راهنمایی کمک راهنمایان
شنبه 5 مهر 1399 ساعت 21:03 | نوشته ‌شده به دست مسافر مجید بسطامی | ( نظرات )
برای بالا بردن سطح و کیفیت دستور جلسه هفتگی تصمیم گرفتیم در ابتدای هر هفته کمک راهنمایان عزیز نمایندگی شادآباد نظرات خود را در مورد دستور جلسه بیان نمایند و ما در قالب مطلبی به عنوان راهنمایی کمک راهنمایان در وبلاگ نمایندگی قرار دهیم تا با استفاده از این مطالب مشارکت های با کیفیت تری داشته باشیم.


سلام دوستان علیرضا هستم یک مسافر

وادی اول با تفکر ساختارها آغاز میشود بدون تفکر آنچه هست رو به زوال میرود وادی به معنی سرزمین، شهر است همه چیز در هستی اول به صورت تفکر بوده است وبعد آن تفکر اجرا شده است حتی کره زمین، ستارگان سیارات تمام جهان ها اول به صورت تفکر بوده است و خداوند برای خلق جهان تفکر نموده وبعد هستی به وجود آمده است.

 تمام امورات زندگی اول به صورت تفکربه وجود می آید وبعد ما آن را اجرا میکنیم برای درمان اعتیاد اول این فکر باید به ذهن من بیاید که آیا میخواهم درمان بشوم یا نه قطعا کسی که وارد کنگره ۶۰شده است این تفکر را داشته که درمان شود.

منتها این تفکر باید یک تفکر مثبت باشد و وارد مرحله عملکرد شود و شخصی که میخواهد درمان شود باید طبق دستورالعمل راهنما حرکت کند تا به درمان ورهایی برسد ودر پروسه درمان همیشه به خود امیدواری بدهد.

به قول آقای مهندس بعضی فکرها اصلا بدرد نمیخورد وآن فکر جز تاریکی چیزی ندارد، چون یک فکر غلط است پس باید به مسائل بیهوده و ناامید کننده اصلا فکر نکنیم.

 

سلام دوستان علی هستم  مسافر

 در ابتدا  سال  تحصیلی جدید  کنگره ۶۰ را  به  آقای  مهندس دژاکام  و همه اعضا تبریک عرض می نمایم .

 در باب دستور جلسه وادی اول و تاثیر آن روی من باید عرض کنم که سر تیتر وادی که می گوید با تفکر ساختارها آغاز می شوند و بدون تفکر هر آنچه هست رو به زوال می رود. در واقع تفکر کردن را به ما آموزش می‌دهد و متوجه می شویم که جایگاه فعلی ما نشان از تفکرات گذشته ما دارد و تفکرات امروز ما ، آینده ما را تعیین می نماید و تفکر حرکتی است درونی ، که ترسیم کننده رفتار بیرونی است.

تفکرات صحیح ما می تواند ساختارهای مثبت را بسازد که آینده ما بستگی به این تفکرات دارد و بلعکس آن‌هم صادق است، که ساختار های منفی هم می تواند مسیر ما را تغییر دهد و به ناکجا آباد ختم شود.

 در واقع این وادی به ما آموزش می دهد که چگونه فکر کنیم و به چه چیزهایی فکر نکنیم .

 در آخر امیدوارم همه ما بتوانیم در مورد این وادی به صورت کاربردی عمل نماییم و تاثیر مثبت روی ساختارهای ذهن ما داشته باشد.

 موفق باشید


سلام دوستان ایرج هستم یک مسافر

آغازسال تحصیلی کنگره ۶۰راکه با وادی یکم آغازگردیده خدمت همه اعضا، مسافران وهمسفران گرامی تبریک عرض میکنم.

همینکه شروع آموزشهایمان باتفکرآغازمیگردد این یعنی یک دنیاعقلانیت ودرایت بنیان کنگره ۶۰جناب آقای مهندس دژاکام، زیراماقصد داریم سنگ بنای یک ساختارعظیم راپی ریزی نماییم ساختاری که دردل آن ساختارهای متعددی ازتفکرات واندیشه های کنگره ۶۰پدید می اید که قراراست درسه مقوله جسم روان وجهان بینی به درمان انسانهایی بپردازد که تاقبل ازاین اسیرودربندتاریکی های اعتیاد وعوارض ناشی ازآن بوده اند..

انسانهایی که به دورازهرگونه تفکرسالمی وفقط ازروی جهل خواسته وناخواسته دردام افیون گرفتارآمدند وحال برای رهایی ازاین بند و رسییدن به آرامش وتعادل اولین موضوعی راکه بایستی فرابگیرند این است که بدانندتفکرچیست وچگونه بایدتفکرنمایندوبه چه موضوعاتی بایستی تفکرنمایند، چیزی که شاید تاقبل ازاین ازآن بهره مناسبی نبرده ودرشناخت آن دچارمشکل بوده اند ونتوانسته اند بواسطه آن ساختاری مناسب رابه وجود بیاورند وبرعکس ساختارهای موجود راهم ازدست داده اند.

 

سلام دوستان محسن هستم یک مسافر

اول باید ببینیم تفکر چیست؟

معنی و مفهوم تفکر چه می باشد؟

حرکت از یک نقطه مجهول به نقطه معلوم میشود تفکر. با این تعریف متوجه می شویم که برای هرکاری برای هر تصمیمی نیاز به تفکر داریم.تفکر با افکار خیلی تفاوت دارد، افکار میشود جمع فکر و انرژی و تمرکز انسان روی مسائل مختلفی متمرکز میشود ولی در تفکر فقط به یک نقطه متمرکز میشود.برای ساختن یک ساختمان ما نیاز به یک نقشه داریم بنابراین برای تصمیم گیری ها هم نیاز به تفکر داریم.

تفکر یکی از مزایای انسان های خردمند است،انسان خردمند اول تفکر میکند بعد تصمیم میگیرد ولی انسان بی خرد اول تصمیم می گیرد و  بعد از اینکه با مشکل مواجه شد آنگاه تفکر میکند.


سلام دوستان ابراهیم هستم کمک راهنما یک مسافر

تربیت نفس؛ گفت‌وگو با راهنما مسافر ابراهیم

سال تحصیلی جدید را به تمام اعضای کنگره ۶۰ تبریک عرض می کنم و سالی پر از رهایی و حال خوش را برایتان آرزو می کنم

و از گروه وبلاگ تشکر می کنم برای خدمتی که به اینجانب داده شد تشکر می کنم.

 دستور جلسه این هفته وادی اول هست با تفکر ساختارها آغاز می شود بدون تفکر آنچه هست رو به زوال می رود

همانطور که در ترتیب دستور جلسات کنگره ۶۰ می بینیم،قبل از اینکه وادی اول شروع شود ،باید صورت مسئله مان رادرست بفهمیم ،به خواسته  و هدف و علت و معلول های مسائلمان  ‌پی ببریم آنجاست که ما کم کم وارد وادی تفکر می شویم.

وادی اول مانند فوندانسیون یا پی ریزی ساختمان است، اگر محکم و استاندارد نباشد ساختمان محکمی نخواهیم داشت و هر لحظه ممکن است خراب شود.

یکی از موانعی که در تفکر وجود دارد ،ترس است ،ترس تفکر را می خورد و عاملی است که نمی گذارد درست فکر کنیم.

عامل بعدی که مانع تفکر درست می شود و انسان را از تفکر درست و منطقی دور می کند

وابستگیها و عادتها است

و به طور کلی ناخالصی ها،منیت ،ناامیدی ،ترس ،قیاس ،قضاوت،طمع ،حسادت و......عواملی هستند که سیر تفکر را در انسان مختل می کنند و یا حداقل تفکرمان دیگر در جهت مثبت و سازندگی نخواهد بود و اینجاست که می رسیم به این که" بدون تفکر انچه هست رو به زوال می رود "

اما تفکری که باعث ساختن و خلق کردن ،باعث بوجود اوردن ساختارهای تازه ،موجب رسیدن به رویاهایمان می شود چه تفکری است ؟ ویژگی هایش چیست ؟ آن تفکری که از ۷۰ سال عبادت بالاتر است به چه شکل است ؟

تهیه : مسافر مجید

تنظیم : مسافر عطامی توانید دیدگاه خود را بنویسید
سیده زهرالژیون دوم چهارشنبه 16 مهر 1399 01:27
ایده بسیار جالبی است امیدوارم مورد توجه اعضا قراربگیرد .خداقوت به کمک راهنمایان وخدمتگداران
همسفر مرضیه لژیون یکم یکشنبه 6 مهر 1399 10:30
سپاس از کمک راهنمایان محترم، خدا قوت
وبلاگ نویسان عزیز خدا قوت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic