کارگاه آموزشی خصوصی کنگره 60 روزهای شنبه ویژه مسافران
شنبه 29 شهریور 1399 ساعت 17:41 | نوشته ‌شده به دست مسافر مجید بسطامی | ( نظرات )
"به نام الله قدرت مطلق"
سیزدهمین جلسه از دوره هفتاد و سوم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی ویژه مسافران کنگره 60 روز شنبه مورخ 1399/06/29، نمایندگی شادآباد
 استاد: مسافر حسین نگهبان: مسافر اسماعیل  دبیر موقت: مسافرحسین 
و با حضور دیدبان محترم جناب آقای لطفی
دستور جلسه: (صورت مسئله اعتیادرأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.

 خلاصه سخنان استاد :

سلام دوستان حسین هستم یک مسافر

به همه دوستان خیرمقدم می‌گویم به‌ویژه جناب آقای لطفی دیدبان محترم و آقا شاهرخ و آقا کیوان دستیاران دیدبان، باعث افتخار بنده است که ایشان در این جلسه حضور دارند.

دستور جلسه امروز در رابطه با صورت‌مسئله اعتیاد است، ما در کنگره، 52 دستور جلسه داریم که طبق هفته‌های سال که 52 هفته است، که هر هفته در سه جلسه این دستور جلسات را مورد کنکاشت قرار می‌دهیم که اولین دستور جلسه کنگره 60 ، صورت‌مسئله اعتیاد است.

اگر این دستور جلسه به‌خوبی شفاف‌سازی بشود و تفهیم بشود و آن شخصی که وارد کنگره می‌شود که سفر کند اگر بداند چه تخریب‌هایی ، چه انهدامی در صور آشکار و پنهانش صورت گرفته است و چه چیزهایی را باید درمان کند و برای این کار چه اقداماتی را باید انجام دهد آن موقع است که 51 دستور جلسه دیگر را باکمال میل آموزشش را انجام می‌دهد و یک فرمان پذیر خیلی خوب می‌شود و بچه‌های گروه تازه واردین به‌خوبی این قضیه را جا انداخته‌اند و می‌بینیم که کنگره در اهدافش انقدر پیشرفت کرده که من چهارشنبه سخنان آقای مهندس را شنیدم و فرمودند که مرحله خاک‌برداری آکادمی کنگره در جزیره قشم صورت گرفته و به سمتی داریم پیش می‌رویم که این مقوله دارد جهانی می‌شود.
حال چرا صورت‌مسئله باید روشن شود ؟ در هر کاری که ما می‌خواهیم انجام بدهیم باید بدانیم که چه‌کاری می‌خواهیم انجام بدهیم و به کجا می‌خواهیم برویم .

من یادم می‌آید که در یک شرکت کار می‌کردم  یک عدد میکرو سوئیچ باعث شد که 200 تا 300 میلیون تومان هزینه شود و مهندس‌های مختلفی از کشورهای مختلف آمدند و نتوانستند کاری انجام دهند و یک تعمیرکار ساده آمد و این میکرو سوئیچ را با هزینه 10 هزار تومان تعویض کرد و از یک فاجعه جلوگیری کرد و 300 تا کارگر توانستند به سرکار برگردند.

در قضیه درمان اعتیاد هرکسی می‌گوید که من درمانگر هستم، خود من زمانی که اعتیاد داشتم چه هزینه‌های زیادی کردم و چه راه‌های زیادی رفتم و مورد سودجویی خیلی‌ها قرار گرفتم، اصلاً نمی‌دانستم که هدف چه چیزی است و به کجا می‌خواهم بروم.

جسم ما از طریق لطمه‌هایی که زده‌ایم و این سیستم شبه افیونی که از بین بردیم و موادی که به‌صورت مجازی وارد بدن کرده‌ایم درواقع این سلول‌ها را تنبل و کم‌کار کرده‌ایم و انقدر این قضیه پیش رفته است که سلول‌ها نابودشده‌اند.

وقتی این اتفاق می‌افتد اگر ما بخواهیم به‌صورت سقوط آزاد ترک کنیم یک شک بسیار قوی به ما وارد می‌شود که من دیده‌ام فردی یک‌شبه کنار گذاشته است و سکته قلبی  یا آنفاکتوس یا هزاران مشکل دیگر پیش‌آمده برایش و بعد از 10 سال هم که مصرف نمی‌کند هنوز وسوسه دارد و هنوز هم دچار خماری است چون هنوز که هنوزه جهان‌بینی و روانش درست نشده است.

روان چه است ؟ آقای مهندس توضیح دادند که روان یعنی خلق‌وخو، وقتی ما می‌گویم فردی روانی است یعنی اعصاب ندارد و این قضیه در دو حالت پیش می‌آید و فرد جسم خوبی ندارد و سیستم شبه افیونی به‌خوبی کار نمی‌کند و یا فردی اصلاً مصرف‌کننده نیست می‌بینیم که وقتی چکشی می‌خورد روی دستش در یک‌لحظه آن فرد روانی می‌شود و نه جهان‌بینی دارد، نه جسم خوب و نه روان.

در کنگره خیلی از عزیزان فقط بسنده می‌کنند به داروی اوتی و به همین خاطر آقای مهندس فرمودند که کسی از داروی شفابخش اوتی استفاده نکند چون برای خیلی از عزیزان این قضیه جا می‌افتد که چون دارو شفابخش است و من نیاز به جهان‌بینی و روان ندارم ولی دیدیم که وقتی قضیه کورونا پیش آمد خیلی از عزیزان بااینکه راهنما داشتند و کلاس‌های مجازی هم شرکت می‌کردند ولی این مشارکت و این قضیه رودررو بودن و حضور گرم راهنما و مرزبانی نبود باعث شد که ریزش کنند پس فقط مقوله جسم را ما نمی‌توانیم درمان کنیم، روان ما زمانی درست می‌شود که جسم و جهان‌بینی ما درست بشود، یک فردی که تنفر و کینه دارد ، قضاوت می‌کند و ... مطمئناً جسم و روان خوبی نخواهد داشت.

از اینکه به صحبت‌های بنده گوش دادید خیلی متشکرم.


خلاصه صحبت‌های دیدبان بابک لطفی

سلام دوستان بابک هستم یک مسافر

تشکر می‌کنم از نگهبان و دبیر عزیز و مرزبانان محترم ، خوشحالم که افتخاری شد من امروز در بین شما دوستان نمایندگی شادآباد و در این دستور جلسه در خدمت شما باشم چراکه می‌توانم یک مشارکت کوتاه در مورد دستور جلسه داشته باشم.

به نظر من صورت‌مسئله اعتیاد بزرگ‌ترین حلقه گمشده‌ای است که در مبعث درمان اعتیاد در سراسر دنیا وجود دارد، یعنی اینکه به قول مهندس ، همه در بحث درمان اعتیاد در خارج از کنگره در ترک اعتیاد، همه به دنبال راهکار هستند تا درمان را به دست بیاورند، کسی به دنبال صورت‌مسئله اعتیاد نیست که اول صورت‌مسئله را مشخص کنند تا بعد بتوانند به راهکار دست پیدا کنند .

قبل از کنگره همه ما و من در کلیه مسائل و مشکلات و چالش‌های زندگی همین‌طور بوده‌ام و همیشه به دنبال راه‌حل برای یک مطلبی بودم ، نمی‌آمدم قبل از اینکه یک‌راه حل برای مشکلاتم پیدا کنم ،صورت‌مسئله آن را پیدا کنم ، وقتی ما صورت‌مسئله را پیدا کنیم به‌راحتی می‌توانیم راه‌حل آن را پیدا کنیم .


خارج از درهای کنگره و شعبه‌های کنگره سم‌ترین کار دنیا درمان اعتیاد بود ولی آیا در فضای کنگره هم درمان اعتیاد کار سختی است ؟ خیر کار سختی نیست، آسان‌ترین کاری که برای یک مصرف‌کننده در نمایندگی‌های کنگره 60 انجام می‌شود درمان اعتیاد است و این بزرگی کنگره را می‌رساند، سخترین کار کنگره این بوده که به من بابک یاد بدهند که من چه کسی هستم و چطور می‌توانم انسان بهتری باشم و چطور می‌توانم در خودم تغییرات ایجاد کنم و من چطور می‌توانم جهان‌بینی را در خودم کاربردی کنم، ما در کنگره دنبال این چیزها هستیم دنبال درمان اعتیاد نیستیم چراکه درمان اعتیاد انجام می‌شود.

به‌طور خودکار اگر من بیایم در مسیر قرار بگیرم، به حرفه‌ای راهنمای خود و مرزبان گوش بدهم و به آن‌ها احترام بگذارم و سیر درمانی خود را طی کنم به درمان اعتیاد می‌رسم و قرار نیست اتفاق خاصی بیفتد چون درمان اعتیاد در کنگره کار پیش و پا افتاده‌ای است .اگر داشته‌های جهان‌بینی که  در کنگره به دست آورده‌ام بتوانم درصدی از آن را در زندگی خود کاربردی کنم مطمئن هستم خیلی موفق خواهم بود، امیدوارم که نمایندگی شادآباد این مسیر رو به رشدی که این چند سال اخیر طی کرده و با حضور مسئولین خیلی خوب و خوش‌فکری که دارد به همین مسیر ادامه بدهد، امیدوارم که سفر اولی‌ها با طی کردن مسیر لازم و با پرداخت هزینه و بهای لازم به درمان برسند.


یک‌وقت‌هایی پرداخت هزینه‌ها مادی نیست، یک‌وقت‌هایی باید از خودمان وزندگی‌مان بگذریم و بیائیم زیر یک سقف دورهم بنشینیم و به سخنان استاد گوش دهیم و یکسری مسائل را رعایت کنیم تا به نتیجه دلخواه برسیم.

سفر دومی‌ها هم باید بیایند و خدمتگزار بشوند و خدمتگزارهایی که هستند پایدار بمانند .

خیلی خوشحالم که اینجا در خدمتتان هستم و از آقای سبزه‌ای تشکر می‌کنم امیدوارم که دوباره به‌زودی زود بتوانم در خدمت شما دوستان شعبه شادآباد باشم .

ممنونم که به حرفهای من گوش دادید.


تایپ : مسافر حمید رضا و مسافر عطا
تهیه و تنظیم : مسافر مجید
عکس : مسافر مجید و مسافر حمیدرضا
مرزبان کشیک : مسافر هادیمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر توحید سه شنبه 1 مهر 1399 13:28
خدا قوت و بسیار عالی
مجتبی دوشنبه 31 شهریور 1399 09:35
خداقوت خدمت همه عزیزان
رضا قلی پور( همسفر) شنبه 29 شهریور 1399 22:55
سلام دوستان رضا هستم یک همسفر.
بسیار تا بسیار جلسه ی پر بار و مفیدی بود.
تا باد چنین بادا.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic