گزارش لژیون ویلیام وایت همسفران
دوشنبه 4 مرداد 1395 ساعت 21:49 | نوشته ‌شده به دست همسفر سمانه | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق 

جلسه لژیون ویلیام وایت گروه همسفران روز دوشنبه مورخ 95/04/28 رأس ساعت 16 به راهنمایی خانم سمانه آغاز به کار نمود و در لژیون در مورد سی دی عقل و ایمان هر یک از مسافرین ویلیام وایت برداشت خود را بیان کردند.


خانم سمانه: افراد در سفر اول تا یک حدی اشتباهاتشان قابل قبول است، ولی از یک مقداری خواست بگذرد باید جلویش گرفته شود و یک راهنما باید صبور باشد.
من خودم در جایگاه راهنمای ویلیام وایت باید نگاه کنم که خودم چه مشکلاتی را پشت سر گذاشتم، یک سفر اولی باور ندارد به درمان برسد و برایش رهایی غیر‌قابل باور است و من در جایگاه راهنمای سیگار باید با صبوری، متانت و بردباری با رهجویم رفتار کنم و کوتاه بیایم و جایی هم که لازم باشد اوقات تلخی خودش را دارد.

خانم مونا: نباید کوچک ترین ایرادی از هر کسی دیدیم فوری بازگو کنیم، و نباید تو ذوق و سلیقه آدم‌ها بزنیم.
مسئله بعدی این است ما در زمان مصرف نیکوتین با سرعت در حال حرکت هستیم و زمانی که به دو راهی رسیدیم جایی است که باید تصمیم بگیریم که از کدام راه برویم؟
بارها به این دو راهی رسیدیم که سیگار را قطع کنیم و یک راهش این بود که: 1- به سرعت سیگار را قطع می‌کردیم و همه می‌دانیم سقوط آزاد چه عواقبی دارد و چه کار دشواری است؟ 2- این کار را به آرامی با متد DST انجام دهیم، یعنی کاهش سیگار و ضدارزش‌ها را به آرامی کنار بگذاریم.

خانم ترلان: در متد DST وقتی با تقکر درست و با آرامی حرکت می‌کنیم و می‌بینیم چه شگفتی‌هایی برای یک سفر اولی رخ می‌هد و از چه آدم‌هایی چه آدم‌هایی می‌سازد، و واقعا تولد دیگر است.
البته تولد دوباره، کجا، چگونه و کیفیت آن حائز اهمیت است، تولد دوباره‌ای که شادی‌آور، شرایط بهتر باشد تولد دوباره است و برای آن ارزش و احترام قائل هستیم.

خانم سمانه: یک سفر اولی برای رسیدن به رهایی باید آن شخصیتی که دارد بمیرد و یک شخصیت جدید به وجود بیاورد.
راهنماها نیازی ندارند که به شاگردش آموزش دهد، و این وظیف شما است که در تکامل خودتان را به نتیجه برسانید و در حیات خود را بالا بکشید.
وقتی سفر تمام می‌شود و با سفر درست یک سری پیروزی‌ها را به دست می‌آورید، گرچه مسیر در کنگره با متد DST هموار است ولی یک سری مشکلات خودش را دارد. 1- تحمل فشار، مثل: فشار خانواده، فشار همسر، فشار بی‌پولی و یا فشار بیکاری و....
ولی زمانی که این سفر را تمام کردید و به پایان خط رسیدید لذت وصف‌نشدنی دارد، که این لذت درونی است. زیرا مالک یک چیز ارزشمندی شده‌اید.

خانم مونا: خوشبختی به داشتن مال و املاک نیست و ممکن است یک کارگر شهرداری خوشبخت‌تر از یک برج‌ساز باشد و تصور نباید کرد با رهایی ما مشکلی دیگر نداشته باشیم، بلکه اینها سرجای خودش است و برای آنها باید ذره‌ ذره فکری کرد.
مشکلات و دشواری برای همه وجود دارد. و یک راهنما به شاگردانش کمک می‌کند و به رهایی می‌رسند و روز به روز بیشتر می‌شود و با ارسال مطالب لذت بسیار زیاد و، وصف نشدنی اتفاق می‌افتد.

خانم ترلان: در این زمان است که برای شکوفه‌های فصل بهار شرایطی وجود دارد که در 60 درجه زیر صفر هم برویند و خراب نشوند، در کنگره افرادی هستند که اگر یکی از نزدیکانش هم فوت شود دیگر سراغ مصرف مواد یا سیگار نمی‌رود، یعنی وقتی به درمان رسید دیگر بیدی نیست به این بادها بلرزد.

خانم سمانه: البته مشروط به اصولی است که این اصول باید رعایت شود، که آن اصول عقل و ایمان است.
عقل یعنی روش DST و ایمان یعنی با‌تفکر و تعقل و اندیشه سفر کنیم و به خدا، به انسان بودن، خانواده، به روش درمان و به راهنمایمان ایمان داشته باشیم.
برای بقا باید اصول عقل، ایمان و شهامت رعایت شود تا از یک درخت فرسوده به یک درخت نیرومند تبدیل شویم. و همه چیز باید به آرامی حل شود و حرکت تند و سریع فایده‌ای ندارد، نباید بخواهیم یک شبه سیگار را کنار بگذاریم و باید آن پروسه زمانی بگذرد.  مسئله بعدی این است که: باید تبدیل به یک الگوی بی‌نقض باشیم و نباید در کنگره به خاطر مصرف سیگار شاهد سکته مغزی یا قلبی باشیم، ما باید به سلامتی خود احترام بگذاریم، باید برای قلب خود احترام بگذاریم. زیرا یک لحظه قلب ما نمی‌ایستد.

خانم مونا: در قلب رگ‌هایی با قطر 1 الی 2 میلی است که خون را به قلب می‌رساند و داخل رگ‌ها صیقلی است و چیزی به جدار، رگ‌ها نمی‌چسبد ولی سیگار می‌تواند رگ‌ها را ناسور و زبر کند و املاح به آـن می‌چسبد و رگ تنگ‌تر می‌شود.

خانم ترلان: وقتی رگ‌ها تنگ شد دو اتفاق می‌افتد: 1- فشار بالا می‌رود 2- سکته اتفاق می‌افتد. که راه حلش این است که: سیگار کشیدنی تبدیل به سیگار خوراکی بشود.

خانم سمانه: باید آدامس قطع شود و روی آدامس بروید و نیکوتین خوراکی کاملا جوابگو است و 3 ما دوره سازگاری است تا شخص عادت کند و بعد از دوره سازگاری آدامس را کاهش می‌دهیم.
و کسانی که هم روی سیگار و هم روی آدامس باشند نتیجه نمی‌دهند بلکه باید سیگار قطع شود و روی آدامس خوراکی نیکوتین باشید و البته شاید یک کلافگی سیگار چند روزی داشته باشید ولی بعد از چند روز عادی می‌شود. 

تهیه وگزارش: راهنمای لژیون سیگار 
        مسافر نیکوتین سمانهمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic