گزارش لژیون ویلیام وایت همسفران
دوشنبه 28 تیر 1395 ساعت 22:11 | نوشته ‌شده به دست همسفر سمانه | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق 

جلسه لژیون ویلیام وایت گروه همسفران روز دوشنبه مورخ 95/04/28 رأس ساعت 16 به راهنمایی خانم سمانه آغاز به کار نمود و در لژیون در مورد سی دی مثلث تاریکی هر یک از مسافرین ویلیام وایت برداشت خود را بیان کردند.

خانم مونا: برای اینکه به حال خوش برسیم باید یک مراحلی را طی کنیم و این مراحل قانون دارد و شاید زمان ببرد و بستگی به وضعیت خودمان دارد که در چه جایگاهی قرار داریم و چه قدر تلاش می کنیم که حال خوش را در خود به وجود بیاوریم. اکثر انسانها از حال خوش در خودمان به وجود بیاوریم.

خانم سمانه: اکثر انسانها که از حال خوش محروم هستند علتش این است که به قوانین آگاهی ندارند و یا تقریبا هر عملی انجام می‌هند نتیجه ان برعکس می‌شود، یعنی حالشان بدتر می‌شود زیرا نقض قوانین می‌کنند.
گاهی باید در انسان اندیشه‌ای به وجود بیاید و این اندیشه تعیین کننده است که حتی گاهی منجر به سقوط انسان می‌شود.

خانم مونا: هر چیزی یک صور پنهان و یک صور آشکار دارد، و یک شیطان درونی و بیرونی است که اینها می‌توانند به یکدیگر کمک کنند. پیامبر درونی که به آن عقل می‌گوییم و یک پیامبر بیرونی است که اینها با همدیگر می‌توانند مکمل عمل کنند. و با یک اندیشه درست می‌توانیم مانع از سقوط شویم.
گاهی چیزی در ذهن من است که با ان کلنجار می‌روم که منشاء آن این است که من اعتقاد دارم برتر هستم و مقایسه دارم انجام میدهم و رسیدن من به ان عقیده خیلی اهمیت دارد و زمانی که این عقیده در من قدرتمند شود آنجا آغاز مطورد شدن را تشکیل نیز داده‌ایم.

خانم سمانه: گاهی این موضوع برای ما آن‌قدر مهم می‌شود که حتی حاضریم بهای سنگینی پرداخت کنیم ولی آن اعتقاد برتر بودن را ثابت کنیم.
نفس جزء پایه‌ها و اساس کار ما است، هر کاری که ما انجام می‌دهیم و یا هر اتفاقی هم که بیفتد باز ما به نفس خود برمی‌گردیم.
مهم‌ترین ویژگی نفس این است که خواسته دارد و ما نفس را از روی خواسته می‌توانیم تشخیص دهیم.

خانم ترلان: ما دو خواسته داریم: 1- خواسته معقول 2- خواسته نامعقول
انسان اگر بخواهد در مسیر نامعقول یا تاریکی حرکت کند چند راه پیش پایش است:
1- راه اول: اجرا کردن خواسته نامعقول، مثل: مصرف کردن سیگارمان
2- اجرا نکردن خواسته نامعقول، مثل: درمان سیگار
3- ندیده خواسته معقول

خانم سمانه سوال کردند وسوسه چیست؟

خانم مونا: در خیلی از جاها وقتی ترک می‌کنند وسوسه می‌گویند دارند ولی ما در کنگره در مورد وسوسه صحبت نمی‌کنیم، چون وسوسه را قبول نداریم و ما در کنگره می‌گوییم: نیاز شخص است ولی جاهای دیگر که از وسوسه صحبت می‌کنند علتش این است اعتقادی به سیستم شبه افیونی ندارند.

خانم سمانه: در مورد وسوسه اگر به تاخیر بیاندازید از بین می‌رود ولی در مورد نیاز زمان هم آن را از بین نمی‌برد، مثل: فردی که تشته است اگر یک ساعت هم حواسش پرت شود باز دوباره آب می‌خواهد.
وسوسه با نیاز متفاوت است که ما به سمت خواسته نامعقول می‌رویم و اگر خواسته نامعقول را انجام ندهیم زنگی ما تباه نمی‌شود و هیچ چیزی از تعادل خارج نمی‌شود.

خانم ترلان: انسان همین طوری وارد تاریکی نمی‌شود بلکه باید یک پتانسیل و اتفاقی در آن رخ دهد تا شخص آماده سقوط گردد. اگر بخواهم به نقطه طغیان برسم و فرمان را مستقیم نقض کنم دو شرط وجود دارد:

خانم مونا: شرط اول این است که من باید تحت فشار باشم و انجاست که نمی‌توانم مسائل را هضم کنم.
خانم ترلان: شرط دوم این است که فرد مفاهیم را درک نمی‌کند، مثلا: بعضی افراد که مطلبی را به او می‌گویی و او می‌گوید: بعدی، و تنها یک بار می‌خواند و فکر می‌کند کاملا یاد گرفته است و دنبال مطالب بعدی است و فکر می‌کند همه چیز را یاد گرفته است و احتیاجی به کسی ندارد.

خانم سمانه: در صورتی که ما مفاهیم را با تکرار کردن درک می‌کنیم و جذب می‌کنیم، اگر من یک چیزی را یک بار بخوانم در حد اطلاعات است ولی با تکرار معنی آن را درک و احساس می‌کنم و برایمان قابل فهم می‌شود.

تهیه وگزارش: راهنمای لژیون سیگار 
        مسافر نیکوتین سمانه

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic