وبگردی از نمایندگی اروند( جشن هفته دیده بان)
یکشنبه 9 تیر 1398 ساعت 16:14 | نوشته ‌شده به دست مسافر توحید شکیبایی | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله

جلسه سوم از دوره اول سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی اروند آبادان وخرمشهر با دستور جلسه"هفته دیده بان"با استادی دیده بان محترم"آقای سعید سبزه ای"و نگهبانی اسیستانت شعبه "خانم مریم" و دبیری "خانم سحر"در روز دوشنبه مورخ 1398/04/03 ساعت 17:00 آغاز به کرد.

خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان سعید هستم یک مسافر

کتاب 60درجه زیر صفر من را یاد یک تصویری می اندازد که یک شخصی سفر اولش تمام شده است ودارد غسل می کندویک عده با قومیت های مختلف دارند برایشان لباس وپوشش می آورند،وهمین اتفاق دارد می افتد.پیوند محبت وقتی بین اعضاء کنگره حاکم شده ومارا وصل کرده در هرنقطه از ایران یک نفر از هرشعبه ای به رهایی می رسد همه خوشحال می شوندو موج مثبتی همه جارا در برمی گیرد. اگر بخواهیم از دستورجلسه بگوییم باید از کنگره وساختارش بگوییم. اگر بخواهیم از کنگره بگوییم باید ابتدا از اعتیاد بگوییم. اعتیاد یک معضل شده چه خودش وچه درمانش ،هرکسی به یک طریق این مسئله را نگاه می کند. آقای مهندس می گوید ما از نظر سخت افزاری شاید از کشورهای اروپایی وجهان اول  عقب باشیم ولی از نظر علم ودانش به یقین 50سال جلوترهستیم.هرکدام از اعضای کنگره یک روز رهایی که داشته باشد وبگوییم مصرف کننده نیست باورشان نمی شود. 

وقتی همایش می رویم برایشان قابل باور نیست که یک زمانی دچاراعتیاد بوده ایم. ولی کشورهای اروپایی این سیستم را ندارندو جایگزین می کنند و کسی که موادش قطع می شود پشت ماشین آن شخص علامت بخصوصی می زنند که این علامت نشان دهنده این است که شخص یک زمان اعتیاد داشته وپشت سرش بوق زده نشود. علم آن را ندارند ما باید خداراشاکر باشیم که در دوره اب زندگی می کنیم که آقای مهندس واین روش هستند وگرنه چه خانواده هایی بودند که بخاطر اعتیاد از هم متلاشی شده اند. همه  مسافرها اعتیاد را باپوست وگوشت واستخوان تجربه کرده اندوباعث سعادت مندی ماست که در این دوره واز این علم بهره مندیم. مگر برای کسی باورکردنی هست که شخصی که مصرف هروئین و شیشه و کرک و... قطع مصرف کند وحالش خوب باشد؟!!کنگره 60این را دراختیار ما گذاشته وباید قدردان باشیم. 

اگر قدردان وشاکرخداوند بودیم شاکرانسان هایی که به ماکمک کردند خداوند برکت را در زندگی مان می آورد. ماباید از استادان سپاس گذار باشیم که بدون چشم داشت این سیستم برای ما خدمت می کنند. سیستم جوری طراحی شده که نمی شود از آن ایراد گرفت. کنگره60ساختارش به این صورت است که بنیان کنگره به عنوان ریشه  وهرمی نیست. به عنوان ریشه وبنیان کنگره وریشه ای عمل می کند مانند درخت  و بعداز آن می شود؛ دیده بان ها. دیده بان ها کارشان قانون گذاری است.می نشینند مانند یک اتاق فکر راجب موضوعی فکر وتبادل نظر می کنند تا به یک تصمیم واحد برسند ووقتی آن تصمیم گرفته شد آن قانون نوشته می شود.هر دیده بان مسئولیتی دارد مانند: دیده بان مالی، دیده بان جهان بینی، دیده بان ورزش، دیده بان گروه خانواده و...هرکدام از دیده بان ها علاوه بر این که قانون گذار هستند ایجنت هم هستند وعلاوه براین ها به شعب های مختلف سرکشی می کنند.

من به شخصه در کنگره دارم آموزش می گیرم وبرای کنگره کاری نکردم.کنگره به من زندگی ام را برگرداند وبدن نحیف وافکار افیونی ام را از من گرفت وهمه این ها با آموزش اتفاق افتاد.من باید حواسم به آموزش هایم باشدوغفلت نکنم.فرق من با سفراولی ها این است که من چندسال زودتر آمدم .هرکسی بخواهد رها می شود.راهنما می شود. مرزبان می شود.اگر خودش بخواهد وآموزش ها را جدی بگیرد وسعی برای درمانش بکند.زیرا راهنما فقط حکم انگشت اشاره را دارد.اگر دقت کنیم درچشم های راهنما نگاه کنیم می توانیم فردای خودمان را ببینیم.وقتی دیدیم باید تلاش کنیم وقدم هایمان را درست برداریم تا بتوانیم به رهایی وباز پرداخت کمکی که به ماشده را بدهیم.حلقه ی گم  شده ی درمان اعتیاد همان جهان بینی است.

ما باید جهان بینی را جدی بگیریم. در کنگره این را به آسانی در اختیار ما میگذارند.وباید به جهان بینی دقت ویژه ای داشته باشیم اگر می خواهیم درست شویم باید نگاه مان وافکارمان وبرخوردهایمان درست شود. یک نفر که از اعتیاد رها می شود  این یک نفر تنها یک نفر نیست بلکه می شود یک الگو، یک نفر یک شهررا می تواند آباد کند و بالعکس. ماهرکدام در زمان اعتیاد الگویی بودیم در جهت منفی. تمام دیده بان ها ،مرزبان ها و...همه فکرشان این است که یک نفر از اعتیاد بیرون بیاید ویک نفر که از اعتیاد بیرون می آید همه خوشحال می شوند. من برای خودم یک خط مشی دارم که با نگاهم با لبخندم بتوانم یک نفر را جذب کنم زیرا همان یک تازه واردجزء حساس ترین شخص ها هستند   آن ها گیرنده هایشان خیلی قوی است برای این که به هرکجا که می روند بهشان نگاه نمی کنند. وقتی شخصی سفر می کندو رها می شود بسیار خوشحال می شویم وان شالله که همه به ریشه هایمان  که در کنگره است وصل باشیم وبه دیگران کمک کنیم. 

تشکر میکنم از دوستانی که به صحبت هایم توجه کردند.

در ادامه جلسه جشن هفته دیده بان با شور فراوان برگذار شد.

خدمتگزاران گروه خانواده: خانم عاطفه، خانم دنیا
مرزبان کشیک گروه خانواده: خانم رضوان
خدمتگزاران مسافر: آقا محسن، آقا علیرضا، آقا هادی، آقا حسین، آقا حسن
عکاس: مسافر سهراب
تایپ: خانم سحر
تنظیم و نگارش: همسفر عاطفه


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مهدی صافی دوشنبه 10 تیر 1398 12:24
تبریک خدمت دیده‌بان محترم جناب سبزه‌ای و عزیزان نمایندگی اروند.
وبلاگ نویسان گرامی تشکر
☆دَرپَناه‌ِحَق‌باشید اِن‌شاءَالله☆
همسفر پوران شاداباد 1 یکشنبه 9 تیر 1398 20:25
عرض تبریک وخداقوت به همه عزیزان و خدمتگزاران در کنگره امیدوارم سربلند وموفق باشید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic