گزارش لژیون ویلیام وایت همسفران
سه شنبه 1 تیر 1395 ساعت 01:30 | نوشته ‌شده به دست همسفر سمانه | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق 

جلسه لژیون ویلیام وایت گروه همسفران روز دوشنبه مورخ 95/3/31 رأس ساعت 15 آغاز به کار نمود و در لژیون در مورد سی دی ابرهای تیره هر یک از مسافرین ویلیام وایت برداشت خود را بیان کردند.


 خانم سمانه: در زندگی انسان در یک مقطع انبوهی از مشکلات به وجود می‌آید ولی همان‌طور که ابرهای تیره در آسمان نیز همیشه نخواهد ماند و بعد از مدتی می‌روند و ابرهای سفید می‌آید، مشکلات هم با توکل، صبر و تلاش پایدار نخواهند ماند.

باید بدانیم بعد هر سختی آسانی می‌آید، ولی این بستگی به دیدگاه ما هست که چگونه با این قضیه برخورد کنیم، باید بدانیم با تلاش و کوشش شب سیاه را می‌توان تبدیل به روز روشن کرد.

گاهی مشکلات و دشواری‌های زندگی آزمایش الهی است که چگونه با آن‌ها برخورد کنیم و چگونه از این مسائل خارج شویم، یکی از مسائل مهم این است که ما اگر زمین می‌خوریم باید بلند شدن از زمین را یاد بگیریم، مثلاً: اگر من مصرف‌کننده نیکوتین شدم حالا با آموزش‌های کنگره راه درمان را فرامی‌گیرم و به رهایی می‌رسم.

خانم فریبا: انسان باید بداند در کجا قرار دارد؟ و اینکه در چه ماهیتی قرار دارد و انسان در هر نقطه‌ای باشد ماهیت او نیز نشان داده می‌شود، مثلاً: اگر از یک راهنما نقد و انتقاد کنیم و زمانی که خود ما راهنما شویم ممکن است صد مرتبه بدتر از آن راهنما شویم، پس انسان در جایگاه ماهیت خود را نشان می‌دهد.

و اینکه انسان یک موجود حریص است، و زمانی که یک شری به انسان می‌رسد و در ضعف و مشکلات قرار می‌گیرد التماس می‌کند و زمانی که به خیر و قدرت می‌رسد مدام من، من می‌کند و این خاصیت انسان است.

خانم ترلان: همه‌چیز در هستی در حال چرخش است و هیچ‌چیز ثابت نیست، شب به دنبال روز و سفیدی به دنبال سیاهی و یا خوبی به دنبال بدی و فصل‌ها و روزها تغییر می‌کند.

خانم سمانه: علت اینکه چرا اگر لازم باشد مطالب آموزشی کنگره مکرر می‌شود؟

علیت این است با تکرار یک قضیه شکل می‌گیرد و تکرار همیشه ادامه‌دار است تا کاملاً در، ذهن‌ها شکل بگیرد.

حالا علت اصلی موفقیت کنگره چیست؟ میوه‌ها در کنگره که همان سفر اولی‌ها هستند می‌رسند، یعنی به رهایی می‌رسند و ما می‌چینیم و درواقع چاهی که با دستان خودمان کنده بودیم به آب می‌رسد، یعنی به درمان قطعی افراد می‌رسند.

موضوع دیگر این است: سفر اولی‌هایی که به رهایی می‌رسند، منشاء خیر می‌شوند و کمک‌های بسیاری انجام می‌دهند و زمانی که به درمان می‌رسند دیگر ارجاع نمی‌شوند.

خانم ترلان: ما نباید به‌ کنگره، متون کنگره و کتاب‌های کنگره تعصب داشته باشیم چون این‌ها همه ابزار و وسیله است که ما از تاریکی خارج شویم. و زمانی که انسان خودش را مورد تزکیه قرار می‌دهد، مورد الهام قطعاً قرار می‌گیرد.

خانم سمانه: قبل از هر چیزی باید بگویم: هر کاری بدی انجام ندهید و بعدش بگویید: به من الهام شده است.

مسئله بعدی این است که: توجه به خانواده از اهمیت خاصی برخوردار باید باشد، فراموش نکنید در تزکیه و پالایش یکی از مسائل مهم خانواده است و باید به خانواده خود ارزش قائل باشیم و محترم بشماریم.

چون گفته شد که: باید ریشه‌ها و پایه‌های خانواده را محکم کنیم و اینکه انسان همه‌اش گیرنده نیست، یعنی باید چیزی بدهیم تا چیزی بگیریم ودرخانواده بودن مسئولیت‌هایی دارد.

یعنی وقتی خانواده داری نمی‌توانی هر جا بروی و یا هر کاری خواستی انجام بدهی و باید یک سری قوانینی که خانواده دارد را اجرا کنی و همه‌چیز قانون دارد.

خانم سمانه سؤال کردند هدف ما در کنگره چیست؟

خانم فریبا: هدف ما در کنگره، آموزش، پیشگیری، مهار و درمان اعتیاد است.

خانم سمانه: انسان هر کاری کند به خودش برمی‌گردد، پس باید بدانیم انسان هر کاری می‌کند، مسئول آن اعمال است.

در آخر باید بگویم: آزمایش‌های الهی ادامه دارد، یعنی در یک‌لحظه که احساس می‌کنی پایان خط است و همه‌چیز سیاه شد و همه‌چیز به نابودی کشیده می‌شود، ورق برمی‌گردد و اموراتتان به پایان می‌رسد.


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نوشین سه شنبه 1 تیر 1395 12:22
خانم سمانه خداقوت من که مصرف سیگار ندارم ولی سخنان شما را در لژیون دنبال می کنم و استفاده می کنم خداقوت
صبا سه شنبه 1 تیر 1395 08:19
خداقوت خانم سمانه و تشکر بابت زحماتی که برای رهایی از نیکوتین می کشید ، خداوند به خدمتتان برکت دهد ،از صحبتهایتان استفاده کردم ، ممنون
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic