مشارکت مکتوب لژیون آقای ورمزیار
یکشنبه 4 آبان 1399 ساعت 09:34 | نوشته ‌شده به دست مسافر مجید بسطامی | ( نظرات )
این هفته شش نفر از اعضای لژیون آقای ورمزیاردر مورد دستور جلسه هفتگی (وادی دوم و تاثیر آن روی من) مشارکتی نمودند که در این پست می توانید نظر ایشان را مشاهده نمایید.


سلام دوستان شعبان هستم یک مسافر

 

وادی دوم می‌گوید هیچ مخلوقی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی‌نهد، هیچ‌کدام از ما به هیچ نیستیم حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم.

وادی دوم، وادی امید هست،  به من این پیام را می‌دهد که اگر تو ناامیدی، اگر تو حس می‌کنی بیهوده هستی؛ دارد به من امید می‌دهد که تو ای انسان به هیچ نیستی حتی اگر خود به هیچ فکر کنی، چون  همان‌طور که در وادی اشاره‌شده، در این جهان آفرینش هیچ‌چیزی بیهوده آفریده نشده است، حتی آن کرمی که  با رفتن به درون و بیرون آمدن از خاک باعث ایجاد حفره در خاک می‌شود و این باعث می‌شود که  اکسیژن به ریشه‌های درخت برسد و نکته مهم که در این وادی  اشاره‌شده  این است که ما به دلیل جهل و نادانی که داشتیم دچار مشکلات شدیم و این باعث شده که ما جهتمان را سال‌ها گم کنیم و این گم کردن جهت باعث شده است که از  مسیر و هدف اصلی دور شویم و فراموش کنیم که برای چه پا به روی این کره زمین گذاشته‌ایم.

هرکدام از ما یک رسالت و مأموریتی داریم که وارد این زمین شدیم که باید یک هدف و مسیر  مشخص داشته باشیم ولی گاهی اوقات در اثر جهل و نادانی جهتمان را گم می‌کنیم،  درواقع نمی‌دانیم جایگاهمان  کجا هست؟

این وادی می‌تواند به ما کمک کند که بدانیم بیهوده آفریده نشده‌ایم،  و به ما امید می‌دهد و اینکه هیچ‌کدام از ما به هیچ نیستیم حتی اگر خود به هیچ به فکر کنیم، بنابراین همه ما برای یک رسالت و مأموریتی پا روی این کره خاکی گذاشتیم مهم این است که ما جایگاهمان را پیدا کنیم و در جهت هدف و مسیرمان قدم برداریم.

سلام دوستات ناصر هستم یک مسافر

وادی دوم، وادی پیام و امید

وادی که بعد از تفکر پیام امید را برای کسانیکه به‌واسطه مصرف مواد مخدر و کارهای ضد ارزشی از صراط مستقیم خارج و در عمق تاریکی‌ها گرفتار شدند.

همه ما کار دیگری نمی‌توانستیم انجام دهیم، زیر آوار خرابکاری‌هایی که به وجود آورده بودیم کمر خم کردیم و احساس پوچی و ناامیدی داشتیم و از خلق خدا و قدرت مطلق همیشه ناراحت و ناامید بودیم.

تا اینکه پیام زیبای وادی دوم که می‌گوید:  هیچ مخلوقی جهت بیهودگی به وجود نیامده است کورسوی امید را در من زنده کرد تا بدانم که من توسط کنگره 60 و آموزش‌ها می‌توانم در صراط مستقیم قرار بگیرم و می‌توانم به‌مانند تمامی انسان‌ها زندگی کنم.

پس من می‌توانم زندگی خود را تغییر دهم و خودم را از نیروهای منفی که شیطان در آن قسم‌خورده، دور کنم،  به‌شرط آنکه خواسته داشته باشم و بخواهم تا به هدف اصلی خود برسم.

 

سلام حسین هستم مسافر

همان‌طور که تیتر وادی مشخص است:

هیچ مخلوقی (نه‌تنها انسان بلکه تمام ذرات هستی )به‌صورت تصادفی اینجا نیستند و بیهوده و برای وقت گذراندن اینجا نیامده‌اند،بلکه فلسفه و حکمت آن بسیار بزرگ‌تر از تصور ماست، بنابراین نباید خودمان را دست‌کم بگیریم و اجازه ندهیم مشکلات ما را از پای درآورد و ایمان به کار خود داشته باشیم و بدانیم کسی که ما را خلق کرده  نیروی برتر ماست و حواسش به همه‌چیز است و اینکه تمام ذرات هستی مسیرشان به سمت نور و خداوند است و اگر در آن مسیر(صراط مستقیم) باشیم به نور و آرامش می‌رسیم،

نکته دیگر اینکه همه مطالب در درون و برون خود ما است و باید آن نیروها را بشناسیم و آن‌ها را بارور کنیم و به حرکت دربیاوریم، البته در مسیر مستقیم تا آن نیروها ما را در این مسیر یاری کنند تا به اقیانوس آرامش برسیم.

 

سلام دوستان مصطفی هستم مسافر

به‌واسطه مصرف مواد مخدر روزهای سختی را پشت سر گذاشته‌ام  و در این روزهای سخت به خودم و پوچی‌های وجودم فکر می‌کردم، شبی نمی‌شد که نگویم : نمی‌میرم که راحت شوم ولی جسارت خودکشی هم نداشتم.

شاید بعد از رهایی درباره این موضوع می توانستم بهتر مطلب بنویسم، زیرا بعد از رهایی تمام استعدادها، توانایی‌ها و قدرت واقعی انسان ظاهر می‌شود.

چرا این اتفاق می‌افتد.؟؟

اگر هر عمل زشت و ناپسندی از ما سر می‌زد، این بیماری و اعتیادمان بود که روی ما سایه می‌انداخت و اعمال بد و ضد ارزشی انجام می‌داد و این اعمال ما با رهایی‌ و ترک اعتیاد، شخصیت اصلی و گوهر گران‌بهای وجود ما رشد می‌کند و پدیدار می‌شود و متوجه می شویم شخصیت ما که روزی او را به پوچی و نیستی می‌پنداشتیم اشتباه بود  و هیچ‌وقت هیچ و پوچ نبودیم .فقط اعتیاد آن را زیر خاکستر دفن کرده بود.

 

سلام دوستان احسان هستم یک مسافر

چکیده‌ای از سخنان جناب مهندس از کتاب عشق وادی دوم

هیچ مخلوقی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی‌نهد هیچ‌کدام از ما به هیچ نیستیم حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم.

برای پیدا کردن خودمان راه بسیار مهمی پیش روداریم و برای این‌که موفق شویم، باید به وادی اول که تفکر است عمل کنیم و تلاش کنیم  و به‌جایی برسیم که در توانایی‌هایمان مشکل ایجاد  نشود، هر اتفاقی که برای ما بیفتد یا جلوی راهمان قرار بگیرد، چه خوب و چه بد، باید در موردش تفکر کنیم و آن را بشکافیم تا بتوانیم از همان اتفاق به موفقیت‌های بزرگی دست‌یابیم .

همه مطالب و تفکرات در درون و بیرون ما است که ما به آن‌ها قدرت نمی‌دهیم که اگر قدرت بدهیم و استفاده درست کنیم، همانند کوه آتش‌فشان فوران می‌کند( البته اگر در جهت ارزش‌ها و راه مستقیم باشد).

در همین نقطه از زندگی‌مان ما اگر به وادی اول (تفکر) درست و کامل فکر کنیم متوجه می‌شویم که چه چیزهایی را ازدست‌داده‌ایم و یا در حال از دست دادن آن‌ها هستیم و این از دست دادن‌ها می‌تواند در همه زوایای زندگی ما باشد .

چیزی که مهم است این است که ما با تفکرات غلط در مسیر ضد ارزش‌ها برای خودمان مشکلاتی به وجود آورده‌ایم و مهم‌تر این‌که با تفکرات غلط به سمت مواد و اعتیاد کشیده شدیم که هم به جسم و هم به روان و خیلی چیزهای دیگر و حتی خانواده خود تخریب بسیاری وارد کردیم و به یکجایی  رسیدیم که فکر می‌کردیم، دیگر ما هیچ ارزشی نداریم و فقط یک نان‌خور اضافه هستیم و دیگر زندگی برای ما هیچ اهمیتی ندارد و بی‌دلیل به این دنیا آمده ایم، اما این‌یک توجیه بود برای خودمان و فرورفتن بیشتر در بدبختی و ناامیدی و تسلیم شدن در برابر انرژی‌های شیطانی، ولی اگر به تمام هستی نگاه کنیم امکان ندارد که چیزی جهت بیهودگی به وجود آمده باشد و اگر هم‌فکر کنیم که یکسری چیزها بیهوده هستند باید مطمئن باشیم که اشتباه فکر کردیم .

یکی از پیامبرانمان وقتی‌که راه می‌رفتند، نگاهشان به یک کرم می‌افتد که در گل در حال حرکت است، از خدا می‌پرسند خدایا این کرم چرا به وجود آمده است که این‌گونه بخواهد زجر بکشد و بیهوده در این گل فشار را تحمل کند، از طرف خداوند پاسخ داده شد که قبل از تو همین کرم همین سؤال را در مورد انسان ها از من پرسید .

پس هیچ‌چیز در این جهان هستی بیهوده آفریده نشده است و باید با تفکرات درست بر جسم خود حکمرانی کنیم و سازندگی را در قسمت جسم ،روان و جهان‌بینی خود به وجود آوریم که هیچ‌کدام از ما به هیچ نیستیم حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم.

 

سلام دوستان مجتبی هستم یک مسافر

هیچ انسانی تأکید می‌کنم هیچ انسانی جهت بیهودگی قدم به هستی نگذاشته است.

وادیِ دوم به من نویدِ دوباره تازه شدن و از نو ساختن می‌دهد.

به من می‌گوید که برای هیچ به این دنیا نیامده‌ام وحتی اگر سال‌های متوالی راه را گم‌کرده باشم می‌توانم بازهم قدم درراه ارزش‌ها و صراط مستقیم بگذارم و از زندگی کردن لذت ببرم.همه انسان‌ها ممکن است به دلیل جهل و نادانی سال‌ها راه خود را گم‌کرده باشند و از ارزش‌ها و صراط مستقیم فاصله گرفته باشند و دچار یک سری مشکلات در زندگی شده باشند، ولی باید این را بدانیم که پایان شب سیه، سپید است و ما برای اینکه به آرامش و ارزش‌ها و صراط مستقیم برسیم باید علم و آگاهی و جهان‌بینی خود را بالا ببریم و بدانیم که هیچ‌کدام از ما به هیچ نیستیم حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم.


تهیه و تنظیم : مسافر مجید

عکس : مسافر مجیدمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات