راهنمایی کمک راهنمایان (وادی دوم و تاثیر آن روی من)
دوشنبه 5 آبان 1399 ساعت 17:50 | نوشته ‌شده به دست مسافر مجید بسطامی | ( نظرات )
برای بالا بردن سطح و کیفیت دستور جلسه هفتگی تصمیم گرفتیم در ابتدای هر هفته کمک راهنمایان عزیز نمایندگی شادآباد نظرات خود را در مورد دستور جلسه بیان نمایند و ما در قالب مطلبی به عنوان راهنمایی کمک راهنمایان در وبلاگ نمایندگی قرار دهیم تا با استفاده از این مطالب مشارکت های با کیفیت تری داشته باشیم.


سلام دوستان ایرج هستم یک مسافر

وادی دوم یک مفهوم خارق‌العاده در درون خود داردکه به انسان مؤکدا تأکید می‌نماید که هیچ مخلوقی جهت بیهودگی قدم به حیات و هستی نگذاشته است چه برسدبه انسان که اشرف و سرآمد مخلوقات عالم است و خدای مهربان به او لقب جانشینی یا خلیفه‌الله بر زمین را داده است.

درک این وادی به انسان امیدراتزریق ویک جهش تکاملی به او می‌دهد تا بتواند به‌مانند یک‌تکه از پازل هستی، جایگاه واقعی خود را در این گنبد دوار پیدا نماید و به‌درستی در این پازل جای بگیرد.

درواقع تمامی سکون‌ها و بی‌حرکتی‌ها و پوچی‌ها و غم و اندوه‌ها و حتی بسیاری از ناهنجاری‌ها و میل به خودکشی‌ها ناشی از عدم درک درست حقیقت آفرینش انسان و سایر مخلوقات است ،که بامطالعه و درک درست این وادی متوجه می‌شویم که نقش و جایگاهمان در سیستم هستی کجاست و آن موقع است که به نفس خویش بها می‌دهد و سپیدی به‌جای سیاهی، نوربه جای ظلمت، عشق بجای نفرت و امید به‌جای ناامیدی قرارمی گیرد و انسان شروع به حرکت می‌نماید و از سکون و رکود خارج می‌گردد و دیوارهای پوچی را خراب و به سمت آبادانی و بازسازی درون و بیرون گام برمی‌دارد و آن انسانی می‌شود که خداوند در کتاب شریف به او لقب احسن الخالقین داده است.پیروزوسربلندباشید.


سلام دوستان علی هستم یک مسافر

دستور جلسه این هفته وادی دوم و تأثیر آن روی من است.

هیچ مخلوقی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی‌نهد، هیچ‌کدام از ما به هیچ نیستیم حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم.

در وادی اول آموختیم برای به وجود آوردن هر ساختار باید تفکر کنیم و تفکر یک حرکت درونی است و این تفکر هم می‌تواند مثبت باشد و هم منفی، که تفکر مثبت به دنبال خود رفتار مثبت و خوبی به وجود می‌آورد و تفکر منفی رفتار بد و حال بد را با خود می‌آورد.

در تفکر سه نیرویی القا ، احیا و تحرک در همه موارد ما را یاری می‌کنند ،چه درزمینهٔ مثبت چه منفی.

اما در وادی دوم هیچ مخلوقی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی‌نهد ،هیچ‌کدام از ما به هیچ نیستیم حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم.

در اول پیام وادی آمده است: خوشحالیم که به جنگ نرم خود ادامه می‌دهیم.

منظور از جنگ نرم چه چیزی است? جنگ آگاهی، جنگ اطلاعات، جنگ محبت، جنگ قلم، جنگ افکار و جنگ اندیشه است و جنگی نیست که با سلاح مبارزه کنی، جنگ نبرد درون است.

ما سال‌ها بدون تفکر یک سری مشکلات برای خود به وجود آورده‌ایم و یکی از این مشکلات روی آوردن به مصرف مواد مخدر است، حالا این عمل چه دانسته و چه ندانسته باشد.

از دنیای تاریک اعتیاد خبر نداشتیم و انواع تخریب را برای خود و خانواده به وجود آوردیم، حالا تصمیم گرفته‌ایم که درمان بشویم و شروع به درمان می‌کنیم ،وقتی مدتی از درمان ما می‌گذرد و به عواقب کارهای گذشته خود فکر می‌کنیم ، که چه ضربات سهمگینی به خود و اطرافیان خود وارد کرده‌ایم و برای جسم خود چه تخریب‌هایی ایجاد کرده‌ایم و برای رسیدن به درمان اعتیاد و جبران تخریب‌ها چه راه سختی را در پیش داریم و ممکن است ناامیدی و احساس پوچی به ما دست بدهد و از همه‌چیز و همه‌کس، حتی خداوند شکایت داریم.

حرکت در مسیر ضد ارزش‌ها و روی آوردن به صراط مستقیم کار سختی است ،وقتی مصرف‌کننده مواد مخدر تصور می‌کند که همه‌چیز را ازدست‌داده و در او احساس پوچی و بیهودگی و ناامیدی ایجاد می‌شود ولی وقتی به وادی دوم فکر می‌کند ، متوجه می‌شود که هیچ موجودی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی‌گذارد و بیهوده خلق نشده است، در او یک امیدواری به وجود می‌آید، که شما اشرف مخلوقات هستی و بیهوده به این هستی نیامده ای و باید کاری را انجام بدهید .

اگر ما به تمام هستی نگاه کنیم، متوجه می‌شویم که امکان ندارد  چیزی را پیدا کنیم، که بیهوده به این هستی پا گذاشته باشد، به گفته آقای مهندس هر موجودی برای ورود به زمین باید پذیرش شود و بعد وارد زمین می‌شود، درحالی‌که نقش او مشخص‌شده است و همه موجودات نقش خاص خودشان را دارند از جمادات گرفته تا نباتات و حیوانات، همه به هستی خدمت می‌کنند و چرخ روزگار و هستی برای چرخیدن نیاز به عملکرد همه موجودات دارد .

وقتی ما به این‌ها فکر می‌کنیم می‌فهمیم که بیهوده خلق نشده‌ایم و ما هم در این هستی یکسری وظایف داریم و ما اگر بخواهیم، می‌توانیم همه‌چیز را عوض کنیم .

پس ما می‌توانیم از این دنیای تاریک خود بیرون آییم و از پایین‌ترین نقطه به بالاترین نقطه و به آن جایگاه  حقیقی خود برسیم، یعنی رسیدن به اوج، یعنی نزدیک شدن به‌فرمان عقل، یعنی حرکت در صراط مستقیم، که با به‌کارگیری نیروهای خفته درون خود و خواست الله اگر حرکت کنیم دوباره به اوج می‌رسیم و افکار و اندیشه‌های منفی خود را به افکار اندیشه‌های مثبت تبدیل می‌کنیم تا زندگی خوبی را در آسایش و آرامش داشته باشیم و در برابر هر ناامیدی بایستیم و مبارزه کنیم و برای نقشی که به ما داده‌شده است ارزش قائل باشیم، خودمان را دوست داشته باشیم و دیگران را هم دوست داشته باشیم .

با تقدیم احترام علی رحیمی

تهیه و تنظیم : مسافر مجید، مسافر عطا، مسافر حمیدرضا

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
رضا قلی پور( همسفر) یکشنبه 11 آبان 1399 06:18
سپاس.
از آقا مجید ، آقا عطا ، آقا حمید رضا به خاطر این کار قشنگشان ممنونم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات