سیاه‌چاله‌ای از جنس طلا
یکشنبه 10 شهریور 1398 ساعت 15:03 | نوشته ‌شده به دست مسافر مجید بسطامی | ( نظرات )
به‌طور کلی، قوانین تولید و زایش و تکثیر تمام و مخلوقات در کل عالم هستی، با مختصر تفاوت‌هایی؛ البته آن هم در جزئیات شبیه هم بوده و علاوه بر وجود هسته و دانه‌ی مربوطه و قانون جذب و مبحث حرکت در امواج از اجزای اصلی این فرایند می‌باشد و حتی سیارات و ستارگان از این قاعده در جهت رسیدن به تغییر، تبدیل و ترخیص مستثنی نیستند و به عبارتی اطلاعات امر به اجبار در جهت گردش، چرخش و زایش، الزام‌آور بوده تا هستی بتواند به حیات خود که بزرگ‌ترین معجزه می‌باشد، ادامه دهد.

در این نوشتار که برداشتی از سی‌دی سیاه‌چاله‌ی استاد امین می‌باشد، سعی بر این شده است که با توجه به موضوع سی‌دی، نگاهی هم به مقام و مرتبه‌ی راهنما داشته باشم. و همگام با طرح مطالب عنوان شده، به نوعی صور پنهان و ارتباط بین سیاه‌چاله و راهنما شکافته شود که امیدوارم مورد پسند دوستان واقع شود و برای دیگران مثمر ثمر باشد.

به‌طور کلی، قوانین تولید و زایش و تکثیر تمام و مخلوقات در کل عالم هستی، با مختصر تفاوت‌هایی؛ البته آن هم در جزئیات شبیه هم بوده و علاوه بر وجود هسته و دانه‌ی مربوطه و قانون جذب و مبحث حرکت در امواج از اجزای اصلی این فرایند می‌باشد و حتی سیارات و ستارگان از این قاعده در جهت رسیدن به تغییر، تبدیل و ترخیص مستثنی نیستند و به عبارتی اطلاعات امر به اجبار در جهت گردش، چرخش و زایش، الزام‌آور بوده تا هستی بتواند به حیات خود که بزرگ‌ترین معجزه می‌باشد، ادامه دهد.

همانطوری که وجود نور در زمین به جهت رشد و ادامه‌ی حیات لازم و ضروری است؛ که ما منبع آن را خورشید می‌دانیم، در فضا نیز این نور به جهت دیده شدن فضا و سایر سیارات برای علم نجوم حائز اهمیت می‌باشد. در فضا این نور به واسطه‌ی ستارگان و نورافشانی آن‌ها امکان رؤیت سیارات و دیگر ستارگان فاقد نور به ما داده می‌شود و فقط سیاه‌چاله‌ها هستند که قادرند نور را به دام انداخته و در درون خود محصور نمایند. به همین جهت سیاه‌چاله‌ها فضاهایی هستند که با شکست نور و بلعیده شدن آن در آن‌ها قابل رؤیت در فضا نیستند. از دیدگاه عموم، سیاه‌چاله‌ها در فضا، اجرامی بسیار خطرناک هستند، ولی در واقعیت چنین موضوعی اصلا صحت ندارد و برعکس می‌باشد، سیاه‌چاله‌ها مرکزی جهت تبدیل و ترخیص دیگر اجرام آسمانی و زایش مواد اولیه در هستی می‌باشند. همانطوری که گفته شد بعضی از ستارگان و سیارات از خود نوری ندارند و به واسطه‌ی دریافت و منتشر نمودن نور از سایر ستارگان می‌توانند دیده شوند و با بازتاب آن نور، قادرند حتی روشنایی از خود ساطع نمایند؛ که کره‌ی ماه نمونه‌ی بارز این نوع تز انتشار نور در حیات برای کره‌ی زمین می‌باشد و با وجود قرار گرفتن در مدار زمین به واسطه‌ی دریافت نور خورشید و بازتاب آن در شب‌ها، پرتوافشانی نموده و هدایت‌گری بس مهم و حیاتی برای زمین می‌باشد.

در کنگره‌ی 60 هم خورشیدی به نام مهندس دژاکام وجود دارد که ماه‌هایی به نام راهنما در مدارش قرار گرفته‌اند و به واسطه‌ی دریافت نور و بازتاب آن بر جاده‌ی تاریک اعتیاد آن را برای خواستاران رهایی روشن می‌نمایند تا مسافران بتوانند از گذرگاه‌های سخت و سرد و یخبندان عبور نمایند و به هدف که همانا رهایی از بند اعتیاد است، نائل آیند. ابعاد و اندازه‌ی زمین که روزگاری مرکز کائنات محسوب می‌شد، در مقابل جهان هستی به مثابه‌ی ماسه‌ای بیش نیست و این همان اندازه و ابعادی است که هر کدام از اعضای کنگره‌ی 60 در مقابل خورشید تابان داریم ولی می‌توانیم ما این مقیاس را به واسطه‌ی آموزش‌های ناب کنگه تغییر دهیم و با رهایی خود و همینطور تلاش فراوان به حد و اندازه‌ی ماه که همان کمک‌راهنمایان هستند برسیم.

اصولا هر چیزی در هستی دارای عمری خاص می‌باشد و طبق قانون انرژی پس از اتمام زمان مورد نظر، از صورتی به صورت دیگر تبدیل می‌گردد و ستارگان نیز از این قانون تبعیت می‌کنند و همه‌ی مخلوقات عالم هنگام فرا رسیدن دوره‌ی تبدیل خود، شروع به تغییرات درونی و بیرونی می‌نمایند و این اتفاق در جهت تبدیل و ترخیص در تمام مخلوقات به اشکال مختلف صورت می‌پذیرد؛ برای مثال یک ستاره در زمان ترخیص و پایان دوره‌ی خود شروع به نورافشانی زیادی می‌نماید تا پایان نقطه‌ی قبلی و شروع حیات دیگر خودش را جشن می‌گیرد و گویی ستاره هم مانند انسان حق اختیار دارد و  می‌تواند از چند گزینه یکی را انتخاب کند و تبدیل را به خواست و اراده‌ی خود به انجام برساند. می‌تواند به ستاره‌ی سفید کوتوله‌ی عقده‌ای تبدیل شود یا به یک ستاره‌ی نوترونی پرمدعا تبدیل شود و به حیات خود ادامه دهد ولی باید دانست در هر دو مورد فاقد نور خواهد بود. و اما راه سومی را نیز می‌تواند برگزیند که راهی سخت و دردآور است و آن سیاه‌چاله شدن است که می‌توانیم آن را سخت‌ترین مورد در خصوص خدمت و عدم رؤیت نیکی‌ها و محبت‌هایش از جانب عوام بدانیم.

همه‌ی ما در کنگره‌ این را فرا گرفته‌ایم که همیشه غم بزرگ می‌تواند انسان را به بالاترین و یا پایین‌ترین حد ممکن از نظر درجات انسانی برساند و  راهنمایان هم‌چون ستارگانی هستند که در تبدیل شدن، سیاه‌چاله بودن را برگزیدند؛ یعنی سختی و درد دیگران را به جان خریدن و تحمل درد تبدیل ره‌گم‌کردگان و نادانان به دانایی و روشنایی. آن‌ها می‌توانستند یا دریافت رهایی، به دنبال زندگی خود رفته و در جهت جبران آسیب‌های اعتیاد به کسب درآمد بپردازند ولی به جهت جهان‌بینی دریافتی و آشنایی با قانون تغییر، تبدیل و ترخیص و انجام پالایش درونی، با گذر از گزینش‌های متعدد و صحت عقلی و آگاهی کامل سیاه‌چاله بودن را برگزیدند تا بتوانند با تجربیات کسب‌شده و عبور از مسیرهای سخت و سرد و تاریک، دیگرانی را که خواستار رهایی هستند را یاری دهند و به آن‌ها عشق و محتبت بلاعوض هدیه دهند.

آن‌ها بعد از عبور از وادی اعتیاد و فیلترهای لازمه‌ی تصفیه، به آب زلالی تبدیل شده‌اند که می‌توانند کشتزارهای بی‌شماری را سیراب نمایند و در محضر خورشید کنگره، پیمان الهی بستند تا انسان‌های به تاریکی رسیده را به اصل وجودی خویش هدایت نمایند. آن‌ها به دنبال نور و علم هستند زیرا می‌دانند نور و علم تمثیل خداوند است.

 در سی‌دی سیاه‌چاله، صحبت از عشق است و عاشق شدن سیاه‌چاله به ماه و رها نمودن ماه از بند و مدار زمین و صحبت‌هایی که فیما بین ماه و سیاه‌چاله رد و بدل می‌شود. دنیای دیگری از عشق به تصویر کشیده می‌شود. در گفت‌وشنودهای ماه و سیاه‌چاله می‌توان معنا و مفهوم عشق و اثرات آن در هستی و نیستی را دریافت و محبت را به معنای واقعی لمس کرد. این نوع نگاه عاشقانه‌ی سیاه‌چاله به ماه را فقط می‌توان در کنگره‌ی 60 و نوع رفتار و نگاه یک راهنما نسبت به رهجو، دید و احساس کرد.

پیشنهاد زیرکانه در خصوص تحمل تکانه از سوی سیاه‌چاله به ماه و بیان عواقب آن، دقیقا همان اعمالی است که در گذشته در مورد ترک اعتیاد و روش‌های گوناگون انجام داده‌ایم و نتیجه‌ی این تکانه‌ها جز قرار گرفتن در سیر و مداری قدرت‌مندتر از قبل برای ما نبوده است و نمونه‌ی آن ترک تریاک با شیره و یا با شیشه بوده است که ما را در مداری بسیار سخت قرار داده و گاه این نوع تکانه‌ها باعث شده در مدار و گردش به دور آن‌ها گرفتار شویم و تمام وقت‌مان را وقف مدار نادانی و جهل نمودیم. در قسمتی از سی‌دی، به کوچک و بزرگ شدن ماه در فصول اشاره شده است که به عنوان دیده‌ نشدن و فرار ماه از بند زمین می‌باشد که مرا به یاد ترک‌های گاه و بی‌گاه خودم می‌اندازد؛ سقوط آزاد، کمپ، URD، که می‌خواستم از چنگال اعتیاد رها شوم.

راهنمایانی که سیاه‌چاله شدن را بر می‌گزینند، به حد اعلای تفکر، عشق و ایمان می‌رسند که باور آن برای عوام قابل درک نیست؛ چرا که راهنمایان شکافته‌اند آنچه را که شکافتنی به نظر نمی‌آید و گذر کرده‌اند از گذرگاه‌هایی که به نظر صعب‌العبور می‌باشد و از دل تاریکی‌ها به روشنایی رسیده‌اند و دریافته‌اند که اعمال ضدارزشی، بهره‌ای جز صفت‌های ناپسندی چون کینه، نفرت، قضاوت و غیبت را در پی ندارد و به واسطه‌ی سربازان دانایی، در قله‌ی قلعه‌ی عقل خود از ورود نیروهای منفی، جلوگیری نموده‌اند و نیک می‌دانند لذت‌جویی و انجام عمل ضد ارزشی، چیزی جز بی‌قراری و اضطراب برای انسان نخواهد داشت و به همین جهت گزینه‌ی سیاه‌چاله‌ی زمینی، یعنی راهنما شدن را برگزیده‌اند تا بتوانند به جای انباشت فلزات سنگین در کوله‌پشتی خود، عشق و محبت را جایگزین نمایند.

همانطور که رصد سیاه‌چاله‌ها در فضا، برای ما امکان‌پذیر نیست، و نمی‌توانیم به بزرگی و سختی کار آن‌ها در تبدیل نمودن سیارات و ستارگان پی ببریم، یقینا قادر نخواهیم بود به زحمات یک راهنما در خصوص به رهایی رساندن یک مصرف‌کننده پی ببریم و درک زحمات، از خودگذشتگی و ایثار آن‌ها پی ببریم.

همه‌ی مصرف‌کنندگان، مانند ماه از تابش شبانه و قرار گرفتن در مدار زمین، خسته‌اند و می‌خواند چون خورشید، نورافشانی نمایند ولی راه را پیدا نمی‌کنند تا بتوانند به خواسته‌هایشان برسند و با وجود داشتن اراده‌ی قوی، قربانی تکانه‌هایی از جنس ناآگاهی و جهالت می‌شوند. آن‌ها مبدأ و مقصد هدف را نمی‌دانند و در وادی اعتیاد گرفتار می‌مانند و کارشان به تیمارستان، زندان و یا خودکشی منتهی می‌گردد. این در حالی است که راه در کنگره‌ی 60 به واسطه‌ی وجود خورشید تابان، کاملا نمایان است و آنان که در وادی تاریکی به سرر می‌برند می‌توانند از طریق نور ساطع شده، به رهایی و سعادت و آرامش و آسایش دست یابند. و این تبدیل در گرو دستان پرتوان سیاه‌چاله‌های زمینی که در کنگره‌ فعالیت می‌کنند، امکان‌پذیر است.

همانطور که راهنما عاشق شاگردانش می‌باشد و آن‌ها را با تمام زشتی و زیبایی‌هایشان دوست می‌دارد، سیاه‌چاله می داند، کوچک و بزرگ شدن ماه به واسطه‌ی قرار گرفتن در مدار زمین است و راهنما می‌داند بعضی از ناسپاسی‌های شاگردانش، به جهت مدار مواد و فرهنگ اعتیاد است.

در خاتمه اینکه انسان عاشق را با جاذب تفاوت بسیار است و حساب عاشق با عشق است و با معشوق کاری نیست؛ هر چند مقام و مرتبه‌ی معلم، مربی، استاد بسیار والا بوده و در درجه‌ی بالای انسانیت قرار دارند، لیکن با در نظر گرفتن دریافتی‌های مادی و معنوی، هر کدام در جایگاه خاصی قرار می‌گیرند ولی هیچ‌کدام از آن‌ها قادر به دریافت مقام سیاه‌چاله در زمین و راهنما در کنگره نخواهد بود؛ زیرا خدمت این دو در آرشیو هستی ثبت و ضبط خواهد شد. و در حالی‌که آن‌ها در گمنامی خدمت می‌کنند،‌ ولی قدرت مطلق شاهد این خدمات است و پاداش آن را محفوظ می‌دارد.

نویسنده: مسافر رضا مرادخانی رهجوی کمک راهنما مهدی حیدری

تایپ: مسافر مجید


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سیدمهدی موسوی لژیون ۲۳شاداباد یکشنبه 17 شهریور 1398 05:57
باسلام وخداقوت خدمت اقایرضا مرادخانی عزیز خیلی مقاله عمیق وپر محتوای رانوشته آید واقعا معلوم تفکر زیادی روش شده وازتمام زوایا به قضیه نگاه کردیدخیلی عالی بود
خداقوت گروه زحمت کش وبلاک
سه شنبه 12 شهریور 1398 17:49
اقارضای عزیز خیلی زیبا وپرمحتوابود خسته نباشی
مسافر پیمان لژیون ۲۱ سه شنبه 12 شهریور 1398 10:39
خداقوت.بسیار زیبا و عالی
علی رضوانی دوشنبه 11 شهریور 1398 17:06
باعرض سلام وخدا قوت بسیار عالی
مجتبی دوشنبه 11 شهریور 1398 13:30
آقای مراخانی عزیز بسیار عالی و آموزنده بود و چقدر زیبا اصل مطلب را ادا کردید خداقوت.
ممنون از وبلاگ نویسان محترم و انتشار مطالب مفید
ایرج ورمزیار(۲۱) دوشنبه 11 شهریور 1398 08:21
رضای عزیز خدا قوت وتشکرازشما بابت مقاله آموزنده تان..تشکر از وبلاگ نویسان محترم ..
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات