از فرمانبرداری تا رهایی؛ اولین سال رهایی مسافر محمود
شنبه 2 شهریور 1398 ساعت 20:53 | نوشته ‌شده به دست مسافر مهدی مقدم | ( نظرات )
"به نام قدرت مطلق"
چهارمین جلسه از دوره هفتادو دوم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی ویژه مسافران و همسفران کنگره 60 روز شنبه مورخ 1398/06/02؛ نمایندگی شادآباد
 با استادی: مسافرابراهیم  نگهبانی : مسافر حمید   دبیری : مسافر توحید
 با دستور جلسه: (قضاوت و جهالت و جشن اولین سال رهایی مسافر محمود) رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان ابراهیم هستم یک مسافر،خیلی خوشحالم که در این جایگاه خدمت می‌کنم.

دستور جلسه امروز در دو بخشخواهد بود، بخش اول دستور جلسه که در مورد قضاوت و جهالت است، انسان زمانی که قضاوت می‌کند یعنی دارای جهالت است و بلعکس اگر جهالت داشته باشد قضاوت می‌کند،قضاوت یعنی همان تجسس کردن ، سر کشی کردن و ... این‌ها همه همان قضاوت است که در این خانواده قرار دارند.

قضاوت را دو سته انجام می‌دهند یکی انسان‌های آگاه و دوم انسان‌های معمولی، انسان‌های آگاه مانند قضات و اشخاصی که دارای صلاحیت قضاوت هستند، حالا انسان‌های معمولی که ما هستیم چرا نباید قضاوت کنیم؟ چون قضات دارای آگاهی هستند و هم حال را می‌بینند و هم گذشته و هم آینده ولی ما انسان‌های عادی فقط به حال حاضر اکتفا می‌کنیم و به لذت بردن از قضاوتی که داریم انجام می‌دهیم و کسانی که دنبال قضاوت کردن هستند دنبال قدرت و لذت هستند .

چه کنیم که قضاوت نکنیم؟ کسانی که به دانایی و خودشناسی رسیده باشند قضاوت نمی‌کنند، کسانی که در کنگره هستند هنگام صحبت از کنگره صحبت می‌کنند و کسانی هم که هنرمند هستند از هنر خودشان و این همان داشته‌هایی هستند که آن‌ها دارند و کسی که قضاوت می‌کند هیچ‌چیزی ندارد و از درون خالی است و می‌خواهد همیشه از دیگران دزدی کند که انرژی بگیرد.

درزمانی که قضاوت می‌کنیم چه اتفاقی می‌افتد؟ درزمانی که قضاوت می‌کنیم ترس و استرس را برای خود می‌خریم چون از تولیدات قضاوت هستند،چون به‌طور مثال در مورد شخصی که قضاوت کردی همیشه یک ترس پنهانی در درون ما وجود دارد و همیشه با دیدن آن شخص همیشه یک حس ترس در درون ما به وجود می‌آید و یا هرزمانی که به یاد آن شخص بیفتیم و باوجوداین حس‌ها آرامش را از خود می‌گیریم، آیا قضاوت خوب است یا بد؟ به نظر من همه‌چیز در این جهان هستی خوب است و هیچ‌چیز بدی وجود ندارد،فقط دلیل این است که ما بد استفاده می‌کنیم،درزمانی که بر سر دوراهی می‌ماند باید خود را قضاوت کند و این قضاوت خوب است، ما همیشه باید در مورد چیزهایی که به ما مربوط است قضاوت کنیم، ما اگر قضاوت کنیم باید بدانیم که چه ارزشی برای ما دارد آیا حال ما را خراب می‌کند و یا نفعی برای ما دارد، حتی ناامیدی هم خوب است مثال این‌که اگر ما ناامید نمی‌شدیم اینجا نمی‌آمدیم تا درمان بشویم،چون این مسائل در کنترل ما نیست به ما آسیب می‌زند و آگاهی لازم را هم باید داشته باشیم.امیدوارم که به‌جایی برسیم که آن پنج حس در کنترل ما باشد تا بتوانیم قضاوت‌هایی را انجام دهیم که به نفع ما باشد و برای آرامش ما کاربردی داشته باشد.

ممنونم از اینکه به صحبت‌های من گوش کردید.سخنان استاد در مورد تولد:

امروز تولد آقا محمود عزیز است، آقا محمود سفر اول خودش رو در لژیون آقای حمید ملکی سپری کرده و حدود هفت ماه است که در لژیون ما حضور دارد و همین‌جا از آقای حمید ملکی هم تشکر می‌کنم چون زحمت سفر اول ایشان را کشیدند و مسافر را آماده تحویل بنده دادند و من هم از ایشان بسیار راضی هستم و ایشان را نسبت به شرایطی که دارند می‌سنجم و ایشان عالی هستند و عملکرد ایشان بسیار مناسب است، ایشان خدمت‌های بسیاری انجام دادند و آرزو دارند که در مرزبانی هم بتوانند خدمت کنند و ایشالا شال کمک راهنمایی هم قسمت ایشان به شه تا بتوانند بیشتر خدمت کنند.تشکر می‌کنم از هم‌سفر ایشان که خیلی در سفر اول کمک‌حال  ایشان بودند و زحمت بسیاری کشیدند برای مسافر خود بسیار سپاس گذارم و خسته نباشید می‌گویم.

ممنونم که به صحبت‌های من گوش دادید.


تولد مسافر محمود:

سلام دوستان محمود هستم مسافر

آنتی ایکس مصرفی شیره و تریاک روش درمانdst با شربت اوتی مدت سفر یک سال راهنما آقای رعیت پناه رشته ورزشی فوتسال و دارت مدت رهایی یک سال و دو ماه و بیست روز در ادامه سفر سیگار داشتم نه ماه بیست روز سفر کردم باراهنمایی آقای حسینی رهایی از بند سیگار یک سال و دو ماه و بیست روز است.خلاصه سخنان مسافر محمود:

خیلی خوشحال هستم که این جایگاه را تجربه می‌کنم ،از خیلی زمان قبل این روز را تصویرسازی می‌کردم،از همه دوستان عزیزی که مشارکت کردند بسیار تشکر می‌کنم ،اگر اتفاق خوبی در زندگی من افتاده از شما عزیزان یاد گرفتم و امیدوارم روزی برسد که بتوانم خدمت کنم.


اولین مصرف من از زمان خدمت سربازی انجام شد و ابتدا با مصرف سیگار شروع شد، آرام‌آرام سیگار من از یک نخ آغاز شد و پس از مدتی به بسته تبدیل شد،البته ناگفته نماند خیلی سلسله وار مشروب و قلیان هم به زندگی من راه پیدا کرد،یک روز با یکی از دوستانم برای مصرف مشروب به خانه ایشان رفتیم ولی دیدیم به‌جای مشروب مواد مخدر از نوع تریاک را برای ما آورد و من با تعجب پرسیدم مگر قرار نبود مشروب بخوریم که در جواب گفت مشروب گیر نیاوردم مجبور شدم تریاک بگیرم و این اولین مصرف مواد مخدر من بود که لذت زیادی هم برای من داشت ،به‌مرورزمان مصرفم زیاد شد تا جایی که دیگِ نمی‌توانستم و ترک‌های متعددی را هم تجربه کردم ،به همین واسطه با قرص آشنا شدم به نام بی دو،بعد مدتی دیدم به قرصم سازگاری ندارم و مجدد وی آوردم به تریاک.

بعدازاین همه ترک‌های ناموفق از قبیل انواع دارو و سقوط آزاد و خستگی این دوران توسط یکی از دوستانم با کنگره آشنا شدم،در ابتدا وارد لژیون آقای ملکی شدم و از ایشان یاد گرفتم که فرمان‌بردار باشم، در همان ابتدا ایمان داشتم که من اینجا به درمان خواهم رسید و تمام توانم را برای این کار گذاشتم، بعد از دو ماه سفر به این نتیجه رسیدم که باید سفر سیگار را هم شروع کنم و در همین حین به لژیون آقای حسینی رفتم و سفر سیگارم هم هم‌زمان با سفر اول شروع کردم و خداروشکر می‌کنم که کنگره وجود دارد ما می‌توانیم زندگی خودمان را تغییر بدهیم و به پیشرفت برسیم.از آقای ملکی و آقای حسینی و همین‌طور آقای رعیت پناه بایت همه زحماتشان تشکر می‌کنم.از هم‌سفر و مادرم هم تشکر ویژه دارم و امیدوارم بتونم زحماتشان را جبران کنم و از همه عزیزان خدمتگزاران کنگره تشکر می‌کنم.

خلاصه سخنان راهنمای هم‌سفر:

به آقای حسینی و رعیت پناه و خانم ناهید تبریک می‌گویم،ایشان کاملاً فرمان‌بردار بودند و کارها را انجام می‌دادند ولی ازنظر نوشتن سی دی کمی کوتاهی می‌کردند.باید ایشان به یاد داشته باشند که برای رفتن به سفر دوم باید چهل سی دی نوشته شود.


ایشان مشکلات زیادی داشتند ولی با صبر و استقامت توانستند مشکلات را کم و کمتر کنند و بهترین دعای من برای این عزیزان رسیدن به حال خوش برایشان است.

خلاصه سخنان هم‌سفر:

زمانی که مسافرم با کنگره آشنا شدند فکر می‌کردم که نمی‌توانند کاری انجام دهند و سه ماه اول به کنگره نیامدم ولی بعد مدتی و شروع سفر سیگارشان تغییرات در ایشان دیدم و کمی باورش کردم و تصمیم گرفتم وارد کنگره شوم.


وارد لژیون خانم منیره شدم و ایشان نسبت به من خیلی سخت‌گیر بودند و این سختگیری‌ها کمک زیادی به من کرد و به کنگره علاقه‌مند شدم.به تمام کسانی که تازه‌وارد کنگره شدند یک پیام‌دارم که در ابتدا باید دو مورد را در ذهن داشته باشد یک صبر و دومی عشق، از همه عزیزانی که ما را یاری کردند تشکر ویژه دارم.ادامه جشن تولد به روایت تصویر:اهدای گل هایی به روایت تصویر:


مرزبان کشیک: مسافر مهدی
تهیه گزارش:مسافر محمد
تایپ: مسافر مهدی و مسافر مجید
تنظیم و ارسال: مسافر توحید
عکاس: مسافر رضا


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نوشین دوشنبه 4 شهریور 1398 13:25
تولد شما حاوی پیام های خوبی بود اول حس سالم وایمان داشتن
امیدوارم که همواره با ایمان راسخ به مسیر پر پیچ و خم زندگی ادامه دهید و پیروز و موفق باشید .
سمانه همسفر داود دوشنبه 4 شهریور 1398 11:58
خدا قوت و تبریک خدمت مسافر و همسفر گرانقدر و همچنین خانم منیره عزیز و آقای رعیت پناه
همسفر حوریه دوشنبه 4 شهریور 1398 01:32
خدا قوت وتبریک خدمت تمامی اعضای کنگره۶۰
مجتبی یکشنبه 3 شهریور 1398 11:49
خداقوت و عرض تبریک خدمت همه عزیزان
حسن اسدی شنبه 2 شهریور 1398 23:08
سلام و خدا قوت، تبریک ویژه به محمود عزیز و کمک راهنمای محترم جناب آقای رعیت پناه
همسفر مهدیه امرالهی از لژیون ۴ شنبه 2 شهریور 1398 22:02
سلام اقا محمود وهمسفرش خانم ناهید اولین سال رهایی را بهتون تبریک میگم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic