای  هم‌سفر:

من امروز خیلی خوشحالم که روزی من شد که این جایگاه را دوباره تجربه بکنم،این تولد و رهایی‌ها برگ برنده‌ای است برای کنگره 60 و این سندی بدون نقص است که در درمان اعتیاد در کنگره 60 وجود دارد،من به آقای مهندس و خانواده محترمشان تبریک میگم و به کمک راهنماهای محترم آقای هاشم‌پور و آقای نعیمی تبریک میگم، آقا محمد روزهای سختی رو پشت سر گذاشت ولی توانست این کار را انجام دهد و فرمانده‌ای خودش رو در دست بگیرد و به ایشان تبریک میگم ،هم‌سفر ایشان هم بسیار خوب آموزش‌ها را دریافت می‌کردند و به آن عمل می‌کردند و همیشه باانرژی بسیار خوبی در لژیون حاضر می‌شد.

من به تمام دوستان این روز را تبریک میگم و امیدوارم که همیشه خدمت گذار باشند و در مسیر کنگره قدم بردارند.


سخنان هم‌سفر:

سلام دوستان میترا هستم یک هم‌سفر

خداوند را شاکرم که این جایگاه دوباره نصیب من شد و من توانستم دوباره کنار مسافرم تولد بگیرم و حال خوش و شیرین رهایی را دوباره حس کنم.


یادم نمی‌رود روزهایی را که حتی محمد شب به خانه نمی‌آمد و من با بچه کوچک تنها در خانه بودم و یک‌چشم به در و یک‌چشم به ساعت داشتم که محمد کجاست و چه‌کار می‌کند.

 روزهای سختی را سپری کردم تا به این جایگاه برسم و این جایگاه را قدر میدانم و این صندلی که بر روی آن نشستم  را به‌آسانی به دست نیاوردم و الآن با مسافر خودم روزهای بسیار خوبی راداریم تجربه می‌کنیم و خداوند خودم را شاکرم و تمام این‌ها را از کنگره‌دارم و از راهنماهایی دارم که بدون هیچ چشم‌داشتی خدمت می‌کنند آقای رضا رضایی و آقای هاشم‌پور و آقای نعیمی عزیز و راهنمای خودم بسیار تشکر می‌کنم که من و محمد را کمک کردن تا به این جایگاه برسیم بابت آرامشی که به من می‌دادند و دلگرمی‌هایی که به من می‌دادند و امیدی که در دل من کاشتند تشکر می‌کنم و خداوند را شاکرم.

در پایان از دخترهای گلم تشکر می‌کنم که خیلی دعا می‌کردند و صبوری کردند تا پدرشان حالش خوب شود، دعا می‌کنم که هیچ پدری شرمنده زن و بچه نباشد و هیچ بچه‌ای بیماری پدرش را نبیند.

متشکرم که به صحبت‌های من گوش دادید. مرزبان کشیک: مسافر مهدی صافی

تهیه گزارش و تایپ: مسافر مهدی

عکس: مسافر رضا

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
چهارشنبه 22 خرداد 1398 08:45
خداقوت خدمت کمک راهنمایی محترم ازمطالب زیبایتان استفاده کردم تشکرمیکنم.
وبلاگ نویسان محترم سپاس
نوشین دوشنبه 20 خرداد 1398 12:24
درود براستاد عالی بود استفاده کردم .
خداقوت .
دوشنبه 20 خرداد 1398 11:32
خداقوت
تبریک
تبریک
تبریک
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic