کارگاه آموزشی خصوصی کنگره 60 روزهای شنبه ویژه مسافران
شنبه 5 مهر 1399 ساعت 18:29 | نوشته ‌شده به دست مسافر مجید بسطامی | ( نظرات )
"به نام الله قدرت مطلق"
چهاردهمین جلسه از دوره هفتاد و سوم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی ویژه مسافران کنگره 60 روز شنبه مورخ 1399/07/05، نمایندگی شادآباد
 استاد: مسافر مجتبی نگهبان: مسافر اسماعیل  دبیر: مسافرحسین 
دستور جلسه: (وادی اول و تاثیر آن روی منرأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان مجتبی هستم یک مسافر.

خداوند را شاکر هستم بابت درمانم و حضورم در کنگره.

وادی اول و تأثیر آن روی من، این وادی‌ها در کنگره مشخص‌شده است و مثل چهارده چراغ می‌مانند که طول مسیر سفر را برای ما مشخص می‌کند و در ادامه که سفر ما تمام شد این وادی‌ها برای ادامه زندگی و استفاده کردن در مسیر زندگی کمکمان می‌کند.

چکیده این وادی می‌شود تفکر کردن و می‌خواهد به ما بگوید که هر کاری که می‌خواهیم انجام بدهیم قبلش فکر کنیم و بعداً انجام بدهیم.


من خودم 28 سال تخریب داشتم و تنها کاری که نمی‌کردم فکر کردن بود و وقتی مواد مصرف می‌کردم و فکر  به سراغ منمی‌آمد، می‌گفتم که الآن وقت ندارم برای این کار و چیزی به اسم فکر کردن وجود نداشت.

من ازلحاظ مالی مشکلی نداشتم ولی زندگی من دارای آرامش نبود چون مشکلات فراوان زندگی من را فراگرفته بود، پس این وادی می‌گوید اگر تفکر نداشته باشیم زندگی ما دچار مشکلات می‌شود.

در وادی می‌گوید آیا می‌خواهی فکر کنی؟ چگونه باید فکر کنی؟ به چه چیزهایی باید فکر کنی و قسمت خیلی مهم این است که به چیزهایی نباید فکر کنیم.

آقای مهندس در سی دی تغییر حس گفتند که افکار منفی هم جز خمر حساب می‌شود، چون در اندیشه انسان پوشش ایجاد می‌کند.

خمر یک پوشش روی افکار و اندیشه ما می‌کشد و باعث می‌شود که مانتوانیم خوب ببینیم و خوب فکر کنیم، فکر کنید جلوی این پنجره‌ها یک پرده کشیده شده باشد دیگر ما نمی‌توانستیم ببینیم.

این فکر کردن خیلی قدرت و انرژی می‌تواند برای من به دست آورد و هم از من بگیرد،در کنگره ما می‌گوییم انرژی معادل پول است، آیا من حاضرم یک ماه کارکنم و زحمت بکشم و پولی به دست آورم و بعد در مسیر خانه تمام پول را ببخشم به دیگران و خرج کنم، آیا حاضرم هم‌چین کاری کنم؟

پس انرژی هم مدیریت کردن می‌خواهد و حکم همین پول را دارد و نباید بیهوده از آن استفاده کنم و در هر مسیری از آن استفاده کنم.

در ادامه اینکه این وادی بی‌جهت وادی اول قرار نگرفته است و یک‌پایه و اساسی است و کلیه آموزش‌ها و وادی‌های دیگر بر مبنای همین یک وادی عمل می‌کند و در آموزش‌های جهان‌بینی هم وجود دارد.


وقتی‌که در مسیر درست قرار بگیریم و درست فکر کنیم و شروع کنیم به فکر کردن، نیروی القا و احیا و تحرک هم به ما کمک می‌کند و یک خالقی در این جهان است که بقول آقای مهندس اسمش را هر چیزی که می‌خواهید بگزارید.

چطور یک خودکار خالق و سازنده باید داشته باشد ولی این نظام هستی به این بزرگی بااین‌همه سیاره و کهکشان هم خالق دارد.

پس این نیرو هست و وجود دارد و به ما کمک می‌کند و بیشترین کمکش به کسانی است که پرهیزکار هستند و پاک‌ترند و به رنگ پوست و نژاد کاری ندارد،همین‌که یک نفر در صراط مستقیم باشد و مثل یک انسان زندگی کند ، کمک خودش را می‌کند .

در این وادی می‌گوید ایرادی ندارد که خراب‌کاری کردی و 28 سال زندگی‌ات را خراب کردی و به نقاط تاریک و بدی رسیده‌ای ، الآن بنشین و با خودت فکر کن و نقشه‌ای ترسیم کن و شروع کن به جلو رفتن ، اما نقشه‌ای که رو به عقب نداشته باشد و درجا نزنید.


زمانی که من به کنگره آمدم گفتم که من با گذشته کاری ندارم و 28 سال تخریب داشتم و 17 بار ترک کرده بودم و هیچ‌کدام به نتیجه نرسیده بود و راه درست را پیدا نکرده بودم ، راهنمایم به من گفت که همه این‌ها را بگذار بیرون و مثل صفحه سفید نقاشی شروع کن به آموزش گرفتن تا بتوانی مسیر درست را پیدا کنی و درمان بشوی و من هم همین کار را انجام دادم ، کاری که الآن به رهجوها گفته می‌شود باید تسلیم باشی تا بتوانی آموزش بگیری و مطمئن باش وقتی این کار را انجام بدهی و طبق آموزش‌های کنگره حرکت کنی هیچ زور زدنی در کار نیست و راحت به رهایی می‌رسید.

پس ما می‌توانیم با تفکر درست و اندیشه درست و آموزش گرفتن و تلاش کردن به هر هدفی که می‌خواهیم برسیم .

مثلثی وجود دارد که وقتی هدف گزاری کنیم و دوم حرکت کنیم و سوم اینکه باور داشته باشیم و زمان را هم در نظر بگیریم، چون هیچ اتفاقی یک‌شبه پیش نمی‌آید و ما در کنگره چیزی به اسم معجزه نداریم و اعتقادی هم نداریم به آن چون هر چیزی در زمان و وقت خودش اتفاق می‌افتد، پس باور داشتن به کنگره و راهنماها خودش را انجام می‌دهد و اینکه در صبرمان بی‌صبری نکنیم و سر فرصت به هر نتیجه‌ای که بخواهیم می‌رسیم.

با تصویرسازی درست و باور داشتن به تصویری که داریم برای خودمان می‌سازیم به هر هدفی که بخواهیم در زندگی می‌توانیم برسیم.

خیلی ممنونم که به صحبت‌های من گوش کردید.تایپ : مسافر حمیدرضا
عکس : مسافر مجید
مکرزبان کشیک : مسافر سعید

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سیده زهرالژیون دوم پنجشنبه 17 مهر 1399 06:46
ممنون از خدمتگذاران. خداقوت به همه
مجتبی.5 یکشنبه 13 مهر 1399 14:21
خداقوت و تشکر از کلیه خدمتگزارا کنگره.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات