کارگاه آموزشی خصوصی ویژه مسافران روزهای دوشنبه
دوشنبه 31 شهریور 1399 ساعت 19:02 | نوشته ‌شده به دست مسافر حمیدرضا زربافی | ( نظرات )
"به نام قدرت مطلق"
یازدهمین جلسه از دوره هفتادو سوم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی ویژه مسافران روز دوشنبه 1399/06/31کنگره ۶۰ نمایندگی شادآباد 
استاد: مسافر سعید نگهبان  : مسافر سجاد دبیر:مسافر حسین
با دستور جلسه: (صورت مسئله اعتیاد) رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان سعید هستم یک مسافر

خداوند را شاکر و سپاس‌گزار هستم که به من این فرصت داده شد که در خدمت شما باشم و با کنگره 60 آشنا بشوم.

من هم مثل بقیه وقتی‌که آمدم کنگره باحال خرابی وارد شدم و توهم شدید شیشه داشتم و آن‌قدر حالم خراب بود که متوجه نمی‌شدم که شب هست یا روز و کاملاً واضح صدای نیروهای بازدارنده را می‌شنیدم.

25 سال تخریب مواد داشتم والان خدا را شکر می‌کنم که دیگر نمی‌گویم توهم، میگویم نیروهای بازدارنده و خیلی از چیزها برای من مشخص‌شده است.


صحبت سر صورت‌مسئله اعتیاد است، وقتی‌که وارد کنگره می‌شویم فکر می‌کنیم که با خوردن شربت اوتی مشکلات حل می‌شود ولی یک مقدار که بالاتر می‌آییم و صحبت‌های آقای مهندس رو گوش می‌کنیم و حس‌ها شروع می‌شوند به بیدار شدن، متوجه می‌شویم اصلاً آن چیزی که فکر می‌کردیم نیست.

من آمده بودم اینجا یک مقداری سرحال بشوم یک مقداری از شکستی خارج بشوم، دنبال این بودم که سر خانواده شیره بگذارم و یک مقدار که سرحال شدم بروم ، چون برای من صورت‌مسئله اعتیاد حل‌نشده بود و باور من براثر ترک‌های زیادی که کرده بودم خراب‌شده بود، خواسته زیادی داشتم برای درمان، شب و روز گریه می‌کردم حتی با زنجیر من رو بستند ولی بعدازاینکه زنجیر باز می‌شد به 10 روز نمی‌کشید که دوباره مصرف می‌کردم چون صورت‌مسئله اعتیاد برای من مشخص نشده بود.

صورت‌مسئله یعنی چی؟ یعنی سؤال‌های مجهول گوناگون، سؤال‌هایی که به جواب نرسیده است، که آقای مهندس این صورت‌مسئله اعتیاد را به‌صورت کامل بازکرده‌اند و چیزی است که هنوز هم دنیا باور نمی‌کند که صورت‌مسئله اعتیاد حل‌شده باشد.

زمانی که سفر می‌کردم شجاعت نمیکردم از راهنما سؤال بپرسم که وقتی این شربت را از من قطع کنید من می‌توانم طاقت بیاورم، ولی وقتی‌که من به رهایی رسیدم آن‌قدر راحت بودم که اصلاً متوجه نشدم، یعنی آن ترس کاذب با گوش‌به‌فرمان بودن با حرف گوش کردن با اعتماد کردن به بالاترهایم درست شد.

یک روزبه آلبرت انیشتین می‌گویند که اگر یک ساعت به شما وقت بدهیم تا بخواهی درباره چیزی یا مسئله‌ای کاری انجام بدهی چه‌کار می‌کنی؟ گفتند که 55 دقیقه را در مورد صورت‌مسئله وقت می‌گذارم و فقط 5 دقیقه برای حل آن‌وقت می‌گذارم.


آقای مهندس می‌گویند اگر از فرد مصرف‌کننده یک‌دفعه همه‌چیز را بگیرید به‌صورت سقوط آزاد اگر 50 سال هم بگذرد باز حالشان خوب نمی‌شود، زمانی که روش دی اس تی کشف شد ما خیلی چیزها برایمان روشن شد.

صورت‌مسئله اعتیاد مشخص کرد که بین نیاز و وسوسه تفاوت است، مطرح کرد که اعتیاد می‌تواند زمینه ژنتیکی داشته باشد یعنی مواد بیوشیمی بدن در اثر ژن معیوب در حالت تعادل نیست، مطرح کرد که افسردگی بعد از زایمان، خماری بعد از زایمان است که در زمان حاملگی مواد بیوشیمی بدن زیاد ترشح می‌شود ولی بعد از زایمان این سطح ترشح پایین می‌آید و این حالت خماری مواد بیوشیمی بدن است، مطرح کرد که خیلی از بیماری‌ها مثل میگرن و غیره در اثر نامتعادل بودن مواد بیوشیمی بدن به وجود می‌آید، اگر این سیستم خوب کار کند درنتیجه سیستم دفاعی بدن خوب کار می‌کند و خود بدن خودش را بازسازی می‌کند و همه این‌ها زاییده صورت‌مسئله اعتیاد است.

برای متعادل نگه‌داشتن سیستم بیوشیمی بدن دو راه وجود دارد، یک‌راه باسیم که مربوط به جسم ما است که با مصرف اوتی و روش دی اس تی درست می‌شود  و یکی هم بی‌سیم که روان ما است که با جهان‌بینی اصلاح می‌شود .به قول آقای امین دژاکام جسم و روان مثل سوار و سوارکار می‌مانند و این‌ها لازم و ملزوم یکدیگر هستند که حالا بین این‌ها باید تعادلی برقرار بشود که اگر این تعادل برقرار نباشد یا سوارکار زمین می‌خورد یا اسب خودش را زمین میزند، پس این سیستم ایکس یا سیستم شبه افیونی که آقای مهندس معرفی کرده‌اند کلید همین صورت‌مسئله اعتیاد است.

آقای مهندس آن‌قدر به مسئله اعتیاد دقیق نگاه کرده‌اند که حتی برای هم‌سفران هم راهکار درست کرده‌اند چون آن‌ها هم با ما دچار تخریب اعتیاد شده‌اند، هم‌سفر من با من در این 25 سال بوده است و با من زجرکشیده است و خورد شده است و همراه من آسیب‌دیده‌اند و به همین دلیل خیلی تیزبینانه برای خانواده‌های ما هم‌فکر کرده‌اند تا آن‌ها هم به حال خوب برسند.

خیلی ممنونم از اینکه به مشارکت من گوش کردید.


تایپ : مسافر حمیدرضا

تنظیم : مسافر عطا

عکس : مسافر مجید

مرزبان کشیک : مسافر موسیمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر توحید سه شنبه 1 مهر 1399 13:22
خداقوت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic