هیچگاه ار تغییر نترس
یکشنبه 20 تیر 1395 ساعت 21:59 | نوشته ‌شده به دست همسفر سمانه | ( نظرات )
به یاد دارم قبل از آمدن به کنگره سرشار از ناامیدی و انواع حس‌های منفی بودم تا اینکه در اوایل مهرماه 93 توسط مشاوره خانواده من و همسرم با کنگره 60 آشنا شدیم. من تا قبل از ورودم به کنگره هرچه تلاش می‌کردم با شکست‌های پی‌درپی و مشکلات فراوانی روبه‌رو می‌شدم و تنها به خاطر تفکر نکردنم در مورد اغلب کارهایم بود درصورتی‌که اولین قدم تفکر و اندیشه است و این اندیشه آغاز خلق است.به خاطر مصرف همسرم به مواد مخدر مدام احساس ناامیدی و پوچی می‌کردم ولی با آموزش دیدن و خدمت کردن و حرکت من و مسافرم درصراط مستقیم این حالت من تغییرکرد و دیگر احساس پوچی و ناامیدی وضعف ندارم. بلکه احساس بودن و موثربودن درمن به وجود آمده است و با آموزش گرفتنم وخدمتی که درکنگره می‌کنم این احساس من به شدت تقویت می‌شود.

دراوایل سفر همسرم بود که وادی سوم تأثر زیادی در من گذاشت. ((باید دانست هیچ موجودی به میزان خود انسان برای خویشتن فکر نمی‌کند.)) ومن مصرف نیکوتین داشتم و این وادی تأثیر زیادی در من گذاشت و متوجه شدم هیچ کس به اندازه خودم به فکر خودم نیست، هیچ کس به اندازه خودم دلسوز خودم نمی‌تواند باشد و اول آذر 93 بود سفر ویلیام وایت خود را به راهنمایی سرکار خانم جلالی آغاز کردم و اکنون که به رهایی و درمان قطعی رسیدم خوشحالم توانستم حرکت و تلاش کنم و در این سفر استقامت را سرلوحهٔ کارهایم قرار دهم.

درکنگره آموزش گرفتم باید حرکت کنم و تا حرکت نکنم اتفاقی نخواهد افتاد و این حرکت است که تفکرات من را از تصاویر ذهنی به تصاویر واقعی در دنیای بیرونم تبدیل می‌کند و من را به مقصود، آرامش می‌رساند. با ورودم درکنگره توشه دانایی‌ام راخالی کردم تا بتوانم دانسته‌های جدیدی راجایگزین کنم و هدف من از آمدن درکنگره این بود که راهی پیدا کنم تا چگونه زیستن را یاد بگیریم؛ و آموزشهای کنگره را درپیش گرفتم و سعی کردم این آموزشها را در زندگی‌ام کاربردی کنم وبه مرحله اجرا در بیاورم.

 به نظر من تردیدها هیچ گاه پیروز نمی‌شوند و برای رسیدن به هدف و رهایی از نیکوتین باید با اطمینان و انگیزه گام برداشت. انگیزه یعنی دیدن خود درمرکز هدف. پله پله ازنردبان اندیشه و اراده بالارفتن به سمت مقصود و رهایی. انگیزه همانند تشنگی است اگرمن تشنه نباشم دنبال آب نمی‌دوم پس برای گذشتن از موانع محکم و درمان نیکوتین انگیزه قوی و اراده محکم لازم است.

یکی دیگر از درسهای مهمی که در کنگره گرفتم این بود که در هیچ مرحله‌ای از زندگی نباید ناامید شوم چون این امید است که مرا به زندگی پایبند می‌کند و امید مقدمه یک زندگی می‌باشد؛ و آموزش گرفتم صبر نوعی ابزار است و انسان به دلیل اینکه اختیار دارد می‌تواند از ابزار صبر در جهت ارزش‌ها و ضدارزش ها از آن استفاده کند. درکنگره یک فاصله زمانی وجود دارد واین فاصله مستلزم صبر است و صبرکردن برای گذراندن آن فاصله زمانی یک وظیفه است و صبر بدون تغییرات اصلاً صبر به حساب نمی‌آید.

زمانی که سفر نیکوتین را شروع می‌کنیم باید دانایی‌ام را بالا ببریم و برای رهایی از نیکوتین باید تمام جوانب را بسنجیم و عوامل صبر، اراده و پشتکار را مدنظر بگیریم و با نیروی مافوق و داشتن آگاهی غلبه بر هر مشکلی امکان‌پذیر خواهد بود؛ و با داشتن دانایی انسان تحت حاکمیت عقل قرار می‌گیرد.

اکنون خدا را شکر می‌کنم که کنگره را سر راه من قرارداد تا بتوانم خودم را پیدا کنم و با بالا بردن دانایی و کسب تجربه مشکلم را در زندگی حل کنم؛ و کنگره 60 روزنهٔ نوری شد تا من و مسافرم با دنبال کردن آن به منبع روشنایی برسیم. در آخر از جناب مهندس دژاکام بنیان کنگره 60 و خانواده محترمشان که نجات‌بخش زندگی عده‌ای زیاد ازجمله من و مسافرم شدند تشکر می‌کنم.


نویسنده: راهنمای لژیون ویلیام وایت گروه خانواده
                      مسافر نیکوتین سمانه 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرشمسیان دوشنبه 21 تیر 1395 12:26
خانم سمانه عزیز،برایتان،برای حال خوش امروزتان، بسیار خوشحالم،برایمان دعاکنید تا ماهم باکسب دانایی تحت حاکمیت عقل در آ ییم
دوشنبه 21 تیر 1395 12:23
خانم سمانه عزیز،برایتان،برای حال خوش امروزتان، بسیار خوشحالم،برایمان دعاکنید تا ماهم باکسب دانایی تحت حاکمیت عقل در آ ییم
مریم حسینی دوشنبه 21 تیر 1395 11:38
خدا قوت خانم سمانه عزیز بسیار عالی موفق باشید
مسافر نیکوتین زهرا رهجوی خانم سمانه یکشنبه 20 تیر 1395 23:54
خیلی ممنون بابت این دلنوشته خانم سمانه، من هم دقیقا حس سابق شما را دارم و امیدوارم با الگو گرفتن از شما به خواسته هایم برسم و راهی را که شما با موفقیت سپری کردید و به مقصد رسیدید، من هم سپری کنم.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic