باور داشتن توانایی هایمان آموزشی از وادی دهم
یکشنبه 4 خرداد 1399 ساعت 19:40 | نوشته ‌شده به دست مسافر رضا جدیدی | ( نظرات )
 ما اشرف مخلوقات خدا در جهان هستیم و باید به توانایی‌هایمان باور داشته باشیم.

به نام قدرت مطلق

سلام دوستان علی هستم یک مسافر

اکثر ما با این تلخی و ناراحتی زندگی می کنیم که در گذشته چیزهایی داشته ایم که اکنون دیگر آنها را نداریم و از دست داده ایم این اتفاق باعث شده که اعتبار و اعتماد به نفس ما از بین برود و دیگر امیدی به آینده نداشته باشیم.

برخی از ما گاهی اوقات با تکیه بر اینکه به دیگران بگوییم من در گذشته به نام بودم و همه چیز داشته‌ام من ورزشکار بودم من پولدار بوده ام سعی می کنیم اعتبار و اعتماد به نفس از دست رفته خودمان را برگردانیم؛

بعضی دیگر با گوشه گیری و تنهایی و غصه خوردن و فکر کردن به گذشته از دست رفته خودشان خود را نابود می کنند.

وادی دهم سرشار از امید است زیرا از کلمه جاری بودن استفاده کرده است جاری بودن یعنی قابل تغییر بودن و داشتن حق جابجایی و ساکن بودن یعنی گندیدن و تبدیل به مرداب و باتلاق شدن.

صفت شکست خوردگی همیشه با انسان باقی نمی‌ماند و فقط کافی است از هر شکست یک درس بگیریم آن‌گاه با این تجربه ها می توانیم به پیروزی برسیم وگرنه هیچ کس نیست که در اولین مرحله آزمون پیروز شود برای پیروزی قاطعانه باید تمام راه‌های شکست خوردن را فهمید و هر شکستی مقدمه یک پیروزی است.

وادی دهم می‌گوید این که تو در گذشته چه کسی بوده حالا کمکی به تو نمی‌کند و به قول آقای مهندس دژاکام که می‌گوید گوسفندی ادعا داشت که هر روز صبح به چرا می‌رود و از بهترین علف های تازه می خورد شخص مقابل از گوسفند می پرسند اینقدر چرا رفتی پس دنبه ات کو؟

و به قولی دیگر داشتم داشتم را ولش کن و دارم دارم رابطه است این که درگذشته زیبا خوش اندام پولدار ورزشکار بودی مهم نیست از مزایای که اکنون داری صحبت کن.

تمام ابعاد هستی مانند زمان، فضا و مکان، نور، صوت و حس نشانه‌ای از حرکت کردن هستند.

زمان، حرکت دقایق؛ نور حرکت طیف های رنگی از سمت شی نورانی به شیء دیگر و صوت حرکت صدا از سمت بلندگو به گوش.

ابر و باد و مه و خورشید و فلک درکارند* تا تو نانی به کف آری و به غفلت نخوری

چه مطابق میل ما و چه بر خلاف خواسته ما زندگی در جریان است در بررسی آنچه گذشته است ما تصمیم می گیریم در چه مسیری قدم برداریم.

احساس پشیمانی در مورد یک موضوع نشان دهنده اهمیت آن است اما افسوس خوردن بی فایده است.

ما در وادی دهم باید از خود بپرسیم آیا دوست داریم زندگی مان چگونه باشد و آیا انتظارات ما از زندگی واقع بینانه است یا خیر!؟

چراکه داشتن رویاهای غیر واقعی باعث ناامیدی می‌شود و همچنین توقع بیجا از دیگران نیز باعث ناامیدی میشود.

سکان کشتی زندگی ما در دست خودمان است و باید همیشه بدانیم این کشتی فقط یک ناخدا دارد ما باید روابط خوب با انسانهای توانمند که قابلیت الگو شدن برای ما دارند را بیشتر کنیم در فعالیت هایی که باعث شادی روح و روان ما می شوند شرکت کنیم مانند شرکت در پارک و ورزش و خدمت در کنگره خودمان را درگیر رسیدن به یک آرمان کنیم یعنی از هم اکنون فکر کمک و خدمت در کنگره باشیم و بدانیم که این کار چقدر باعث بهبود وضعیت اجتماع می‌شود، و اینکه ما در درست کردن شرایط  شهر و جامعه ای که در آن هستیم چه نقشی داریم.

بعضی از افراد، فاقد امید به آینده هستند؛ زیرا حس می‌کنند که توانایی انجام هیچ کاری را ندارند. اگر دچار این نوع از ناامیدی هستید، فهرستی از تمام توانایی‌ها و دستاوردهایتان تهیه کنید. این فهرست را بخوانید و برای این ویژگی‌های مثبت، به خود تبریک بگویید. اگر گاهی اوقات، کمی خودتان را تحسین کنید، می‌توانید امید به آینده را در خودتان تقویت کنید.

 ما اشرف مخلوقات خدا در جهان هستیم و باید به توانایی‌هایمان باور داشته باشیم.

نویسنده: مسافر علی رهجوی کمک راهنما علی کریمی 

تهیه و تنظیم: مسافر رضا جدیدی


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سیده زهرالژیون دوم چهارشنبه 7 خرداد 1399 11:08
مسافرگرامی نکات آموزنده ای رابیان کردید.آموختم که احساس پشیمانی نشان دهنده اهمیت موضوع است اما افسوس خوردن بیفایده است.و انتظارات واقع بینانه داشته باشیم.ممنون از شما خدمتگذاران وبلاگ
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات